Міністр: ми шукаємо вчителів, які вчаться

За словами Гриневич, жодні закони не спрацюють для дитини, якщо не зміниться вчитель

Міністр: ми шукаємо вчителів, які вчаться

Міністерство освіти постійно шукає вчителів, які вчаться, які мають відкритий розум та натхнення. Про це під час свого виступу на форумі «Цифрове перетворення освіти» сказала міністр освіти Лілія Гриневич.

«Жодні наші концепції, як би гарно ми їх не прописали, жодні закони, які ми можемо проголосувати у Верховній Раді, не спрацюють для кожної української дитини, якщо не зміниться вчитель, який безпосередньо працює з цією дитиною. Я вважаю, що такі спільноти – це точки розвитку для нашої освіти й країни загалом», - наголосила міністр.

За її словами, зараз МОН шукає рішення та ресурси, які допоможуть покращити доступ школярів по всій Україні до новітніх технологій.

«Ми цього року поставили в навчальні заклади 23 тисячі комп’ютерів з ліцензійним програмним забезпеченням. Це програмне забезпечення дає можливість відслідковувати, як використовується комп’ютер. Зокрема, чи підключений комп’ютер до якісного Інтернету», - сказала Гриневич.

Вона також повідомила, що лише 20% комп'ютерів реально працюють у мережі.

«Зрозуміло, що ці комп’ютери, як правило, пішли в сільські школи, але це показує реальний стан справ, а не те, що нам показують на папері», – підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
07.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Арго
Боже мій! Ви їх шукаєте вже більше 25 років і ніяк не можете знайти. Освіта на грані повного краху, а все шукаєте чорного негра в чорній кімнаті
Микола
Щось не видно нових Пк у моїй школі. Використовую у навчання Пк 2003 р. 2000 р. з оперативкою 128 Мб і процесором целерон 400 - 1600.
Ольга В.
Є великий супротив вчителів, які не хочуть вивчати щось нове (особливо старі вчителі, не грамотних, що прийшли заробляти гроші, а не вчити дітей). Супротив батьків, які не мають інтернету і не хочуть його проводити навіть в навчальних цілях. А навчальні програми дуже хороші. Діти хочуть ними користуватися, вчителям вони також допомагають як у перевірці робіт, так і дітям, щоб швидше навчатися. Я сама працюю з такою програмою - ЯКлас. Зручна, доступна, відкрита як для вчителів, для дітей, так і для батьків. Але не всі батьки про знають, не знають її можливостей. Наші діти за три місяці роботи на цьому сайті зайняли перше місце по Україні і це звичайна сільська школа, то що діти не зацікавлені? Там рахуються тільки бали учнів, що самостійно виконують завдання, у ній можна повторювати матеріал, опрацьовувати самостійно, а крім цього вони виконують перевірочні роботи. Таким чином по школі ми набрали понад 37 000 балів. Прогама постійно допрацьовується і має багато переваг.
Shin_el
Для Ольга В.: Почнемо з того, що пора відправляти на пенсію покоління "ери динозаврів", і тоді ви побачите тих, які готові навчатися і навчати. Але хто захоче піти на пенсію, якої на хліб не вистачає, не кажучи вже про ліки (а їх після n-річного стажу роботи педагогом треба багато). Окрім того цілком логічно що і молодь не захоче розглядати варіант педагогічних вакансій з такими умовами праці та фінансовим забезпеченням. Що стосується батьків та їх до сучасності ставлення(мова іде про конкретно сільську місцевість), то вони, зазвичай, самі у світі нічого не бачили окрім городу та колгоспу, і пройде не один рік, доки в Україні цивілізація заполонить весь територіально-соціальний простір.
Коментувати
интересное высказывание
nona. Если люди ЗА РАБОТУ хотят получать ДЕНЬГИ, то они никогда не станут вести блоги-сайты-отдавать собственные наработки заздоровоживёшь,потому что какой-то чиновнице этого захотелось. Кто-то решил пропиариться созданием школьного сайта,а от остальных требует напряжения для наполнения этого сайта. Если кому-то это столь необходимо, то, считаю, чо этой кто-то следовало бы мотивировать коллег? Чем? А вот это уже вопрос.
nona
Я дивуюся, що з молодих вчителів одиниці, які можуть працювати в Інтернеті, мають блоги,сайти, комп.напрацювання свої, а не плагіат. Приклад, вирішили в школі створити сайт - "Учительська № школи" , але місяць проходить і не ввійшли ще в неї, а, найцікавіше,що електр. пошту свою передали секретарю. З 50 чоловік колективу на сьогодні тільки 10 вчителів зареєстровані в "Учительській". Питання: як їх вчили у Вузі інформатики, якщо мають знань і не прагнуть освоїти?
Педагог
Для nona: А Ви бачили навчальні плани підготовки вчителів-предметників (крім учителів інформатики)? На суспільні дисципліни виділяється купа часу, а на ІКТ три кредити ECTS (90 годин). З них 2/3 годин на самостійне опрацювання. Попробуйте навчити ))))
Shin_el
для nona: А з якого це дива і так втомлений та завантажений вчитель має свій власний час витрачати не на відпочинок, та спілкування із сім’єю, чи догляд за собою, а на нікому не потрібні сайти, перегляд яких на рівні 1-2%. Окрім того ніхто не відшкодовує затрати на використані ресурси ( необхідна фото,відео чи інша апаратура, послуги операторів та монтерів, чи витратний матеріал).
Коментувати
Малех  Віталій
Активний розвиток технологій у сучасному світі веде до постійних змін. Тому розвиток комп`ютеризаціїї у школах неминучий. І багатьом вчителям доведеться провести немало часу, щоб навчитись користуватись комп`ютером та Інтернетом. Що ж, справжній педагог має справитись із цим завданням... !
Надюня
Починати треба, як з директорів так і з начальників управлінь освіти, завідуючих РНМЦ, які працюють по 10-20 років, і крім грошей нічого не бачать і не чують.Три роки попрацював, переходь в іншу школу, район, центр поки налагодить систему поборів треба переходити на іншу роботу.
123
Начните со смены директоров, которым под 70. Они душат учителей поборами, запугивают, крадут нагрузку, школьные фонды.
Ольга В.
Для 123: Що правда, то правда. Вони і їх знання вже вичерпали себе. Не вчать, а мучать дітей. Комп’ютера не знають, бояться його зачепити, не говорячи про їх використання дома чи на уроці
Коментувати
Сеньйора
Шановні колеги! У понад 90% наших вихованців - смартфони останнього випуску. Для чого тоді ті застарілі компютери, коли можна використовувати цей арсенал сучасноі техніки, домовившись з батьками. Однак оскільки багато учителів, навіть молодих, ще не придбали собі андроїди, то їм потрібні компютери. А я, вчитель із 40-річним стажем, кажу так: мені вкабінет потрібно нормальний інтернет (Wi-Fi), проектор і екран, а все решу обладнання я забезпечу із власного арсеналу. І дітей навчу користуватися!
Кот Матроскин
Для Сеньйора: До чого тут смартфони? Ви ще запропонуйте інформатику на Денді викладати) І якщо, наприклад, на історію чи інший предмет досить одного проектора то мені на інформатику потрібно кожного учня забезпечити комп та ще й не аби яким. P.S. А чому інтернет не забезпечите з власного арсеналу? Ми ж забезпечили з власного і це зовсім не дорого)
Ольга В.
Ви все правильно пишете. Ми своїми силами, склалися учні і вчителі і провели інтернет і WI-FI використовуємо його на планшетах, смартфонах, ноутбуках, які приносять учні і вчителі, але було б дуже добре мати мультимедійну дошку, або проектор у кожному класі, щоб зручно було показувати. Програми давно адаптовані під усі гаджети
Shin_el
для початку існує 10% дітей, чиї батьки не мають можливості забезпечити їх бодай якоюсь технікою, це по-перше, по-друге, як ви гадаєте, для чого у школі інформатика, щоб могти "лайк на аву у вк чи фейсі кинути" чи може щоб коли то дитя після ВУЗу прийде на роботу могло хоча б документ грамотно у ворді чи таблицю у екселі скласти. А у нас замість чогось толкового вчать папочки відкривати і у пейнті слоників розмальовувати і я не про початкові класи говорю. Окрім того я щиро рада, що у вас, Сеньйоро, є багатий чоловік, що може оплачувати ваше педагогічне хобі. Бо на сучасні гаджети вчительська сім’я буде солену воду зичити мінімум 2 місяці.
Коментувати
вихователь
Шановні! Ви глузуєте? Навчання коштує від 8 тисяч гривень на рік, а зарплата вихователя в дитсадку 3200? Для чого вчитися, якщо няня, почасти, має більше. У групі 35-40 діток. Як можна їх навчити, і про який індивідуальний підхід, можна говорити, чи реально здійснювати якісну підготовку до школи. Коли педагог думає, де заробити кошти на одяг, харчі, комунальні, чи може він бути творчим? Коли йому вчитися? За які кошти?
Ольга В.
Для вихователь: Завжди так не буде. Роби так, як ти хотів би щоб робили для тебе. А то ми часто для когось підіймемо планку так далеко, а самі не взмозі переступити через плінтус
вихователь для Ольга В.
Кожен судить по собі.
Коментувати
Роман
Бардак повний в освіті, медицині у нас відбувається десятиліттями. Питання де взяти людей, які будуть працювати добросовісно? Хто дозволить радикальні зміни? Фінансуються зажерливі чиновники, депутати, а освіта по остаточному принципу. Зажерлививі бандити думають, як зберегти схеми, потоки і своїх людей на ключових посадах, а не про освіту. Тому вважаю обвинувачення Гриневич у тому, що вона нічого не робить безпідставними. Перший міністр, яка намагається щось змінити, провести реформи. Можливо є помилки, але криза не тільки в освіті, а загальнодержавна у всіх сферах бардак, корупція і безвідповідальність тому, що це вигідно банді.
Александр Македоский
Так, Жодні Ваші концепції не спрацюють, доки "ви отут теревените", як казав Лесь Подерев’янський. Поки ви отут теревените, звичайні вчителі (принаймі, англійської ) ламають собі голову над тим, ЯК ПРОВЕСТИ повноцінний урок без аудіо до підручника, робочого зошиту(який теж, на мою думку повинен видаватися дитині) Тобто підручник ви видали, а вчителі мають за свій кошт купувати диск з аудіо до підручника. ЯК?! Чому ми повинні це шукати, якщо ВЕСЬ комплект необхідних матеріалів повинен видаватися вчителю відразу... Боже мій, чим ви там думаєте.... І взагалі, як можна видавати підручник, коли половина матеріалу, яка там повинна бути, знаходиться у робочому зошиті який потрібно що?... ТАК, купувати. Тобто теорія якась є, пара вправ на цю теорію/тему і все... Диву даюся, як вам там спокійно живеться.....
Сергей Очеретный
Для Александр Македоский: ще й підручник по планам авторів - однорічний (виконання завдань прямо у підручнику), а відповіді до завдань у зошиті в інтернеті у самих різних формах - видавництва з електронними версіями підручників воюють, а з відповідями - чомусь ні
Коментувати
Іван
Шукають вчителя ,а знайдуть прибиральницю.!!!!!!!!! Молодий вчитель зарплата 3200 на ставку. Прибиральниця 3200. ХТО БУДЕ ПРАЦЮВАТИ У ШКОЛІ!!!!!
Кот Матроскин
Суцільна брехня. Комп’ютери отримали ті у кого вони вже були і зовсім не старі. Добавили ще новіших. Особисто у нас отримав тільки район (Борзна Чернігівська область) а в сільських школах як були ті що по 10 років так і залишились ще і оплату за кабінет зняли. За який кошт їх доглядати? Погодьтесь, що доглядати, утримувати кабінет інформатики і кабінет, наприклад, мови це не одне і те ж.
Олекса Позняк
Для Кот Матроскин: районо поширює компи серед падруг з торбами або конвертами
Коментувати
Олекса Позняк
Хочее щоб учитель освоїв інтернет - просто придбайте учителю ноут або планшет - за 3 вечори діти научать
Володимир
прикро бачити тут коментарі вчителів та директорів, коли в коментарі з п’яти речень понад 10 орфографічних помилок
Василий Шмындрук
Для Володимир: Ага! Прикро не знати, що нове речення пишеться з великої літери, а в кінці ставиться крапка.
Коментувати
Учитель- методист
Для чого в кабінеті один комп"ютер (китайський)? Дайте мені проектор і підведіть Інтернет - а нетбук я свій принесу!
директорка
в школі 21 застарілий компютер. не дають списувати. рожпорядження МОН. (постачання було з міністерства) що робити?
Голосzнарода
Благо, що процеси, які відбуваються сьогодні в школі, виявляють кризу неофеодального режиму, тому що суттєве підвищення зарплатні отримали тільки провідні фахівці закладів, або ті, хто може дозволити собі купити багато годин. Криза виявляється в тому, що найчастіше провідними фахівцями являються пенсіонери, які не хочуть нічого міняти, або люди, яким 2-5 років до пенсії, і вони теж не хочуть робити нічого нового, а лише законсервувати як можливо довго своє вигідне положення, або мажори, яким щось міняти просто невигідно. Молоді ж фахівці не мають достатньо ресурсів для покращення функціонування чужого феодального наділу, та і не мають доступу до цього наділу, а може ще і мають здоровий глузд. Підвищення зарплатні отримали лише надійні бійці феодального режиму, але так тривати довго не буде, бо країна вже не має ресурсів, щоб утримувати цей паразитуючий режим.
Admін
Для Голосzнарода: Ляшко, я тебе викрив, бери вила, кажи "скотиняки" і тобі ціни не буде. Не треба лізти в освіту, то не твоє.
Пожалійте його
Для Admін: Це не Ляшко, це хтось з «божедомки», котрий весь час пише про одне й теж нав’язливе марення, яке немає нічого спільного з логікою і здоровим глуздом.
Голосzнарода
Для Пожалійте його: а у Вас що супердиплом лікаря, який дає можливість і повноваження Вам ставити діагноз людині навіть не по почерку, а за Вашими власними результатами художнього аналізу ліричних відступів дописувачів???
Коментувати
Мирослава
Для Леонід Кінаш: "створюйте ту дійсність","На свому робочому місці, зробіть спочатку ТАК" ГАРНІ СЛОВА.не більше. Навіть директор не може в школі зробити так ,якби він хотів!!!Для багатьох речей потрібні фінансові ресурси, можливості.,нова система відносин Я , як вчитель, не можу на уроках використовувати можливості ІКТ,коли проектора,екрана,ноута в школі не має,відсутній і-нет.Коли я,вчитель вищої категорії, не можу, в силу відсутності тех.засобів,провести по-справжньому сучасний урок!!В ЧОМУ МОЯ ВИНА????Половина моєї з.п.йде на оплату комуналки.