Роботу вихователя групи подовженого дня оплачує держава

Новий порядок створення груп подовженого дня в школах не змінює механізм їх фінансування

Роботу вихователя групи подовженого дня оплачує держава

Новий порядок створення груп подовженого дня в школах, що затверджений Міністерством освіти, не змінює механізм їх фінансування. Відповідне роз'яснення надано освітнім відомством у відповідь на звернення щодо оплати праці вихователів груп подовженого дня у школах.

Зокрема, у Міносвіти наголошують, що новий порядок створення груп подовженого дня передбачає комфортніші умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи, проте порядок фінансування груп змін не зазнав.

«Як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу», - підкреслюють у МОН.

Тобто, як і для вчителів шкіл, праця вихователя групи оплачується з освітньої субвенції, яку надає держава на зарплати педагогічних працівників.

Водночас за законом забезпечення умов для навчання є компетенцією місцевої влади, це характерно для всієї системи середньої освіти. Тож відповідно й фінансове забезпечення роботи груп подовженого дня здійснюється за кошт засновника школи.

«Тобто, саме на засновника покладено здійснення організації роботи групи подовженого дня: наявність необхідної матеріально-технічної бази; забезпечення умов для організації харчування та денного відпочинку учнів; організації дозвілля учнів тощо», – наголошують у Міністерстві освіти.

Порядком створення груп також передбачено, що робота групи може фінансуватися за інші кошти, не заборонені законом. Тобто, батьки можуть сплачувати певну суму за перебування дитини в групі подовженого дня, однак школи не мають права від них цього вимагати.

«Батьки можуть, але не зобов’язані це робити. І їх ніхто не має права до того силувати. Натомість, у держави і засновника зобов’язання є», – повідомив генеральний директор директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Андрій Осмоловський.

Освіта.ua
07.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Oksana Solodka
скажіть будь-ласка, до кого звернутися: у м.Тернопіль з батьків першокласників, які планують залишати своїх дітей на ГПД, вимагають оплату у розмірі від 230 до 400 гривень; було конкретно сказано, що ці гроші йдуть на заробітню платню вихователя ГПД, а також батьки повинні оплачувати ще й літній період , на це місто не вистачило державної субвенції??? підкажіть куди звертатися!!!! дуже вдячна наперед!