Завершено перший етап оновлення шкільних програм

Робочі групи отримали різні пропозиції – від глобальних змін до елементарного уточнення термінів

Завершено перший етап оновлення шкільних програм

У першій сесії обговорення навчальних програм базової школи взяли участь понад 900 користувачів, які залишили 7 тисяч коментарів і пропозицій. Про це повідомили у прес-службі Міністерства освіти.

Найбільш обговорюваними програмами стали програми з історії, зарубіжної літератури та математики.

За словами координатора проекту з оновлення програм Сергія Горбачова, пропозиції, що надходили були дуже різними – від глобальних змін до уточнення термінів у назвах тем.

«Загалом обговорення було більш ніж продуктивним, у більшості випадків модераторам вдалося зберігати дискусію у конструктивному руслі і отримати величезну кількість змістовних дописів», – зазначив Горбачов.

У Міносвіти повідомляють, що до 7 березня робочі групи за участі модераторів розглядатимуть пропозиції, надані коментаторами, а також працюватимуть над впровадженням компетентнісного підходу.

Також планується виокремлення в навчальних програмах таких інтегрованих наскрізних тем, як «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров'я і безпека», «Підприємливість та фінансова грамотність».

«У результаті вчителі отримають до підручника також набір навчальних матеріалів, які можна буде використовувати не лише для вивчення тем з основних предметів, а й щоб побіжно вивчати наскрізні теми. Наприклад, «підприємливість і фінансова грамотність» може даватися дитині в межах математики – задачі на вивчення відсотків можуть вчити дітей формувати власний бюджет чи вираховувати відсотки по кредиту тощо», - зазначають у міністерстві.

У відомстві повідомили, що до 15 березня робочі групи формуватимуть новий проект програм з урахуванням пропозицій онлайн обговорення та з наскрізними темами. Також буде створено таблицю, в якій детально пояснюватиметься, які пропозиції були прийняті, які ні й чому.

Ознайомитись та запропонувати зміни до нового варіанту програм 5-9 класів можна буде під час другої сесії онлайн обговорення на порталі EdEra, що триватиме з 15 до 22 березня 2017 року.

Освіта.ua
27.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Оксана
"У результаті вчителі отримають до підручника також набір навчальних матеріалів", - це вже нагло насміхаються. Так і пишіть: власним коштом вчитель зобов’язаний буде придбати..., бо потім казатимуть, що вчителям вже всі умови створюють, а вони не хочуть працювати. А ще дуже сподобались назви наскрізних курсів, особливо "Громадянська відповідальність", це хто ж його створив, де знайшли ту людину, яка стосовно нашої країни змогла там щось понаписувати, де вона бачила ту відповідальність??! Чи не по закордонних, бува, відрядженнях?
інша сторона
Якість освіти - це в першу чергу належний контроль. Треба повернути екзамени від 5 по 8 клас. У 4, 9 та 11 запровадити незалежну підсумкову атестацію. Не тести! Які 45% учнів їдуть вгадувати. А письмові контрольні роботи. Котрі будуть виконуватися при тих умовах, що виконується ЗНО. Інакше рівень читацьких, письмових та інших здібностей буде і далі стрімко падати. Вже на даний момент часу 70% 11 класників, диктант пишуть не вище достатнього рівня. Хіба така тенденція може державу влаштовувати?
Олекса Позняк
Лохотрон. З усых пропозицый вибрали ті що самі написали і ржуть з дописувачів. 100% учителів вимагають закрити районо але МОН глухий до учителів
oleg
Для Олекса Позняк: а до чого закриття "районо" до розвантаження програм? Склад робочих груп ще невідомий, то звідки ваші здогадки - параноя? "Все смешалось - кони й люди"
Олена
Для Олекса Позняк: Яку нісенітницю ви несете! Мала змогу ознайомитись з тим, як йде робота над програмами: напружено і дуже виважено, не завжди всі згодні, багато суперечок. Робота надскладна. Знаю людей. що працюють в цих групах - талановиті і креативні, різного віку. А ви свої пропозиції надали? А ще краще - можливо, у вас є власна розроблена програма, яка варта уваги освітянської спільноти? То надайте, хай буде конструктивна бесіда. А то лише вміємо ганьбити, а потрібна підтримка і конструктив.
Коментувати