Стартувала програма «Навчай для України»

Програма залучає найкращих випускників вузів та молодих спеціалістів до викладання у школах

Стартувала програма «Навчай для України»

Громадська організація «Навчай для України» у партнерстві з Міністерством освіти і науки та за підтримки Western NIS Enterprise Fund розпочала реалізацію однойменної програми, що спрямована на розвиток нового покоління соціальних лідерів та покращення якості середньої освіти в Україні.

«Навчай для України» – це програма, яка залучає найкращих випускників та молодих спеціалістів до викладання в школах та розвиває їхній лідерський потенціал для розширення освітніх можливостей в житті дітей сьогодні та здійснення системних змін в країні завтра.

Організатори програми зазначають, що професія вчителя втрачає престижність та зазнає гострого дефіциту високомотивованих і кваліфікованих кадрів, внаслідок чого постійно знижується якість шкільної освіти та конкурентоспроможність України у світі. Ініціатива “Навчай для України” має на меті долучитись до вирішення цієї проблеми, залучаючи випускників провідних університетів і молодих спеціалістів різних галузей до вчительської професії та освітньої галузі загалом.

«Освіта має велику силу змінювати життя та стимулювати позитивні трансформації в світі. Сьогодні я сподіваюсь, що наша програма мотивує багатьох талановитих молодих лідерів до вчителювання, щоб здійснити реальний вплив на майбутнє дітей та майбутнє всієї країни», - зазначає директор «Навчай для України» Рімма Ель Джувейді.

Для відібраних кандидатів участь у програмі розпочнеться з інтенсивної педагогічної та лідерської підготовки у співпраці з профільними інституціями та запрошеними експертами. Протягом дворічної роботи у школах програмою буде забезпечена комплексна підтримка учасників у розвитку їхніх професійних та лідерських навичок. Планується, що випускники програми сформують спільноту, яка стане рушійною силою системних змін як в освіті, так і в інших сферах.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, проект «Навчай для України» є дуже перспективним і зможе допомогти інтегрувати школу та суспільство.

«Люди, які не залучені до системи освіти зараз, стануть для шкіл ковтком свіжого повітря, зможуть поглянути на проблеми сьогоднішньої школи з іншої точки зору. Наразі в Міністерстві освіти і науки розробляється нова концепція педагогічної освіти, яка є необхідною для впровадження реформи «Нова українська школа». Думаю, що досвід людей, які пройдуть через цей проект, зможе також дати нам хороші ідеї щодо змін у підготовці вчителів надалі», – відзначила міністр освіти.

Передбачається, що перша когорта молодих спеціалістів розпочне свою вчительську діяльність в школах-партнерах вже 1 вересня 2017 року у трьох пілотних областях - Київській, Харківській та Львівській. Надалі програма розширюватиме свою діяльність та співпрацюватиме зі школами з інших областей України.

Організатори програми наголошують, що дана модель роботи вже довела свою ефективність в 40 країнах світу. Вперше схожа програма запрацювала в США у 1990 році, відтоді така ініціатива була адаптована до локальних контекстів та втілена в десятках країн на шести континентах.

Громадська організація «Навчай для України» є партнером міжнародної мережі «Teach For All», яка об'єднує понад 40 національних організацій зі спільним прагненням забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх дітей. На сьогодні 75 тисяч учасників в різних країнах світу взяли участь у схожих програмах, розширюючи освітні можливості для 9 млн. дітей.

Додаткова інформація за телефоном 096 667 27 65 або liudmyla@teachforukraine.org.

ПОДАТИ ЗАЯВКУ

Освіта.ua
13.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Михайло Чиж
І деж це поділись ВСІ минулі коментарі? Не очікували такої негативної реакції і адміну дали команду підчистити? Чи сподівались після вичистки негативних коментарів на масу позитиву?
Михайло Чиж
Написав попередній коментар, прочитав ще раз: "«Люди, які не залучені до системи ... зараз, стануть для ... ковтком свіжого повітря, зможуть поглянути на проблеми сьогоднішньої ... з іншої точки зору." А чому мова саме про школу? Давайте запишемо замість "..." "лікарню", тобто залучимо до лікарні висококваліфікованих інженерів в якості "ковтка свіжого повітря", щоб вони навчили лікарів краще лікувати. Уявили результати?
Михайло Чиж
А що буде підствою прийняття "молодих спеціалістів різних галузей" на посаду вчителя? Чи з 1 вересня 2017 на території Київської, Харківської та Львівської областей припиняють свою дію деякі статті Закону про освіту (стосовно призначення на посаду вчителя)? Чи це будуть такі собі "вільнонаймані" працівники із розчапіриними пальцями, що матимуть в школі всі приференції і не за що відповідатимуть (бо по факту не будуть вчителями)? Дякувати Богові, наша область не потрапила в цей список...
Вже скоро «на екранах»..!
Цитата: «Організатори програми наголошують, що дана модель роботи вже довела свою ефективність у 40 країнах світу». У минулому році «успішно закінчилась» розрекламована програма «вчителі англійської мови –агенти змін», яка теж «обіцяла» радикальні зміни у вивченні англійської мови. Згідно цієї програми, вже у цьому році десятки тисяч учнів повинні були «стрекотіти» англійською, як справжні англійці. Ви їх чуєте? Ото ж бо. А запевняли, що «агенти» володіють найсучаснішими «чарівними» методиками викладання, щось на зразок «англійська за 3 дні». Тепер обіцяють, що нові «неспеціалісти» стануть «висококласними педагогами» аж за 2 місяці і вже 1 вересня 2017 починається магія перетворення! Нові «неспеціалісти» стануть (роз)рушійною силою для «інтеграції школи у суспільство»!
Незбагненна логіка
З такої «ініціативи» можна зробити висновки про «нову» школу – це школа, у якій працюватимуть «невчителі», для яких будуть створювати особливі умови на відміну від вчителів, для яких умови створювати не потрібно, бо вони вже «зіпсувалися»: перестали бути «високо вмотивованими та кваліфікованими». Досить весело виглядає те, що «найкращих випускників – невчителів» будуть «інтенсивно готувати бути педагогами і лідерами(?!), у яких, як зазначають, вже є ці якості. То для чого «цей город городять»?.. Отож, аби не нічого…
Молодий вчитель
Інтенсивна лідерська та професійна підготовка, конкурентна зарплата+стипендія. Шановні, ви часом не слабі? Забезпечте такі умови для уже наявних молодих вчителів і вам не доведеться шукати людей без профільної педагогічної освіти. Допоможіть, підтримайте уже наявних молодих вчителів! Ви ж створили такі умови, при яких молодий вчитель тікає зі школи, часто не допрацьовуючи і року в школі. То змініть умови для них, а не шукайте когось! Їм теж хочеться конкурентної зарплати, цікавих тренінгів, навчальних та лідерських таборів, вони теж хочуть освоїти новітні методики! Створіть умови, а не видумуйте велосипед. От ви уже навіть маєте хороші ініціативи. Залишилось лише вирішити питання: "кого вчити?". Підказка: вчителя теж потрібно навчати чомусь новому, якщо ви бажаєте отримати нову школу.
Вилен
"Програма залучає найкращих випускників вузів" - не зовсім зрозумів: 1) якщо студент добре вчився, здобуваючи професію агронома, лікаря, електрозварювальника, юриста, економіста…. то чи варто його відправляти працювати в школу? 2) а Закон України „Про загальну середню освіту” вже скасували, бо там зазначено: „Педагогічним працівником повинна бути особа…, яка має відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки…”? 3) а зарплата у цих чудо-спеціалістів буде, як у вчителів-початківців 3200 грн.? 4) цікаво: у кожному великому місті у нас є педзаклади, а їх випускники не йдуть до школи – може МОН у цьому напрямку має працювати, чи залучати тих, хто не уявляє собі майбутню професію, краще?
Интересует
СКОЛЬКО станут платить ЭТИМ ребятам. Интересует - КТО станет платить ЭТИМ ребятам. Интересует - В КАКИХ ИМЕННО школах будут работать ЭТИ ребята