МОН затвердило положення про обрання директорів шкіл

Документ визначає засади проведення конкурсів керівників державних та комунальних шкіл

МОН затвердило положення про обрання директорів шкіл

Міністерством освіти затверджено типове положення про конкурс на посаду керівника державного, комунального закладу загальної середньої освіти. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Документ визначає загальні засади проведення конкурсів на посаду керівників державних або комунальних закладів середньої освіти.

Передбачається, що рішення про проведення конкурсу має ухвалюватись засновником школи у трьох випадках: одночасно з прийняттям рішення про створення нового закладу, не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником школи або впродовж десяти робочих днів з дня дострокового припинення договору з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти.

Оголошення про проведення конкурсу мають оприлюднюватись на сайтах засновника та закладів освіти.

Проведення конкурсу здійснюватиме спеціально створена конкурсна комісія, чисельність якої може становити від 4 до 16 осіб.

Для участі у конкурсі кандидати на посаду директора школи мають надати автобіографію або резюме, документ про вищу освіту не нижче ступеня магістра (спеціаліста), підтвердження стажу педагогічної діяльності не менше трьох років, мотиваційний лист та інші документи, які підтверджуватимуть професійні або моральні якості учасника конкурсу.

Документом визначено, що конкурсний відбір має здійснюватись за результатами перевірки на знання кандидатами законодавства у сфері загальної середньої освіти та Концепції реформування середньої освіти «Нова українська школа», перевірки професійних компетентностей, що відбувається шляхом письмового вирішення ситуаційного завдання та публічної презентації плану розвитку школи.

Проведення конкурсу має супроводжуватись відеофіксацієй та за можливості відеотрансляцієй з подальшим оприлюдненням відеозапису.

Загальна тривалість конкурсу не може перевищувати двох місяців з дня його оголошення.

Визначення переможця конкурсу має бути здійснено конкурсною комісією впродовж двох робочих днів з дня завершення конкурсного відбору.

Призначення переможця конкурсу на посаду та укладення з ним строкового трудового договору відбуватиметься протягом трьох робочих днів з дня визначення переможця.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПОЛОЖЕННЯ

Освіта.ua
30.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир Белый
Ось текст із самого наказу МОН, про який йдеться у цьому повідомленні про нього: "Засновник зобов’язаний забезпечити відеофіксацію та за можливості відеотрансляцію конкурсного відбору з подальшим оприлюдненням на своєму веб-сайті відеозапису впродовж одного робочого дня з дня його проведення".
Забалка
Для Владимир Белый: бабенку капець! Белий все запише і стане директором !! Якщо оберуть, бо не все добре в кадра з деякими органами...
Владимир Белый
Мова всього лише про те, що на сайті МОН зовсім не має отих ""ВідеофіксацієЙ" і "відеотрансляцієЙ"". Цей сайт не є сайтом МОН.
Коментувати
Обурення
"ВідеофіксацієЙ" і "відеотрансляцієЙ" - це українські слова на офіційному сайті міністерства? І після цього ще хтось буде щось розказувати про конкурсні відбори і атестацію вчителів?
Natali Sych
А що ж буде далі, якщо :"Проведення конкурсу має супроводжуватись відеофіксацієй та за можливості відеотрансляцієй з подальшим оприлюдненням відеозапису." Скоро нам рекомендуватимуть перейти на вивчення "цієї" мови, щоб ми краще розуміли вас, панове міністри???
Богдан
Реформи в освіті потрібно проводити комплексно, а отже необхідно затвердити положення про конкурс на посаду керівника дошкільного та позашкільного навчального закладу . У період з червня до серпня 2018 року буде доцільно провести конкурси на заміщення керівників усіх навчальних закладів, де керівниками є директори пенсійного віку. В цілому прийнятне положення як для України. Строкові договори необхідно укладати з переможцями конкурсів уже цього літа, чи міністерство освіти планує розтягувати реформи в освіті до безконечності?
Вчитель
Проведення конкурсу має супроводжуватись відеофіксацієй та за можливості відеотрансляцієй....Це якою мовою, панове міністри?????
Володимир
Директору не важко купити диплом магістра. Не важко купити й посаду директора. Все одно, конкурси будуть фіктивними, бо влада хоче лояльних......
Віталій
Привіт) Я хочу популяризувати українську історію та українську мову і тому створюю відеоуроки з історії України. Це відео присвячено Трипільській культурі. Сподіваюся Вам сподобається. Бажаю приємного перегляду) https://www.youtube.com/watch?v=ZQEsW2gEKVs&t=6s
профком
Директори шкіл серйозно мають задуматися над здобуттям кваліфікації - Магістра. Через рік, а можливо два Верховна Рада прийме новий закон "Про загальну середню освіту". Тобто потреба змінювати положення буде. І якщо тепер, профспілка виступила за право керувати школою особам з кваліфікацією - Спеціаліста. Тоді вже точно нас навіть не будуть питати. Відбувається євроінтеграційний процес. Крок за кроком наша освіта буде змінювати та прирівнюватися до освіти Європи. А у розвинутих країнах керівники повинні мати кваліфікацію не нижче - Магістра. Радимо не тягнути час. Умови вступу зміняться. І без ЗНО до Магістратури ніхто не пройде.
Павлович
Для профком:Не розводьте теревенів про вступ кудись-там з кваліфікацією "спеціаліст". Погано, шановний профком,закони знаєте. Закон України "Про вищу освіту": Розділ XV ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ 2. Установити, що: 2) вища освіта за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста (повна вища освіта) після набрання чинності цим Законом прирівнюється до вищої освіти ступеня магістра; Посилання: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/page6
Для Павлович:
Ви цього Європі не скажете! Ставте "-1" скільки завгодно. А дійде до вступу в ЄС. Сподіваємось цього всі хочуть. Доведеться "ходити" під їх законами. Тому заспокоювати людей передчасно.
Павлович
Для Для Павлович:: Закон України "Про вищу освіту" пройшов правову еспертизу на відповідність міждержавним угодам України в галузі освіти. З "спеціалістом" і "магістром" чітко там питання узгоджено. До речі, казочки про турботу "героїчних профспілок"розкажете тим,хто в освіті не працює.Про зрівняння кваліфікацій спеціаліста і магістра доповідну записку подавав до ВР ще В.Кремінь 13.05.2014 року. P.S. А мінус і без мене хтось вліпив.
Коментувати