Якщо вчитель не зміниться, НУШ не буде, - заступник міністра

За словами Павла Хобзея, учитель є основною людиною в Новій українській школі

Якщо вчитель не зміниться, НУШ не буде, - заступник міністра

Учитель є основною людиною в Новій українській школі. На цьому наголосив заступник міністра освіти Павло Хобзей в інтерв'ю Громадському, відповідаючи на запитання готовності шкіл до запуску реформи «Нова українська школа».

«Для мене головний чинник — це там, де підготовлені вчителі. Адже вчитель — це основна людина в «Новій українській школі». Я завжди казав: якщо вчитель не зміниться, то й «Нової української школи» не буде», - сказав заступник міністра.

За його словами, в усіх регіонах відбулось навчання вчителів перших класів.

«Ми запроваджуємо десь від жовтня наставництво — викладачі, тренери, які навчали вчителів, зможуть відвідати школу і подивитися наскільки вчитель зрозумів суть цієї школи. Тому що загальні форми — перестановка парт або ранкові зустрічі на килимку — це теж повинно бути, але основні зміни — це ставлення вчителя до дітей. Це партнерство, невидиме лідерство, коли діти через діяльність, а не послух розвиваються, коли висловлюють власні думки, і коли вчитель правильно скеровує дитину. Я думаю, що це зроблять. Можливо, не всі вчителі з 1 вересня, адже поміняти підходи, які були 20 років твого вчителювання не так просто», - підкреслив Хобзей.

Він також нагадав, що перед тим, як запустити реформу «Нова українська школа», Міністерство освіти пілотувало її на 100 школах у всіх регіонах України.

«Пілот дав переконання, що ми на правильному шляху. Я хочу уточнити, що пілотні школи — це не середньостатистичні школи. Ми відібрали кращі школи, кращих учителів. Отож, так легко в усіх школах не піде. У пілотних школах теж виникали труднощі. Але підтримка була набагато більшою, адже їх було 100, а тепер маємо 16 тисяч. Спроможності і на рівні області, і на рівні міністерства, звичайно, не безкінечні», - сказав заступник міністра.

Він повідомив, що основними плюсами цього експерименту є те, що діти хочуть ходити до школи, їм не відбили охоту від навчання і вони розкуті.

«Є такий приклад. Не називатиму регіон, я там був цього місяця. Заходжу до вчительки. Кажу, ну як, готові до 1 вересня, до «Нової української школи»? А вона відповідає із сумом: я люблю, коли тиша, коли є порядок, коли всі слухають, всі рівно сидять. І вона розуміє, що цього всього вже не буде. Але людина звикла. У цьому ніби хаосі, в якому все відбувається, діти проявляють себе. Нам важливо, щоб діти себе виражали. Ясно, що вчитель повинен скеровувати, але не пригнічувати, не вимагати повторень і всіх цих нудних речей, а надто коли йдеться про 6-річних дітей», - наголосив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

Освіта.ua
06.09.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Cirius
ПТУ.Відкрили нову спеціальність. Виділили порожню аудиторію-стерта дошка, парти та крісла для першокласників. Чорна від бруду підлога та вицвілі від сонця стіни, диряві штори. З батьків щороку збирали по 500гр. ніби на заклад, готівкою звичайно. Викладач роками начиняв цю аудиторію своїм коштом навч. змістом( дидактичні матеріали , ксероматеріали,і т.д.),купував мастику, миючі засоби для підлоги, фарбу для вікон і дверей, наочні предмети, а директор у щорічному звіті на педраді розповідав, що зроблено для підготовки ПТУ до нового НР. Ними звичайно, вони ж працюють. А як тільки но хто щось сказав критичне відразу на другий день вже сидів у нього на уроці з інспекторською перевіркою. Підвищенням категорії такому викладачу вже не світило на кілька років, бо директор голова атест. комісії. За маніпуляції з годинами та преміями я вже не кажу, місця не вистачить.Якщо у місті таких ПТУ 10, то що робить Управління, яке ними нібито управляє?І як себе почуватимуть учні після НУШ у таких ПТУ?
unforgiven 2
Щоб побудувати нормальну НУШ потрібно в першу чергу провести диференціацію серед учнів (інтелектуали і трудовики), а також забезпечити школи всім необхідним обладнанням, в тому числі підручниками, персональними комп’ютерами, приладами. Чи членоголовий натякає, що вчитель повинен все це нести з дому, щоб вчити по 45 учнів?
Небайдужий
О, а то ми не знали, що вчитель як завжди буде крайнім! І вічне питання залишається - а нащо тоді ви всі суперкерівники потрібні?
Олег
Це їх (таких заступників) треба змінювати!!!! Їхніми зусиллями учителя за роки зробили винним усім і у всьому. Теоретично я теж розповім про те, що і як необхідно зробити. Але реалії, на жаль, сумніші.... Нас вчать міністри, батьки, і всі, кому не ліньки, як потрібно вчити і виховувати. Тільки чомусь із них ніхто сьогодні не хоче, щоб їхні діти йшли у педвузи, і тим більше, у школу. За результатами цьогорічної вступної кампанії на окремі педагогічні спеціальності недобір на місця держзамовлення становив 50 і більше відсотків ( наприклад, на фізику заповнено лише 35% бюджетних місць ).
neMIN
Дуже вірно говорить;"...я люблю, коли тиша, коли є порядок, коли всі слухають, всі рівно сидять". Аби тихо і спокійно і ти "ser gut" для дира. А усні опитування, діалоги запитання, - де? Абы тыхо. Та і самі вчители не володіють вільно розумною мовою, зрозумілою, дохідливою. Змінити це з сьогоднішніми 25-45 літніми неможливо, вони такие- приховані, боязкуваті, пристосованці до адміністрації...Вони не Ви, на жаль.
Учитель
Для neMIN: Без слів. Ну вже хай ми-"совкі"-старше покоління, а то вже й 25-літніх сюди приплели! Хобзей, давайте в нашу школу! Бо ми ж - не ви! Вас з Лікарчуком і Гриневич з іншої планети до нас занесло. Без слів.
Коментувати
с другой стороны
Хобзей молодей. Это ведь как красиво надо отвести от себя причины грядущего ПРОВАЛА. КТО уразумел, ЧТО сказано?
НЕ будет зарплат
НЕ будет ничего. Работу необходимо ОПЛАТИТЬ. НЕТ оплаты, НЕТ работы, а так:"Утром деньги, вечером стулья", или "нет денег, нет работы". Хорошо ещё,что присматривают за детишками, чтобы те воровать не шли. Все ведь знают, что не всегда воровать идут от безвыхода. Иногда воруют и те, чьи родители получают баснословные зарплаты. Вспомните историю о грабителе-подростке, сыне непомню какого публичного человека. Не настолько публичного, чтобы все знали, но хорошозарабатываемого
Микола Толстік
Поки не змінеться саме суспільство, відношення до освіти, поки освіта не стане приорітетною в суспільстві, ніяких змін не буде. Поки не зміниться Міністерство, управління освіти, які насправді більше гальмують реформи, нічого в освіті не змінеться
Олег
Для Микола Толстік: 100500%
Коментувати
Олексій
Шановні. Як ви хочете змінити учителів над якими знущалися на протязі багатьох років ( не виплати заробітної плати, відпустки за свій рахунок, економія на преміях і т. д.). Вчителя може змінити тільки зміна відношення чиновника і суспільства до освіти, а цих змін поки що не видно. З першого вересня учителі НУШ навіть ставок не мають...
Михайло Григорович
Для Олексій: нікого не треба міняти. Його Величність ЧАС робить все за нас. Це просто пусті теревені.
Коментувати
Сенатор
"Я завжди казав: якщо вчитель не зміниться, то й «Нової української школи» не буде». Зрозуміло. Можна зробити висновок, що "реформа" забуксувала навіть не зрушивши з місця. Верхи це побачили і почалися пошуки цапа відбувайла. Звичайно, винен вчитель (сарказм). А хто ж ще? Нижче вже немає нікого.
ой.
Для Сенатор: Вы умеете понимать. Радостно./// Вот только - ЧТО такое "реформа"? НЕужели мебель-разговоры-картинки на стенах (что, кстати, присутствует в школах вот уж 20 лет минимум без всякого НУШа) способно изменить подход? А ведь предлагалось и не раз изменение именно подхода к обучению. Благо, появились те, кто способен осознать разницу между образованием и обучением./// Неужели с первых слов не ясно было мыльнопузырёвость всей затеи. Но... (а далее всё по биологическим законам))) ).
Коментувати
логікапроста
Якщо не зміниться ставлення суспільства ( читай "державних мужів ) до матеріального забезпечення школи і вчителя, розумна молодь не піде в педвузи, тобто не буде вчителя, здатного змінитись, тобто не буде НУШ. ОТ і все , Бобік ( читай "НУШ") ЗДОХ!!!
Олена
Вчителі вже змінилися!!! Завітайте до школи!!! Для забезпечення потреб НУШ - принтер, якому 18 років, та комп’ютер, якому 10 рокiв. НУШ не зебезпеченa нічим!!! Вчителі вже нвчають по-новому, але їм треба пам’ятник ставити, що маючи НЕЗАДОВІЛЬНІ умови, вони виконують реформи!!! Шановне МОНУ та Мінфін!!! Поквабтесь, бо кращі кадри залишать школу, тенденція вже пішла!!!
Читач
Пане Хобзей. Відкрию вам велику таємницю. Вчителі навчають дітей так, як їх вчили цьому в інституті чи університеті. Вони не можуть знати що у ваших світлих міністерських головах. Ви нахватались елементів систем освіти різних країн і намагаєтесь все це стулити докупи,а це речі, часом, непоєдувані. У ваших головах щось бовваніє, але ви не можете виразити це у словесній формі. І оце "щось" таке невиразне і ефемерне, учитель має втілювати у життя. До речі, в пед. вишах і зараз навчають так як 20 років тому і ті, що навчали 20 років тому. То що ви хочете від учителя? Навчіть студента так як потрібно для НУШ. Але проблема в тому, що ви самі не знаєте що ви хочете.
тов. правда
Для Читач: А для чого тоді проводили курси по НУШ? Думаю не для того щоб зам. міністра виступив з такою заявою?
Випускник
Треба пана Хобзея у нову українську школу і нехай на власному прикладі покаже, як працювати із 30-ма шестирічками. Не зрозуміло, чому за зразок узято фінську школу, а не японську або китайську? Якими такими високотехнологічнними способами виробництва, автоматизованими системами може похвалитися Фінляндія?
Читач
Ну що, Ви. Від китайської школи взято кількість учнів.
Коментувати
Валентин
3800 гр. Ставка молодого педагога+ обіцянка 20/ з місцевого бютжету. Техпрацівник в шк. Написати ставку чи здогадаєтесь?+ прінтер!+ ноутбук+ лєго.
Підтримую
Боже! Пане Хобзей, як Ви правильно кажете! НУШ не Лего, килими, а зміни у свідомості вчителів.
тов. правда
Для Підтримую: Будемо працювати за ідею і на ідею. Респект. Тобто учитель повинен прийти до порожнього класу і сказати. Діти це НУШ.
Коментувати
тов. правда
Якщо МОНУ не виконає свої обіцянки, НУШ тоді точно не буде. Де обладнання, конструктори, килими і т.д. Куди ходили дивилися, а вчитель знову крайній.