МОН затвердить опис цифрової компетентності освітян

Документ має бути розроблений та поданий на затвердження до 31 травня 2019 року

МОН затвердить опис цифрової компетентності освітян

Міністерство освіти має намір розробити Опис цифрової компетентності педагогічного працівника. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Розробка документа є виконанням одного з пунктів плану впровадження Концепції розвитку педагогічної освіти, що затверджений відомством на початку цього року.

До робочої групи з розробки опису цифрової компетенції педагогічних працівників включено близько двох десятків осіб, які є представниками МОН, інститутів післядипломної педагогічної освіти, закладів вищої освіти тощо.

Документ має бути розроблений та поданий на затвердження до 31 травня 2019 року.

Освіта.ua
06.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1111
Стара пісня гарна й нова, починаймо її знову. За Януковича Табачник і компанія вже пробували увести кодекс етичної поведінки вчителя, за що їх дружно заплювали і ЗМІ, і педагоги. Уведіть спочатку такий кодекс для держчиновника, судді, прокурора, депутата і міністра, виконайте його. Тоді подивимось. А взагалі, такий кодекс уже є: не убий, не укради...
Світлана
Щойно перечитала Концепцію розвитку педагогічної освіти... Пропоную поряд із "кодексом етики" для педагога прописати кодекс етики для ЗМІ, які, на жаль, методично знищують авторитет учителя.
Ульяна
Організуйте для вчителя такі курси підвищення кваліфікації, щоб там принаймні 5-6 практичних занять було з теми використання ІКТ на уроках. Та в гуртожитку при інститутах післядипломної педагогічної освіти Wi-Fi організуйте, хоча б один комп в кімнату поставте, щоб педагоги могли продуктивно попрацювати і закріпити отримані навички. А у шкільні кабінети - плазму, інтерактивну панель, інтерактивну дошку, комп’ютер.
1
А чому б міністерству не поцікавитись (так, між важливими справами) скільки і якого року випуску працюючих комп’ютерів, що їх дала держава, є у школах і яке там програмне забезпечення. Тільки інформацію брати безпосередньо зі шкіл. При цифровій компетентності нашого міністерства на це піде 1-2 дні, а результат, думаю, дуже здивує міністра...
Дмитро
А як щодо затвердження мінімального електронного забезпечення працівника освіти? Чи знову компенсуєте нестачу коштів підвищенням вимог для отримання можливості проводити освітницьку діяльність. Ну звісно забезпечити 100 освітян дешевше ніж ... скільки там нас залишилося в країні?
Вчитель
Якщо вчитель змушений просити інформатика позичити ноут для урока, а той не завжди йде на поступки, бо у нього свої уроки з використанням потрібної вам техніки, то буде вчительрозвивати свою цифрову компетентність .... Дайте мені у кабінет біології ноут, сучасну дошку, сучасний електронний мікроскоп тощо. Повірте, я буду готуватися до наступного уроку з застосуванням "цифрової компетентності"
Станіслав
Для Вчитель: І мені дайте ... Шановне (а по суті - ні) панство з міністерства, учителі давно вже володіють цифровою компетентністю, опанували і без ваших ЦІННИХ ВКАЗІВОК технології роботи з різними цифровими ресурсами, самі створюють інтерактивні презентації, знають що таке СКРАЙБІНГ та з чим його їдять і т.д., і т.п. Від вас потрібно всього то і нічого - забезпечте технікою. Чи СЛАБО?
Loki
Не знаю як у школах, а у нас в університеті значна кількість професорів водять за собою на лекцію старшого лаборанта тільки для того, щоб йому вставили флешку та увімкнули презентацію. Для де яких, ще і слайди перемикають. Насправді молоді викладачі та вчителя дуже добре володіють інформаційними технологіями, а от для викладачів та вчителів пенсійного віку (особливо в сільський місцевості) це буде проблемою.
Роман
Зате викладачі пенсійного віку ніколи не напишуть ДЕ ЯКИХ. І від вміння вставляти флешку рівень інтелекту ніяк не залежить.
Коментувати