Школам доручать готуватись до оздоровлення дітей

На базі шкіл будуть організовані табори з денним перебуванням дітей та літні мовні табори

Школам доручать готуватись до оздоровлення дітей

Керівникам обласних департаментів освіти і науки доручено провести необхідну роботу щодо своєчасної підготовки і проведення літньої оздоровчої кампанії 2017 року. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич на виконання доручення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

У рамках підготовки до кампанії регіональні департаменти освіти і науки мають передбачити зміцнення матеріальної бази приміщень навчальних закладів, в яких функціонуватимуть табори з денним перебуванням, провести перевірки технічного стану будівель і споруд, обладнання спортивних та дитячих майданчиків у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, які знаходяться у сфері управління освітою.

Також на базі навчальних закладів мають бути організовані табори з денним перебуванням, у тому числі літні мовні табори, забезпечені належні умови перебування дітей в них та відповідна виховна, фізкультурно-спортивна та культурно-екскурсійна робота тощо.

Про проведену роботу має бути поінформований відділ позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН до 15 травня та до 5 вересня відповідно.

Освіта.ua
11.05.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анатолій
Якщо Л.Гриневич підписала такий наказ свідомо, а не підмахнула, не читаючи, то їй необхідно негайно іти в відставку. Зрозуміло, що сама вона не піде, то треба ініціювати петицію за її відставку і, попутно, за відміну примусових таборів. З такими керівниками реформа освіти приречена на ганебний провал.
мати дітей
Пані Лілія Гриневич, Подивилась відео, де Ви критикували Азалова за "табори на асфальті". А Ви шановн, що пропонуєте? Ті ж граблі. Це не оздоровлення, а відмивання грошей під прикриттям дітей!!! Не соромно!? Оздоровте бідних дітей нормально, а не в школах, де нема умов. А Ви знаєте, що вчителів примушують під будь-яким приводом організувати списаки дітей. А діти не хочуть ходити, і батьки проти, але мусять послухати бідних вчителів, щоб ті не отримали догани зате, що не залучили дітей. Що Ви робите?!!! То це така Європа?!
Марія
Погоджуюся з попереднім коментарем про сільські табори. Та з цим триклятим табором ще багато інших проблем. У багатьох школах до цієї роботи залучають лише вчителів початкових класів!!! Це чому ж??? Справа в тому, що це питання не регулює жоден документ. На мою думку потрібно залучати всіх вчителів пропорційно до навантаження!!! Бо в червні дехто займається методичною роботою, "підтягує" невстигаючих учнів, працює з обдарованими, заробляє "зірочки на погони", впорядковує кабінети і спокійно йде на відпочинок. А вчителі-початківці займаються з дітьми. До речі, загонові приміщення облаштовуються якраз у 1-4 класах, після чого там "розгром"..... А що вже говорити про фінансування - немає НІЧОГО. Які екскурсії??? Для сільських злиднів 20 чи 50 грн на якусь поїздку - це "гроші". І так можна продовжувати до безкінечності. Проблем з таборами багато, але ніхто їх не вирішує. З року в рік одне і те ж саме.
віктор
Так званий оздоровчий табір в сільській школі нікому не потрібен. Діти до нього просто не ходять. І заставити їх туди ходити ніхто не має права. Ось і робіть висновки.
Вежливый Снайпер
Само название статьи звучит, как издевательство! Во-первых, лагерь платный: родители платят за свою возможность временно отдохнуть от детей, либо работающие имеют шанс спокойно поработать. Еда скромная, без оздоравливающих фруктов-овощей, но платная. Учителя, которые с 1 июня в отпуске, все равно выгоняются работать в лагерь, - так реализуются "мовний табор" и "культурно-екскурсійна робота" по жаре в загазованном центре города. Гриневич подпишет наказ, потому что ничего более умного придумать не в состоянии, - все в стиле "попередников"! Гройсмана чужие дети не волнуют, у него свои на островах будут кошерно отдыхать. Это также способ давления на директоров - куда денутся, выполнят в очередной раз бездарные указы!
Валентина Половец
Хороші і корисні коментарі, але крім самих себе, тобто вчителів, Вас, на жаль ніхто не почує.
Тетяна
Для Валентина Половец: А навіть, якщо і почує, то результату нуль, бо то нікого не цікавить.
Коментувати
Просто вчитель
Повністю підтримую думку тверезо думаючих вчителів щодо так званого літнього "оздоровлення в кущах". Дійсно, це профанація. Хіба школа є оздоровчим закладом? А як вам такий перелік нормативних документів з питань літнього оздоровлення та відпочинку, який надіслано до відома та керівництва всім школам відділом освіти з метою належної підготовки до проведення літньої оздоровчої кампанії 2017 року? https://view.officeapps.live.com/op/view.aspx?src=http%3A%2F%2Fosvita-um-ra.at.ua%2FBALABAK_TV%2FOZDOROVLENNIY%2Fnormativna_baza_ozdorovlennja-2017.doc
Оксана Миняйло
Шановні вчителі/вихователі літніх таборів! А давайте петицію Президенту відправимо!? З урахуванням усього нижчезболемкрикнутого!
Марія
Для Оксана Миняйло: Я ЗА! Тим більше з петиціями зараз все просто. А може така петиція вже зареєстрована?
Коментувати
Светлана
Детям нужно отдохнуть от школы,а в летних лагерях при школе -та же школа: не бегай, не прыгай, не трогай,стой, сиди, иди. Те же учителя, та же обстановка. Это не отдых, а работа. Мало кто из детей любит школу, а тут может и возненавидеть. Позакрывали, распродали, разграбили пионерские лагеря бывшего союза, а альтернативы им нет, не создали власть имущие. Раньше детей за символическую плату отдавали в пионерские лагеря на речках, на озерах в лесах. Дети были на природе, с утра до вечера на свежем воздухе. У власти их дети не будут посещать школьные лагеря, а круглое лето будут загорать на островах и теплых морях. А простым людям предлагают опять мучить их детей, забрать у них детство. Какие условия в школе? Где эти условия? Плюс параллельный ремонт, краска, побелка в школе. Да и дайте бедным и несчастным учителям в конце концов отдохнуть за целый год рабского труда и нищенской зарплаты!
Оксана Миняйло
Для Светлана: Тисяча лайків! Абсолютна правда в кожному реченні! Сама вчитель(((
Коментувати
Олена Хільченко
Мабуть тільки в нашій країні таке можливе Перед початком приїздить комісія і кого там тільки нема. І тикають - і те треба і те...А як нема то ще і оштрафують. І нікого не цікавить , де і за що все оте треба взяти.Бо фінансування як такого не існує!Бігай директоре, кланяйся всім, може хтось щось і кине. Таке враження , що школи давно не державні і кошти на них бюджетом не передбачаються.А потім ще у звітах чуєш "ми оздоровили"... Хто це такі ви- де ви взялися...
Накипелов
Школи повинні навчати і виховувати (якщо батьки де Біли) дітей. Оздоровлення дітей - юрисдикція МОЗ.
Tatjana Shvec
Оприлюдніть суму на яку будемо робити здоровими цих нещасних дітей, враховуючи, що в школах умов нема. Хочеться побачити показники того оздоровлення не на папері а насправді. Може досить називати оздоровленням цей абсурд. На папері це так благородно а на практиці - діти для своїх розваг несуть усе з дому, якщо дитина схоче лягти відпочити - то звісно, нема де. І саме безглузде оздоровлення - школа в оточенні доріг з активним транспортним рухом. Це епічно! Друга така ж безглузда комедія - сільська школа з оздоровчим табором. Чому безглузда? Та тому що в селі майже у кожній сім’ї є дорослий котрий на працює і з дитиною може і вийти до погуляти і дитина вільна побігати босоніж по траві без усього цього шкільного безглуздя, зрештою сільські діти увечері всеодно збираються для ігор на шкільних майданчиках, бо іноді це єдині пристосовані для їхніх розваг місця. Ці табори - то головний біль для всіх.
Сергій
"Літні табори" - це знущання над дітьми та над вчителями...
Наталія
Організація пришкільного табору "на папері" річ дуже проста. Але практика доказує,що ні навчальні заклади ,ані педагоги та діти не готові до такого "подарунку". Батьки ж інформацією володіють поверхневого характеру. Я педагог зі стажем 13 років,з яких 4 навчальних роки мала досвід роботи вихователя групи пришкільного табору. Реальна картина малюється такою: вчителів примусово залучають до табору,учні відвідувати "такий табір" не хочуть(у пришкільному таборі вся діяльність організована на ентузіазмі вихователя,доступ до інтернету є обмежена ...),бо прагнуть відпочити. Про харчування дітей ніхто не думає і не продумує на перед. Фрукти,соки,марлелад...,які дітям давати у 2003-2004 навчальному році чомусь в усі наступні роки про них забули. А ДОКУМЕНТАЦІЯ вражає..... "на папері " все передбачено. То питання риторичне...
Родион
Про які права дитини мова, коли відділами освіти доводяться плани примусового 100% "оздоровлення". Батьків, які не бажають оздоровлювати чиновницькі кишені, примушують писати заяви про "відмову від оздоровлення". А чи не маразм, коли в село за 30 км везуть з міста молоко ціною в рази дорожче, ніж в селі? Або завозять овочі в червні-липні по квітневих цінах, на момент укладання тендерів. І чому відділи освіти, які з метою економії коштів ліквідували варіативну частину навчального плану, не оплачують заміни уроків - тут так щедро знаходять кошти на оздоровлення? З місцевим торгово-освітянським корупційним спрутом зрозуміло, а от позиція уряду, міністерства і правоохоронних органів дивує.
ВСЕ ПРАВИЛЬНО
Зарплату вчителям збільшили? Збільшили! Відпустка - 56 днів, літо - 92 дні. Чим учитель має займатись решту часу! Щоб не нудьгувати, звісно, стати вихователем шкільного "табору". Успіхів колеги!
Тетяна
Для ВСЕ ПРАВИЛЬНО: Маю надію, що це був сарказм?
Коментувати
111
Риги придумали табори на асфальті, щоб розкрадати гроші. Списувалось у бухгалтеріях коштів більше, чим виділялось реально. Нова влада хоче теж трохи корупції, але для себе?
Працівник школи
Школа виконує роль пастуха. А на харчуванні дехто заробляє немаленькі кошти.
Я немного не въезжаю.
Либо у нас полнейший дембилизьм у руля, либо это так оформляют ребята - "писатели".Какое оздоровление? В ШКОЛЕ? Народ, вы понимаете весь БРЕД ситуации? Или название заметки для возбуждения посещаемости страницы??? )))))))))))))) Ну это, ну шо б же ш рекламу больше давали. Ну для того, шобы ш кушать не хотелось. А то в школе стока не заплатят... Какой дурак пойдёт в школу работать, кады тут реклама кормит.
Говорили, балакали
У нас оголошення, що батьки за таке асфальтове оздоровлення мають заплатити біля 700 грн + 3%. То нехай, той хто придумав усе це, сам іде працювати в той табір, наприклад наша міністриня, пані Гриневич: «комсомолка, активистка и просто красавица»… У неї і «піонервожатих» повне міністерство…