Учні спецшкіл отримають нові свідоцтва

Усі випускники шкіл з порушеннями розумового розвитку отримають документи нового зразка

Учні спецшкіл отримають нові свідоцтва

Випускники навчальних закладів, які мають порушення розумового розвитку, починаючи з 2017 року, зможуть отримати документи про базову загальну середню освіту за спеціальною програмою у вигляді пластикового свідоцтва. Відповідна постанова ухвалена на засіданні уряду 11 січня.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, у вересні минулого року була прийнята постанова, згідно з якою діти з порушеннями розумового розвитку однакового рівня складності отримуватимуть однакові документи про базову загальну середню освіту незалежно від того, навчаються вони в спеціальному закладі або у звичайній школі в рамках інклюзивного чи інтегрованого навчання. Наразі на це вже передбачено кошти, і в 2017 році випускники отримають документи нового зразка.

У Міністерстві освіти зазначають, що до цього часу учні зі спеціальних закладів були дискриміновані, адже діти з легкими порушеннями розумового розвитку, що навчаються за спеціальною програмою в спеціальних навчальних закладах, отримували звичайне паперове свідоцтво. Натомість діти, що навчалися за спеціальними програмами в звичайних школах, отримували пластикове свідоцтво з додатком, як і учні усіх загальноосвітніх закладів України, але зі спеціальною приміткою.

Починаючи з 2017 року, усі випускники з легкими порушеннями розумового розвитку отримуватимуть документи про базову загальну середню освіту спільного зразка у вигляді пластикового свідоцтва та додатка з оцінками, але з приміткою «за спеціальною програмою».

Окрім того, постановою також передбачені кошти на друк документів для дітей з помірними порушеннями розумового розвитку. Оскільки діти з такими порушеннями не можуть засвоїти спеціальну програму, вони проходять курс навчання, в рамках якого отримують базові знання, необхідні для вирішення побутових завдань та соціальної адаптації. Після закінчення курсу цим дітям видаватимуть спеціальну довідку «Про закінчення повного курсу навчання за спеціальною програмою».

Освіта.ua
11.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
Це паскудна ідея. Мало того, що вписуються окремі предмети, так ще й ставиться відмітка про спеціальну програму. Яка і кому різниця за якою програмою, коли є оцінки з відповідних предметів. Це принижує дітей і батьків. Тому наша школа буде переповнена непрописаними особливими дітьми, які з оцінками 2-3 бали будуть її закінчувати лише для атестату.
fynjybyf
«Куда идут «благотворительные» взносы с каждого студента?» — родители жалуются на холод в николаевском колледже Общество 656 0 15 января 2017 7:01 вестибюль Никоолаевского строительного колледжа В редакцию «Корабелов. Инфо» поступило письмо от родителей студентов одного из николаевских учебных заведений, в котором учатся молодые люди со всех районов города: «Многие родители студентов Николаевского строительного колледжа, который находится на ул. Садовая, 1, хотят обратиться к Вам с такой проблемой: невыносимый холод в учебных аудиториях. Вот уже не первый год в осенне-зимний период в колледже очень холодно, студенты на занятиях сидят в верхней одежде. Дети очень часто болеют, перемерзнув в аудиториях со старыми сквозящими окнами. И если в вестибюле электронный термометр показывает +10 градусов, то в учебных аудиториях — и того меньше. А ведь в колледже есть своя котельная! Если встает вопрос с оплатой тепла — возникает другой вопрос. Каждый год с каждого студента собирают...
учитель
У нас у 8 класі навчається дитина, яка до цього 7,5 років навчалася у спеціальній загальноосвітній школі та прийшла до нас із оцінками 4 та 5 балів, не повірите наша адміністрація вимагає від учителів, щоб ставили їй за програмою загальноосвітньої школи теж 4 - 5, хоча учень не може набрати навіть 2 бали. Тоді яка різниця? Під тоталітарним тиском адміністрації шкіл усі діти не важливо яка програма та знання, головне оцінки мати гарні для рейтингів
педагог
Це дуже гарна ідея, головне щоб вона втілилася. Адже до цього випускники спеціальних шкіл мали "тавро" та не мали шансів вступу ні до якого професійного навчального закладу. Ця постанова дає гарні шанси діткам, які закінчують спеціальні школи.
Вчителька
От тільки цікаво де ті "спеціальні програми" є. Такі діти маю в навчальний заклад приходити з такими програмами, а не вчителі мають їх шукати. І якаа різниця яке свідоцтво? Як таких дітей навчитт інформатики?