Невакциновані діти не можуть відвідувати школу та дитсадок

МОЗ і МОН звернулись з вимогою недопущення невакцинованих дітей до закладів освіти

Невакциновані діти не можуть відвідувати школу та дитсадок

Міністерство охорони здоров’я і Міністерство освіти і науки звернулись до обласних та Київської міської державних адміністрацій з вимогою недопущення невакцинованих дітей до закладів освіти. Відповідний лист підписаний в. о. міністра охорони здоров'я Уляною Супрун та міністром освіти Лілією Гриневич.

У відомствах наголошують, що в Україні за останні 5 років має місце нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, яких можна запобігти проведенням імунопрофілактики.

«На сьогодні в країні вже спостерігається спалах захворювання на кір, зокрема, з початку 2018 року зареєстровано майже 30 тисяч випадків хвороби, у тому числі 13 з летальним наслідком. Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності, зменшення міжепідемічного періоду», - йдеться у листі.

У Міністерстві охорони здоров'я також повідомили, що відповідно до календаря профілактичних щеплень в Україні діти у віці до 6 років повинні бути щепленими проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції.

У шестирічному віці має бути проведена ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

«На сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров'я вакцин щоб охопити імунопрофілактикою всі вікові групи, які цього потребують. Просимо взяти під особистий контроль організацію заходів, спрямованих на попередження захворювання населення на інфекційні хвороби, яких можна запобігти шляхом імунопрофілактики», - наголосили у МОЗ, звертаючись до голів обласних та Київської міської державних адміністрацій.

Освіта.ua
13.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Алекс
прочитавши трохи коментарів роблю висновок: у людей нема ніякої довіри до влади. всі намагаються заробити гроші.
Hanaell
Краса! Переведу дітей на дистанційку та позбудуся шкільних поборв, неврівноважених педагогів та застарілої шкіотної програми! ДАВАЙТЕ!!!!
Реаліст
По-перше, по якому праву невакцинованих дітей позбавляють права на освіту, порушуючи при цьому Конституцію України? А по-друге, якщо вакцини так добре "допомагають", тоді чого боятися вакцинованим дітям? Їх же повинна захистити вакцинація, від хвороб, які нібито переносять невакциновані діти? Так чи ні? Чи може, вакцина, насправді недопомогає, а справа лише у відкатах, які отримують чиновники від іноземних фармацевтичних компаній?
Леся
Для Реаліст: По-перше: вакцинація не дає 100%-ї гарантії , що дитина не захворіє, але гарантує відсутність важких ускладнень і смерті після перенесеної хвороби. По-друге: а по якому праву невакциновані діти заражають страшними хворобами (краснуха, кір) вагітних жінок? Хто буде відповідати за страшні наслідки, коли захворіє вагітна мама, яка привела свою вакциновану дитину в школу чи садочок, а там інфекційна хвороба гуляє через невакцинованих дітей???? Вакцини для того й існують, щоб небезпечні хвороби не змогли розповсюдитися серед населення. Якщо серед усіх вакцинованих буде 1-2 невакцонованих, то майже немає шансів захворіти, бо невакцинованих захищає колективний імунітет. Але якщо невакцинованих більше ніж 5-10 % від загальної кількості вакцинованих, то різко знижується колективний захист і тоді починають хворіти всі, або більшість, тільки ступінь важкості у кожного хворого різний.
Вася
Для Леся: Не аргумент про вагітну маму. Носіями інфекцій можуть бути і пасажири метро, і покупці в магазинах, і прості перехожу на вулиці. Навіть у школі час контактування мами з однокласниками її дитини набагато менший, ніж у черзі біля каси супермаркету, чи у вагоні метро або салоні громадського транспорту. За таке відношення до вакцинації висловіть "подяку" тим, що на державному рівні "гребли" гроші за ввезення і реалізацію неякісних вакцин, як результат - отримували дитячу смертність чи інвалідність, тим, хто вакцинував дітей без перевірки їх здоров’я. А заборона для шкіл і садочків це майбутні судові позови, бо право дійсно порушується. Невакцинована дитина НЕ НЕСЕ ЗАГРОЗИ іншим, а вакцинація - особиста справа "сумлінних" батьків. А міністерства, якби вони могли довести безпечність і потрібність вакцинації, не йшли б шляхом заборон. Тому поки це бізнес і доведення "потрібності" розтрат державних коштів.
Коментувати
Юлія
Хм... А чому за життя моєї дитини не хвилюються, коли неможливо купити протиотрутної сироватки від укусу змії ні в якій аптеці України, ні нема такої в лікарнях? Чому мовчать Уляна Супрун та інші? Померти (а ми маємо випадок з дівчинкою у Сколе) від отрути змії є такою ж високою ймовірністю, як і від наслідків перелічених інфекційних хворіб? Що, сироватка надто дешевенька, щоб "намити" гроші, як на вакцинах?
Реаліст
Для Юлія: тому що соросівська підстилка супрун і соросівська підстилка гриневич отримують відкати від фармацевтичних компаній, які торгують вакцинами.
1234
Напевно,там був реаліст, коли названі люди отримували відкати? Не пиши дурню! Спеціаліст ти наш.
Коментувати
йцукен
- Почему плачет трехлетний невакценированный ребенок - Кризис среднего возраста.
Паша
В штатах доведено понад 2тис. випадків постраждалих від вакцин, в Україні за весь час- жодного, думаєте, аналізуйте.
Олена
Для Паша: Не пишите чушь.Мой ребенок ходил в школу в штатах.Пока не сделали все вакцины, на порог школы не пустили.А вакцины делались за один день в простой аптеке.
Паша
оленка не тупи, ніхто не говорить, що в штатах не вакцинують, мова про те, що є побічні реакції
Коментувати
Паша
А чому не вакциновані не можуть відвідувати заклад освіти, вони не несуть загрози вакцинованим, чи не так? Де логіка? Не стиковочка виходить, товариші. Угу.
Марина
Для Паша: Я також про це! І що це за поняття -колективний імунітет? Це що закрита зона???? Діти що не залишають стіни шкіл і не зустрічають інфекцію, наприклад, в транспорті?
Ліза
Навіть пояснювати вам нічого не хочеться. Все одно голова у вас не порожня, а дирява
Юлія
Власне. Вакцина не захищає від хвороби, вона полегшує її перебіг. Це би пані міністр МОЗ і пані міністр освіти мали би знати. Зрештою, як і більшість населення України.
Коментувати
Сергій
Cвоїх дітей вакцінуйте, вашу псевдодопомогу для населення вже давно просікли)) *
Сказ
Спочатку треба зробити обовязково щеплення Супрун і Гриневич від дурості! А якщо хоч одна дитина помре від вакцини, то розстріляти цю парочку!
Л
Для Сказ: дивлячись по ніку, то це вас треба привчити. Вакцинація повинна бути обов’язковою!
Віталій
При чому тут міністерки?
Анна
Чому ми не бачимо як Супрун та Гриневич роблять своїм дітям вакціни в простій лікані? Чому перші лиця государства не показують, що вакцінують своїх дитей? Робить приклади, тоді і люди будут віряти, не треба це робити насильно, доведить власним прикладом, що це потрібно та безпечно, зопровадьте відвовідальність за вакцінацию неякісними вакцинами, розробить план помощі при ускладненнях, тоді буде більшь охочих. А то ми даємо вам у руки револьвер, де є одна куля, а ви стреляйте всоей дитині у голову, авось пронесе і вся відповідальність на вас.
Коментувати
Мила Марчук
закупіть спочатку якісну вакцину .Хто буде відповідати за наслідки.Вирішили залякати таким чином.скоти міністерські
Анна
Этот лист противоречит Конституции Украины. Каждый ребенок имеет право на безплатное образование, вне зависимости привит он или нет.
Галина
Для Анна: дійсно "має право", але для цього має виконати певні умови. Ви ж не будете вимагати безкоштовного навчання у виші, якщо не пройшли за конкурсом лише на підставі "маю право". Вакцинація обов’язкова складова цивілізованого суспільства (у папуасів можна не робити прививки). Мало нам епідемії кору
Анна
Галина, підскажить мені адресу ликаря, котрий даст мені письмову гарантію, що моя дитина не постраждає в наслідок вакцінаціі і тоді я зроблю її своій дитині
Леонiд
Вашим батькам щось давали, коли робили щеплення їхній дитині? І нічого, вижила! Ще й яка розумна стала! Чому щеплені діти повинні брати удар на себе?
Коментувати
serj
Так не морочте голову листами, а видайте НАКАЗ.