Osvita.ua Середня освіта Європейці допоможуть МОН з реформою освіти
Європейці допоможуть МОН з реформою освіти

Міносвіти та Європейський центр ім. Вергеланда розпочинають спільну освітню програму

Європейці допоможуть МОН з реформою освіти

Міністерство освіти та Європейський центр ім. Вергеланда розпочинають спільну програму «Демократична школа: Підтримка освітніх реформ в Україні 2018-2021». Про це, за інформацією прес-служби МОН, домовились міністр освіти Лілія Гриневич та виконавчий директор Європейського центру ім. Вергеланда Анна Перона-Ф'єльдстад.

Планується, що програма працюватиме за напрямами децентралізації та демократизації шкіл, пілотування нових навчальних програм для 5-9 класів, онлайн-ресурсів з розвитку демократичних компетентностей освіти, а також підтримки освітньої політики та забезпечення якості.

«Ми щиро зацікавлені в цьому проекті, адже він дасть нам нові можливості для підвищення кваліфікації вчителів, розвитку онлайн освіти та покращення якості шкільної освіти загалом. Європейський центр уже дуже нам допоміг, розробивши матеріали для розвитку громадянської компетентності для учнів 5-9 класів. І це вправи, інтегровані в обов’язкові предмети, що дуже важливо, адже дозволяє дати відповідні навички всім учням, а не лише певному колу, що обрали вибірковий курс. Ми вдячні за продуктивну співпрацю і будемо раді її продовжити», – зазначила Лілія Гриневич.

У межах програми міністр особливо виділила два напрямки – перепідготовку вчителів та розробку матеріалів.

Зокрема, йшлося про розробку онлайн-матеріалів як для вчителів, так і для дітей. Розміщуватиметься навчальний продукт на національний онлайн-платформі, що розробляється спеціально під потреби вчителів, учнів та батьків у Новій українській школі.

«При цьому підготовка педагогів має вирішальне значення, адже ми можемо розробити прекрасні матеріали, але вчителі не вмітимуть ними користуватися та не розумітимуть їхньої цінності», – додала Гриневич.

Освіта.ua
05.12.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
алекс
якась ахінея. невже ми самі не можемо щось змінити в галузі освіти. спілкуйтеся з вчителями, звертайте увагу на ті проблеми які виникають в ЗНЗ, ДНЗ, ПНЗ, ВНЗ. змінюйте закони "під людей", а не навпаки. до чого тут европа, ми що тупі зовсім? чому ми повинні робити все як вони (европейці), у нас зовсім інший менталитет. у вашій реформі в освіті лише змінюється назва шкіл, предметів і т.д. ніякої конкретної реформи не бачу. а що буде коли прийде новий міністр освіти????? які тоді реформи?
юстас
Для алекс: Не розумієте зовсім ви нічого. Така можливість на халяву поїздити по заграницях, така можливість стільки грошей хапануть грантових та інших. А що ті проблеми, задовбали вчителі вже своїми проблемами: то програми їм не ті (на них стільки бабла вбехкали), то підручники не такі (відмитих грошей на 5 поколінь вперед вистачить), то голови попіднімали - зарплату їм добавляй, то віфдповідальність батьків за дітей-бидляків введи. Надоїли вчителі, не дають реформи проводити.
Коментувати
гість
Хостінг під LMS системи тільки платний. Надайте можливість і хто хоче той розробить і сам, а хто не ....... Питанням в тому як можуть вчити ті, хто не вміє вчитится???????
Владимир Белый
РЕСПЕКТ від вчителів-практиків за ось ці практичні наміри: "розробку онлайн-матеріалів як для вчителів, так і для дітей. Розміщуватиметься навчальний продукт на національний онлайн-платформі, що розробляється спеціально під потреби вчителів, учнів та батьків у Новій українській школі". І це буде також з радістю сприйнято учнями та батьками, бо стане анахронізмом потреба у придбані видань від комерсантів на освіті на кшталт "Домашні роботи з ..." як шпаргалок, що на корню руйнують паростки якісної освіти. Адже освіти без справжніх зусиль з обох боків (учень - вчитель) не буває. Тренувальні завдання мають бути системно представлені і у вільному доступі, а зміст НЕЗАЛЕЖНИХ атестацій має бути не волюнтаристським, а базуватись саме на цій тренувальній базі.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!