МОН готує базу для інклюзивно-ресурсних центрів

Для обговорення представлено проект наказу про вимоги до кабінетів інклюзивних ресурсних центрів

МОН готує базу для інклюзивно-ресурсних центрів

Міністерство освіти і науки пропонує для громадського обговорення проект наказу «Про примірний перелік вимог до оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів для надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами».

Автори проекту наказу зазначають, що відповідно до Закону України «Про освіту», органи державної влади та органи місцевого самоврядування утворюють інклюзивно-ресурсні центри (ІРЦ) з метою забезпечення реалізації права на освіту та психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами.

Проект документа визначає примірний перелік вимог, відповідно до яких створюватимуться передумови для належного функціонування ІРЦ для надання дітям з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років психолого-педагогічної допомоги та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводження.

У документі вказано, що для повноцінного здійснення діяльності засновник забезпечує ІРЦ приміщенням відповідно до санітарних норм та принципів доступності і універсального дизайну в закладах дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти або вивільнених приміщеннях психолого-медико-педагогічних консультацій.

Зауваження та пропозиції до проекту наказу про примірний перелік вимог до оснащення кабінетів інклюзивно-ресурсних центрів можна надсилати до 27 березня 2018 року на адресу: nabochenko@mon.gov.ua 

ПРОЕКТ НАКАЗУ

Освіта.ua
12.03.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов
В Борисполі школи переповнені, а хочуть "відтяпати" під такий центр біля 120 кв. м. в школі № 6 (в цій школі діти навчаються в 3 зміни). При цьому це приміщення зовсім непридатне для таких цілей, бо це бувші кухня та їдальня (до 1980 року) і ніякі санітарно-гігієнічні норми не будуть виконані.. Тобто по принципу: - як-небудь зараз звітуємо,що організували, а потім буде чи не буде такий центр працювати - це вже інша справа. Зараз інклюзивна освіта - це "модно". Але ж навіщо відбирати площі у одних дітей, щоб віддати для інших?