Osvita.ua Середня освіта У Чернівцях всі учителі складатимуть тести ЗНО
У Чернівцях всі учителі складатимуть тести ЗНО

360 учителів склали ЗНО, планується, що до кінця року тестування пройдуть усі педагоги області

У Чернівцях всі учителі складатимуть тести ЗНО

У Чернівецькій області понад 360 учителів склали тести ЗНО, планується, що до кінця року тестування пройдуть усі педагоги області. Про це розповіла директор департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук, повідомляє місцеве інформаційне агентство АСС.

За словами керівника департаменту освіти і науки, така новація не мала на меті образити вчителів, а навпаки - стимулювати їх до самоосвіти.

Участь у першому ЗНО для вчителів взяли слухачі курсів підвищення кваліфікації при Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.

Учителі склали тести ЗНО з української мови і літератури, історії України, математики, біології, фізики, хімії, географії, англійської і французької мов.

За результатами тестування 4 педагоги склали тести на нуль, 5 учителів отримали від 1 до 3 балів, і лише 56 - на відмінно, від 10 до 12 балів.

«Це - неприпустимі результати, адже вчителі виконували ті ж завдання, що й діти. Найгірші результати з української мови та літератури у вчителів, які викладають цей предмет в школах з румунською мовою навчання. Низькі результати і у педагогів сільських шкіл, які викладають англійську мову. Кожен четвертий географ набрав лише від 1 до 4 балів за свій тест», - наголосила директор департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук.

Погані результати показали також і керівники навчальних закладів. Кожен третій з них набрав лише від 4-х до 6-ти балів.

За інформацією Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА, протягом вересня-жовтня тестування пройдуть усі без виключення вчителі області. Більше того, планується, що його зроблять відкритим, а не анонімним.

«Хочу наголосити: ми запровадили ЗНО для вчителів не для того, аби принизити їхню гідність, а для реальної оцінки ситуації і подальшої роботи над проблемними моментами. Важливо, що попри спротив, вже після складання тестів більшість педагогів подякували нам. Бо самі побачили, над чим працювати самостійно і як далі планувати роботу з учнями», - наголосила очільник департаменту освіти і науки.

Вона також повідомила, що з наступного навчального року бали, отримані вчителями на ЗНО, будуть враховуватися у переатестації вчителів.

«Не можуть педагоги з результатом в 1-3 бали, отримати вищу категорію чи стати методистом», - зазначила Оксана Палійчук.

Освіта.ua
18.04.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аня
Шкода, варто, щоб спочатку всі міністри здали ЗНО, а потім апробовували на вчителях, вважаю, що кожен вчитель працює, не сидить на місці, він пройшов вже чимало екзаменів,дуже легко когось принизити, але підняти важко
Географ
Одним словом-країна дурнів. Наведу приклад: у Франції на уроках історії тему Французької революції вчать десь два уроки, а в нас зо два місяці. То про яке ще вчительське ЗНО в інших країнах можна говорити. Іноземні розумніші-маразмом не страдають. Тому їхні країни розаинуті.
Історик
Для Географ: Французьку революцію ми зараз вивчаємо ТЕЖ на двох уроках
Коментувати
наташа
мені потрібно було класний вчитель математики написати у лапках, оскільки я жартувала з приводи своєї висококласності. я знаю багато вчителів, які набагато більше від мене обізнані і я ними захоплююся. І я нічого не маю проти вчителів початкових класів, просто мене зацікавило які предмети вони могли б складати.
Жека
ЗНО для вчителів - це чергова спроба набити кармани тих, хто додумався до такого знущання над вчителем. Цю фразу зрозуміють лише вчителі. І саме головне, що придумали це все ті, хто купив собі вищу освіту. Той, хто зайнятий роботою з дітьми, не знайде часу для таких хворих фантазій.
Анна
Не повірю , що вчителі могли не здати тест взагалі, або здати його на 1-3 бали. Це був їх протест проти недолугого керівництва, яке вирішило "засвітитися" на всю Україну... В тестах немає нічого страшного і складного, для спеціаліста це не проблема. Проблема може бути лише в одному, про що не пишуть. Дітям відводиться певна кількість часу, а як з учителями, він такий же чи "спресований"? І ще, якщо були завдання творчого характеру чи з відкритою відповіддю, то хто тоді їх мав перевіряти?
мнение
Какие категории были у учителей при прохождении тестов? Методисты прошли? До такого "мероприятия" додуматься мог только недоросль в кресле. Дипломы выдайте тем кто прошел.
Добродійка
Цікаво, а які результати ЗНО має директор департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Палійчук, яка керує та відповідає за цих учителів. Може їй варто показати приклад та скласти (у присутності учителів) тести з незалежним незаангажованим оцінюванням?
Kabaka_Barabaka
Сам смысл прохождения тестов с целью выявить шевцов/жнецов/и на дуде лабающих - АБСУРДЕН! Людей учат в ВУЗах конкретным специальностям, а не "мы все учились по-немногу..." Посадите трудовика решать алгебру/геометрию, а математика заставьте качалку на станке выпилить. Выйдет так себе. Первый вывихнет мозг, второй - руку. А в среднем оба окажуться дурачками неграмотными. Не ясно, что ИдиЁты решили доказать/показать этими тестами, но начать тестироваться должны были первыми. Дабы примером своим вдохновить...
Наталія
Тести. Цікаво, чому б і не складати. Але що робити, наприклад, тим вчителям, які викладають, хоча б взяти для прикладу, математику тільки в 5-6 класі. Навряд чи вони складуть ЗНО. І якщо ще й мова йтиме про сільську місцевість де за браком вчителів даніий предмет викладають вчителі на приклад географії. То як можна говорити що вчитель не спеціаліст?! А де взяти спеціаліста на дві години?! Хто подумав про це. А говорячи про малокомплектну школу взагалі за результатами ЗНО треба я так розумію взагалі усіх повиганяти. Бо про результати можна здогадатися наперед. Ну і якщо вже говорити про опрелюднення результатів. Чому б і ні, але при умові що усі і директор департаменту, і усі хто зв’язані з освітою теж нехай здадуть ЗНО та оприлюднять свій результат. Тай тоді давайте результати усіх учнів оприлюднимо також. Тоді б мабуть це до чогось стимулювало. А так навряд чи щось добре з цього вийде...
Любовь Мельникова
Для Наталія: цілком згодна
Коментувати
Роман
Вміння бути вчителем, вчити і виховувати учнів це мистецтво. Чи можна сказати, що добре обізнаний вчитель, який склав ЗНО на всі 200 зуміє навчити учнів, які вчитися не хочуть?Чому ніхто не вчить вчителів вмінню зацікавити дітей, критичному мисленню, самостійності у житті. Невже немає більше проблем в освіті, крім рівня знань вчителів, що дозволяють чиновникам - опричникам знущатися з людей. Де нормальні підручники з усіх предметів? Чому в школах немає комп’ютерної техніки, яку вчителі за свою жебрацьку зарплату купляють і носять в школу. Скільки ще часу опричники кровопивці, методисти і інспектори, "незамінні" десятки років начальники районних відділів будуть руйнувати освіту. Чому ніхто не чує вчителів, які відрито говорять - реформа освіти повинна починатися з ліквідації паразитичних утворень в освіті.
наташа
а чи складатимуть ЗНО вчителі молодших класів? якщо ні - то чим вони кращі за мене - класного математика? якщо ж їм пощастить складати ЗНО, то з яких предметів?
1
Для наташа: Може, треба перестати тикати один на одного, як того хочуть місцеві царьки, а почати обєднуватися проти самодурства
Helena68
Для наташа: Тим, що мають бути класними вчителями математики, природознавства, української мови, літературного читання... продовжити перелік? Навіщо робити порівняння? Просто потрібно бути своєму місці, а саме: бути вчителем. Удачі!
Алла Мазур
Щоб виховати чемпіона, не обов"язково треба бути самому чемпіоном. Часто легше самому зробити, ніж навчити цьому іншого.
Коментувати
ляля
А навіщо ?Які будуть наслідки ?Пропозиція враховувати бали ЗНО під час атестації вчителів взагалі за нормативною базою атестації ?!
Микола
От мені цікво, як будуть складати інформатики ЗНО? Кожного року навчальна програма різна, засоби для навчання ткож підбираються різні. Напевно будуть складати тести з психології і педагогіки. Ну про яке ЗНО ми можемо говорити? На вчителя і так без того бгато чого понавішували.
Наталія
Для Микола: Вчителю, який знає свій предмет, скласти ЗНО не складно. Супротив чинять саме ті, хто маючи, навіть, вищу категорію, насправді не мають знань такого рівня, щоб навчати інших.
Марина
Іноді вчителю доводиться працювати не по своїй прямій спеціальності...й іноді запитання академічного рівня, на які буває натрапляє дитинав тих самих же питання зно, не завжди посильні і для самого вчителя...а розвиватися вчителеві при тих обставинах коли вчитель за шкільними горами паперів, які необхідно зробити, не бачить не лише учнів, а й самого себе, то про якого нового вчителя може йти мова...це не ті сприятливі умови праці коли за такі кошти з тебе вимагають більше, ніж ти можеш встигати робити фізично...тому вчитель залишає школу і вимушений шукати іншу альтернативу заробітку; саме тому дуже часто замість таких вчителів предмет читають вчелі по наближеним спеціальностям які самі перейшовши на інший предмет вчаться разом з учнями...а ще той соціальний фактор коли батьки краще знають як кваліфікований вчитель який ВЧИВСЯ 7 років має вчити дітей сприяє розвитку неповаги і втрати авторитету до самого вчителя, то за таких умов праці ені, як вчителю, самій не хочеться працювати ні в нинішній, ні в...
Любовь Мельникова
Цікаво, що класний математик буде здавати ЗНО з математики, а класному вчителю початкових класів з усіх предметів, теж не дуже чесно!!!!
Коментувати
Євген
ЗНО завдання за весь курс предмету, а вчитель не завжди викладає у всіх класах. І не потрібно усі дати і визначення знати, якщо можна підготуватись на передодні уроку. Так само і ЗНО для учнів - все відносно. Не у всіх гарна пам’ять, але не всі відмінники інтелектуали. Головне вчити дітей знаходити для себе відповідну інформацію та вміло застосовувати. І бути людяним.
Anton
Для Євген: Учитель должен владеть всем курсом, а не отдельными темами. Ученик должен не только уметь искать информацию, а и знать. Хорош будет, например, врач, который во время операции будет в интернете искать ответ на проблему, возникшую в ходе операции. Вы к такому врачу ляжете под скальпель?
Виктория
А каким курсом или его частью должен владеть учитель зарубежной литературы при шести часах нагрузки и постоянно меняющейся программой? Кстати, в 7-ых классах второй год дети осваивают предмет без учебника. Скорее всего, ЗНО для учителей затеяли с целью сократить львиную долю педагогов и заведений. Как в басне Крылова: "Но, делу дать хотя законный вид и толк", - придумали ЗНО...................................
Коментувати
Учитель
Можна скільки завгодно обговорювати дане питання, але факт є фактом - ті вчителі, які не приділяли уваги ЗНО, стали більш компетентними у цих питаннях. В будь яких заходах є як негативні, так і позитивні речі. Після здачі тестів нарешті стало видно хто є хто (хоча б на рівні розуміння свого предмету). І ті колеги з вищими категоріями, які погано написали хоча б звернуть увагу на свій рівень знань предмету а не просто оперувати поняттями які самі не розуміють...
Anton
Для Учитель: Вы считаете, что учитель, который не умеет решать задачи, не знает об этом. Я думаю, что знает. И если он ничего не делал для того, чтобы научиться, то никакое ЗНО ему не поможет.
Коментувати
Любов Іванівна
Спочатку треба відкрито здати тести всім чиновникам ,яки керують освітою,ВІДПОВІДНО ДО СВОГО ФАХУ. потім,після особистого прикладу, запропонувати і вчителям пройти тести.
Марина
Для Любов Іванівна: підтримую!
Коментувати
ЧЕРНОВЧАНАМ
"БЕРЕЖОНОГО БОГ БЕРЕЖЕТ" НЕ ВВОДИТЕ ГОСПОДА В ГУГЛЕ НИЧЕГО. ЛУЧШЕ ВОСПЛЬЗУЙТЕСЬ ДРУГОЙ, МЕНЕЕ ИЗВЕСНОЙ ПОИСКОВОЙ СИСТЕМОЙ. И ТАК НА ВСЯКИЙ СЛУЧАЙ, АВТОРАМ ОЧЕНЬ ЧЕСТНЫХ КОМЕНТОВ. СКАЧАЙТЕ СЕБЕ tor 3.0, этот браузер будет скрывать ваш IP. Выше 3 версии ОСВИТА. ЮА не пропустит. ПРОВЕРЕНО!!!!!!!!!!!!!!
oleg
Цікаво, якщо більшість протестованих - вчителі вищої категорії, а вищу категорію уже отримують на рівні департаменту, то чому не виникає питань до відповідних департаментів, які атестували цих вчителів на вищу категорію. То може спочатку потрібно навести лад, щоб атестація на їхньому рівні була якісною і чесною. Тому на ЗНО всіх - вчителів і освітянських чиновників, зокрема і Оксану Палійчук
Олекса Позняк
А теперь педагоги должны составить тесты для методистов и зав районо и провести для них в режиме ЗНО. Чтоб по честному
Анна
Для Олекса Позняк: Як завжди у Вас все влучно і оригінально. Все правильно: починати треба з верхів, а не вічно глумити вчителя. він і так загнаний і заляканий. Раб ніколи не виховає вільну людину, тому правий своїм дописом і 1 і Любов Іванівна, і чого ще тільки не видумають?
Ольга
Не знаю ні одного вчителя з прекрасним знанням свого предмету , який би був заляканий.Навпаки , це завжди достойні вчителі.Друга справа ,що доводити це ім деколи приходиться кілька років результатами своіх учнів.іх олімпіадами,престижними вузами.Тоді ,як ті шість сьомих.які не здали ЗНО на 10-11 балі ,часто своі вищі категоріі досягають зовсім по-іншому.За батьківські гроші кабінет зробила,то безконечні концерти з репетиціями на уроках,то,навіть,взятками і доносами.Проте таких начальство любить-вони вигідні. а та одна сьома,яка знає свій предмет і вміє навчити.яку поважають за це учні і батьки,начальство не любитьЩе чого доброго іх тепле місце займуть.Правильно,що проводятьЗНО для вчителі(треба паралельно і для чиновників).Немає 10чи11 балів-немає вищоі і першоі .категоріі.Це повинна бути перша умова для атестаціі,а далі олімпіади.результати вступу учнів..Я однозначно "так" за ЗНО для вчителів і всіх чиновників.
Коментувати
Вижничанин
Додам. Спеціалісти ДОНу, та й сама Палійчук, не знають Законів України, нормативної бази з питань освіти, КЗпП України, для них освітній менеджмент - це китайська грамота. Сміх на всю Буковину викликала тупість чиновників від освіти, які відповідають за посадовими обов"язками за виховну роботу в області, а не знають хто написав Гімн України. Можете самі переконатись, набравши у Гуглі "Сара у кулуарах", 1 -ий випуск. Просто Палійчук отримує задоволення, принижуючи учителів Буковини.
Ольга
Для Вижничанин: Хто здав на 10 чи 11-тих не принизила.Самі себе принизили своіми балами.
Вижничанин
Шановна Ольго (здається, моя однокурсниця)! Мова не йде про високий професіоналізм. Я за професіоналів у своїй галузі. Мова йде про способи і методи перевірки цього професіоналізму. А тут, вибачте, повний швах. Чому б вам, інститутським методистам не розробити тести для визначення рівня цього професіоналізму? Але їх на потім НЕ ПРОДАВАТИ! Для цього потрібен час і професіоналізм методистів інституту. Покажіть приклад. І ще. Погодьтеся- Департамент освіти Буковини здрібнів за часів Палійчук. Палійчук професіоналів і розумніших за себе вижила. Вам же все це відомо, Оля.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!