Osvita.ua Середня освіта Як і кому результати ЗНО у 2018 році зарахують як ДПА
Як і кому результати ЗНО у 2018 році зарахують як ДПА

Результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації

Як і кому результати ЗНО у 2018 році зарахують як ДПА

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

До переліку предметів, що будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації включено тести ЗНО з української мови і літератури (частина тесту з української мови), математики або історії України (частина тесту періоду ХХ - початку ХХІ століття), а також одного з навчальних предметів за вибором випускника: історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької або французької мови.

Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.

Також результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова) будуть  зараховані як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів професійно-технічних та вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту.

Освіта.ua
08.09.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олена
Дуже важливе питання,якщо я хочу навчатися на вчителя англ мови,то мені потрібно англ здавать як ДПА із рівнем В2????Хоч ми не вивчаєм її на проф рівні чи можна географію поставить як дпа.
Snizhka
Шановні батьки та майбутні хіміки, медики, екологи, аграрники, біологи! Тут створена петиція на рахунок ЗНО з біології (щоб зарахували як третій предмет). Прошу всіх небайдужих підтримати! https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/1324
Дарія
Для Snizhka: Підписала =)
Коментувати
Олена
Абітурієнтам медикам потрібно здавати 4 тести (УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА;МАТЕМАТИКА, АБО ІСТОРІЯ; БІОЛОГІЯ - обов"язкові для ДПА), ТА ХІМІЮ. Невже не можна було включити до переліку предметів, які будуть зараховані як результати ДПА на вибір не тільки математику та історію, а ще й біологію. Тоді би школярам , які планують йти в медичний вуз не прийшлось би розпорошуватись на 4 предмети.
Юля
Для Олена: уже не первый год об этом говорим. Но с этого года к медикам и филологи добавились с географией вместо истории и похоже не только они одни.
Коментувати
Роксолана
Доброго дня. А Ви бачили новий перелік предметів для вступу на бакалавра?? Психологам всунули математику, на філософію всунули математику, на філологію всунули геграфію, а для міжнародних відносин взагалі 4 предемта.??? Наше міністерство освіте бажає щоб в інститутах був не добір і половину інститутів закрити ПОТРІБЕН РОБОЧИЙ КЛАС а не інтелегенція!! Діти почали поглиблено займатись ще з 10 класу.!!! а тут сюприз потрібні інші предмети!!!!!!!!!!!
?..
Для Роксолана: А ти, дорогенька, знаєш, що всі видатні філософи були ще й чудовими математиками? Невже зараз замість них нам потрібна гнила інтелігенція?
марія
а де є таке, що на філософію потрібно складати математику? ніде не знайшла інформації щодо цього
Коментувати
Ollesia
Шановні абітурієнти . 23 вeрeсня в суботу відбудeться дeнь відкритих двeрeй в МАУП. Ми запрошуємо вас відвідати наш унівeрситeт. До такого прeстижного навчального закладу нe треба складати.ЗНО. Тут ви зможeтe запитати викладачів про навчання, дізнатися, які.є факультeти. Ми вам допоможeмо вибрати правильний факультeт у разі потрeби. Студeнтам цікаво вчитися-вони займаються наукою в наукових гуртках. . Також знайдeтe собі багато друзів , бо студeнтська сім’я дуже дружня. Хто зайдe на сайт унівeрситeту maup.com.ua і зарeєструється на дeнь відкритих двeрeй і прийдe до унівeрситeту, отримує знижку 20% на навчання. Викладачі вам будуть раді. Прийдіть до нашого університету. Викладачі завжди йдуть на поступки студентам. Це самий найкращий університет в Україні. Не пожалкуєте, якщо будете тут навчатися. З повагою, викладач міжрегіональної академії управління персоналом, Ollesia.
Людмила
чи повинні студенти ВНЗ та ПТНЗ складити ЗНО на зарахування результатів як ДПА з трьох предметів чи тільки з української мови. Якщо з трьох, то з яких предметів?
Anna
Те абитуриенты которые поступают в мед, в чем проблема просто написать ДПА по историиматематике как получится? На поступление оно практически никак не влияет, если вы идете на медаль, то должны спокойно писать ДПА минимум на 10 без подготовки. Конечно это + немного времени чисто на то чтобы туда сходить+ немного нервов, но все не так страшно как вы пишите... Это ДПА уже не первый год обязательное, можно было и подготовиться...
cos
Для Anna: Как это без подготовки? Если человек не готовится, то максимум он получит 6-7 баллов, а то возможно и меньше, и то, 6-7 получит при условии что он ходил на все уроки и старался запоминать материал, который рассказывал преподаватель на уроке. А вот с подготовкой можна получить не то что 10, а 11 или даже все 12.
Leto
Для cos: я вас уверяю, что тот, кто хоть что-то делал в школе (не надрывался, а просто что-то делал), спокойно сдаст на "9" как минимум. мой сын как раз "без подготовки" (то есть без репетитора) математику и сдавал, балбес и бездельник он редкий, но свою 9 за ДПА получил без проблем (мог бы напрячься, было бы 10). Кстати, что значит "ходил на все уроки"? У нас где-то можно выборочно ходить?
cos
Для Leto: Такого не может быть, чтобы вообще ни разу не готовился, получил 9. Как же он тогда хорошо знает геометрию? Выходит, что теорем не знает, раз не готовился? Как же он решал геометрические задачи на ЗНО? А в алгебре надо выучить правила, формулы-без этого можна получить достаточно низкий балл на тестах. Это тоже без подготовки можно сдать на 9? Выборочно ходить нельзя, но есть некоторые дети, которые прогуливают уроки по каким-то причинам. Бывают преподаватели (хорошо, что редко встречаются, а не часто), которые очень не любят некоторых детей в классе, унижают их просто так ни за что, а они в из-за этого решили прогулять уроки, а на уроке в это время рассматривалась тема, которая входит в программу ЗНО. Вот он прогулял, а потом на ЗНО по этой теме будет вопрос, на который с большой вероятности он не верно ответит. Если хотели, чтобы сын получил 10, то и вы должны были вложить свой труд и помочь сыну выучить математику. Иначе нету оснований называть сына балбесом из-за девятки.
Коментувати
Чудо
А якщо вювипускник старшої школи , який не бажає зарахувати результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчав цю іноземну мову на профільному рівні, може тоді складати відповідний предметний тест рівня В1?
Kulakova Natalya
Який вже рік "вбиває" вибір: математика- історія (
Олексій
Тобто англійська не буде обов’язковим предметом на ЗНО?
вопрос
А где ЗНО с Информатики? Столько часов! От 2 до 11 класса. И такое отношение.
Олена
А якщо випускник не вивчав англійську на профільному рівні, а закінчив звичайну школу, але має бажання, щоб йому зарахували результат ЗНО з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію? Якого рівня складати тест? Теж рівня В2.
Настя
Для Олена: мені здається що тут уточнювали,що хто профільний і хоче здавати зно як дпа,той не має права вибрати чи В1,чи В2,п тільки В2 Тим хто не профільний і хоче зарахувати як дпа може вибрати
Коментувати
Абітурієнт
Погоджуюся, що логічно було б дозволити складати, як обов’язкові предмети не лише матем/історію, а й біологію. Оскільки учні, що планують обрати професфії гуманітарних спрямувань обирали б історію, технічних - математику, а природничих - біологію. Було б дуже справедливо. Оскільки часи, коли учні самостійно обиратимуть предмети для вивчення настануть не скоро, та чи взагалі настануть, то чому б не дозволити принаймі обирати предмети для іспитів, виходячи з інтересів майбутніх абітурієнтів.
Марія
Для Абітурієнт: Фізика - основна природнича наука! Тому для природничих спеціальностей - фізика. Так буде справедливо.
Геннадий
Для Марія: вы серьёзно?????? А почему тогда существуют такие профили как физ-мат и хим-био не задумывались?
Коментувати
Sosnova.s
Якби можна було для МОН створити Петицію за біологію другим обов’язковим предметом чи почули б нас, бажаючих? Може хто знає, як це зробити, скажіть. Може нас почують і внесуть зміни до наказу? Дуже накладно на даний час, тому що, моя дитина навчається в гуманітарній гімназії і біологія не є профілюючим. А є велике бажання вступити до медичного! Платимо репетиторам. Але ж ЗНО з математики для того, хто не бажає її вивчати у ВНЗ, це переважно складно і ТЕЖ ПОВИННО ПЛАТИТИ. Обіцяли і забули. А хтось, наприклад, в цьому році вступив на Країнознавство і здав при цьому Історію і географію всього навсього. Дуже прикро, що в моєї дитини буде пухнути мозок. Вважаю, що якби в когось з тих "шишок" дитина вступала до МЕДу, швиденько би все зробили.... А може і ні. Таким все одно, їх діти за всяких обставин будуть навчатись так, як їм захочеться, бо грошей купа, все можна купити.
Мар'яна
Для Sosnova.s: давайте створим петицію про біологію, але хто знає, як нас об’єднати і це зробити
Snizhka
Цілком підтримую. Нас таких багато. Навіщо давати пусті обіцянки на рахунок біології?
Марк
Для Sosnova.s: если ребенок не может сам, без помощи репетиторов, выучить такой простой предмет, как биология, то нужно сильно задуматься о перспективах учебы в меде. Это для него и вас будет очень больно и дорого.
Коментувати
Ірина
Скажіть будь ласка чи потрібно здавати зно якщо дитина на 2курсі в коледжі після 9 класу?
нова
Для Ірина: якщо ваша дитина не буде вступати у ВНЗ після 2 курсу, то не треба.
Тая
Для нова: Перепрошую, мене теж цікавить це запитання.Я правильно зрозуміла, якщо дитина вже навчається і бажає закінчувати тільки коледж або проф.-навчальний заклад і не збирається вступати до ВНЗ, то ДПА у формі ЗНО здавати не потрібно? Такі діти будуть здавати як і раніше ДПА у закладі в якому навчаються?
Тетяна
ЗНО з української мови складати обов"язково
Коментувати
Андрій
Підскажіть, будь ласка, якщо я наприклад вже закінчив школу і зараз навчаюсь у професійно-технічному закладі (бурсі), але планую ще раз написати зно, то чи зможу в наступньому році заново написати ЗНО і вступити у вищий навчальний заклад??
Кузьміч
Для Андрій: Для Андрій: Бурса - твій рівень.
Андрій
Для Кузьміч: Цікаво, чому ти так думаєш?
Anna
Для Андрій: да, вы можете написать ЗНО еще раз)
Коментувати
Абітурієнт
Де ж біологія як предмет ДПА?(
Віталія
Повністю погоджуючись с попереднім коментаріем від Іллі, можу впевнено додати те , що дуже засмутилися не тільки абітурієнти, які будуть вступати до медичних вищих закладів , а й майбутьніх вчителів біологіі , та й всіх студентів , які хочуть зв’язати своє життя с цією наукою! Навіщо нам історія чи математика, як обов’язкові предмети ? Адже лікарі не скажуть вам , коли будуть робити вам операцію, що не знають де різати, бо замість цього вони вивчали історію чи математику , але вони точно с можуть сказати їм теорему косинусів, чи хто був першим президентом УНР ! Зрозумійте, для людей, які прагнуть зв’язати своє життя с медициною чи біологією як наукою , це все не важливо . Сподіваюсь, що якщо ви не введете біологію цього року , то зробите це принаймні наступного . Бо так буде зручніше та справедливіше для всіх !
Ілля
Усі абітурієнти, що мають намір вступити до медичного університету дуже і дуже засмучені. Тільки ми знаходимося у найневигіднішому положенні. Чому усі вступники можуть сдавати по три предмети, а ми маємо обирати що скоріш за все зможемо не завалити - математику або історію? Обидва предмети просто максимально непотрібні медичному студенту. Чому МінОсвіти не хоче зробити усіх студентів рівними? Чому хоча б не ввети біологію у список другого обов’язкового екзамену? Від усіх абітурієнтів, що планують вступати до медичного, хочу виказати глибоке розчарування такими наказами і рішеннями
Доцент
Для Ілля: Ви помиляєтеся! Не уявляю лікарі, котрий не знає математики!
Олена Найдьонова
Не уявляю учня який би знав хімію без математики. Тож випускники, які обирають медичний ВНЗ вже є успішними. Чи давайте пожартуємо: Хай всі хто обирає фах педагогічний чи юридичний здають біологію, як же вони працювати з людьма будуть без елементарних знань про еволюційні процеси. Так це жарт, але кожному фаху свої ЗНО, а у батьків і абітурієнтів здорова нервова система, як вам, Міністри!
Anna
Для Ілля: вы же в итоге соревнуетесь друг с другом. Какая разница в каких условиях находятся те кто поступает на экономический если вам главное быть круче тех кто поступает в мед?))
Коментувати
Мама
Вважаю, що рішення про здачу ЗНО бурсаками, та само як і випускниками, що не виявляють бажання вступати до ВНЗ, не є виправданим. Зараз на часі економити та оптимізувати використання державних коштів. А витрачати їх на друкування матеріалів, підвіз до місця тестування, заробітню плату інструкторів, утримання приміщень і т.і. для учнів, прагнуть отримати професійну освіту чи тих дітей, що не виявляють достатніх чи високих розумових здібностей - це не є розумним. Крім того, не треба зайвий раз принижувати таких дітей. Нехай спокійно складуть ДПА в навчальному закладі, отримають свої бали та ідуть працювати чи отримувати професійну освіту. ЗНО повинно бути добровільною справою випускника. Вважаю виправданю практику, коли за бажанням випускик вибирав, чи складатиме ЗНО чи ДПА у школі.
нова
Для Мама: дійсно, було б справедливо.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!