![]() |
У розвинених країнах немає виснажливого вишиковування та вислуховування безкінечних промов |
Шкільні лінійки - пережиток совєтської традиції, - Супрун
Шкільні лінійки на 1 вересня - пережиток совєтської традиції, від якого давно час відійти в українських школах. Про це у своєму Facebook написала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
За її словами, у розвинених країнах немає виснажливого вишиковування, стояння під сонцем або дощем, вислуховування безкінечних напутніх промов. Адже це шкідливо передусім з медичної точки зору.
«Щороку читаємо новини про те, що діти непритомніють на шкільних лінійках. При чому неважливо, чи проводяться вони на вулиці, чи у приміщенні. Адже натовп людей, стояння на одному місці, спека чи задуха погано впливають на здоров’я. У сонячну погоду дитина може отримати тепловий удар чи опік шкіри, знепритомніти, почати блювати, почуватись дезорієнтованою. Так само не додасть здоров’я стояння під дощем», - наголошує Супрун.
Вона також підкреслила, що за будь-якої погоди - сонячної чи хмарної - є небезпечними ультрафіолетові промені, і їхня найбільша активність найчастіше припадає на час проведення шкільних лінійок.
Зважаючи на це, Міністерство охорони здоров'я однозначно не рекомендує проводити лінійки.
Проте, якщо лінійки уникнути неможливо, у МОЗ надали кілька порад, як мінімізувати ризики.
Зокрема, необхідно подбати про захист від пекучого сонця та теплової травми.
«Якщо це неможливо - максимально обмежити час лінійки. Подбайте, щоби в школярів був доступ до питної води. А також поруч був медпрацівник, який може надати першу допомогу в разі потреби. Гарним способом зменшення рівня стресу є попереднє знайомство дітлахів. Навіть якщо це вже не першачки, перед початком офіційного заходу варто зібратись разом, познайомитись з новачками, поділитись літніми враженнями, чи зробити завдання, яке зміцнює команду», - наголошує Уляна Супрун.
Освіта.ua
31.08.2018