Ухвалено Концепцію Нової української школи

Основна ідея нової школи полягає у переході від школи знань до школи компетентностей

Ухвалено Концепцію Нової української школи

Колегія МОН ухвалила остаточну редакцію Концепції Нової української школи. Про це повідомляє прес-служба МОН.

У Міністерстві освіти зазначають, що після громадського обговорення у формулу Нової української школи було додано елемент «нове освітнє середовище», а також прописано важливість психологічної підготовки вчителя.

«Концепція Нової української школи – це результат спільних зусиль чиновників МОН та громадськості. Під час громадського обговорення до МОН надійшло більше 60 листів із змістовними правками і зауваженнями до Концепції. Більшість з надісланих пропозицій була врахована», - наголошують у Міносвіти.

У відомстві також повідомили, що громадське обговорення показало, які теми потребують подальшої дискусії та деталізації. Зокрема, таких ключових тем п'ять: педагогіка партнерства, автономія школи і вчителя, визначення результатів навчання, механізми впровадження інновацій та питання фінансування.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, нова українська школа не може бути без нового освітнього середовища, яке б враховувало зміни у змісті освіти, у методиках викладання та доступі до навчання.

«Це обов’язковий елемент, і ми дуже вдячні громадськості за доповнення», - зазначила міністр.

Окрім цього, вона повідомила, що до кінця травня будуть написані нові державні стандарти для початкової школи, орієнтовані на компетентності, якими повинні володіти учні після завершення кожного окремого етапу навчання. Держстандарти почнуть діяти з 2018 року, але вже у 2017/18 навчальному році нові стандарти початкової школи пройдуть апробацію у деяких школах в усіх регіонах.

«Основна ідея нової школи полягає в тому, щоб перейти від школи знань до школи компетентностей, які включають знання, уміння та ставлення, засновані на ціннісній платформі. Відповідно до цього, мають бути оновлені державні стандарті, сформовано новий зміст освіти, запроваджені нові методики викладання, а також змінена структура школи», - наголосила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
03.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ірина
нова мітла по- новому мете.кожен новий міністр щось вигадує,а зучні все гіцрше вчаться,бо не бачать мотивації.вивчилисть,а працювати -зась---де?
Софія
Для ірина: вчитель має навчити уня шукати інформацію.а те як вчать наших дітей -минуле тисячоліття
Надежда Нагуло
На жаль саме з минулого століття виходили найосвіченіші люди! Минуле століття ознаменоване наймогутнішими відкриттями у науці та техніці, літературі та мистецтві. І тому, що люди вчилися, проявляли всебічний інтерес до навчання та не боялися "забивати" собі голову знаннями. Зараз знання нікому не потрібні. Держава не зацікавлена в освічених громадянах. Їй потрібне вузьколобе, покірне бидло з розвиненими компетентностями. Навіщо дитині таблиця множення. Виросте та навчиться розраховувати свою заробітню плату. Не дай Боже. Або, не приведи господи, буде грамотно висловлювати свої думки. Це ж яка конкуренція панам депутатам. Це я так, для прикладу. Гірка іронія. Грамотній людині потрібна хороша робота. А де ж її взяти на всіх. А на ринку і так зійде. Без відмінків, транскрипцій, таблиць множення і глибоких знань з біології.
Коментувати
ніхто
Хай би , ще придумали концепцію ,як мотивувати учнів до навчання . Бо більшість дітей , на мої намагання вкласти в їх голови знання , відповідають , що їм на будівництві або на полуничних плантаціях у Фінляндії іторія Реформації і біографія Мольєра не знадобиться . І скажу -- крити немає чим . Мій колишній учень повісивши стелю і пошпаклювавши стіни у мене вдома за тиждень заробив мою місячну зарплату . Не концепцію освіти міняти потрібно , а рівень життя піднімати і економіку . Моя бабуся на кайомках газет та брошур в післявоєнний час писала , один підручник на весь клас був і вчилася , по 15 кілометрів , з обмороженими щоками в школу ходила ... заслуженою вчителькою стала , бо знала ,що знання це її майбутнє . А копати грядки, орати , сіяти , шити і вишивати вміють , а вчитися не хочуть і з 8 класу на літніх канікулах на будівництві підробляють. І , щоб мої діти були вчителями не хочу ... мене на всіх дітей вистачає , на всі конкурси , турніри змагання і зміни ...тільки на власних дітей часу не вистачає (((((
Марина Савченко
Для ніхто: Та сама ситуація. У сьомому класі моя дитина з сарказмом зверталась у побуті до мене по імені і по-батькові. І знала, що мама весь вік попрацюваши в школі ніколи не мала ставки. В селі немає кого вже вчити. Такі собі вчителі-бомжі. І я не перебільшую. У вчителя теж немає мотивації!
LEO
Для ніхто: ++++++++++++++++++++++
Коментувати
1
На ЗНО компетентності дууууже допоможуть, особливо з мови, де половина питань ніяк не повязана з практикою. Мабуть, для кожної людини життєво необхідним є знання способів вираження складених присудків або узгоджених - неузгоджених означень, а от без перехідних та неперехідних дієслів взагалі неможливо жити, а ще у житті дуже допомагає фонетична транскрипція з усіма її наближеннями, уподібненнями, мякістю, помякшенням, напівпомякшенням.
Георгій Клімов
В Іспанії вже років 7-8 поступово впроваджуються Серифікати професійності, для тих хто здобуває професійну освіту. Вони якраз базуються на "компетенстностях". Мова, якщо коротко ось про що: для придатності до якоїсь роботи людина має знати те-то, вміти робити те-то, тобто - мати певну компетентність в певній галузі. Досягається це розробкою програми орієнтованої на навчання таким-то теоретичним положенням і здобуття певних вмінь та навичок. Відтак розробляються певні модулі; для суміжних професій якісь із них є спільними, інші - специфічними. Профпідготвка включає певну кількість модулів, що забезпечує компетентність в певній сфері. Модулі можна вивчити в різних закладах і сумуючи їх дозбирувати комптентності. Загалом є 3 рівні підготовки, котрі передбачають різні кваліфікації. Ось так. Іспанія не є лідером в Європі, але якщо і тут цим займаються, то, видно німці це вже випробували...
Nedolya
Для Георгій Клімов: Ви впевнені, що мова йде саме про "компетентності", може Ви не правильно перекладаєте з іспанської чи англійської, або не так вживаєте українську? На мою думку "компетентності" - це виключно україно-російське педагогічне "ноу-хау". Як і "критичне мислення" та "людиноцентризм", які спочатку були викладені іноземцями в якості модних напрямків психології та управління (у 2й половині 20 сторіччя), а потім підняті в ранг "науки" нашими "вченими" НАПНУ, як власні доробки. Гадаю, що ця діяльність користі не принесе, бо базується на помилкових принципах.
Коментувати
Мельничук О.Д.
Матеріальна база шкіл відсутння.Про яку концепцію і нові стандарти можна говорити.Якщо б школи були матеріально забезпечені,то і якість знань була вищою.А так все за кошти батьків і вчителів.Нехай Л.Гриневич приїде в звичайну сільську школу і проведе урок,не говорячи про відкритий. І не забуде взяти ноутбук,проектор,екран,колонки і все інше необхідне.А щоб якість знань була вищою забезпечте школи всім необхідним,вчителям дайте достойну заробітну плату,щоб вчитель не зубожів,а потім питайте про якість і про все.Школи за кошти батьків купляють класні журнали,табеля учням,крейду та інше.Без підтримки батьків навчальні заклади України давно б уже вмерли.
Адміністратор
Для Мельничук О.Д.: Підтримую. Гроші на освіту вибивають. виплакують і випрошують.
Коментувати
Serg kvark
Звіняйте за мову, але мені так простіше! Концепцыю можно создать за неделю. Утверждаю, делал! А вот после концепции что делать знают только ответственные авторы, которых к сожалению не понимают современные чиновники в ЛЮБОМ министерстве. они пришлина посадк, а не работать. И,как сказал сегодня один депутат в ВР, ОНИ здесь жить не собираются поэтому и доллары в наличке держат. Может спасти семья, но и семью у нас спасать нужно! А мы в "семейных ценностях" призываем вернуться в 18 век, к вышиванкам, шароварам, домострою! Морокко развивается за счет космических технологий, а мы....кукрузу сеем!!!.
Марія Василівна
Дії Міністерства освіти і науки останнім часом нагадують рух в ополонці. Як можна говорити про такі концептуальні речі, якщо навіть проект Закону України «Про освіту» підготовлено погано: після першого читання він суттєво відрізняється від свого початкового вигляду? Концепція Нової української школи містить деякі міркування, які ще треба закріпити вказаним законом. Цікавий вираз: «Справедливий розподіл публічних коштів». Розшифровується просто: «Батьки і далі будуть платити за освіту дітей».
zinger, к нашему разговору
"Сільські хлопці не вміють скопати грядку, а дівчата забули, що таке вишивка, в*язання"- с Вашей точки зрения, получается, что именно общество в подобном НЕ заинтересовано. Исходя из моих наблюдений, родители стремятся к тому, чтобы ребёнок сидел в тёплом офисе, а лучше в какой-нибудь европейской стране, получал сногсшибательную зарплату и ездил по многозвёздочным отелям. Исходя из наблюдений в инете,это есть и потребностью рулевых системой образования,чем они неприминут похвалиться время от времени. То какая грядка в этом случае?А вышивка и вязание?Разве они способны дать те деньги,которые получают люди в офисах?А ведь это пропагандируется обществу?Вероятно люди,которые это пропагандируют,просто не знают следствий собственных действий.Или знают...
Українська вчителька
Популізм, чистої води популізм! Міністру-нуль за роботу! Чиновникам міністерства-нуль! От попрацювали файно, нічого сказати!
-----------------
Для Українська вчителька: и двух лет не прошло, не то, что пяти...
Коментувати
zinger
Це для нас ця концепція нов,а а в світі вже давно орієнтуються не на "учоність" учня, а його підготовку до дорослого життя. Після середньої школи учень може не знати основ особистої гігієни та психології поведінки у суспільстві, правильного харчування, впливу шкідливих звичок на його здоров*я, не знають як користуватися інструментами, технікою та предметами побуту, хімічними речовинами і багато іншого. Сільські хлопці не вміють скопати грядку, а дівчата забули, що таке вишивка, в*язання, як економно вести домашнє господарство і багато іншого, конче потрібного майбутній жінці у житті. Звідси непристосованість до самостійного життя, розлучення, пияцтво, бандитизм і використання праці батьків до глибокої старості. Школа не привчає молоду людину до праці, яка є основою благополуччя людини і всього суспільства у цілому. Вирішуймо саме цю проблему і решта відпадуть одна за одною.
Наталі
Для zinger: Хіба тільки школа повинна всьому цьому навчити? А як же батьки? А батьки керуються девізом: "Ми народили, а школа хай виховує!" Прикро :(
Коментувати
Nedolya
Концепцією освіту не змінити, освітою потрібно займатися. Нагадує байку "Квартет".
тратя на это
Для Nedolya: 70% бюджетных денег. А для этого необходимо сформировать бюджет.А для этого необходимо развить экономику.А для этого следует иметь головы на плечах, а не, извините, рыла... Свиные... Хрюкающие...
Nedolya
Для тратя на это: Це ви про своє рило, чи про що? Тема статті не про анатомію тварин, а про концепцію освіти.
Коментувати
я в осадке
"«Основна ідея нової школи полягає в тому, щоб перейти від школи знань до школи компетентностей, які включають знання, уміння та ставлення, засновані на ціннісній платформі. Відповідно до цього, мають бути оновлені державні стандарті, сформовано новий зміст освіти, запроваджені нові методики викладання, а також змінена структура школи»" - но ведь именно ЭТО и подразумевалось в СОВЕТСКОЙ школе. Только не расписывали аж так. Необходимости болтать НЕ было. Сегодня - болтовня то наше фсё... Ляпалка
КОЛОБОК
ЦІКАВО МЕНІ...В СЕЛАХ ЩЕ ЗАЛИШИЛИСЬ ВЧИТЕЛІ, У ЯКИХ ВИСОКИЙ ПОТЕНЦІАЛ... В МІСТІ ВОНИ ЗМОГЛИ Б РЕАЛУЗУВАТИСЬ....А В СЕЛІ - ГИБІЮТЬ....І ВИРВАТИСЬ З СЕЛА - НІЯК...ХОЧ І ЛАДНІ ДО ЛИСИЦІ ВТІКАТЬ.......
Марина
Для КОЛОБОК: В селах щє залишились вчителі с потенціалом, та скоро разгонять . Позгоняють дітей до опорних шкіл , закриють школи - інтернати в проваджуя інклюзівну освіту. Повна деградація. Дочекались!
Коментувати
Накипелов
Паперотворчість, дЕтиноцИнтризм, вмотивований "високою зарплатою" учитель, безвідповідальні міністри і чиновники...
Юрій
Поясніть мені.як без знань можуть бути компетентності і навички?
КОЛОБОК
Для Юрій: А НЕ ТРЕБА НІ ЗНАНЬ, НІ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ....ХІБА ЩЕ НЕ ЗРОЗУМІВ???...НІ ВЧИТИ, НІ ЛІКУВАТИ УКРАЇНЦІВ НЕ ТРЕБА.....ТРЕБА ЇХ НИЩИТИ....ТИ ЦЕ НЕ БАЧИШ?????????????
Мишка-норушка
Колобок-колобок, а скільки тобі років? І в яких засіках ти метений? Як на мене, то ти з мукиці явно не вищого гатунку, "патрійот" ти наш. Зрадаааа!? Котися ти під три чорти, тріпло!!!
Українська вчителька
Для Мишка-норушка: Не можна кричати про зраду, коли людина правдиво висловлюється! Чи ви не згодні з тим, що в освіті (та й в інших галузях) все шкереберть, а потім дивуються, що якість освіти впала! Висновок: освідчені українці не потрібні сьогодні нашій країні! Не потрібні й здорові українці, бо як можна пояснити те, що назив. продуктами в магазинах? Навіть у школах не врегульоване питання харчування 5-11кл. Що діти їдять, чим дихають, у чому купаються влітку? То про що ти, мишко, тут пищиш?
Коментувати