МОН просить зберегти позашкільну освіту в регіонах

У територіальних громадах деяких областей не залишилось жодного позашкільного закладу

МОН просить зберегти позашкільну освіту в регіонах

Міністерство освіти просить голів облдержадміністрацій взяти під контроль ситуацію щодо забезпечення прав дітей на позашкільну освіту, оскільки на територіях створених об'єднаних територіальних громад деяких областей немає жодного позашкільного навчального закладу. Відповідний лист підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

У відомстві зазначають, що МОН занепокоєне ситуацією щодо забезпечення прав дітей на позашкільну освіту в умовах децентралізації.

«У зв'язку із недостатнім фінансуванням з місцевих бюджетів позашкільної освіти в ряді регіонів почастішали випадки закриття, злиття або об’єднання позашкільних навчальних закладів, що не відповідає основним засадам державної політики. визначеним у частині другій статті 9 Закону України «Про позашкільну освіту», - повідомили у Міносвіти.

Зокрема, у 2016 році перестали функціонувати ряд позашкільних навчальних закладів у Закарпатській. Львівській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській, Хмельницькій та Херсонській областях. При цьому найбільш вразливими є діти з малонаселених пунктів та сільської місцевості, які втрачають гарантоване державою право на позашкільну освіту.

«На територіях створених об'єднаних територіальних громад у Вінницькій, Донецькій, Закарпатській, Луганській, Київській, Сумській, Харківській областях немає жодного позашкільного навчального закладу», - наголошують у Міносвіти.

У таких випадках міністерство рекомендує вирішувати питання забезпечення умов для здобуття позашкільної освіти різними шляхами, зокрема: створювати нові заклади, організовувати роботу гуртків різних напрямів на базі шкіл, залучати на договірній основі позашкільні заклади, що розташовані на території інших громад. Разом з тим, у Міністерстві освіти зазначили, що найбільше позашкільних закладів у своє підпорядкування взяли об'єднані територіальні громади в Тернопільській, Херсонській та Хмельницькій областях.

«У Вінницькій, Волинській, Житомирській, Донецькій, Івано-Франківській, Одеській, Луганській областях частина позашкільних закладів, які розташовані на території створених територіальних громад, перебувають в невизначеному стані, очікуючи на вирішення громадами питання щодо їх фінансування. У багатьох випадках об'єднанні територіальні громади відмовляються їх утримувати», - констатували у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
07.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
hahaha
З децентралізацією ми не лише позашкільну, а й всю освіту закопаємо. В нас, н-д, новостворені очільники громади хочуть звільнити всіх вчителів і директорів при передачі їм освітянських кадрів, а потім вони відберуть, хто їм підходить, а кого "киш". Чому питання кадрів, ПМПК, методичної роботи не врегульовані МОН ніяким чином? Приходять місцеві "царьки" з освітою 8 класів і лізуть керувати освітою, в якій нічого не тямлять. Чому нема вимог до кваліфікації новопризначених очільників освіти, погоджень з районними чи обласними управліннями освіти?
Станіслав
Постанова КМУ № 974 від 14.12.2016 року розділила вчителів на два табори, потрібні і непотрібні. Одних фінансують на 2 розряди вище з 1 січня, інших почнуть лише з 1 вересня 2017 року. Надходження до місцевих бюджетів за січень перевиконано - десь 120-140 відсотків, а на позашкільну освіту коштів голови рад не виділяють. Міністерству освіти потрібно самому ініціювати внесення змін до зазначеної вище постанови, а не чекати невдоволення педагогів. Інакше - вже скоро за очільників МОН України візьмуться Учителі!
Ірина
"Найбільш вразливими є діти з малонаселених пунктів та сільської місцевості, які втрачають гарантоване державою право на позашкільну освіту". Та вони давно вже втратили своє право... Невже МОН думає, що діти з "малонаселених пунктів та сільської місцевості" їздять рейсовим автобусом (які ще й не ходять до того) до будинків творчості на гуртки? Навпаки, можливо оті години з позашкілля слід дати школам?
Віра
Для Ірина: Їздять, не зважаючи на погодні умови, відсутність рейсових автобусів- діти батьків,що дбають про всебічний розвиток своєї дитини. Для мене це є свідченням того,що позашкільна освіта ПОТРІБНА!!! А от гуртки,що працюють на базі школи не дають достатнього рівня підготовки. І не потрібно ДОВАНТАЖУВАТИ вчителя математики годинами керівника гуртка , тому,що він хороший вчитель математики. Потрібно розібратись , який напрямок є більш затребуваний, і створити належні умови . Бо й зараз спостерігаю за тим, як всі говорять про оптимізацію і одночасно плодять посади "дармоїдів".
hahaha
Для Ірина: В нас вони були в школах, але фінансувалися ЦПР. З появою ОТГ ми змушені були повернути гуртки в район. Тепер центр закривають. Дякуємо дуцентралізації!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!