Розроблено план дебюрократизації шкіл

Міносвіти розробить проекти документів, що мають спростити діяльність вчителів і адміністрацій

Розроблено план дебюрократизації шкіл

Міністерством освіти створено робочу групу з дебюрократизації шкільної діяльності, яка має розробити проекти документів, що регламентуватимуть спрощення діяльності вчителів і адміністрацій шкіл. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Зокрема, робоча група, до складу якої включено 22 особи, які представляють Міністерство освіти, органи місцевого самоврядування та громадський сектор, має до 15 березня 2017 року розробити проект оновленої Типової Інструкції з діловодства у школах.

Також, до 15 березня має бути розроблений перелік та проекти розпорядчих документів, що регламентуватимуть спрощення діяльності педагогів і адміністрацій з ведення шкільної документації, унормують питання здійснення вчителями обліку дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу, а також написання планів та звітів про проведення виховних, предметних заходів, відвідування семінарів, круглих столів, тренінгів тощо.

Передбачається, що початок програми з дебюрократизації української школи розпочнеться з реалізації пілотних проектів у Львівській, Харківській областях та столиці. Програма реалізації має бути розроблена до 10 квітня.

Освіта.ua
23.12.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ганна
Дебюрократизація - ура!!! Починаємо з Департаментів та Управлінь! Перевіримо їх на рівень бюрократизації та зробимо висновки - "ось корінь зла з безкінечними перевірками, непотрібними інформаціями, звітами і моніторингами (накшталт " социалистического соревнования"), створенням нескінченних стресових ситуацій для вчителя!" Мрія більшості педагогів, щоб допомогли словом і ділом, а не перевірками з обов’язковою мірою покарання - доганою за несвоєчасно складений папірець!
Накипелов
Здавали 1 мішок звітів. Тепер здаватимемо 2. Ура!!! Дебюрократизація!!! СССР 2.0!!! Слава міністерству освіти!!!
КОЛЯ
Щодо надання інформації Департамент освіти і науки облдержадміністрації повідомляє, що в ресурсному центрі відбувається перевірка Держаудитслужбою забезпечення підручниками учнів ЗНЗ, ДНЗ, ПТНЗ та ВНЗ. На її вимогу відділи освіти повинні подати інформацію згідно таблиць 1 та 12.1. по всіх навчальних закладах свого району чи міста (ПТНЗ та ВНЗ не враховувати). Просимо Вас заповнити дані таблиці правильно. Держаудитслужба буде здійснювати перевірку правильності поданої інформації на місцях. Заповнені таблиці подати у відділ освіти для узагальнення в електронній формі до 01.01.2017 року І все з початку. Шукай дані з2012 року.
Тата
Цікаво, методичного монстра збираються здолати?
Наболіло
Для Тата: збираються.....
Коментувати
Василий Шмындрук
Спочатку наплодили безліч чиновницьких кабінетів з безглуздим штатним розкладом, потім посадили в ці кабінети силу-силенну бюрократів. І тепер ці бюрократи повинні розробляти плани своєї самоліквідації. Це як? Офісні бджолині трутні почнуть боротьбу проти паперового кабінетно-вуликового меду? Бо тільки в країні дурнів борються не з причинами, а наслідками.
Ганна
Після ознайомлення з наказом http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/53627/ я подумала, що у нас є можливість бути почутими... але чи почують ???... І чому так обережно тільки у 2 областях? Може тому,що самі ініціатори закону не вірять в його доцільність?
Ганна
Дуже великий сумнів щодо 22 осіб, яких включено до комісії... Саме ті організації та структури, які вони представляють і довели до такого рівня бюрократизму!!! Хіба ці люди зацікавлені себе скорочувати ??? Адже після дебюрократизаії виявиться, що їх посади не потрібні чіткій , гарній, демократичній та прозорій системі освіти. Справа в тому ,що за своїм покликанням люди, які сидять в управліннях у кращому випадку прості статисти і чекати від них якогось творчого інтелектуального продукту в менеджменті освіти, що допоможе вчителю , а не навісить на нього додаткові завдання марно! Це - хибний шлях реформи! Треба чітко вивчити ситуацію,можливо навіть анонімно в звичайних ЗНЗ та ПНЗ, вислухати пропозиції звичайних вчителів, вивчити з цього питання досвід розвинених країн з успішною освітою і щасливим вчителем!
ОЛЕНА
40 років працюю в школі,але такого рівня бюрократизму,формалізму не пам’ятаю!!! Ніколи вчитель,завуч,директор не витрачав стільки часу на роботу ,яка не має відношення до навчання . Бюрократина система вимагає створення великої кількості паперів для того ,щоб захистити себе."Без бумажки ти букашка" ОСЬ і СТРАХУЮТЬСЯ" ....
Віктор Громовий
Дебюрократизація в освіті: спроба №5. Без ліквідації бюрократичної вертикалі управління ніяка дебюрократизація в освіті НЕМОЖЛИВА! Про це писав ось тут http://education-ua.org/ua/articles/798-likvidovuemo-marazmi-v-shkilnij-osviti-marazm-12-byurokratichna-vertikal-upravlinnya Там описано 7 кроків, які обов’язково треба зробити. Інакше потім доведеться співати: "О, как намаялась я с тобой, Моя попытка номер пять".
Ol Pozn
Для Віктор Громовий: Позняк про це вже 30 років пише. А толку? В СССР в районо було 5 працівників: зав, зам, інспектор, бух, і касир. Займали 3 кімнатну квартиру.І ви мені розказуєте що бюрократія з совка...
Тата
Так, причому математику, інформатику, креслення і фізику курувала 1 особа, а зараз по2 на кожний предмет + методисти
Коментувати
Василий Шмындрук
Ага! Чем же им в министерстве, бедняжкам, ещё заняться, как не разработкой планов. Ведь обилие приказов компенсируется их невыполнением. Теперь самое время разрабатывать планы и издавать приказы как: 1. Увеличить глубину и продолжительность бесполезных усилий. 2. Беспорядок – упорядочить. 3. Безутешных – утешить. 4. Бессильных – насиловать. Пожелаем министерскому планктону творческого вдохновения.
Геть бюрократизацію
От молодці. Тепер треба прийняти план по виконанню плану про дебюрократизації шкіл і видати постанову про звіт всіх шкіл про виконання цього плану, ну зрозуміло з прийняттям графіків і плану виконання цих графіків. Так сказать, геть бюрократизацію
Мирослава
Це називається "провести еще одно заседание во искоринение ВСЕХ заседаний" А чому не наказ ,чи положення про документообіг???? До тих пір поки буде система вертикалі,ДОКИ БУДУТЬ ПАПЕРИ!!! Адже люди добросовісно відробляють свою з/п.,шлють накази,вказівки,просять інформування.А для чого вони там сидять???А в школі директор,завуч теж страхуються.БО ПЕРЕВІРЯЮТЬ ПАПЕРИ!!! Без бумажки ти букашка,а с бумажкой человек!!! Висновок про твою роботу роблять на основі паперів,ТАК ЛЕГШЕ!!!
Володимир Глущук
Помаленько, але почалось. Віктора Громового згадайте. Саме його "маразми в освіті" стали вже крилатими афоризмами. Тільки дивно, що людину, яка стільки зробила і ще могла зробити для ліквідації бюрократизації не запросили до робочої групи.
Лариса
Головне- щоб не прийшлось писати план заходів по дебюрократизації школи, а потім щомісяця - інформацію про виконання здавати!!!)))
Vlad
Для Лариса: Таке вже було. І був наказ на подібну тему і були плани заходів, які складали вчителі, мтодисти перевіряли. А історія, як стверджують, розвивається по спіралі. Чекаємо чергового витка.
Коментувати
Вчитель
Дай, Боже, щоб це не були пусті слова! Про це говорят уже не вперше. А пишемо й далі так, як і писали.
Питання
Для Вчитель: а що помінялось, як був основний принцип-бла бла бла, так він і залишився, які у вас підстави вважати, що щось поміняється
Коментувати
Теж вчителька
Шановні колеги. Пропоную розпочати виконання наказу знизу, не чекаючи, поки його побачать та відреагують на нього відділи освіти. Роздрукувати його (я вже). Ось він. http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/53627/ І тримати при собі. На вимогу подати план, а потім звіт проведення якогось заходу показати даний наказ і сказати: "Я виконую накази МОН, а ви що, не виконуєте?" (Необхідне міститься в пункті 3 -1)
дивуюся
Для Теж вчителька: Та не смішіть ... Ну покажете цей наказ і що ??? Ну відмінять звіти лише про те, що вказано в пункті 3-1 , а там вказана лише виховна робота. Та це крапля в морі. В навчальній частині менше дурості ? А про це ні словечка... Чергове бла-бла-бла ... А відділи освіти навряд відреагують на цей наказ.
Ганна
Давайте будемо оптимістами та активними в обговоренні того, про що йдеться у наказі! У нас унікальна можливість бути почутими!
Коментувати
Інноватор
Нічого у вас не вийде. Ви зі своїми документами далеко, а тут, в провінції, директор просто помре від того, що йому не буде чого вимагати. В неї (директора ) свої власні погляди на роботу вчилеля. Наші педради - шедеври маразму. Ну і відповідно директору - 80 років
Альбина
Для Інноватор: в Харькове районо вымрет без этого )))
хафнія
Для того, щоб змінити систему, що пустила глибокі корні , потрібно ввести посадовий віковий ценз для директора чи завуча, і, можливо, розробити критерії для виборної посади. Цього вимагає не наша заполітизованість , а те, що серед своїх (шкільних) є грамотні і досвідчені вчителі, яким не однаково, що відбувається в школі. Людина може пропрацювати на одному місці без вигорання років 5-10 і все. Далі - манічка або маразм. Отже, і не набридне, і рентабельно. А щодо документації - ми живемо у добу ІТ, тому справжні профі все показуватимуть у мережі на сайті, без писанини, друку паперів і нікому не потрібних тек на полицях задля перевірки хіба що. А перевірка через нет ще й дешевша - текст, фото, план чи сценарій і все. Але наповнювати регулярно. Потрібно приділити увагу проведенню уроку, компетентному педагогу і мотивації для всіх сторін. А ще виховувати у батьків повагу до вчителя, тоді й з дітьми проблем не буде. Потрібно цінувати освітній потенціал , поважати і допомагати виховувати дітей у повазі до вчителя,...
хафнія
Потрібно змінити ставлення до школи. Бути трішки японцями, трішки британцями і не забувати, що ми українці. Без перегибів, фанатизму, ідіотизму. А у батьків зиінити ставлення з "ви мені всі винні" на "чим я можу допомогти" і ДЯКУЮ ( я не про гроші ,а про виховання і моральна цінності)
Коментувати