Школярі Дніпра розробили додатки для смартфонів
PR

У Дніпрі завершено перший етап проекту «ІТ-навчання учителів інформатики та обдарованих учнів»

Школярі Дніпра розробили додатки для смартфонів

У Дніпрі завершився перший етап проекту «ІТ-навчання учителів інформатики та обдарованих учнів». За результатами інтенсивного навчання на двотижневих ІТ-курсах та в тритижневій літній «ІТ-школі Дніпро» старшокласниками Дніпра захищено міжнародні сертифікати Oracle та підготовлено навчальні стартапи з JAVA-програмування під Android.

Проект був організований методичним центром управління освіти департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради за підтримки компанії Київстар.

Як розповідають організатори, учасники проекту представили медіаплеєр з формуванням плейаркушів з інтернету, програму прямого доступу до змісту сторінок одночасно декількох соцмереж, пакет тренувальних програм з читання, мислення, зору, пакет проектування зустрічей з прив’язкою до реальних об’єктів на карті тощо.

Запропонована автором проекту «Школяр-програміст» Сергієм Михайловичем Іщеряковим методика вивчення мови Java стала основою унікального дніпровського експерименту, в якому під його керівництвом в цьому році взяло участь 25 учнів і 15 вчителів інформатики.

Інтенсивні заняття як в Дніпрі, так і у літній школі у високогірних Карпатах стали основою для професійного зростання учителів та їх учнів.

За ініціативою ГО «Фундація розвитку інновацій» успішну технологію літньої ІТ-школи Дніпро втілено у Всеукраїнському конкурсі з інформаційних технологій, який проводитиме Український державний центр позашкільної освіти з січня 2017 року в три етапи – чотиримісячне дистанційне навчання, тритижневий літній практикум в Карпатах, після чого переможці конкурсу та їх вчителі отримають запрошення до участі у Андроїд-хакатоні, що проходитиме у серпні на базі табору «Артек» під Києвом.

Досвід роботи дніпровців з обдарованими учнями став однією з ключових тем обговорення на IV міжнародній конференції «Синергія: ІТ освіта та ІТ бізнес». А успіх літньої ІТ-школи Дніпро став підтвердженням працездатності авторської моделі роботи з обдарованими юними програмістами.

Розширення дніпровського проекту базується на Програмі міської ради підтримки інформатики, за якої у кожній школі міста за рахунок міського бюджету введено додатково до 9 годин щотижнево на ІТ-навчання. Ключовою є підтримка ініціатив освітян Дніпра генеральним партнером компанією Київстар, Dnipro IT-Community, компаніями ISD, ArcherSoft, SoftServe, DataArt, Sitecore, Luxoft, Wildec, Devoler, Реактор, LunApps, SmartMe University.

«ІТ-навчання учителів інформатики та обдарованих учнів» - це унікальний освітній проект, формат якого відкриває нові можливості для вчителів, а старшокласників формує як майбутніх професіоналів, навчаючи проектному мисленню та роботі в команді. Організатори ставлять за мету створення діалогу між середньою, вищою освітою та ІТ-галуззю, розбудову системи успіху для творчо працюючих вчителів та обдарованих учнів, формування передумов мотивованого профільного навчання у вищих навчальних закладах і вибору ІТ-професії», - підкреслив автор ідеї та керівник проекту Микола Миколайович Кузічев.

Освіта.ua
30.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів