МОН просить у Канади гроші на супровід нового сайту

Лілія Гриневич звернулась до посла Канади з проханням підтримати нову освітню платформу

МОН просить у Канади гроші на супровід нового сайту

Міністр освіти Лілія Гриневич звернулась до посла Канади в Україні з проханням надати ресурси на початкову експертну підтримку та супровід проекту Національної електронної освітньої платформи.

За словами міністра, новий закон «Про освіту» визначив, що українські школярі можуть забезпечуватись не лише паперовими, а й електронними підручниками.

«Національна платформа у майбутньому має стати не просто місцем, де розміщуються навчальні матеріали, а й засобом комунікації між вчителями, батьками та учнями. Найперше, звісно, йдеться про півмільйона вчителів, яких об’єднуватиме платформа, де вони зможуть ділитися досвідом щодо впровадження реформи. Як ви бачите, ми вже маємо концепцію платформи та ясне бачення того, як вона має бути спроектована. Більш того, у бюджеті на 2018 рік у нас зарезервовані кошти як на саму електронну платформу – 54,6 млн грн, так і на контент, тобто на електронні підручники – 40,9 млн грн. Однак ресурсів на приваблення якісних спеціалістів, які день за днем займалися б супроводом проекту, оцінили технічне завдання та стратегічний план його впровадження, системно вивчили підходи до використання відкритих ліцензій для електронних підручників – скільки це реально коштуватиме, та супроводжували б проект на першому етапі впровадження, ми не маємо», – розповіла Гриневич.

Вона підкреслила, що МОН також веде переговори з іншими партнерами, які попередньо готові підтримати проект у довгостроковій перспективі, однак підготовка співпраці з ними займе від 9 місяців до року.

«Ми дуже вдячні за готовність наших партнерів нас підтримувати, і ми потребуємо їхньої допомоги, однак на цей короткий термін нам потрібен також супровід. Ми сподіваємось, що Канада, яка завжди була і залишається надійним партнером України, зможе нас підтримати», – зазначила міністр.

Лілія Гриневич також наголосила, що технічне забезпечення – обладнання пілотних шкіл, у яких апробуватиметься платформа, засобами для використання платформи, закупівля самих електронних підручників – Україна готова здійснити самостійно. Ці закупівлі здійснюватимуться саме на гроші, передбачені відповідними бюджетними програмами.

У свою чергу посол Канади в Україні Роман Ващук пообіцяв розглянути прохання міністра та повідомити про ухвалене рішення.

«Ми бачимо, що ви прийшли добре підготувавшись та вже маючи попередні ґрунтовні напрацювання. Це свідчить на користь проекту. Ми розуміємо вашу ситуацію, а також терміновість, у якій потрібно працювати. Ми маємо розглянути наші можливості та ваш проект докладніше. Щойно ми матимемо розуміння щодо своїх можливостей – одразу повідомимо вам», – сказав посол.

Освіта.ua
03.04.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Мені не зрозуміло чому нас мають за ідіотів? Електронна платформа? Огов? Та це і є сайт. Сайт з базами данних. Так є багато омжливостей для впровадження цього проєкту. Майже безкоштовно. Скоротити посадовців, які протирають одяг на роботі, та на зекономлені кошти прийняти на роботу працівників у сфері інформаційних технологій. Треба кошти на доменне ім’я та на хостінг. Це куди менше коштів. А так все виглядає досить жалюгідно. Намагання "освоїти" кошти. Ще "заграница нам поможет". Порозганяйте відділи освіти в містах та районах. Вони дублюють функції та пересилають листи. Придумують та імітують бурхливу роботу. Школам самостійність. І почнеться реформа.
Lol
У меня только один вопрос: С какой стати Канада должна давать на это деньги?У вас совсем совести там в министерстве нет?Хотя вопрос наверное риторический...
алекс македонский
позорище... как так жить можно только................................................
Михайло Чиж
Тобто, "вішати" на інформатика школи розробку і супровід сайту школи - це є нормою ("А хто ж, крім Вас": сказала директор). І "ресурсів на приваблення" ні копійки не виділяється, і ніхто не питає, чи є час "день за днем займалися супроводом проекту". А тут, шукають спеціалістів по всьому світові, наче ракету на Марс зібрались запускати. Це в той час, коли наші виші кожного року сотнями випускають ІТ-шників. І це тільки "для першого етапу впровадження". І ще одне, якась колізія виходить: з одного боку "у бюджеті на 2018 рік у нас зарезервовані кошти – 54,6 млн грн", а з іншого: "не маємо спеціалістів, які б оцінили технічне завдання". А звідки-ж тоді взялась ця сума - 54,6 млн грн, висмоктана з пальця? Да, це ж скільки бабла розпиляють, поки впровадять...
Марта
Стыдобище.......какое же стыдобище.............