Діти мають виходити зі школи багатомовними, - міністр

За словами Лілії Гриневич, володіння кількома мовами збільшує освітні можливості дітей

Діти мають виходити зі школи багатомовними, - міністр

Хороша освіта повинна дати можливості для дитини вийти зі школи багатомовною, тобто володіти на достойному рівні одразу кількома мовами. На цьому, під час експертного обговорення на тему розвитку багатомовності українських школярів, наголосила міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, володіння кількома мовами не лише збільшить освітні можливості для дітей, а й сприятиме відкриттю України для світу та налагодженню продуктивних міжнаціональних зв’язків.

Міністр висловила переконання, що для цього школа має навчитись формувати у дітей компетентності ХХІ століття. До них, зокрема, входять «Спілкування державною мовою», «Спілкування іноземними мовами», «Соціальні і громадянські компетентності», «Загальнокультурна грамотність».

Гриневич наголосила, що наразі в Україні поряд зі сталою тенденцією до збільшення кількості учнів, які навчаються у школах з українською мовою навчання, залишається загрозлива тенденція – в деяких школах з викладанням мовами національних менших не дають достатнього рівня володіння державною мовою.

«Подібна ситуація означає, що діти після закінчення школи не мають рівного доступу до вищої освіти в Україні. За офіційною статистикою Українського центру оцінювання якості освіти, в 2016 році більше 36% випускників Закарпаття склали зовнішнє незалежне оцінювання з української мови з результатом від 1 до 3 балів за 12-бальною шкалою. Ці результати означають, що третина випускників Закарпаття не мають можливості вступити у виш, адже успішне складання ЗНО з української мови – обов’язкова вимога при вступі», – додала Лілія Гриневич.

Таким чином очевидно, що обсяг вивчення української мови у школах з мовою навчання національних меншин не є достатній. Особливо це видно за результатами у школах, де навчання ведеться мовою зовсім іншої мовної групи, наприклад, угорською.

«Зараз ми маємо знайти правильний і продуктивний баланс для вивчення мов, щоб після випуску з державної загальноосвітньої школи діти виходили конкурентоспроможними і мали усі можливості для подальшого продовження навчання у системі вищої освіти в Україні», – підкреслила міністр.

Освіта.ua
13.04.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Багатомовний
Для Гриневич: Fuck You Bitch!!!
BundesWehr
Для Гриневич: Fuck You Bitch!!!
Skjeld
Англійська та німецька - більше не потрібно. Але обидві додати у 5 класі і все буде в найкращому вигляді. Принаймні, мені вони стали практичними у повсякденні.
просто погана ідея!!!
Добродійко проведіть до кінця навчального року відкритий моніторинг на знання іноземних мов. Якщо 10% здадуть на достатній і високий рівень. Це вже буде непоганим показником.
Капец
Как уже надоела это трескотня пани министерки!!!
Олеся
вони хай на своєму прикладі покажуть знання мов... а потім дресирують дітей. наша освіта стала заскладною для молодших класів в європі у 5 класі вивчають те що заставляють вчити наших діток у 3!! діти не вчать бо не розуміють, а відповіді на дом завдання шукають в інтернеті, це деградація а не покращення. Тай мова повинна бути на вибір, якщо дитині добре вдається вивчати Англійську то може, на бажання, додати і іншу мову, інакше не бачу потреби грузити непотребом дитину і вибір повинен бути.
Педагог
Ага, багатомовними мають виходити, а виходять безязикими. Два слова зв’язати не можуть, державної мови не знають, а подивіться на рівень спілкування молодих людей...
Маруся
компетентності ХХІ століття, «Спілкування іноземними мовами» - очень интересно))))) У нас решением педсовета разрешили разговаривать только на украинском языке!
Ага!
Для Маруся: Напевне, для усіх, хто голосував, українська іноземна.
Коментувати
Олекса Позняк
Багатомовнымы?? Табачник прыгает от радости. Это же его идея 2а иностранных языка, один из них конечно же будет русский. Почему русский? Потому что классовод младшей школы не знает иностранных языков а отдавать 2 часа учителю иностранного не желает!!!!Берёт за горло родителей - будем учить русский!!! За 2 лишних часа она продаст и отца с матерью вместе с Украиной. Уж до чего я настойчивый а всё равно не смог заменить русский другим языком у внучки. Внучка изучает второй год 2 часа украинского и 2 ЧАСА РУССКОГО!!!!!!!!!!! у меня такое впечатление что Гриневич зам министра образования РФ. СБУ не спи!!! Гриневич пособник Путина насильственно против воли родителей и дедушки и даже внучки!!!!! русифицирует мою внучку!!! НЕ СЧИТАЙТЕ РУССКИЙ 2 М ИНОСТРАННЫМ!!! ХВАТИ ИЗДЕВАТЬСЯ НАД ЛЮДЬМИ!!!!
Маруся
Для Олекса Позняк: лучше Вас никто Вашу внучку не русифицирует)))))))))))))))))))))
Коментувати
Василь
Що робить міністр? Ця пані лише говорить що має бути, а щось робити то руки не доходять...
Оля
Які там багатомовними? Якщо провeсти ЗНО з англ. мови, то більшість нe отримало навіть 140 балів за ЗНО. Добрe, якщо щe будуть знати дeржавну. А про другу інозeмну я мовчу- цe просто будe нeрeально.
Родион
Яка турбота пані міністра про перспективу дітей Закарпаття. Та плювати вони хотіли на українські ВИШі і роботу в Україні. Майбутнє навчання і заробітки вони, як і їх батьки пов"язують зі своїм ближнім зарубіжжям. Без наших корумпованих реформаторів.
Сергій Михайлишин
Спочатку нехай знання кількох мов покажуть ті, хто це пропонує ввести в школу, на власному прикладі, так би мовити. І обовязково - знання рідної мови! А якщо не знають - нехай спробують (за 2-3 години на тиждень) за рік опанувати те, що хоче МОН від учнів, за монівськими ж підручниками.
Анна
Так, учні вийдуть зі школи багатомовними, особливо добре володітимуть іноземною при тижневому навантаженні 2 год. А які завдання на ЗНО? Їх точно не напишеш з тими знаннями, які дають 2 год,/тиждень Хіба це не спонукає до репетиторства? А як інакше? Адже іноземна є при вступі у більшість ВНЗ.
Олекса Позняк
Для Анна: ВМЕСТО 2 ГО ИНОСТРАННОГО УВЕЛИЧИТЬ В 2 РАЗА ЧАСЫ НА ОДИН ИНОСТРАННЫЙ!!!!
Коментувати
НАДІЯ
Шановна п. Гриневич! Теперішня школа - інерція, відлуння , як хочете так собі ..., є продовженням РАДЯНСЬКОЇ ШКОЛИ: ПЕДАГОГИ, МЕТОДИСТИ, ПСИХОЛОГИ І ІНШІ ФАХІВЦІ, які створювали програми, підручники, збірники і т.ін. перш ніж іх оприлюднити, видати, ввести в дію їх, спочатку ДУЖЕ-ДУЖЕ обмірковували над цими питаннями. Чому - та тому , що клеймо "враг народа" було сильною мотивацією. До сьогоднішнього дня учні, студенти нашої країни стають переможцями міжнародних олімпіад з природничих наук, дякуючи старій школі. За радянський час я памятаю ,наприклад, з фізики 7 класу підручник одного автора, за часів Незалежної України їх більше шести а то і більше. Це на вашу думку реформи??? я думаю - НІ. Щоб дитина отримала якісну освіту потрібно, щоб вона ,по перше, сама її хотіла отримати, по друге щоб батьки були зацікавлені в освіті своїх дітей. Як може дитина отримати якісну освіту, якщо вона не відвідує школу, а при опитуванні - "я не знаю, тому що не був у школі". Якщо ми хочемо створити ШКОЛУ, то потрібно...
що потрібно?
Для НАДІЯ: Теперішня освіта - це непотрібний ізотоп. Треба або повністю повертатися до програм тих часів, чи щось створювати своє. Тільки не стільки у навчанні проблеми, як у підходах до виховання і формування громадської думки. Раніше учителів і школу поважали.
Коментувати
Родион
Діти мають виходити зі школи багатомовними, - натяк: і розбігайтесь по світу подалі від горе-реформаторів.
КОЛЯ
Вона вже всіх дістала.................................................................................................
Тася
Ми лише чуємо, що школа має навчити, виховати...... А що має зробити МОН!? Дайте хоча б необхідну кількість годин для початку. По-друге, припиніть брати до вишів усіх,хто ніде не вступив зі своїми надто низькими балами. Нащо вчитись, коли в пед і так візьмуть. оце і вся мотивація.
Ніна
Для Тася: ТАК, до школи приходять ДУЖЕ слабкі учителі. Пишуть самі з помилками, не можуть розв’язувати задачі з фізики та математики. Реформу треба починати з вишів!!!
111
А еще молодые учителя не держат дисциплину и в результате ничему не научили. Не обращают внимания , что дети играют на мобильных. Зато оценки хорошие и дети и родители довольны.
Коментувати
Роман
Знову суцільний популізм. Збільшіть кількість годин на вивчення мови (й інших основних предметів), а не роздувайте навчальний план уроками-фікціями, які тільки забивають "баки" учням - от тоді і буде результат. А так, лише одні балачки))
Оля
Для Роман: Кількість годин нe вплинe на вивчeння мови. Вплинe якість викладання. Вплинe також викладач, який має нe просто мутні правила давати, а давати цікаві завдання учням. Зробити трeба так, щоб учні бігли на уроки викладача, і хотіли опановувати дану дисципліну. Наприклад, провeсти відкритий урок, на якому нeобхідно розповісти на англійській мові поо своє місто, чи про сім’ю. Якщо гарно виступили, поставити кожному гарну оцінку та похвалити за гарну працю. Тоді учням будe приємно. Проводити рольові ігри, розгадування кросвордів. Наприклад, учeнь зачитує на англійській мові кросворд, а інші мають зрозуміти, про що йдe мова. Щe можна проводити вeчір віршів на англійській мові. Дати завдання учням-вивчити вірш, та розказати на укр.мові, про що там мова.
Олекса Позняк
Для Оля: вплине ы викладач і кількість годин
Оля
Якщо викладач буде нецікавим учням, то вони не будуть вчити англійську мову- будуть думати, коли цей урок вже пошвидше закінчиться. А коли викладач буде зацікавлювати -то учні самі б просили додаткові уроки з англійської. В мене в університеті був викладач від бога з англійської мови. Вона любила всіх студентів- завжди цікавилася- як в нас справи, приходила життірадісна, піднімала настрій нам, ніколи не ставила двійок, ні разу на студентів не кричала, якщо вони не розуміли матеріал- старалася зробити так, щоб всім було зрозуміло. Вона проводила цікаві заходи (вечори з англійської мови), ми розказували вірші і співали різноманітні пісні англійською, розгадували загадки і кросворди , писали різноманітні розповіді, проводилися відкриті уроки- на яких виступали студенти і розповідали розповіді на відкритих уроках. Викладач робив все- щоб студенти хотіли вчили англійську, і вона добилася свого. Після цього студенти з моєї групи зацікавилися у вивчення англійської мови. Дуже їй за це вдячна.
Коментувати
люсі
дуже хочу побачити учня, який тільки завдяки двом-трьом урокам на тиждень вивчив хоча б одну іноземну мову.без репетитора!!!
Ніна
Для люсі: Вивчають без допомоги інших, але лише 1 чи 2 учншв з класу. Цікаво, як навчають мовам в Грузії. Ті. хто приїжджає звідти, кажуть, що дітки спілкуються між собою англійською.
Не володію іноземною, на жаль
Напевно, там їх вчать спілкуватися, тобто розмовної мови, а в нас за 45 хв уроку має реалізовуватися 4 складових: читання, аудіювання, говоріння, письмо. Подумайте, діти йдуть до першого класу, вже вміючи розмовляти українською, на навчання грамоти програмою відводиться 7 годин на тиждень. І то всі плачуться, що важко навчити дитину читати і писати рідною мовою, а англійською, якої шість років ніхто не чув, за 1 годину в тиждень за перший рік навчити і розмовляти, і читати, і писати - без проблем. Хто складає ці програми, подумайте, де логіка. Треба спочатку навчити дитину розмовляти, розуміти мову, а потім вже вчити писати і читати. Методичний підхід до вивчення мови в початковій ланці треба змінювати, врахувавши старі, як світ, принципи навчання - природовідповідності та наступності і послідовності.
Коментувати