На Київщині планують скорочувати вчителів-пенсіонерів

Відсоток працюючих пенсіонерів в школах області становить близько 22%

На Київщині планують скорочувати вчителів-пенсіонерів

У Київській обласній державній адміністрації мають намір зменшити кількість педагогічних та керівних кадрів пенсійного віку, працюючих в закладах загальної середньої освіти. Відповідний пункт міститься у затвердженій Програмі розвитку системи освіти Київської області на 2019-2021 роки.

Зокрема, однією з проблем освіти області, на вирішення якої спрямована програма розвитку системи освіти, є кадрове забезпечення закладів освіти.

Для її вирішення програмою заплановано зменшення кількості педагогічних та керівних кадрів пенсійного віку у школах, створення умов та залучення молодих спеціалістів до роботи в закладах освіти, а також вирішення питання можливості переведення на контрактну форму трудового договору всіх керівників закладів загальної середньої освіти.

У документі зазначається, що відсоток працюючих пенсіонерів в школах Київської області становить близько 22% від загальної кількості педпрацівників, що складає 3 602 вчителя пенсійного віку.

Разом з тим, чисельність учителів, які мають стаж педагогічної діяльності до 3-х років, складає 1 101 особу (6,9% від загальної кількості).

Очікувана потреба у педагогічних кадрах Київської області на 2017/18 навчальний рік складала 256 учителів, з них найбільша потреба у вчителях математики – 29, інформатики – 34, англійської мови – 24, початкового навчання – 34.

Автори програми також наголошують, що в області також спостерігається тенденція до збільшення кількості керівників шкіл пенсійного віку (11,2%).

Освіта.ua
15.05.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мирослава
"Час вимагає співпраці та високої морально-психологічної ПІДТРИМКИ" - ПІДТРИМУЮ !!!! на всі 100% . Якщо ми, вчителі, НЕ БУДЕМО підтримувати один одного то ми , нічого не варті. Толерантність, розуміння того , що ми всі різні , взазмоповага і взаємодопомога МОЖУТЬ ПОЛЕГШИТИ наше життя-буття. ,знизити напругу.
Вчительнепенсіонер
Для Witalina ! івсіх небайдужих щодо високої морально-психологічної напруги.Ви дуже вихована людина, що все що творять з вчителем називаєте напругою.У нашій школі це переросло у терор з боку директора, істеричні крики і т.д..Сьогодні директор вважає себе’Богом’,а завуч ’Багіня’.Я до того веду, що не пенсіонерами потрібно займатися (повірте ,багато з них є професіонали ,які за мізерну платню роблять свою улюблену справу) ,а недолугими керівниками.Адже є по школах директори- менеджери, господарники ,а не фанати-контролери.Час вимагає співпраці та високої морально-психологічної ПІДТРИМКИ, мотивації і тільки тоді вчитель віддасть себе .Закінчується ентузіазм і ентузіасти!!!
Роман
Для Вчительнепенсіонер: В першу чергу звільняти треба директорів пенсіонерів.Гнати нагайкою щоб летіли і скавчали.А ситуація з директорами боргами і заучками багинями це в більшості шкіл.Гриневич судити треба за бездіяльність і потакання вседозволеності директорів.
Коментувати
Witalina
Та в жодній школі НЕ СТОЇТЬ ЧЕРГА бажаючих працювати вчителем! Жебрацька зарплата НЕ МОЖЕ бути мотивом . І три прожиткових мінімумів НІЧОГО не змінять при цьому ставленні до вчителя батьків, розбещеності учнів і високій морально-психологічній напрузі. І тільки надвисока зарплата у ДЕСЯТЬ мін.зарплат могла б мотивувати молодь йти у школи.І ,я думаю,через 5-8 років ми до цього прийдемо!!!
Небайдужий
Для Witalina: Так зарплата мала тому, що пенсіонери демпінгують, згодні працювати за мінімалку. А не буде кого брати, то доведеться піднімати зарплату.
Коментувати
Sabrina
Ага, а под каждой школой киевской области стоит длинная очередь из желающих работать учителями молодых девушек и юношей, согласных на классное руководство в пятом и, особенно, восьмом классах. Уже вижу отдельную очередь из девушек-английских филологов с сертификатами С1 и С2.
Sabrina
Для Sabrina: И забыла- все девушки стоят в вышиванках, скромно опустив глаза. А глаза юношей горят от избытка желания скорее приступить к работе.
Коментувати
Наталія
Це законно?Хотілося б знати законні підстави про подібні вчинки влади. Особливо цікавить, які підстави є для переводу на контрактну основу керівників шкіл, завучів зокрема
Іван
Для Наталія: Більшість пенсіонерів не бажають вчитися, запроваджувати сучасні методи навчання, підвищувати кваліфікацію, освоювати сучасні технічні засоби. Тому їх цілком законно можна звільнити за невідповідність займаній посаді.
Олександр
А хто прийде на зміну на зарплату молодого спеціаліста?
Психолог
Звільнити за невідповідінсть займаній посаді? Знаєте, у моїй школі був такий випадок. Так керівництво третій рік по судах бігає...
Коментувати