Приватна «Школа Ранок» - школа традицій
PR

Справжній освітній простір, створений для дітей та батьків, здатний задовольнити багато їх запитів

Приватна «Школа Ранок» - школа традицій

Вважають, що приватні школи уособлюють новаторську систему в розвитку й освіті дитини. Ще одна відмінна риса приватних шкіл - культура і традиції. Часто на етапі створення школи засновники піклуються про місію та цінності, на базі яких створюються правила взаємодії, комунікацій, вирішення питань, поведінки, уявлення організації ззовні.

Не так давно в Харкові відчинила двері «Школа Ранок». Чуючи цю назву? люди  уточнюють: «Є таке видавництво, школа звідти?» Дійсно, засновник школи Віктор Круглов - генеральний директор видавництва «Ранок». Уже понад 20 років видавництво випускає різну навчальну й методичну продукцію для шкіл. А останніми роками активно працює над створенням підручників.

Здавалося б, відкриття школи ––  очевидний крок. Але ось як говорить про це сам Віктор Круглов: «У сучасному світі, що стрімко змінюється, де кордони стираються, а інформація поширюється миттєво, де реальністю стали автомобілі без водіїв, штучний інтелект, цифрові гроші тощо, дуже важливо, щоб і система освіти не стояла на місці. Адже сьогоднішня загальноосвітня школа мало чим відрізняється від школи минулого століття. Я вважаю, що сучасних дітей важливо навчити мислити критично, добувати потрібну інформацію, володіти кількома іноземними мовами, вести дискусію, бути толерантними й уміти швидко адаптуватися до зовнішніх змі.  а не тільки фарширувати їх знаннями, з яких навіть половина або не засвоїться, або не стане в нагоді в майбутньому».

Відкриттю школи сприяло середовище, що стрімко змінюється,  і велике бажання допомогти дитині бути готовою в цьому середовищі розвиватися, реалізовуватися, зростати  корисним суспільству.

Що ж такого в новій школі, чого бракує в інших навчальних закладах?

Школа починається з бібліотеки в холі. Це не тільки затишно й красиво, це ще й спосіб популяризації книги та читання. Бібліотека - для різного віку і постійно оновлюється. Міжкласний простір –– суцільні  інтерактивні майданчики: таблички множення, неправильні дієслова, одиниці виміру на сходинках; мотиваційні замальовки на міжповерхових стінах, окремі місця для графіті. Такий підхід робить школу, з одного боку, ненудної, з іншого, –– дуже простою в орієнтуванні. Ми  переважно візуали, тому легше знайдемо місце за картинкою, ніж за описом напрямку.

Кожен клас обладнаний інтерактивною панеллю, за допомогою якої діти вивчають матеріал, виконують ігрові практичні завдання, тести, як на планшеті. Для практичних занять і експериментів є всі необхідні інструменти і матеріали.

У школі викладають за принципом ненасильницької педагогіки, яка враховує потреби кожної дитини і спрямована на розвиток її індивідуального таланту. Досвідчені психологи допомагають вчителям будувати діалог з батьками та учнями. Довіряючи дорослим, діти не бояться йти за порадою до психологів школи. У школі прислухаються до думки батьків і дітей.

Особливу увагу приділено вивченню англійської мови: щойно ви потрапите у приміщення, побачите стіни, вікна, двері й навіть сходинки, прикрашені написами англійською. Її тут викладають сертифіковані вчителі, використовуючи матеріали Cambridge University Press, британського видавництва, яке існує вже більше 425 років і за цей час стало авторитетом і лідером на ринку навчальної літератури.

Також увага в навчанні приділяється  природничо-науковому  підходу. У «Школі Ранок» практикують STEM-освіту. Сучасне обладнання в кабінетах фізики, хімії та біології дозволяє проводити цікаві та якісні уроки. На уроках робототехніки та інформатики діти із задоволенням збирають і програмують роботів, а також вивчають програмування на Python і С ++.

Крім інноваційних програм, «Школа Ранок» відрізняється  тим, що проводить різноманітні позакласні заходи: челлендж, сімейні ігри, майстер-класи. Учні беруть активну участь в різних турнірах і проектах міста. На базі школи регулярно проходять лекції, семінари і тренінги для батьків від відомих психологів і консультантів з дитячо-батьківських і сімейних стосунків на теми позитивного виховання, конструктивного спілкування з дитиною, формування його самооцінки, статевого виховання дітей.

Учителі та учні  «Школи Ранок» започатковують  свої традиції і приєднуються до всесвітніх, таких, як bookcrossing, «Читаємо вголос», «День дитячих винаходів». На території школи діє більше 20-ти секцій і гуртків для творчого, інтелектуального й фізичного розвитку дітей.

«Школа  Ранок» –– справжній освітній простір, створений для сучасних дітей і їх батьків і здатний  задовольнити багато їх запитів та інтересів. Познайомитися зі школою можна дистанційно, відвідавши сайт https://ranok-school.com/, а також відвідати її за допомогою віртуального туру.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
25.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів