У МОН назвали основні тези серпневих конференцій

Відомство просить залучити максимальну кількість учителів до проведення  серпневих конференцій

У МОН назвали основні тези серпневих конференцій

Міністерство просить забезпечити залучення максимально можливої кількості закладів освіти, вчителів та вихователів до проведення районних та обласних серпневих конференцій педагогічних працівників у 2018 році. Про це йдеться у відповідному листі відомства, що адресований обласним державним адміністраціям.

У Міносвіти наголошують, що під час серпневих конференцій важливо проаналізувати підсумки розвитку освіти у минулому навчальному році та окреслити пріоритетні напрямки розвитку освіти районів на 2018/19 навчальний рік.

Зокрема, МОН рекомендує обговорити питання щодо забезпечення реалізації районних або обласних програм розвитку галузі освіти, збільшення показника охоплення дітей дошкільною освітою, забезпечення функціонування мережі закладів загальної середньої освіти.

Також у відомстві наголошують, що предметом обговорення мають стати теми інформатизації та комп'ютеризації освітнього процесу, забезпечення підключення шкіл до Інтернету, модернізації системи підвищення кваліфікації освітян, підготовки вчителів та вихователів до роботи в умовах інклюзивної освіти, впровадження моніторингових досліджень, посилення ролі формування духовних та моральних цінностей учнівської молоді тощо.

Освіта.ua
08.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віталій
Саме головне та прекрасне: винних же завжди нема (чи когось звільнили?)! Чому діти голодні - тендер не відбувся; чому школи району серед зими дерева на території випилюють, щоб протриматись хоч пару днів - тендер (а потім виявляється, що вигравав не той, або забули). У свій час хоч КРУ було для видимості. Тепер все кльово: бери скільки видавиш. І тут директорів ставлять перед вибором: "хочеш щось отримать - прогинайся і мовчи бо для дітей). Скільки вже раз говорилось за підручники??? Стало ще гірше і помпезніше -з ІСУО. Ніби все просто: підженіть нормативну базу і перейдіть на електронні підручники - легко змінювати, дітям рюкзаки не тягать, вчитель сам обирає посібник... За ті кошти, що виділяються постійно на друк вже можна було китайські планшети всм жителям України безкоштовно купити. Зась, такий бізнес! А СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ - це найлегший піар чинуш, прочитать доповідь, яку недобиті РМК написали, зробить красиве фото і швиденько прозвітувать вище і в ресторан за кошти ПК.
Денис
Для Віталій: Краще і не скажешь)
Коментувати
Віталій
Конструктив в коментарях мізерний через корупцію, що переплюнула Партію Регіонів, видимість напів-реформ та неуків які її проводять. Через те, що при загальних деклараціях пані Гриневич здійснюється дерибан бюджетних коштів на всіх рівнях: подивіться ціни з пропозицій на дидактичний матеріал для 1-го кл. На всі позиції вони завищені на 65 - 1500 грн (Напр: в звичайному магазині канцтоварів лупа шкільна коштує 65 грн, на сайті сучасної укр школи -51грн а в пропозиції 135грн.) Післямайданівські чиновники адміністрацій, голови, заступники, керівники фінвідділів і т.д,, що контролють проплати, на кожній закупівлі мають шалені кошти. Цього вже навіть ніхто не приховує. Хвалебні тендери і ProZorro легко обійти, якщо сформулювати умови під конкретного продавця. Що маємо в результаті: переважна більшість шкіл залишається приниженою і обдертою. Говорять, що школа стала самостійна і адміністрація сама вирішує багато запитань? Запитайте у директорів, можемо розповісти багато чого...
Оксана
Перечитала всі коментарі. На жаль, конструктиву в них - мізер. Вигуки "Все погано!", "Нічого на міняється!" і т.п. насправді нічого позитивного в наше життя не принесуть. Треба самому починати щось міняти в собі та навколо себе.І такі процеси в Україні відбуваються. Взяти, наприклад, Освітній експеримент, який цього року проходив уже 4-й раз. Що це за фестиваль, поцікавтеся на однойменній сторінці у фейсбуці. Або ж за посиланням:http://nus.org.ua/articles/svoboda-dovira-i-spivpratsya-chym-zapam-yatavsya-simejnyk-kemp-osvitnij-eksperyment/
йой
Для Оксана: Ви чекаєте на конструктив? Даремно
Оксана
Та ні, не чекаю.А роблю так, як вважаю за потрібне. З душею. Як для себе.
тра-ля-ля
для себе ви добре навчалися і присвоювати і віджимити і викручувати руки директорам. А ви зробіть для дітей, по честі і по совісті, що слабо. Бо забули, що таке честь і совість. Може це і видається пафосно, але правда.
Коментувати
для 1
Чи ви вважаєте, що хтось там, у міністерстві скаже вам:"Сидіть дітки на роботі. Немає вам чого йти сидіти на конференціях". Ви ЦЬОГО чекаєате? НУ так подумайте головами совїми, який бовдур стане думати про вас. Будь-хто думає лише про себе. НАвіть якщо він розповідає, що думає прол вас.А той, хто добрався у грошове крісло, й бачить, що всі його слова виконують, то НІКОЛИ не стане діяти внакше, аніж так, щоб його влада була міцнішою.
1
Для для 1: Дітки можуть сидіти, де їм завгодно, можуть навіть прогулювати навчання. А працівник повинен виконувати те, що зазначено в наказі, якщо цей наказ не суперечить вищому існуючому законодавству. І якщо ваш керівник видасть наказ, що ви в робочий час повинні сидіти на тупій конференції, то ви зобовязані там бути, бо це один із видів методичної роботи, до якої під час канікул можуть залучатися пед.працівники. Тому не треба тут бахвалитися, як ви плюєте на накази вашого керівника. Не всі можуть собі дозволити послати керівництво на три букви, тому повинні сидіти на нікому не потрібних заходах.
якщо "видасть наказ"
Для 1: так. Але накази подібного штибу мені НЕ доводилось читати. От наказ про суботник - так - приносили на підпис. Але дітей з МОГО уроку НЕ забирали, бо ... Так само не забирають джітей з уроків тих вчителів, які ЗАЯВЛЯЮТЬ:"У мене УРОК!". Якщо Ваше керівництво доходить до того,що пише НАКАЗ про конференцію, то у нас не лише директори ..., а й толку не буде взагалі. ТОбто ситцуайія "усьо пропало" ніяк і нікуди не зрушиться. А те, що Ви тут ото ридаєте, нічого не змінить. Ніяка пані не скаже нікому :"Дітки (вчителі), займайтеся своєю роботою, а не дурницями на конференціях, які, у час інтету, НІЧОГО нового не дають". ЯЯКИЙ сенс Ваших слів отут? Отих слів, які стверджують бесптолковість керівництва? ЩО Ви очікуєте від своїх слів? Варіанти відповіді: а) коментар, за який...;б)закликати керівництво до розуму;в)закликати вчителів (до чого?);г)власна відповідь.
Коментувати
Правдоруб
Вчителі, як те бидло мовчки сидить на конференціях і жує соплі. А треба було піднімати на цих конференціях одне єдине питання: підвищення зарплат! Поки вчитель не буде заробляти хоча б на рівні продавця попкорну в кінотеатрах (10 тисяч гривень в місяць) ніякі інші питання на конференціях не розглядати!
Любов
Паралельна реальність! На жаль, кількість комп"ютерів не вирішує жодних проблем. У хворому суспільстві не можна виховати здорове покоління. Подивіться на цьогорічну вступну кампанію. Бюджет фактично відсутній. Контракт більшість батьків не потягне, Кращі діти вже отримали життєвий урок про справедливість.
Учитель
Для Любов: Кращі діти склали добре ЗНО і вступили на бюджет. Це можу сказати однозначно за результатами вступу своїх учнів - колишніх одинадцятикласників. А той, хто вдавав, що вчився, а цілий рік бив байдики і насолоджувався розвагами, завдяки батькам обрав контракт.
Коментувати
оксана
кому потрібні ці конференції? сидиш 2-3 години, і виявляється+ що в освіті все прекрасно: школи дають чудові знання, діти виховані, ремонти зроблено... така собі соціалістична ідилія. чи пані міністр не знає про це? був у нас хобзей у мдпу, виш ніякий, рейтинги нульові, а розказали так, наче він флагман педагогічної освіти. дрімучий совок у ххі столітті. а ще щось там про нуш. сертифікацію пройшли ВСІ педагоги, що набиратимуть 1 клас, навіть ті, хто взагалі концепцію в очі не бачив і навіть абревіатури нуш не може розшифрувати. СОВОК.
Кузьміч
Для оксана: Було б краще не дражнити вчителів цими "конференціями".
Коментувати
Володимир
Ян Амос Коменский ещё в 17 веке выделил «золотое правило» дидактики – принцип наглядности обучения. Гриневич из каменного века?
Голос
В школі нема не те що проектора чи компютерів, а навіть самого необхідного. Циркуль,лінійка, транспортир 40 річної давності. За епохи Гриневич школа нічого не отримала, ремонт мінімальний і те за кошти батьків!!!
Тата
Для Голос: забрали макулатуру( старі зошити) здали, купили циркулі, лінійки, транспортом, робили разом з учнями
Коментувати
Володимир
А коли ж буде обговорюватися насичення кабінетів наочним обладнанням? Чи це не тема для конференцій?
вихователь
Якщо залучити вихователів до участі у конференціїї, то з ким же будуть в цей час вихованці? І якщо на конференцію необхідно їхати приблизно 2,5 години? То цілий день не буде вихователя на робочому місці? Чи знову у свій вихідний день?
Alex
Для вихователь: Совок продовжується. Ганьба міністерству!
Коментувати
КосМіТ
Теми інформатизації, коли ти маєш комп’ютери 2002 року. Ви самі себе чуйте! Якби за Кучми і Ющенка ми не отримали ті комп’ютери які маємо. То тепер взагалі вчили дітей користуватися Корветами. Перепрошую, а у нашій державі існує прогрма інформатизації? Більшість шкіл відчуває значну потрбе у 2 комп’ютерних класах. Вони їх мають! Ви спочатку забезпечте, а після того вимагайте.
Witalina
Для КосМіТ: А якщо з 5 комп. НЕ ПРАЦЮЄ жоден?
Коментувати
1, то з якого
переляку там сидять? Адже можна відмовитися й займатися власними проблемами і справами... Виють про те, щоби не бути баранами, а смі, як барани, йдуть за пастухом. ТО хто вчителі після цього?*
1
Для 1, то з якого: "ТО хто вчителі після цього?*" - люди, яким також потрібно забезпечити хоча б елементарні потреби своєї родини, а для цього потрібна робота, іноді і з керівником-ідіотом. Ви на своїй роботі, коли вас викличе на нараду ваш керівник, відмовтеся, і займайтеся своїми справами. Подивитесь, де ви будете займатися цими справами. А якщо вам потрібно годувати своїх дітей, то будете виконувати, те що сказано керівництвом.
я на своїй роботі
Для 1: лише те, що передбачено договором. І так, без потреби на конференцію - ні ногою. От же ш. Мало того, мені вдавалося передати право зробити ремонт в кабінеті не власними руками, а руками технічок. Так, то виняток. Але він відбувся вже. ТАк, у мене не було страху про те, що звільнять, бо знання того, що вони руку собі відгризуть, але НЕ звільнять, дає впевненості. Так, завжди існував варіянт куди дітися, якщо звільнять. Так, власні дії, то приклад, насамперед МОЇМ дітям. Той приклад, який вони, при нагоді, здатні будуть використати. Думайте головою. Коли думаєш шлунком, отримуєш для шлунку. Коли думаєш головою, отримуєш для голови. Кожен отримує те, чого прагне. І так, після того вчителів інакше, аніж Баранами не назвати. Ну то хай собі. Не рипайтесь. Дістали ниттям свОїм.
1
Для я на своїй роботі: Відкрийте нормативні документи і прочитайте, що сидіння на цих протухлих конференціях передбачено договором, посадовими інструкціями, законом. Ці конференції вже віджили своє, вони вмерли і згнили вже, а пед.працівник за наказом на них повинен бути присутнім. І якщо ви собі можете дозволити наплювати на наказ, який не суперечить законодавству, і послати вашого керівника, то вітаю вас. Більшість людей не може собі цього дозволити.
Коментувати
1
"...проаналізувати підсумки розвитку освіти у минулому..." - а то без них ніхто не знає. "....окреслити пріоритетні напрямки розвитку освіти..." - а то наче щось прям кардинально змінилося з 30 років минулого століття. "...теми інформатизації та комп’ютеризації освітнього процесу..." - учителі повинні придбати за свої кошти компютери та смартфони, щоб використовувати їх на уроках, де потрібно, і де не потрібно (гловне, щоб використовували з середнім показником 30 раз за урок). "...забезпечення підключення шкіл до Інтернету..." - ну да, від вчителів же це так залежить (чи знов за свій рахунок все треба купити і сплачувати за інтернет). "формування духовних та моральних цінностей..." - кому потрібні ці пусті слова у суспільстві, яке на межі виживання, де ці якості втратили свою цінність, бо головне вигризти, нахапать, знищити - тоді будеш шанованою людиною
СТАРЛАЙФ
Для 1:+
Коментувати
1
Автономія і педагогічна свобода аж пре: "Міністерство просить забезпечити залучення максимально можливої кількості закладів освіти, вчителів та вихователів до проведення районних та обласних серпневих конференцій педагогічних працівників". Якого я маю сидіти на цих давно мертвих так званих конференціях. Де будуть знов висосані із пальця доповіді, де не почую абсолютно нічого нового, бо не в камяному віці живемо. Вбиті 4-6 годин, які можна було б витратити на справжню роботу, а не на ці партзбори, де всім нудно, але всі мусять сидіти, кивати та підтакувати, бо така вже свобода поперла.
Володимир
Для 1: Будь-яка конференція - кадавр!
Коментувати
Виктория Владимирова
Коли за 30 років роботи у школі я отримаю від держави хоч 1 ноутбук, тоді повірю у реформи. А так бла-бла-бла. Як завжди. Прикро!
Witalina
Для Виктория Владимирова: Який ноутбук? кл.журналами,і-нетом ДЕРЖАВА НЕ може забезпечити!!!!
Коментувати
Alex
А коли методички для проведення конференцій обласні управління освіти підготовлять для педагогів? А то якось скучно.
Наталія
Для Alex: То ж на це потрібно гроші зі свого бюджету виділити. В управліннях освіти ж немає батьків, яких можна напрягти. От якби вчитель провів відкритий урок без роздаткового...
Наталя
Добре, панове, згодна, що серпневі конверенції - це совок, а є пропозиції, що натомість? Зовсім нічого?!Потрібна якась раціональна альтернатива. Наприклад, перетворити це зібрання у Трибуну Вчителя, щоб одговорити на ній не лише нагальні проблеми, але й запропонувати конкретні шляхи вирішення. Критикувати завжди легше, а ось зробити, на жаль, важче.голе критиканство - це також совок. Я за інший алгоритм: критикуєш - пропонуй, запропонував -зроби, шукай вихід із ситуації. Повірте- ніхто за нас не виконає наше домашнє завдання.
Коментувати