Учні коледжів і училищ складатимуть ДПА у формі ЗНО

Учні, які отримують повну загальну середню освіту, складатимуть ДПА у формі ЗНО

Учні коледжів і училищ складатимуть ДПА у формі ЗНО

Учні коледжів та професійно-технічних навчальних закладів складатимуть державну підсумкову атестацію в формі ЗНО з трьох предметів, але ці зміни впроваджуватимуть поступово. Про це повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

«Позиція МОН є такою, що форма та умови проведення ДПА мають бути однаковими для всіх – незалежно від того, в якому типі закладу здобувається загальна середня освіта», - сказав Карандій.

За його словами, впровадження форми іспитів у формі ЗНО буде поступовим і триватиме упродовж трьох років.

«2018-го учні закладів професійної та вищої освіти, що вступили на базі 9-ти класів, складатимуть ЗНО з української мови. Через рік – також з математики або історії України на вибір, а ще через рік – усі предмети підсумкової атестації», – зазначив чиновник.

Він нагадав, що закладам, які готують молодших спеціалістів на базі 9-ти класів, потрібно вже зараз готуватися до організації ЗНО з української мови. Відповідне тестування відбудеться 24 травня 2018 року.

«Зараз на сайті УЦОЯО для кожного навчального закладу створено кабінет керівника. Це стандартизований інтерфейс, де ми збираємо всю інформацію, потрібну для проходження учнями підсумкової атестації у формі ЗНО. Керівникам закладів професійної освіти потрібно внести туди інформацію про очолюваний заклад до 28 грудня цього року. Саме на її основі відбуватиметься реєстрація учнів на тестування», – директор Українського центру оцінювання якості освіти. Реєстрація для участі в ЗНО розпочнеться 6 лютого 2018 року.

Освіта.ua
08.12.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Галина
http://ru.osvita.ua/legislation/Ser_osv/57694/ http://ru.osvita.ua/legislation/Ser_osv/57601/ Подскажите пожалуйста, эти два документа дают право сдавать ДПА не в форме ЗНО , а в учебном заведении? Тут описывается две формы сдачи ДПА: ЗНО и в учебном заведении. Кто может это проккоментировать?
Тетяна
Скажіть, будь ласка,кому в Україні потрібен освічений студент?Бо дитина ні за які коврижки не хоче виїжджати з країни,а тут вона нікому не потрібна із своїми грамотами.
Батько
Чому вчепилися цього ЗНО? Та це ж так само вже,як і екзамени. Корупція скрізь. Треба,щоб люди мінялися,а ЗНО нічого не допоможе. Тягнемося до інших країн ,але там ніхто не знає навіть,як це взяти від когось шоколад, вони цього не розуміють,а у нас?
валера
Дети из-за вашего ЗНО вообще учиться отказываются, и поступать не хотят. Кому оно вообще надо, ЗНО, ДПА. И так миллион зачётов и домашних заданий.
Катя
Для валера: Той, хто не може скласти ЗНО, не має навчатися у ВНЗ. Нехай здобуває професіно-технічну освіту і йде працювати. А то звикли, незалежно від рівня знань, треба мати диплом про вищу освіту.
ааа
А що хтось проти, але ж і професійно-технічну освіту здобути не дають. Так, як якщо нездадуть після другого курсу ЗНО, то відрахують з коледжу або училища.
Марина
Якщо не може здати іспити, значить, нічого взагалі державі витрачати на цього учня кошти. Хай працює. Може й батьки трішки візьмуться за розум та почнуть займатися своїми дітьми, та з пеленок мотивувати на навчання. Учень який не здатний пройти хоча б "СКЛАВ" -це "учень-лодирюга". Хто вчиться , той здає.
Коментувати
Инакомыслящий
Читало бы МОН отзывы, да делало выводы, а то ведь у него другое задание, направленное отнюдь не на улучшение качества образования. И учителям достается, а как же, это ведь профессия опасная, учитель ведь может ученикам донести не ту информацию, которая сверху спускается, да ещё не дай бог думать заставит и выводы делать, причём свои, а не нужные... Так что задавим учителей реформами, загоним в угол, чтоб молча свое дело делал, нужные мысли высказывал... Ну не нужны этой стране думающие люди, умные, они ведь и не поверить могут тому, что говорят... Так что задание по уничтожению образования почти выполнено, ещё чуть осталось.
Понеділок
Учень у ПТУ на вивчення української мови має 70 годин на три роки. (Курс 10-11 класів ЗОШ) У школах від 140 до 280 на два роки. Крім того учень у ПТУ вивчає ще й предмети за спеціальністю. Дайте відповідь, який довбореформатор надумав "вирівняти" в плані ЗНО випускників шкіл і ПТУ? Принизити майбутнього робітника? Принизити його викладача? Систему професійної освіти в цілому? У будь-якому разі, таке рішення могло виникнути лише в голові неадекватної людини.
Капец
Учні коледжів і училищ складатимуть ДПА у формі ЗНО.так им и надо.
ВЧФ
Для початку потрібно відмінити обов’язкову середню освіту. До 9-го класу навчання є обов’язковим, а після вільний доступ до ПТУ. Для подальшого навчання в середній школі обов’язкове ЗНО з прохідним балом та адекватними завданнями. Як показує практика, то навіть середня освіта на сучасному ринку праці в Україні для більшості непотрібна. І є відчуття, що з часом буде достатньо і початкової школи, адже країною керують справжні профі!
unforgiven
ЗНО потрібне виключно для вступу у вищі навчальні заклади. Крім того, відповідальність за його результати повинні нести виключно абітурієнти і автори завдань, а не вчителі. Для випуску або переведення на наступний курс достатньо обмежитися ДПА, яка проводиться у навчальному закладі.
викладач
Для unforgiven: ЗНО безперечно потрібно, але у формі контрольної роботи. Тести нівичуть творчість дітей. Рік за роком якість здачі падає, а не піднімається. Хіба там на верхах цього не бачуть.
Мммм
Для викладач: Извините,а что делать в таком случае,допустим,я учусь в колледже, зно я не сдала но дпа сдала.То что это значит?
Коментувати
Возмущённый
Да уж..." Заставь дурака богу молиться"... Знаю людей,учившихся в музучилище при " совке". Если бы тогда им голову " за......." всякими ЗНО,конкурсами Яцика-Шмяцика и др.- из них бы не вышло настоящих музыкантов . Тогда они занимались музыкой по 5-6 часов в день. И что? А то,что сейчас играют в лучших оркестрах мира! Когда же в МОН проснётся " здоровий глузд" без конкурсoмании и прочего бреда???
Олекса Позняк
Ну выходит он он из ПТУ плиточником и никуда поступать не хочет.Зачем ему ЗНО?Ведь каждый лишний сдающий ЗНО это нагрузка на бюджет.Денег девать некуда?
ааа
Я також погоджуюсь, що ЗНО потрібне, але після 9 класу. Щоб надалі діти йшли вже визначившись і по своїм силам хто в училища, хто в коледж, а хто в 10 клас готуватись до вступу в університет.
NCC
ЗНО не просто треба, а дуже треба. І якщо студент не набирає поріг, його потрібно відчислювати з коледжу. Тоді не буде такого, що на 3 курс ВНЗ інколи приходять стерильні студенти.
Олена
Для NCC: "Стерильні" студенти ще в більшій кількості приходять і після ЗНО, щоб ви навіть і не сумнівались!
викладач
Для NCC: Всіх хто долає поріг, автоматично без конкурсу зараховувати на 3 курс. Хто не подолає, змушений буде взяти атестат і йти до ПТУ. Таким чином очистимо освіту від нікчемних спеціалістів, які не знаннями, а грішми вирішили будувати кар*єру.
Коментувати
Elena Dudar
А зачем сдавать ЗНО после 2-го курса. Я не пойму. Ведь поступают в ВУЗы студенты колледжей после 3-го курса. Вот тогда и надо сдавать.
Ольга
Потрібно ввести після 9 класу ЗНО і все буде ок
Val
Для Ольга: и после 5-го, и после детского сада, и в родильном отделении, сразу после рождения: не сдал - на стволовые клетки.
Коментувати
Олена
Правильніше було б вводити ЗНО перед вступом на навчання в коледжі, а не посередині. А так виходить, що навіть якщо хтось з студентів ЗНО не здасть, то це ні на що не вплине, адже їх за це ніхто не відрахує. Оцінка в атестат? То кому вона в коледжі потрібна, адже для них головне - добре здати предмети з спеціальності, які йдуть в диплом. Більша частина студентів відразу ж після коледжу підуть працювати, а частина поступить в Польщу, а там ЗНО не потрібне! От і витрачаємо бюджетні гроші на вітер!
Наталія
Для Олена: На нарадах з питань вступної кампанії, які нещодавно проходили в Києві, якраз була інформація про те, що якщо студент не здає ЗНО, він далі навчатися у коледжі /училищі НЕ може. Виключення тільки для наступного року - якщо на 2 курсі не здав ЗНО, можна це зробити на 3 курсі. Далі без варіантів - не можеш скласти ЗНО на 2 курсі - і ти вже не студент.
Олена
Для Наталія: А творчих спеціальностей це теж стосується? Я маю на увазі: музичне, танцювальне, образотворче мистецтво, вокал? А якщо людина геніальний музикант чи художник, але не здала англійську чи історію? То нехай краще відразу пакує валізи за кордон, де її візьмуть без всякого ЗНО, чи як? Думаю, що у нас ЗНО-манія почала переважати здоровий глузд! А як бути з контрактниками, які є джерелом виживання багатьох закладів, теж відраховувати?
Возмущённый
Для Олена: согласна с Вами на 100%. Знаю людей,учившихся в музучилище при " совке". Если бы тогда им голову " за......." всякими ЗНО,конкурсами Яцика-Шмяцика и др.- из них бы не вышло настоящих музыкантов . Тогда они занимались музыкой по 5-6 часов в день. И что? А то,что сейчас играют в лучших оркестрах мира! Когда же в МОН проснётся " здоровий глузд" без конкурсoмании и прочего бреда???
Коментувати
Лариса Януль
Правильно, всі випускники повинні бути в рівних умовах.Не секрет, що багато дев’ятикласників тікали до коледжів, бо там не здавали ЗНО
директор сільської школи
Для Лариса Януль: повністю підтримую
Ирина
Для Лариса Януль: А якщо ми не плануемо вищу освiту? Фельдшеру ветеринарноi медицине не так важливо в досконалостi знати укр.мову як вчителю! Якщо дитина захоче продовжувати навчання у ВИШi, тодi можна говорить про якесь ЗНО...i все одно,я вважаю що важливiшi спецiальнi дисциплiни!!! Навiть якщо здаватиЗНО пiсля 2 курсу колледжу,навiщо вiдраховувати за поганий результат?До дитина далi мае робити? В двiрники або на заробiтки?
Коментувати
Александр
Молодцы!!!!!!!! Правильное и своевременное решение!!!!! Еще нужно ввести ДПА в форме ЗНО после 9-го класса и поступать в колледжи и техникумы только по результатам ЗНО. Коррупция при поступлении после 9-го класса страшнейшая... Поступают не самые умные, а кто может выложить 2000-3000 тысячи долларов
я
Для Александр:погоджуюсь із вами!Дуже правильно буде введення ЗНО після 9 класу
Оруэл
Для Александр: что за чушь вы несете? Сейчас в колледжах страшный недобор студентов и только полоумный может платить 2-3 штуки баксов за поступление, когда и так всех берут!!!
Александр
Для Оруэл: Ага, особенно в медицинских и юридических. Недобор страшнейший.........конкурс в медицинские колледжи 4-7 человек на бюджетные места и 2-5 на контракт
Коментувати
Обурений гість
Це така дурня, якщо ви думаєте що діти таким чином почнуть краще вчитися, то я дуже сумніваюсь. Це ще один вид корупції, тільки на найвищому рівні. І ще шоб позакривати технікуми, коледжі, так як вониїїм не вигодні. А хто не вчився той і не буде, а тим паче коли у батьків є гроші то це все вирішується. Але подумали б за дітей, який стрес вони отримують, діти так хвилюються що швидку допомогу викликають. Хоча хто про нас думає, кому ми потрібні, щей розумні, щоб вже до кінця знищити середній клас. На інститут намає грошей, іди процюй, у дітей вибору не буде.Це так щоб однин "пан" а інші на поля.
я
Для Обурений гість: вчитися може і не почнуть, але "неуки" не будуть отримувати вищу освіту
АК
Будуть! Завжди отримували. І ЗНО їх не зупинить.
Учитель
Для того, чтоб неучи не получали диплом о высшем образовании, надо запретить брать на контракт со средним баллом меньше , например, 150 или не более чем на 10% ниже проходного на бюджет
Коментувати
Fraps
2020 рік- діти перед вступом до дитсадку будуть здавати лічьбу до 10 у формі ЗНО. 2025 рік- перед вступом на роботу дорослі будуть складати професійний екзамен у формі ЗНО. 2030 рік- пенсіонери перед виходом на пенсію будуть здавати лічьбу і пенсійний кодекс у формі ЗНО. 2045 рік- літні люди перед смертю будуть складати Біблію ( пункти про пекло) у формі ЗНО
Янек
НЕ потрібно робити такі узагальнення
Коментувати