Osvita.ua Середня освіта Гриневич: саме від учителя залежить успіх реформи
Гриневич: саме від учителя залежить успіх реформи

За словами міністра, підтримка та навчання вчителів є основним елементом освітньої реформи

Гриневич: саме від учителя залежить успіх реформи

Педагоги – це ключ до будь-якої освітньої реформи, незалежно від країни та інших обставин. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час виступу на Світовому освітньому форумі в Лондоні.

За словами Гриневич, саме тому Україна зараз працює над підвищенням зарплати вчителів, їхнім навчанням, над створенням простору, в якому вчитель матиме більше можливостей.

Міністр повідомила, що з 2019 року в Україні почнуть діяти нові інструменти заохочення педагогів – сертифікація та механізм «гроші ходять за вчителем» на підвищення кваліфікації, що відкриє більші можливості для самореалізації.

«Торік ми відзначали 100-річчя від дня народження всесвітньо відомого українського педагога Василя Сухомлинського, якого знають, зокрема, за створеним ним концептом «Школа радості». Понад півстоліття тому він сказав: «У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися». Ми відроджуємо цю ідею в Новій українській школі – ідея про те, що процес навчання є чимось більшим, ніж просто предметне знання. Це соціальне та емоційне навчання, яке має бути в основі шкільної освіти», – наголосила Лілія Гриневич.

Вона також зазначила, що є три ключові напрями реформи – оновлення змісту освіти та стандартів, підтримка й навчання вчителів та створення нового освітнього простору.

«Проте, зрештою, усі ці три елементи сходяться на вчителеві, і саме від нього залежить як успіх реформи загалом, так і успіх кожної окремої дитини. Наше завдання – допомогти вчителю виконати норми затвердженого стандарту, дати знання методик, а також підтримку – фінансову й через освітній простір, який допомагає реалізувати нові амбітні освітні стандарти», – підкреслила міністр.

Освіта.ua
22.01.2019

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
людина
А як розуміти той факт, що держава вимагає від підприємця платити своєму робітнику 4200грн, а сама платить учителю за 11-м тарифним розрядом 3700грн? Це, мабуть, натяк молоді, щоб не вступала в педуніверситети, якщо думає про свою майбутню пенсію. А до реформи ще треба якось дотягнутися...
Володимир
Педагоги - це ключ до успіху кожного учня у навчанні, згодом - успіху людини у житті! Не освітньої реформи. За словами Гриневич, "гроші ходять за вчителем" - дуже невдала фраза. Вчитель сьогодні бідний, як церковна миш. Механізм до заохочення вчителя, як і будь якого працівника - це встановлення гідної зарплати , а саме на сьогодні мінімальна зарплата має відповідати 1 тарифному розряду ЄТС, і становити з 1 липня 2019 року близько 9 тисяч гривень. Якщо це не під силу міністру освіти, то нехай залишить свою посаду, і дасть це зробити вже молодим спеціалістам, які це зроблять у найближчі 6 місяців. Раджу самій Гриневич прочитати листи до сина Василя Сухомлинського, вона насправді зрозуміє дороговказ до вирішення багатьох проблем. Усі три елементи сходяться на вчителеві, це правда, перших два вже зійшлись, а третій елемент - заблудився у корумпованих коридорах влади. Від учителя сьогодні залежить успіх України! Дбай про нього, міністре! Почни з українського вчителя! Почни зі Львова!
Костянтин
Успіх залежить від усіх, а на тільки від вчителя. Батьки, сім’ї - це запорука успіху. А міністерство має бути при цьому підтримкою, не вставляти палки у колеса та не піаритися
Надія
Пройшла курси, прослухала вебінари, получила за це сертифікати та посвідчення. А в школі немає компьютера-ноутбука, ледь повзучий інтернет. І як використовувати те, чому навчилася?
alevtyna
Людина з космосу! Ще ніколи не було такого міністра!Пафосні, високопарні слова,жахливий пресинг на вчителя: курси з курсовими роботами, усіляки роботи на педвиставки, сертифікація ! А коли уроки проводити та готуватися до них? Учителю для роботи треба мало: щоб така пані з командою не заважала.Замкнуте коло...
Семен
Для alevtyna: а колись було.. і зарплати піднімали і Ст. 57 діяла...
Коментувати
Читачка
Жаль, що лише ваша зарплата не залежить від учителя. А все інше - лише від нього. Так навіщо ж вам дві нові арміїї перевіряльників, група Батьки - sos? То робіть свої "рехворми" з ними! Хай ідуть у школи і працюють. До речі, серед батькососів - купа учительок.
тактакитак
...педагоги-ключ, але , шановна пані, замок, який він повинен відкрити. ІРЖАВИЙ!!! І всі слова про роль педагога залишаться лише словами, допоки не буде матеріального забезпечення, в першу чергу, і не прибереться моральний пресинг зі сторони всіляких освітніх надбудов, в другу. НЕ ВИКРУЧУЙТЕ НАМ РУКИ!
Местный
Отлично! Вот и нашли виноватых в заведомо провальных псевдо реформах. Шикарно же.
тётя Соня
Для Местный: блин, не знаю де лайк поставити!!!
Коментувати
Олекса Позняк
У наших школах не повинно бути нещасливих дітей,- казав Сухоминський. Але ми все зробимо щоб українські учителі були нещасливі -сказала Гриневич. Зарплата на рівні технічки, незахищеність від учнів з ножицями і батьків з пилкою, безпрецедентне зростання кількості чиновництва, пресинг учителя сертифікацією, контрактом це Ліля Миколаївна і її псевдореформи

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!