Розпочалась друга сесія обговорення програм 5-9 класів

Учителів запрошують долучитись до обговорення та удосконалення програм базової школи

Розпочалась друга сесія обговорення програм 5-9 класів

Стартувала друга сесія обговорення оновлених навчальних програм для учнів 5-9 класів. Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки. Обговорення триватиме 12 днів.

У відомстві наголошують, що всі бажаючі мають можливість ознайомитись зі змінами, які внесені до програм після першої сесії обговорення та роботи робочих груп, а також надати свої пропозиції щодо подальшого удосконалення програм базової школи.

У Міносвіти також зазначають, що команда, яка працювала над оновленням програм, підготувала опис ключових змін до оновлених програм з описом основних новацій, які було внесено за результатами обговорення.

Ознайомитись зі змінами

«Перший етап обговорення значно перевершив наші очікування – ми отримали більше 7 тисяч пропозицій за 12 днів. Таким чином, ми навіть змушені були переглянути графік оновлення, щоб встигнути зробити основну змістовну і технічну роботу. Тоді ж було прийняте рішення продовжити термін другої сесії обговорення програм до 12 днів, зробити його таким же, як і перша сесія, щоб громадськість мала більше часу на ознайомлення та внесення пропозицій», - зазначила координатор проекту оновлення навчальних програм для 5-9 класів Тетяна Засєкіна.

Друга сесія триватиме до 4 квітня включно. Більша частина цього терміну припадає на весняні канікули, коли у вчителів нема уроків, тож вони зможуть більш детально переглядати та коментувати програми.

«Для нас важливо зробити це обговорення максимально відкритим. Ми сподіваємось, що громадськість і, зокрема, учителі зможуть взяти активну участь в обговоренні і дати ще більше конструктивних пропозицій, адже освіта - це справа усього суспільства, а не лише профільного міністерства чи інших органів влади», - додає координатор проекту оновлення навчальних програм для 5-9 класів Сергій Горбачов.

Долучитись до обговорення

Освіта.ua
22.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ганна Петрівна
Чи можливо учневі 9 класу, який хоче опанувати геогафію на достатній і високий рівень, за 52 навчальні години? ЦЕЙ УЧЕНЬ ХОЧЕ МАТИ ТАКИЙ ЖЕ РІВЕНЬ ЗНАНЬ І З ІНШИХ ДИСЦИПЛІН.!!!
Вчитель-практик
При минулому обговоренні до програми з біології вчителі внесли багато пропозицій та зауважень, більшість з них не були враховані. Практично всі вчителі підкреслювали, що програма 9 класу не відповідає віковим особливостям учнів. Але "а воз и ныне там". Який сенс ще писати? Навіщо ця показуха? Навіщо ця видимість змін?
anton2000
Обсуждение переработанных программ какое-то хилое-хилое. Правда информация про обсуждение переработанных программ находится глубоко внизу главной страницы сайта. Очевидно, что это мало значащий процесс. Найдет только тот, кто очень хочет высказаться. И никакого широкого рекламирования процесса не было. Как-то тихо-тихо. А когда надо, то задействуют всю вертикаль управлений областное-городское-районное, чтобы собрать информацию. Сейчас, наверное это не очень нужно.
оксана
Програма "Правознавство" взагалі не виставлена на обговорення
Накипелов
Перечитав зміни. В основному: "перенести розділ із одного класу до іншого". Це при тому, що друкувати підручники, відповідно до змін, ніхто не збирається. На той факт, як вчитися дітям, як планувати уроки вчителеві за даної ситуації, в міністерстві начхати. Тобто очікувані якість знань і рівень навчальних досягнень будуть ще меншими, ніж сьогодні.
Лана
я задоволена, всі мої пропозиції враховано! А це означає, що групи продуктивно працювали? враховуючи конструктивні думки. Дякую. Предмети: українська мова і література
НамісникБога
Для Лана: З чого Ви взяли, що Ви маєте бути задоволені програмами, а не міліони дітей по всій країні?
Лана
я не взяла, я це знаю напевне, маючи свої напрацювання, здобутки, а головне - успішність дітей, яких навчаю.
Коментувати
НамісникБога
Ота вся дурня, що вони понаписали про іноземні мови, являє собою лише переливання із пустого в порожнє. Тому що багато вчителів сьогодні використовує оригінальні оксфордські навчально-методичні комплекси, які є майже досконалі та відповідають усім навчальним програмам із англійської мови в усьому світі. Але якість формування компетенцій учнів від цього не покращується, бо проблема не в програмах.
Лана
Для НамісникБога: хто ж вам заважав взяти участь в обговоренні, щоб щось змінити на краще?
НамісникБога
Для Лана: я Вам хочу пояснити, що програма, методики, підручники не мають значення, якщо вчитель сам не вміє говорити мовою.
Лана
Тоді вам слід чітко висловлювати свої думки. Після статті має йти обговорення програм, а не особистостей певних вчителів
Коментувати
admin
Прочитала про зміни програми з біології за версією пана Р. Шаламова (керівника робочої групи). Прийшлось перечитати декілька разів, щоб второпати про що мова. " Початок віднесений до діяльнісного компоненту освіти, що приводить до формування ставлень (ціннісного компоненту). Когнітивному компоненту відведено другорядну роль", "Розкрито компетентнісний потенціал навчального предмета, ...кожну ключову компетентність скорельовано з предметним змістом" і далі у такому ж стилі. Потім прочитала про зміни з географії. Там все написано по суті, "людською" мовою. Чому не можна було так шодо біології написати?!!! До чого цей "випендрьож" та вживання модних заумних слів? Мабуть тому, що сказати по суті було нічого, а гроші за "опрацювання" програм дуже вже хотілось отримати!
Степан
Для admin: Обов’язково напишіть це в обговоренні преамбули на EdEra, а не тільки тут! Робоча група певно це врахує. Для цього й зроблено громадське обговорення, щоб всі висловлювали свої конструктивні пропозиції.
Коментувати
учитель
Так змінюйте ж одночасно і програми ЗНО, а то спростили, а на ЗНО діти учіть все!