МОН створюватиме дитячі наукові позашкільні заклади

Відомством розроблено Положення про спеціалізований заклад позашкільної освіти наукового профілю

МОН створюватиме дитячі наукові позашкільні заклади

Міністерством освіти розроблено Положення про спеціалізований заклад позашкільної освіти наукового профілю. Відповідний проект документа винесений відомством для громадського обговорення.

Документ, після його затвердження, визначить порядок організації діяльності спеціалізованих закладів позашкільної освіти.

Планується, що заклади позашкільної освіти наукового профілю надаватимуть своїм вихованцям освіту наукового спрямування та залучатимуть їх до науково-дослідницької, дослідно-експериментальної, конструкторської, винахідницької, пошукової діяльності у різних галузях.

Головними завданнями, які постануть перед спеціалізованими закладами, стануть реалізація державної політики у сфері роботи з обдарованими дітьми та молоддю, створення умов для формування дослідницьких компетентностей, популяризація науки  тощо.

Загальну координацію діяльності спеціалізованих закладів здійснюватиме Мала академія наук України.

Спеціалізовані заклади позашкільної освіти наукового профілю як суб’єкти господарювання можуть діяти як бюджетні установи, а також як неприбуткові або прибуткові заклади освіти.

Разом з тим, усім спеціалізованим закладам буде надано право надавати платні освітні та інші послуги.

Зауваження та пропозиції до проекту документа можна надсилати до 08 січня 2019 року за адресою: a_serednytska@mon.gov.ua.

Проект документа

Освіта.ua
07.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
людина
З обдарованою молоддю вже працюють Палаци дитячої та юнацької творчості, працюють чудово навіть при зарплаті 3200грн. за 10 -м тарифним розрядом. Ганьба тим, хто цього не розуміє.
777
Для людина: але ж вони працюють саме з творчою молоддю. А тут, як я розумію, мова йде про наукові заклади. У нас цим займається лише МАН.
#ЗнаюЯк
У гуртках не тільки творчою роботою займаються. Компьютерні, радіотехнічні, авіамодельні, робототехнічні гуртки - це і творчість, і наука. Але МАН вимагає у дітей праці та їх оформлення у форматі дипломної роботи. Це руйнує бажання змагатися у реальних винахідників. Адже заохочення не суттєве.
людина
Для 777: є Палаци дитячої творчості, де діють гуртки гуманітарно-науково-технічного спрямування, гуртки МАН, гуртки юних дослідників.
Коментувати