У Донецьку попит на репетиторів з української мови

В окупованому Донецьку ціни на послуги репетитора з української мови значно вищі за англійську

У Донецьку попит на репетиторів з української мови

Частина випускників на окупованій Донеччині орієнтується на вступ до українських вишів. Це спровокувало попит на репетиторів з української в Донецьку. Про це повідомляє ZIK з посиланням на ВВС Україна.

За свідченням мами однієї з донецьких одинадцятикласниць, розцінки на індивідуальні заняття з української мови навіть вище за англійську. Графік репетитора розписаний до кінця навчального року.

Так само затребувані приватні уроки з історії України. У Донецьку вони коштують 100-120 російських рублів в годину (близько 45 грн). Репетиторів шукають серед знайомих.

«Учні іноді запитують мене, як вступати до українських вишів, які правила, які предмети складати. Розповідаю обережно, тільки тим, у кому впевнена. Тому що за «українську агітацію» можна і в підвалі виявитися», – каже вчителька історії Вікторія.

За її словами, частина учнів збираються отримувати вищу освіту за межами «республіки». При цьому українські виші вибирають не стільки з патріотизму, скільки з практичних міркувань. Платне навчання в Росії – у кілька разів дорожче.

«У російських вишах плата за навчання вища, ніж в українських, і життя дорожче. Тому батьки більше орієнтуються на українську освіту. Старшокласники все розуміють, їм просто потрібно дати більше інформації. А от молодші класи, якщо буде продовжуватися «промивання мізків», можемо втратити», – констатує педагог.

Водночас ідеологічна робота з підростаючим поколінням – це те, на що в окупованому Донецьку не шкодують ні грошей, ні навчальних годин. На 1 вересня всі першокласники Донецька отримали два подарункових набори: від «глави адміністрації міста» і від терористичного батальйону «Оплот». Щоденники від «Цитаделі» щедро прикрашені символікою «ДНР» та портретами глави «республіки» Олександра Захарченка.

За два роки в школах на непідконтрольній українському уряду території «вичистили» будь-які згадки про Україну. Вчителі української мови або перекваліфікувалися на викладання російської мови, або змушені звільнятися з роботи і виїжджати на підконтрольну українському уряду територію.

Освіта.ua
29.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Цікаво: як же вони збираються вступати до українських вишів, якщо в них не буде атестату українського зразка?
nora
Для Учитель: наскільки мені зрозуміло, вони зареєстровані на екстернатне навчання наивільній території, тож атестат буде.
Коментувати