Відповідає міністр: чи має дитина прибирати у школі?

За словами Лілії Гриневич, чистота у школі не може залежати тільки від діяльності дитини

Відповідає міністр: чи має дитина прибирати у школі?

Учні можуть прибирати у школі, оскільки це є частиною гігієнічного виховання і підготовки до самостійності. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич у відео спеціального проекту «Правила школи».

Разом з тим, міністр наголосила що батькам і вчителям варто знати про деякі обмеження.

«По-перше, першокласники не можуть бути залучені до прибирання. По-друге, існують часові обмеження на цей вид занять для дітей різного віку», - сказала Гриневич.

Якщо батьки категорично проти такого виду діяльності дитини, вони можуть відмовитись, оскільки стаття 43 Конституції України забороняє використовувати примусову працю.

«Для цього необхідно написати заяву на ім'я директора школи про відмову від участі вашої дитини у такий формі роботи. Слід додати, що у школі є посада технічного персоналу відповідно до площі закладу. Тому чистота у школі не може залежати тільки від діяльності вашої дитини, але важливо її навчити не смітити і шанувати чужу працю», - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
05.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олександр Савільєв
Якщо ви такі розумні навіщо тех персонал прибиральники та ? А також чому якщо дитина не йде в шкільний табір вона повина прибрати шкільну тереторію? Навіщо завгоспи? Це так по всім школам України!!!
Іринп
Чому дитина в будь-якому віці має мити рідлогу в школі??? Порпатися в брудній та холодній воді??? Для цього мають бути технічки, які отримують за це зарплату і трудовий стаж!
Вася
Подивіться декларації голів ОТГ. Там захмарні зарплати порівняно з вчительськими по 300 400 тисяч в рік. Нехай самі за таку зарплату виходять і вигрібають смітники разом зі своїми сім’ями.
Ольга
Лучшие уборщики - обслуживающий персонал - учителя! Неужели не стыдно выводить учителей по субботам разгребать свалки, наркоманские притоны в цыганских районах, побережья рек - зону отдыха местного населения, вдоль трасс, железной дороги, а по праздникам обслуживать потенциальных избирателей кандидатов в *** : то кашу раздать, то концерт замутить, аттракционы организовать. В годы СССР в данные мероприятия привлекались молодые и здоровые солдаты, курсанты, студенты. Есть жители данной территории, местное население прекрасно понимает,кто наследил. Нет, нужно замученных учителей лишить выходного из-за варикоза ног и давления. Учителя и кабинеты убирают, и пришкольную территорию убирают, красят, гребут. Не достаточно? Цинично.
ОТГ-само по себе
Голова нашего ОТГ придумал убирать территории сёл,входящих в состав ОТГ-руками учеников школ. То есть если раньше школьники убирали только территорию возле своих школ,то теперь,с появлением ОТГ,-их " посылают" по злачным местам сёл убирать за всеми жителями-будь то свалка или притон наркоманов. Вот такой он,принудительный труд.
Любов
Коли учні чергують в класі чи прибирають шкільну територію - це є обслуговуюча праця, яка є обов’язком кожного учня. Без обов’язків не може бути ніяких прав.
Николай
Для Любов: Статья 43 Конституции Украины забороняє примусову працю. Цього вже досить для того щоб я відмовився від чергування в школі. Це ж пережитком минулого (СССР)
Коментувати
Олександр Нік
Учні СШ Києва, фанати ГітлерЮгенд в Україні. Посиланння: https://fakty.ua/292939-fanaty-gitlera-vskrylis-dannye-o-podrostkah-izbivavshih-lyudej-v-centre-kieva
Олександр Нік
Школьний ГітлерЮгенд в Україні. Фанати Гітлера: виявлені факти про гітлерюгенд- учнів середніх шкіл, що калічать людей в центрі Києва. Цікаво, відреагує МОН на ці випадки?
Сусід Сусід
Конституція є актом прямої дії. ні яких заяв писати не потрібно правова безграматнісь чиновника вищого рангу
луіза
Що тільки не пишуть!!! Вчителі купують дипломи, шкільна мафія, лениві прибиральниці. Діти вже так обнагліли, сміття на перервах яке накидають "страшенно принижені діти", прибирають чергові вчителі. Після уроку з під парти недоїдки прибирае вчитель. А хтось із вас піде за мізерну зарплатню прибиральницями! Всі такі прибігають мамані модні після салонів і розказують що і як потрібно робити. Раніше всі чергували в класах і нічого, виросли. Мають бути правила, які визначатиме школа, а міністри хай розбираються зі своїми реформами, батьки хай керують у своїх оселях. Для початку, навчить дітей користуватись туалетом та розкажіть що таке смітник.
українська кішка
Не плутайте грішне з праведним. Дітей Навчають Змалечку у Родині. А в школі навчають наукам .На уроці Етики навчають правилам поведінки. А виховання перш за все йде від батьків. Відповідальність за поведінку дітей несуть Батьки. Так було і так буде завжди. Є уроки праці, музики, етики, які несуть в собі тільки корисне для дітей. Прибирання в кабінеті не впливає на розвиток Дитини, а тільки принижує її гідність, бо після Семи уроків розумового навантаження, прибирання в кабінеті викликає ненависть до Школи, а не любов. Це діти. Їхнє право вчитися. А права вчителів- їх вчити. А права Батьків - їх виховувати. Мисліть логічно.
Петро Дмитрович
Для українська кішка: "...Їхнє право вчитися. А права (ОБОВ’ЯЗОК!) вчителів- їх вчити. А права (ОБОВ’ЯЗОК!!!) Батьків - їх виховувати. Мисліть логічно.
Коментувати
Віола
Віола Дуже уважно прочитала всі коментарі. Жах! Якщо два учні помиють 18 -20 кв. м. підлоги в своєму класі один раз за два тижні, то від цього стануть рабами? Про що ви говорите?Це учні з 7 по 11 клас. А в себе вдома ці діти своє ліжко заправляють? У своїй кімнаті миють підлогу? Чи все роблять мами? А потім дивуємося ,що наші діти невиховані, жорстокі і т. д. Потрібно привчати дітей до праці.Чомусь зараз у нашому суспільстві поширена думка - моя дитина саме краща. Схаменіться! Виховання дитини залежить тільки від батьків. "Доброго ранку", "дякую","спокійної ночі","вибачте, "будь ласка"- цих слів навчають змалечку у родині. Привчають до чистоти і порядку. Помити після себе і своїх товаришів підлогу не гріх, а насмітити і дивитись що хтось повинен прибрати твою гидоту- це підлість і невихованість. Скільки себе пам"ятаю в старших класах завжди мили учні підлогу і всі живі, здорові і забруднені від цього не були.Прикро, дуже прикро, що зараз усе вимірюється грошима, а не людяністю. 09.12.2018 в 15:15
скільки себе пам*ятають наші
Для Віола: учні, їх батьків ЗАВЖДИ принижували ті, хто біля корита. Скільки себе пам*ятають наші учні, ЇХ батьки завжди виходили РАБАМИ - отам нижче одна мама заявляє, що вони збирають гроші прибиральниці, щоби помила. НАстільки безтолкові люди, що в голові НЕ вкладається. Їх чиновники ВИКОРИСТОВУЮТЬ як ганчірки для власного збагачення, а вони ще й тішаться з того. ЩО з безтолковості взяти...
Коментувати
Богдан
До теми: У кожному навчальному закладі є штатний розпис, у якому є посади прибиральниці, відповідно до площі приміщень закладу. Посадовою інструкцією прибиральника службових приміщень передбачено обов’язки працівника даної категорії персоналу. Вчитель має навчати учнів, прибиральниця прибирати приміщення, учні мають здобувати знання. Важливим є у навчально-виховному процесі навчити учнів шанувати працю вчителя, прибиральниці, інших працівників закладу, суспільства. До слова: Чиновникам від освіти потрібно компетентно ставитись до такого напрямку, як господарська діяльність навчального закладу. Від кадрового потенціалу, матеріально-технічної бази і забезпечення закладів освіти високоморальними керівниками залежить дуже багато. Керівників закладів освіти, які вичерпали свій потенціал, потрібно замінити на нових і достойних. Почніть із навчальних закладів Львова, замініть керівників старших за 65 років, шляхом конкурсу, оберіть гідних менеджерів освітніх закладів.
луіза
Для Богдан: Шановні! за таку гідну зарплатню як у прибиральниці, школи почали прибирати вчителі. знайдіть людину яка за 3000 митиме туалети, коридори, класи.
Inna Rozhenko
Для Богдана: штат прибиральниць передбачений тільки!!! для прибирання коридорів і туалетів, їдальні, спортивного залу.
Коментувати
українська кішка
Технічний працівник отримує зарплату. Батьки не повинні нічого нікому доплачувати. Звикайте жити за законами України, а не за законами шкільної мафії. Кожен повинен виконувати свої обов’язки-діти- вчитися, спеціалісти, яких наймає директор в школу , прцювати.
Наталя
За нормами прибирання навчальних кабінетів не входить до обов’язків прибиральниці. Отож, або доплачуємо, або прибирають учні
Коментувати
Без проблем
Та не робіть проблеми з дурниці. В нас діти чергують по двоє: дошка, квіти, віник при потребі. А на миття підлоги батьки здають по 15 - 20 грн і миє в класі прибиральниця з радістю, що заробить якісь гроші. На канікулах ще доплачуємо за натирання підлоги пастами і тд.
Батьки
А у нашій школі діти не ходять на уроки, а заробляють трудодні у шкільній столові. Куди ми не писали. Всі говорять, що дирекція не має права дітей зривати від уроків. А нічого не допомогає. Шановний Петро Порошенку! Чому ваша влада таке допускає. Наша адреса. с. Драчинці. Буковина. Наші селяни писали міністру, директору департаменту освіти і усі кому можна. Якщо ви нам не вірите. Тоді приїхайте та запитайте самих дітей разом з батьками. Як тим дітям здавати ЗНО та ДПА? Ви представляйте що для дитини означає пропустити 4 уроки математики на тиждень. Ніякий відмінник їх легко не наздожене. Й це тільки математика. Далі українська мова і всі інші предмети. Діти не раби! На даний момент ніхто не веде мову - хочуть цього самі діти чи ні. Порушують їх права. Хто у нашій країні відповідає за дотримання прав дітей? За яке ви получаєте зарплату.
Прометей
Для Батьки: хай жруть на кухні, здорові будуть,а уроки то єрунда! Янукович не вчився- країною керував!
учителька з того самого району
Для Батьки: Якби у кожній школі учителі викладали предмети по спеціальності. Тоді може все буде інакше. Педосвіту всі не мають. Як має відбуватися навчально-виховний процес також не кожен розуміє. Купили дипломи і з цього всі проблеми.
Коментувати
Witalina
А знаєте,що?Шановні батьки, ДОБИВАЙТЕСЯ.щоб ВАШІ ДІТИ не мили підлогу!НЕхай збільшують штат техпрацівників! ВАм величезне спасибі скаже численна армія класних керівників. Звільните їх від обов’язку контролювати чергування учнів у класі і чергових наганяїв. АДЖЕ , НЕ почергували - винен кл.керівник!!!!
Віталій
Для Witalina: Повністю підтримую! Дане питання вже неодноразово обговорюється нашим шанованим міністром, що не хоче підіймати питання фінансування шкіл з місцевих бюджетів ( або хоч для початку провести моніторинг реальних штатних розписів закладів на їх відповідність задекларованим "Типовим штатним нормативам...", - п.2 Штатний розпис школи розробляється в межах затвердженого центральними та місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування фонду заробітної плати...). Амінь! Мрійте далі, просіть допомоги у дітей; кланяйтесь перед батьками або живіть в кучі сміття накиданого дітьми!і Місцеві чиновники мають повне право впливати на штат "в межах виділених коштів". Без зміни нормативної бази, що регламентує мінімальну чисельність працівників у школах та обов’язкової відповідальності за їх дотримання місцевими чиновниками, такі розмови вважаю "пустими" та "піаром міністра", що мол все класно а винні директори, вчителі і технічки.
Коментувати
українська кішка
дітей треба привчати поважати чужу працю. а технічний персонал нехай піднімає свій зад і працює добросовісно. понабирають інвалідів у школі підлогу мити , а вони тільки ниють, що важко їм робити. Шановні директори шкіл, приймайте на роботу людей фізично здорових. У них для цього є санітарні книжки.
Лариса
Для українська кішка: Кішко! А не хочеш сама на мінімальну заробітну плату мити 500 кв.м, та ще й образи від вихованих ледарів чути? Фізично здорова? Мабуть, психічно хвора.
Віталій
Для українська кішка: Я надіюсь Ви знаєте, що в нашій країні законодавчо визначено: 1. "... для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів". За його невиконання керівник платитиме штраф. 2. Переважна більшість жителів воліє отримувати допомогу по безробіттю а не йти працювати технічкою чи кочегаром. 2 місяці в рік десь працевлаштувався і потім гуляй, займайся нелегальним дрібним бізнесом і отримуй допомогу. Якось так?
Коментувати
Діючий директор
Дожилися! Пане міністерко читайте нормативну вазу! Площа прибирання технічками класних кімнат обчислюється лише з врахуванням площі 1-6 класів. Для прибирання класних кімнат 7-11 класів технічки у штатному розписі не передбачені.
зоря
есть санитарные нормы содержания школ где черным по белому написано что с 10 лет ученики переходят на самообслуживание и нормы рабочего времени их еще никто не отменял а технички убирают до 7 класса а японские ученики еще и туалеты убирают сами в школе и рабами себя не чувствуют а какая чистота у нас стоят бойлеры с горячей водой и для техничек и для учеников можно мыть теплой лишь бы мыть
Надежда
Для зоря: Браво! Є -таки у мене однодумці!
Влад556
Нарешті в обговоренні з’явилось посиляння на нормативну базу від "діючого директора".Ми так і живемо виступами з телевізору,а потім лаємся у коментах,навіть не знаючи про що йде мова."Зоря" згадала у своємі допису про систему виховання в Японії.Особисто я вважаю її ледь не найкращою по ефективності.Так виховують дітей з самого дитячого садка,з почуттям відповідальності з дитинства.Раджу всім хто відноситься з песимизмом до такої форми виховання-загуглитись і знайти як це відбувається в Японії.Маю надію,що після цього думки багатьох змінятья.Якщо ж ні,то суспільство буде поповнювати покоління егоїстів,ледарів та самозакоханих бездарів,кормить яких будуть ті батькі,що забороняли чергувати в школі.
Коментувати