Osvita.ua Середня освіта Учителів можуть звільняти за аморальні вчинки, - ВСУ
Учителів можуть звільняти за аморальні вчинки, - ВСУ

Верховний суд надав роз'яснення щодо звільнення педагогів, які себе скомпрометували

Учителів можуть звільняти за аморальні вчинки, - ВСУ

Педагоги, які своєю недостойною поведінкою скомпрометували себе перед учнями або іншими особами можуть бути звільнені з роботи. Відповідна правова позиція Верховного Суду України міститься у справі за № 6-3135цс16 щодо підстав звільнення працівника, який виконує виховні функції.

Зокрема, у Верховному суді наголошують, що відповідно до пункту 3 статті 41 Кодексу законів про працю, вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи, є підставою для розірвання трудового договору.

«До суб'єктів, які можуть бути звільнені за вказаною підставою, належать учасники навчально-виховного процесу, зазначені у статті 50 Закону України «Про освіту», а саме: керівні, педагогічні, наукові, науково-педагогічні працівники, спеціалісти», - зазначають у ВСУ.

Згідно з позицією суду, звільнення працівника, який виконує виховні функції та який вчинив аморальний проступок, допускається за наявності двох умов: аморальний проступок повинен бути підтверджений фактами; вчинення проступку несумісне з продовженням роботи, що має виховну функцію.

Також у суді підкреслили, що таке звільнення допускається за вчинення аморального проступку як при виконанні трудових обов'язків, так і не пов'язаного з ними, зокрема, вчинення такого проступку в громадських місцях або в побуті.

«Аналіз вищезазначених норм матеріального права дає підстави для висновку про те, що працівники, які виконують виховну функцію, - вчитель, педагог, вихователь - зобов'язані бути людиною високих моральних переконань та бездоганної поведінки», - йдеться у висновках ВСУ.

У правовій позиції суду наголошується, що особистий приклад викладача та його авторитет і високоморальна поведінка мають виключно важливе значення у формуванні свідомості молоді.

«Унаслідок цього, якщо педагог недостойною поведінкою скомпрометував себе перед учнями, іншими особами, порушив моральні норми, втратив тим самим авторитет, дискредитував себе як вихователь, він може бути звільнений з роботи за пунктом 3 статті 41 КЗпП України», - резюмували у Верховному Суді України.

Освіта.ua
21.04.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
юо
ех "красавци" тепер керівники отримали змогу звільнювати неугодних їм працівників
Sergey
Вчителі з наших "вельмишановних" депутатів, суддів, мінтів приклад не беруть. Як в народі кажуть, риба гниє з голови. Нехай спочатку гаведуть порядок у себе, потім беруться за безправних, голодних вчителів, які і так перебиваються з води на воду.
катя
Чи можуть звільнити вчителя за його порнографічні фото , якщо учні викрали в нього проти його волі.
Арго
До ВСУ: огласите,пожалуйста, весь список позволеного учителю.
ВЧИТЕЛЬ
Чому вчинок вчинений депутатом, суддею, і т. д. є моральним, а той же вчинок вчинений іншою людиною - аморальний?!
навыворот?
Это в союзе было НЕнормально - матюгаться. И потом, а кто сказал что у нас встране существует цензура? А раз цензуры нет, то какие выражения следует отнести к нецензурным? Про остальное я помолчу. Немного. И почему курить учитель не должЁн? Он что, не от мира сего? Или сигарета это что-то из рядя вон выходщее (фраза красивенная)? Показывать стриптиз учителю? Если стриптиз принят во всём мире, а в Украине в частности, то почему показывать стриптиз это аморально? И вообще - кто-нибудь способен пояснить А ЧТО МОРАЛЬНО? Откуда черпать аморальность и моральность? Если какой-то администратор пожелает уволить учителя, то на каком основании он это будет делать? Ау, робяты. Если есть аморальные поступки, то логично предположить, что где-то есть их список. Равно как и список моральных поступков? ГДЕ он? КТО его составлять собирается? Считаю правильным было бы прочесть о МОРАЛЬНЫХ поступках министра освиты. Как человека, которая рулит всем ЭТИМ...
Навиворіт
Для навыворот?: Ну так, якщо не написаний список, що морально, а що аморально (документа немає), то можна посеред класу справляти нужду. Не написано ж, що цього робити не можна. Клятву Гіпократа лікарям не можна порушувати, а учителю можна навчати чужих дітей курити, пити, матюгатися, а чого ж? Учитель, він учить, а чого учить, то його, виявляється, справа.
да уж... Спасибо...
Для Навиворіт: нужду справлять посреди класса как-то некомфотрно. Про матюгаться лучше не вспоминать, об этом сказано. О курить-Вы поднимите голову, когда идёте по городу, или поинтересуйтесь рекламой, когда едете на автомобиле... Сюда же и пиво-водка-колбаса+негласная реклама... Что касаемо ВРАчей. Вам никогда не приходило в голову,что если они и дают какую-то клятву,то она есть что-то сродни клятвы пионера, когда принимают в пионеры... Или клятвы воина, когда его ПРИНУДИТЕЛЬНО призывают (не потому ли так случилось в Крыму?).А теперь вернёмся в реальность и вспомним,что если в боольнице будет лежать В РЕАНИМАЦИИ человек,у которого НЕТ денег на необходимые СРОЧНО ввести лекарства, то он останется БЕЗ медицинской помощи,поскольку "медсестра идёт к в палату к больному лишь с установкой для капельницы. Всё остальное она берёт на/в тумбочке у больного".Или Вы этого НЕ знаете?
Мирослава
Для Навиворіт: НЕ вчитель вчить дітей курити ,МАТЮКАТИСЯ,пити - в першу чергу,цьму вчать ,вірніше показують приклад - БАТЬКИ : тато і МАМА! 40 % мам учнів початкової школи курять і не ховаються від дітей.Дитина приходить в 1 клас і такі вже мати "ПРЕ". А ВИ... вчитель вчить....
Коментувати
Навиворіт
Таке враження, що всі дописувачі якісь бомжі або моральні потвори, а не учителі...Вважають, що курити, пити - нормально, нецензурно висловлюватися - нормально, засідати в нічних клубах і показувати стриптиз - нормально... Куди ми котимося? Жах!
Мирослава
Для Навиворіт: Вчител іНЕ РОБОТИ . Вони"нормальні"люди ,з своїми слабостями,вподобаннями,своїм характером,емоціями і т.д."курити, пити , нецензурно висловлюватися , засідати в нічних клубах і показувати стриптиз" - це НЕ зовсім нормально."Але одягти паранжу теж НЕ нормально .Вчителі -члени суспільства,іх "виховало "суспільство.Ітому вони такі як є!! Дякуйте ,що хоч такі працюють з вашими дітьми.Скоро прийде час, що не буде кому вчити !!!!
Навиворіт
Для Мирослава: "Такі" дуже високої думки про себе! У школу влаштуватися практично неможливо, бо "такі" там засіли і скиглять постійно. Не треба лякати, що нікому буде учити. Розрахуйтеся спочатку зі школи, а тоді побачите.
Мирослава
Для Навиворіт: СМІШНО!!!! У нас у школі вже другий рік вакансії: вчитель математики,англ.мова.фізика,інформатика .труд.навч.
Коментувати
Кот Матроскин
Учитель взрослый человек а выходит, чтобы быть примером, должен вести себя как ребенок. При таком раскладе чтобы выпить пива нужно в другой город ехать да еще и подальше чтобы никто не узнал)))
Світлана
Це порушення моїх констутиційних прав! Учителі - люди другого сорту?!!
Анна
Досить голослівних лозунгів. Прошу детальний прейскурант в студію: від дозволеної довжини волосся, спідниці, висоти підборів, глибини декольте, кольру білизни до переліку дозволених сексуальних поз (звичайно, лише для офіційно одружених за наявності довідки). Дуже боюся порушити, оскільки дорожу своєю престижною високооплачуваною роботою.
Капец
ЭТО ПОЛНЫЙ ... П КАПЕЦ.УЧИТЕЛЬ НЕ ЧЕЛОВЕК.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ненсі
Опаа! Пішло-поїхало! "Обліко морале" "цигель-цигель" і т.п. Вже корупцію побороли, економіку підняли, дороги побудували, до Євросоюзу вступили, сміття навчилися переробляти...і ще багато чого корисного - лишилося вчительок "построїти". Оце поле для діяльності, це справжня можливість для народу стати безпосереднім учасником процесу, долучитися особисто до реформи освіти, знайти головних винуватців усіх бід, навести вже лад у державі і - головне- випустити пар. Вітаю усіх педагогів із почесною роллю цапа-відбувайла. А якже: у депутатів недоторканність, у бізнесменів гроші, до лікарів ще звертатися доведеться, у поліції свої преференції, представники шоу-бізу люди творчі, журналісти взагалі святі - а вчитель як найменш захищений у суспільстві нехай відповідає за усіх. Алілуйя!
Мирослава
Закон для ВСІХ ОДИН ! І не може бути "дискримінації" за професійною ознакою.Найбільще впливає на виховання дитини СІМ’Я.Вона що? не повинна бути "моральною"? А суспільство??? не повинне бути моральним? А ВЛАДА?? А СУДДІ??? А якщо вчитель,не дай БОГ,вжив мат,який діти знають і вживають - це аморально!!?? Вчителя штовхають до БАЙДУЖОСТІ за результати своєї роботи,. СТАВ, провів урок а ВИ, діти,хочите вчіть,не хочите - не вчіть!!! БО головне - НЕ чинити насильства,НЕ образити,НЕ принизити і тд..Доречі , і на печінку легше!
Капец
Для Мирослава: Леонидовна или Ивановна - ты права на все 100.ПОДДЕРЖИВАЮ!!!!!
Навиворіт
Для Мирослава: А от дійсно, що тут такого, якщо учитель вживає мат? Пропоную навчальні предмети викладати впереміжку із матом, тоді учні краще будуть засвоювати навчальний матеріал. А то ж учням незрозуміла літературна мова і стільки колоритних висловів нестандартної лексики даремно пропадає!
Мирослава
Для Навиворіт: Дещо схоже мені говорила дочка!!!Як діти спілкуються між собою??? Як батьки??До якої лексики звикли? А МИ з своєю літературною мовою. А так в переміжку з матом, жаргоном та сленгом - ВСЕ ЗРОЗУМІЛО!!!! Але тоді вчителю необхідно скотитися"до рівня учня. Повна деградація забезпечена!!!!!
Коментувати
Василий Шмындрук
А тотальна корупція чиновників в усіх сферах суспільного життя і геноцид власного народу за останні чверть століття - це аморальні вчинки чи мега-досягнення???? А розкішне життя на бюджетну зарплату і кітч суддів усіх рівнів, в тому числі і суддів Верховного Суду України, - це у них досягнення? Тому цитата із Євангелія: “Не судіть, та несудимі будете”, для нашого суддівського корпусу, вже зовсім не актуальна.
Кот Матроскин
Когда на всю включаю рок, мне говорят: "Ты ж педагог!" Надену модный свитерок, вновь говорят: "Ты ж педагог!" Поставлю класс на анекдот: "Ну как могла? Ты ж педагог!" Коль в слове букву пропущу, иль второпях не то скажу, вновь возмущенный шепоток: "Ну как же так? Ты ж педагог!» Мы, педагоги, не нужны, Зато всю жизнь мы всем должны.. Хочу сказать я вам в ответ: "Расслабьтесь, я же человек!"
Оксана
Для Кот Матроскин: Поддерживаю!
Коментувати
Ollesia
А дeпутатів будуть звільняти за аморальні вчинки? Чи цe правило на них нe діє?
Олег
Унаслідок цього, якщо педагог (суддя, поліціянт, медик, міністр, депутат, директор ... недостойною поведінкою скомпрометував себе перед учнями(суспільством, колегами ...), іншими особами, порушив моральні норми, втратив тим самим авторитет, дискредитував себе як вихователь (працівник і т.д), він може бути звільнений з роботи за пунктом ... Чому тільки учитель????
Aleks
Раб, сознающий свое рабское положение и борющийся против него, есть революционер. Раб, не сознающий своего рабства и прозябающий в молчаливой, бессознательной и бессловесной рабской жизни, есть просто раб. Раб, у которого слюнки текут, когда он самодовольно описывает прелести рабской жизни и восторгается добрым и хорошим господином, есть холоп, хам.
Н адія
Щойно прочитала про "моральний облік" учителя, на думку одразу прийшла поведінка депутатів, "громадських діячів", суддів, олігархів. Вони ЗАВЖДИ думають про свої вчинки, слова, поведінку? Мені "за державу соромно", за нашу владу. Учителя можна не тільки з роботи звільнити за аморальні вчинки, його можна ще "розмазати, розтоптати". Він же винен, що батькам на свої чада начхати, бо вони "гроші заробляють", а виховувати повинен той же безправний учитель. Батьки не знають, що діти повинні виконувати домашні завдання, що якість знань прямо пропорційно залежить від самостійної роботи учня і 100% вивчення Д/З. Так як же вчинити з учителем, щоб його, можливо, взагалі вже не було? Хай ВСУ і вчить наших діточок.
вера
Майже всіх депутатів потрібно звільняти з роботи за їхню поведінку у ВР

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!