Шкільні лінійки - пережиток совєтської традиції, - Супрун

У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування та вислуховування безкінечних промов

Шкільні лінійки - пережиток совєтської традиції, - Супрун

Шкільні лінійки на 1 вересня - пережиток совєтської традиції, від якого давно час відійти в українських школах. Про це у своєму Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

За її словами, у розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, вислуховування безкінечних напутніх промов. Адже це шкідливо передусім з медичної точки зору.

«Щороку читаємо новини про те, що діти непритомніють на шкільних лінійках. При чому неважливо, чи проводяться вони на вулиці, чи у приміщенні. Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем», - наголошує Супрун.

Вона також підкреслила, що за будь-якої погоди - сонячної чи хмарної - є небезпечними ультрафіолетові промені, і їхня найбільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок.

Зважаючи на це, Міністерство охорони здоров'я однозначно не рекомендує проводити лінійки.

Проте, якщо лінійки уникнути неможливо, у МОЗ надали кілька порад, як мінімізувати ризики.

Зокрема, необхідно подбати про захист від пекучого сонця та теплової травми.

«Якщо це неможливо - максимально обмежити час лінійки. Подбайте, щоби в школярів був доступ до питної води. А також поруч був медпрацівник, який може надати першу допомогу в разі потреби. Гарним способом зменшення рівня стресу є попереднє знайомство дітлахів. Навіть якщо це вже не першачки, перед початком офіційного заходу варто зібратись разом, познайомитись з новачками, поділитись літніми враженнями, чи зробити завдання, яке зміцнює команду», - наголошує Уляна Супрун.

Освіта.ua
31.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
алекс
пані в.о. міністра, Ви не на той сайт зайшли. Вибачаюсь)))::^
Бабі Смерть
Реформу медицини вже провела, приступила до реформи освіти?-RJVTYNFH RJHJNRBQ///
Гайдамака
А в Америці щодня проводять лінійки, прапор піднімають , гімн співають .... І Супрун їм не указ....
Сергій
Для Гайдамака: В школах в первый учебный день в США нет никаких торжественных линеек или общешкольных построений перед началом занятий. Дети просто спокойно добираются в школу и идут на занятия.
Кэтрин
А в штате Аризона это есть . Сама видела прошлой осенью. Супрун — чистая ведьма,,,,
людина
А чому маємо відмовлятися від свого, якщо чогось подібного нема в інших? Чому американці не переживають, що в них відсутні лінійки і т.п.? Може, тому, що в них міністри-не парашутисти? А, може...
Коментувати
Юля
Советский пережиток? Зато у нас 1 сентября был урок знаний, а не патриотического воспитания как сейчас. В чужом глазу пылинку видим, а в своём бревна не замечаем. Такого махрового совка как сейчас в Украине не было даже в СССР.
людина
Для Юля: А чим Вам так не подобається патріотичне виховання? Учіться в Путіна патріотизму, і все буде добре.
Юля
"Глава Николаевской Облгосадминистрации Алексей Савченко обязал все школы области начинать уроки с прослушивания гимна Украины и проведения минуты молчания". Ну если и это для вас норма, то мне вас жаль....
Коментувати
Галина
Цю Супруншу в нашому селі не допустили б до ларька, больне на голову!! А гайдамака просто правий!!
Witalina
А обов’язкові перші тематичні уроки НЕ Є ПЕРЕЖИТКОМ епохи , яка уже пройшла????
Володимир
Для Witalina: Пережиток! І сказати нічого про успіхи....
Коментувати
учужомуоці
Пройти медогляд всеодно, що подолати сім кіл пекла. То такі аналізи, то такі... І за все гроші, гроші, гроші.. А про затраченй час, я вже не кажу. Не вкладешся в 2-3 дні. А якщо ти живеш в селі, а якщо з транспортом проблеми? А вердикт один " Здоров"! Після цього ще три дні "нездоров". Так що, пані Супрун, Вам є про що думати. А святом Першого дзвінка ( а не дзвоника) ми займемось самі.
Гайдамака
Свиню за стіл , а вона ноги на стіл! Оці діти колишніх гітлерівських посіпак, виховані на ненависті до всього в Україні ( совєцький) дивують своєю нахабністю. Коментарі цієї хфершалки вбивають примітивізмом!! За кого вона нас вважає? Президент і Прем`єр таку чуду—юду тримають, демонструючи зневагу до українців...
Доцент
Для Гайдамака: а наша Гриневич така сама . Нікого не слухає і не чує нас викладачів внз! Університети деградують, а департамент вищої освіти все робить навпаки на розвал!!!
Коментувати
Я
Так хочеться прокоментувати АМЕРИКАЕСЬКУ СМЕРТЬ УКРАЇНИ а виходить лише ПІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІІ. Та скільки ж це може продовжуватися. Чому ми всі мовчимо. Якесь ПІІІІІІІ буде нас вчити як святкувати День Знань! Для всіх поколінь це було свято і перший дзвоник кожний з нас памятає все життя. А тепер виходить, що це виснажливо. Господи! Та що ж це з нами робиться.
Ква
Для Я: а запитайте дітей, чи хочуть вони?
Вчителька 1 класу
А діти хочуть стояти на лінійках на 9 травня??? Травневе сонце теж пекуче, а діти після зими ще слабенькі, так ні - прйди обов язково! у вихідний день! до пам ятника і стій, але не 40 хвилин, а годину ( в кращому випадку) чи півтори-дві! І попробуй не прийди!!! Так лінійку на 1 вересня всі бачать, а мітинг на 9 травня, яке ніхто в Європі не святкує, крім нас - ніхто не бачить! І дітей початкової школи на мітингу ніхто не бачить! І про здоров я цих дітей ніхто не турбується! Ось такі в нас стандарти - подвійні чи бездумні - вирішуйте самі.
Ірина
А що святкувати 9 травня Європі? Свою поразку?
Коментувати
зорян
почему всех волнует линейка в школе особенно супрун это что основное мероприятие в школе оно занимает каких то 30 -40 минут это традиция хотим изменить форму проведения хорошо но смысл остается встретить детей с радостью и проводить на занятия особенно торжественно для первоклассников и выпускников и все в чем сыр бор в стране нет других проблем
Witalina
Для зорян: До 30 хві менше, гостей в минулому році НЕ БУЛО!
Коментувати
Val
На счет совковых пережитков Смерть-баба права... Но, при чем здесь МОЗ? Может лучше озаботиться просвещением жителей Западной Украины об основах гигиены? А то там массовые отравления детей каждую неделю.
1
Міністерство здоровя зайнялось своєю парафією. А то ні вакцин, ні ліків, ні нормального обслуговування. Прийти до лікаря, пройти медогляд, лягти у лікарню - стільки часу і нервів вимагає, що й лікуватися не захочеш, ні з якою лінійкою не порівняєш. Гірше від усіх лінійок за весь період навчання. А про "безкоштовність" і говорити не потрібно.