Інтерактивні дошки. Школа потребує нових технологій

Єдиним способом зацікавити школярів стає модернізація способу подачі навчального матеріалу під час занять

Інтерактивні дошки. Школа потребує нових технологій

Сьогодні світ змінюється з надзвичайною швидкістю. І це природним чином впливає на всі сфери життя, зокрема, і на освіту. Наприклад, якщо раніше дитина отримувала інформацію від батьків, школи і друзів, то тепер за її увагу борються Інтернет і різноманітна реклама. Способи впливу постійно удосконалюються: телефони, планшети, ноутбуки - і це не межа. Інтерв'ю з керівником напряму інтерактивного обладнання компанії «Narashvat24» Олексієм Мармо допоможе знайти відповіді на основні запитання, пов'язані з використанням інтерактивних дошок для активізації уваги школярів.

Як в круговороті даних утримувати увагу учнів й ефективно доносити цінні знання, пробуджуючи інтерес і цікавість? Єдиний вихід - це «йти в ногу, а точніше, в технологію і модернізувати спосіб подачі матеріалів», - вважає Олексій Мармо. Команда «Narashvat24» пропонує використовувати під час занять інтерактивні дошки Intboard.

Розкажіть, чому Ви вирішили зайнятися інтерактивними дошками?

Я помітив проблему. Діти постійно скаржаться на нудні уроки. І, знаєте, я їх розумію. Коли весь світ скоро накриє віртуальна реальність, у наших школах і інших навчальних закладах все залишається незмінним уже багато десятиліть. Звичайні дошки скоро зрівняються з наскальним живописом. А сьогоднішні діти настільки розвинені і креативні, що у них повинні бути всі можливості проявляти себе.

Тому, вивчивши західний і невеликий вітчизняний досвід, ми вирішили, що інтерактивні дошки можуть стати відмінними союзниками як інструмент у створенні якісної та цікавої освіти. І тепер постійно працюємо з командою над нашими дошками Intboard, щоб розвивати продукт і доносити його цінність іншим.

А можете коротко описати, як вони працюють?

Інтерактивна дошка - це сенсорний екран, що працює, як частина системи, в яку входять комп'ютер і проектор. Ця технологія дає можливість демонструвати відео і слайди, малювати і креслити всілякі схеми, а також керувати комп'ютером безпосередньо з дошки. Також інтерактивна дошка може використовуватися, як звичайна дошка для малювання маркером. Примітним є те, що під час використання інтерактивної дошки можна робити позначки, змінювати і зберігати їх у вигляді комп'ютерних файлів.

Де вже застосовуються інтерактивні дошки, і як це впливає на процес?

На Заході практично у всіх навчальних закладах використовують інтерактивні дошки, у той час як в Україні тільки починають освоювати цю технологію. Але наші клієнти, які вже користуються інтерактивними дошками, стверджують, що учнів просто не впізнати, настільки вони залучені у процес, готувати презентації набагато легше, адже створення інтерактивних уроків не складніше , ніж в Point, і існує база готових варіантів. Тому навіть учитель «старого гарту» зможе досить легко користуватися інтерактивною дошкою після невеликого інструктажу.

З якими труднощами можна зіткнутися при виборі і використанні?

Одна з найбільш частих проблем - це неправильна установка інтерактивної дошки. Важливо, щоб цим займався професіонал, який зможе забезпечити безпеку, бо дошка повинна бути надійно закріплена, і визначити її оптимальне положення, відстань від підлоги, з огляду на зріст тих, хто буде з нею працювати. Також до ускладнень роботи з інтерактивною дошкою може привести підбір неправильного проектора і неякісне програмове забезпечення.

Розкажіть трохи докладніше про програмне забезпечення.

ПЗ має бути зручним, функціональним, російською або українською мовою. У програмному забезпеченні інтерактивної дошки зазвичай є багато інструментів: лінійки, циркулі, транспортири, колби, ваги, гирі та інші. Також є галереї малюнків і картинок, конструктори уроків і багато корисних функцій. Ми в «Narashvat24» допомагаємо розібратися і вчимо, як застосовувати весь спектр можливостей.

Як визначити якість продукту?

Найбільш простий і дієвий спосіб - це дізнатися, за якими стандартами виготовляється інтерактивна дошка. Наприклад, наш продукт відповідає вимогам Міністерства освіти і науки України, що визначені наказом №704 від 22 червня 2016 року.

Що ще важливо пам'ятати?

Не варто купувати інтерактивну дошку як данину моді. Це відмінний комплексний інструмент, але, як і будь-яка технологія, він вимагає вивчення. Необхідно, щоб школа і вчителі розуміли цінність і можливості інтерактивної дошки. У нашій компанії «Narashvat24» є гаряча лінія підтримки щодо інтерактивних дошок Intboard, ми завжди відкриті і готові проконсультувати, допомогти у підборі, вивченні і освоєнні технології.

Дізнатись більше

Освіта.ua
22.03.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анжелика
Работаю каждый урок на интерактивной доске.Действительно, готовиться надо тщательно, но результат этого стоит. Надо, чтобы в каждом классе была эта техника.
гість
Брати креду в руки, бігати до компа для прокрутки презентаціїї і т. д. Бррррррр Для Позняка умова задачі з малюнками тут, ваше рішення тут, хочете і роздасте дітям. Доробив шаблон презентації під дошку і користуюся. Одне но, урок під дошку потрібно готовити.
спец
Інтерактивна дошка - річ може й чудова, та не потрібно її роль переоцінювати. Практично, для покращення якості навчання, з неї толку мало. Да, на перших порах викликає інтерес у дітей, проте через декілька уроків все повертається на свої місця. Використовую майже на кожному уроці. Висновок такий: "Овчинка выделки не стоит!".
Fervent
Читая такие статьи всегда хочеться использовать фразу из всем известного фильма: "Не учите меня жить, а лучше помогите материально". Вся проблема многих учебных заведений отсутсвие финансирования.
Оксана
Може не побачила, але тут МАЄ бути вказано: НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ.
Олекса Позняк
Дайте у школи замість такої дошки 3-4 проектори , буде більше користі
кто-то
Для Олекса Позняк: Без ноутбука или ПК, толку с этих проэкторов.
Олекса Позняк
Для кто-то: нетбук за 3000 грн можна придбати а старий комп взагалы за копыйки
і хто по вашому це має робити?
Для Олекса Позняк: Тоді вводіть акти тимчасого користування. Фінансова інспекція не буде мати жодних притензій. І мабуть учителі будуть знаходити з цієї ситуації вихід. Чи як? А може пропонуйте на державу працювати і ще їй нетбук за 3000 дарувати. Вже одна влада це спробувала робити!!!
Коментувати
Реалистка
С превеликим удовольствием буду использовать. Знаю как, умею. Осталась самая малость - найти деньги для покупки! Какая - то мелочь - 34000. Ау, спонсоры, отзовитесь!!! Депутаты, олигархи, не дайте детям отупеть, помогите купить. Сомневаюсь, что хоть один откликнется. Придется по старинке - опять учить на пальцах...
спец
Для Реалистка: Если качественно, то почему бы нет? На пальцах всегда лучше!!!
Коментувати
Казки народів світу
Ви б краще розповіли де взяти фінансування. Таке враження що інша назва нашої освіти- дурдом