Osvita.ua Середня освіта МОН планує перевірити всі шкільні комп’ютери
МОН планує перевірити всі шкільні комп’ютери

Міносвіти планує перевірити скільки справних комп’ютерів в українських школах та де вони встановлені

МОН планує перевірити всі шкільні комп’ютери

У системі середньої освіти на обліку стоїть значна кількість комп’ютерів, але немає повного розуміння, в якому вони стані та яка кількість з них реально функціонує.

Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з керівником по роботі з закладами освіти «Microsoft Україна» Наталією Дорош.

«Ми не можемо почати процес зі створення інформаційного освітнього простору без чіткого розуміння, якими інструментами ми володіємо та скільки дітей у школі реально мають доступ до комп’ютерів. Таким чином, нам потрібно провести аудит обладнання і за його результатами планувати подальшу комп’ютеризацію», – пояснила Лілія Гриневич.

Нагадуємо, що 2016 року урядом КНР було надано технічну допомогу уряду України у вигляді передачі 23,5 тис комп’ютерів для загальноосвітніх шкіл.

Освіта.ua
03.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Степан
Якщо в школах не ввести посаду інженера, то за два три роки з компютерів залишиться хлам. Вони перестануть працювати. Апроводити в школах Аудит чи робочі компютери це викинуті на вітер час і гроші. Бо ніхто недась гарантії який час ще пропрацює компютер. А також всі компютери які є в компютерних класах працюють без УПСів, тобто без захисту. Атакож є багато програмних збоїв які викладач неможе вирішити. І тоді викладачі за свій кошт звертаються до спеціалістів щоб вирішити програмні і технічні питання.
Траляля
Мені б дуже хотілося запитати нашого Міністра:"А хто в школі має обслуговувати всь цю техніку" . Чи знає міністр, що в жодній школі де навіть є 50 а то і 60 ПК немає інженера який би їх ремонтував, бо не положено то штатному розпису, фінвідділ не пропускає. От і поклали ці обовязки на вчителя і знову безкоштовно!
пдтримую
Перевірити стан обов’язково треба. Тільки з умовою, що наслідки перевірки будуть передрікати поставку нових сучасних комп’ютерів. Інакше який смисл починати подібну балаканину. І треба вирішувати питання з ліцензійним ПЗ. Чи може варто переходити на Лінукси. Скільки можна вислуховувати розмови про зміни, а на яву їх не бачити. Раніше був популярний варіант, який передбачав установку та використання пробних версій ОС, саме головне, якщо раптом вийде з ладу батарейка, така пробна ОС може і декілька років залишатися пробоною. Тільки із збільшенням кількості уроків з теми "Інтернет" логічно виникає потреба частіше використовувати Браузери, а там знайте сертифікати безпеки. І якщо дата на ПК не буде відповідати тій, яка в дійсності то виникне багато проблем. Так само пошта, ПЗ та інше. Варто задуматися над удосконаленням викладання цього предмету.
Volodymyr
Для пдтримую: "Чи може варто переходити на Лінукси"... Таки варто - особливо у світлі останніх кібератак!
Коментувати
Іван
Дійсно дивно.Щороку збирають інфу про ПК,а тепер виявилось,що все те у відро!!!!! По нашому.
Кузьміч
МОНу краще мовчати в тряпочку і не дражнити народ.
Сергей
Раз 5 в год передаются данные о наличии компьютерной техники. Правда под разным "соусом" и в разных формах. А IСОУ зачем? Такое впечатление, что министр совсем не в курсе. Интересно - читает ли она подобные комментарии?
Анатолій
А куди йде інформаці про комп’ютери, яку ми передаємо два рази в рік?
Валентин
Яка ж підтримка була у цих китайських комп’ютерів??? Китайці техніку дали, а українці про програмне забезпечення забули. Це ж, як авто без палива!!! Далеко ж ми підемо/поїдемо з такими реформами. Про курс "Школа" я вже й некажу.
Зоя
Для Валентин: У нас працює все.
Коментувати
женя
таке враження, що там "зверху" взагалі не в курсі
Валентина
У школах майже зовсім немає ПК! І нікому немає до цього діла!
Alex
В мене в школі ніяк не можуть списати БК1, чи МОНУ хоче на них "внедрять" комп’ютеризацію?
Олена
А навіщо проводити аудит? Навіщо ми тоді двічі на рік здаємо інформацію до Білоцерківського управління про стан забезпечення ПК???? ПК дійсно вимагають оновлення, у нас в школі два класи (10ПК-2013рік, і 10ПК-2004рік), учнів у школі 1050!
Vlad
у навчльних закладах комп`ютерів багато. АЛЕ! Техніка застаріла, багато комп`ютерів не працює. А списати комп`ютер дуже складно. І ця проблема існує багато років. В першу чергу необхідно вирішити питання списання та утилізації застарілої техніки.
Наталія
Дуже добре, тому що у школі дають вживані комп’ютери з дуже слабкими технічними характеристиками. Не думаю зо МОН такі закуповує
Оксана
Кожного року, і не один раз, здаємо звіти про наявну комп’ютерну техніку та її використання у навчально-виховному процесі. І ВАВ!!! Новина - знову треба порахувати техніку, ніби це якесь супер нове рішення.
Мирослава
У нас комп.2003 року,з 5 - працює 2. Навчальну програму з інформатики виконувати НЕ МОЖЛИВО!!!!
Павлович
Який аудит? Шукайте дані у себе в компі. Чи відомо пані міністру,що КОЖЕН рік вчителі інформатики ЗВІТУЮТь про кількість комп’ютерів у навчальному закладі,їх характеристики,рік випуску та про встановлене на них програмне забезпечення? Чим тоді департамент середньої освіти займається,якщо міністр такими даними не володіє?
sergey1979
Для Павлович: майже кожного місяця під грифом "Терміново!!!!!!!!!!!! до 8-59....." ВО просять подати ПІБ директора закладу, скільки вчителів та дітей взагалі навчається .... як ніби відділи освіти кожного місяця начисто оновлюються та не існує БД типу ІСУО. А те що КІІКТ кожен рік по декілька разів передається то на це взагалі амнезія ;))
Roman Gomon
Найцікавіше те, що держала вбухкала страшені гроші на придбання програми Курс, ми витрачаємо купу часу, щоб забити туди всю інформацію про школу. І все це під егідою того, що ці матеріали потрібні для отримання інформації. А у результаті, всю інформацію подаємо старим дідівським способом, причому кожного тижня.
Коментувати
женя
про яку комп’ютеризацію ви говорите? З іншої сторони, чим менше ПК, скоріше і легше проведете аудит.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!