Osvita.ua Середня освіта Роботу вихователя групи подовженого дня оплачує держава
Роботу вихователя групи подовженого дня оплачує держава

Новий порядок створення груп подовженого дня в школах не змінює механізм їх фінансування

Роботу вихователя групи подовженого дня оплачує держава

Новий порядок створення груп подовженого дня в школах, що затверджений Міністерством освіти, не змінює механізм їх фінансування. Відповідне роз'яснення надано освітнім відомством у відповідь на звернення щодо оплати праці вихователів груп подовженого дня у школах.

Зокрема, у Міносвіти наголошують, що новий порядок створення груп подовженого дня передбачає комфортніші умови для дітей та вперше дає можливість відкривати інклюзивні групи, проте порядок фінансування груп змін не зазнав.

«Як і раніше, працю вихователя оплачує держава, а умови для роботи групи забезпечує засновник закладу», - підкреслюють у МОН.

Тобто, як і для вчителів шкіл, праця вихователя групи оплачується з освітньої субвенції, яку надає держава на зарплати педагогічних працівників.

Водночас за законом забезпечення умов для навчання є компетенцією місцевої влади, це характерно для всієї системи середньої освіти. Тож відповідно й фінансове забезпечення роботи груп подовженого дня здійснюється за кошт засновника школи.

«Тобто, саме на засновника покладено здійснення організації роботи групи подовженого дня: наявність необхідної матеріально-технічної бази; забезпечення умов для організації харчування та денного відпочинку учнів; організації дозвілля учнів тощо», – наголошують у Міністерстві освіти.

Порядком створення груп також передбачено, що робота групи може фінансуватися за інші кошти, не заборонені законом. Тобто, батьки можуть сплачувати певну суму за перебування дитини в групі подовженого дня, однак школи не мають права від них цього вимагати.

«Батьки можуть, але не зобов’язані це робити. І їх ніхто не має права до того силувати. Натомість, у держави і засновника зобов’язання є», – повідомив генеральний директор директорату дошкільної та шкільної освіти МОН Андрій Осмоловський.

Освіта.ua
07.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Oksana Solodka
скажіть будь-ласка, до кого звернутися: у м.Тернопіль з батьків першокласників, які планують залишати своїх дітей на ГПД, вимагають оплату у розмірі від 230 до 400 гривень; було конкретно сказано, що ці гроші йдуть на заробітню платню вихователя ГПД, а також батьки повинні оплачувати ще й літній період , на це місто не вистачило державної субвенції??? підкажіть куди звертатися!!!! дуже вдячна наперед!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!