Профспілка: роботу вчителів у суботу 1 вересня мають компенсувати

Залучення працівників до роботи у вихідні дні може проводитись, але має компенсуватись

Профспілка: роботу вчителів у суботу 1 вересня мають компенсувати

Залучення освітян до роботи у вихідні дні можливе, але має бути компенсоване.

Про це повідомили у Профспілці працівників освіти і науки, коментуючи інформацію МОН про те, що рішення про проведення свята Першого дзвоника, яке цього року припадає на суботу, кожна школа має ухвалювати особисто.

«Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. Таким чином, компенсація за роботу у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі (ст.72 КЗпП)», - повідомили у Профспілці працівників освіти і науки.

Також у профспілці наголосили, що залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації або профспілкового представника закладу освіти і лише у виняткових випадках.

Освіта.ua
14.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
В советское время если 1 сентября попадало в воскресенье линейка была 2 сентября. Точка.
Matvey
Учителя входят на работу 1 сентября, ВУЗы - 2 сентября))) Просто печаль в нашем государстве. И никто не учитывает интересы простых учителей и преподавателей. Совдепия не умерла и все, как обычно, по приказу. Есть рабочий день - 3 сентября!!!
Галина
Для Matvey: взагалі то це у Вас. В нашому місті 1.09 - лише перший дзвоник, а 31.08 - вихідний в учителів. У вишах - 31.08 день першокурсника, а 3.09 - заняття. Якщо ваше місто прийняло інший режим роботи, вочевидь чимось керувались.
Директор
А хіба проведення першого дзвоника та першого уроку це вже не вихід на роботу?
Галина
Для Директор: Вихід. За який і дають 31.08 вихідний (я написала вище). Зате для дітей це буде лише свято. А якщо виходити 3.09, то відразу і уроки. Атвосвера свята втратиться
Коментувати
Ольгa
Давно відстежую діяльність профспілки на окремі види діяльності МОНу . Вітаю вашу позицію, профспілчани, Чому, для чого, з якою метою проводити 1 вересня в суботу? Якщо це вихідний день . то чому вчителі повинні виходити на роботу? Подвійної оплати ще ніхто, ніколи вчителю не давав, враховуючи олімпіади у вихідні дні. Чому МОН не видасть чіткий наказ про оплату вчителю у вихідні дні? Як можна таке декларувати, що заклад самостійно обирає коли проводити Свято 1-го дзвоника? Тут повинна бути чітка правомірна позиція МОНу. І ще прохання до профспілки: посприяйте тому, щоб доплата за престижність була фіксованою або 10, або 20, або 30 відсотків. А не так, що зав. райво "пожалует из барского плеча", тобто 5 %, Виходить, що в Україні праця вчителя в одних регіонах престижна на всі 30, в а в інших лише на 5 %.
Децентралізовані
День знань- традиційне свято і чомусь усі вважають, що це має бути тільки 1-ше вересня. Ось і треба його святкувати родинами в громадах! Нехай місцеві власті організовують тематичні святкові заходи за кошти громади для дітей ( а не лише до дня захисту дітей)! Лінійки з традиційними випадками непритомності дітей та виступами поважних гостей та ще і у вихідний? До речі за вимогами не більше 45 хвилин має бути лінійка, то за який час буде компенсація працівникам школи? Чи подарують всім інший вільний та цілий день? Думаю, що початок навчання має співпадати за календарем робочого тижня, витрата ресурсів, в тому числі і людських має бути виправдано доцільним
мама і вчитель
Для Децентралізовані: Ви давно були у школі. Коли лінійка закінчувалася і на цьому все? Зазвичай батьки після лінійки вирішують з учителем якісь питання. приходять нові діти і починається знайомство. А тепер добавте час. який я маю потратити на зібратися дібратися тощо... день пропав, тобто вихідний день пропав
Коментувати
борис
1 вересня — День знань в Україні. В Україні день 1 вересня з давніх-давен — не просто початок осені. Для мільйонів школярів, студентів, їхніх батьків, а також для вчителів і викладачів це справжнє свято — День знань. З цього дня починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни.
Павлович
Для борис: Да ну! З давніх -давен-це з 1935 року(у 1935 році з’явилася офіційна постанова Раднаркому, яка вводила єдиний початок навчального року в усіх радянських школах – 1 вересня)? День знань був офіційно затверджений відповідним указом Президії Верховної Ради СРСР №3018-Х «Про святкові і пам’ятні дні» 1 жовтня 1980 року. Однак, в той час свято не мало статусу державного, тому вважалося звичайним учбовим днем. Офіційний статус державного свята День знань отримав 15 червня 1984 році. Відповідний указ №373-11 «Про оголошення 1 вересня всенародним святом – Днем знань» було видано Президією Верховної Ради СРСР.
Коментувати
Учитель
Подивіться в Інтернеті відео "Бидло - найкращий електорат!". Знайти його можна через гугл. І все вам стане ясно.
Л
Для Олексій Ки. Навчися грамотно писати, "патріоте". А потім можеш працювати задарма.
олексій ки
Для Л: пишу швидко, над помилками не заморачуюсь (і ентернеті свій стиль письма). як я і гадав слова "патріот " і "патріотизм " будуть викликати знервованість у людей. Ви це і підтвердили. стосовно працювати задарма - то скажу наступне, що у вчителів заробітна плата непогана. скільки не плати а все мало
олексій ки
Для Л: перед "а" забув кому поставити
Л
Для Олексій Ки: як пишеш в Інтернеті, так і навчаєш дітей . Оце і весь твій стиль.
Коментувати
111
Наведіть приклад, у якій ще сфері можуть примусити працювати робітника безкоштовно у вихідний день?!!! Це елементарне порушення законодавства!!!КОНСТИТУЦІЙНИХ прав! У вихідний день робота оплачується, щей за більшими тарифами. А нічого, що у вчителів теж є діти? А нічого, що вони теж хотят нормально харчуватися, бути гарно одягненими та все інше? Набридло вже слухати і читати, що вчитель всім і все повинен!!! Доки у нас буде таке приниження вчительства від держави (наведіть приклад хоч одного мінестерства, де міністр огульно паплюжить принижує майже у кожному виступі робітників своєї сфери, як це робить Міністр МОН). Я не вчитель в разі чого.
олексій ки
Для 111: наведіть конкретний приклад приниження.
олексій ки
Для 111:якщо вас принижують на роботі то змініть роботу. найдіть кращу. а мені робота вчителя подобається.
!!!
Для олексій ки: Идите в сад!!!!
Коментувати
олексій ки
батькам учнів, які приходять на свято - 1 вересня, не потрібно відлучатися з роботи, відпрашуватися на кілька годин і потім летіти назад працювати. це вихідний день, для першачків справжне свято, у дітей розпочинається новий,цікавий, ємоційний, відповідальний період життя. уявіть собі, коли дитина ( 1 клас) прийде на свято і побачить кислу "физиономию" вчителя який чимось не задоволений (вихід на роботу 1 вересня), то чи схоче вона ходити до школи.
ПЕДАГОГ
Споконвіків 1 вересня дітей вели до школи. 1 вересня -- це свято і ті, хто йде в 1 клас також прагне незабутніх вражень, бо має на це право. А все похирити це сьогодні на часі. не розумію, чому.
Анна
Для ПЕДАГОГ: Такий жаргон явно не ПЕДАГОГА.
Коментувати
олексій ки
та це ж 1 вересня. свято якого всі довго чекали. чого ви скиголите? не подобається працювати в школі чи що? гроші все рахуєте. все вам мало платять. подивишся тв так у нас одна проблема зарплата вчителів та лікарів, всюди їх бідних щимлять, працівати недають, обмежують у правах і т.д. їдьте за кордон працювати, продайте свій талант, знання, вміння.
111
Для олексій ки: Наведіть приклад, шановний , у якій ще сфері можуть примусити працювати робітника безкоштовно у вихідний день?!!! Це елементарне порушення законодавства!!!КОНСТИТУЦІЙНИХ прав! У вихідний день робота оплачується, щей за більшими тарифами. А нічого, що у вчителів теж є діти? А нічого, що вони теж хотят нормально харчуватися, бути гарно одягненими та все інше? Набридло вже слухати і читати, що вчитель всім і все повинен!!! Доки у нас буде таке приниження вчительства від держави (наведіть приклад хоч одного мінестерства, де міністр огульно паплюжить принижує майже у кожному виступі робітників своєї сфери, як це робить Міністр МОН). Я не вчитель в разі чого.
олексій ки
"рацювати робітника безкоштовно у вихідний день?!!! " а хто каже безкоштово, як вас примушують. "Я не вчитель в разі чого." - :)
Коментувати
Учитель
Харьков идет в школу 3 сентября! Это тот случай, когда разум победил. Коллегам - терпения и сил, вдохновения и творчества в наступающем учебном году!
Альбина
Для Учитель: Не весь Харьков, к сожалению. Нашлись особо "активные" школы...
222
Немышлянский район идет 1 сентября, в субботу!!!. так что совсем не весь Харьков
Коментувати
борис
У нас уже давно профспілки перетворилися в дешевих клоунів-популістів. А тому вважаю, що перебувати у освітянській профспілці, це просто себе не поважати.
вчмтель
Краще б профспілки зайнялися питанням про відміну розподілу класів на групи для вивчення української мови і, як наслідок цього, скорочення вчителів.
Мучитель
Для вчмтель: а це точно коло її повноважень? статут читайте!
олексій ки
і ні слова про учнів. все ставки, навантаження.... ви напевно "відмінник освіти" а стосовно розподілу то читайте нормативні документи. ви ж людина з вищою освітою.
Коментувати
Павлович
Вихід на роботу у вихідний день економічно необгрунтований. І не тільки з боку паперової волокити (накази,зміни в табелі). У вихідний день для довозу учнів і вчителів шкільними автобусами у масштабах України(сільські школи) скільки буде витрачено палива?
олексій ки
Для Павлович: яким автобусом? сідайте на велосипед і поєднуйте приємне з корисним. може вам автобус ще і під двір приганяти , щоб недай Боже лишнього кроку не зробити? підвозити лише учнів які проживають за межею пішохідної доступності.
Алла
Цілком і повністю підтримую коментар стосовно економічної необґрунтованості початку навчального року у суботу... Так це і підвіз учнів (якщо це ще й заклад інтернатного типу, то взагалі весело, звезти й розвезти у суботу заради лінійки, і потім знову звозити у неділю на навчання)... та й компенсація вихідного дня це теж цілий клопіт, додатковий вихідний день учителю посеред навчального року... чи грошова компенсація у подвійному розмірі - для одної людини це звісно копійки будуть, але оплатити це всім педагогам і обслуговуючому персоналу навіть в межах одного закладу це вже відчутно для кошторису, а якщо порахувати по країні в цілому!? Й мова не про патріотизм, бо некомпенсований робочий день у визхідний - це пряме порушення КЗпП України, що може потягнути штрафні санкції закладу в разі перевірки, не говорячи вже про конституційне право на відпочинок. Та й взагалі пора вже відходити від "совдеповських" традицій, не має ніякого сенсу в цих лінійках із пустою балаканиною, але це моя особиста позиція.
олексій ки
у кожній країні світу коли дитина йде перший раз до школи (1 клас ) це свято впершу чергу для учня та його родини. а ви соєю БАЙДУЖІСТЮ хочете перетворити все на сірі будні. "не говорячи вже про конституційне право на відпочинок" - у вас це право ніхто не відбирає. "та й компенсація вихідного дня це теж цілий клопіт, додатковий вихідний день учителю посеред навчального року" - це не клопіт а робота адміністрації зош, вони за це отримують зарплату(як керівники), вихідний день вчителю надати під час канікул осінніх, зимових чи весняних і ніяких санкцій . хто не хоче працювати тей завжди знайде якусь відговорку. "вже відходити від "совдеповських" традицій," - до чого савдеп?
Коментувати
Tetiana Shilo
Взагалі не бачу ніякого сенсу розпочинати навчальний рік у вихідний день, а потім морочитися з компенсаціями, вірогідність яких досить сумнівна. Вихідний він на те і є, щоб відпочивати, а працювати маємо з понеділка, тобто з 3 вересня.
олексій ки
Для Tetiana Shilo: а попрацювати на благо країни, дітей ? де ваш патріотиз ? гордість за свою Батьківщину? одні гроші рахуєте. сором
олексій ки
напевно напрацювалися за літо. плани, конспекти писали, перевтомились.
Ольга
А ваш патріотизм де? Самі закликаєте їдьте за кордон працювати, продайте свій талант, знання, вміння.
Коментувати
anna
ну да, да, да! так і буде