Як поширюється звання на години навантаження вчителя

Підвищення ставки заробітної плати за педзвання стосується всіх годин навантаження

Як поширюється звання на години навантаження вчителя

Під час атестації вчителя, який, крім предмета за спеціальністю, викладає інші предмети інваріантної та варіативної складової, присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження, зокрема і на години варіативної складової змісту загальної середньої освіти.

Відповідно до п. 1.2 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, атестація педагогічних працівників - це система заходів, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

Відповідно до пункту 5.1. Типового положення за результатами атестації педагогічним працівникам, які досягли високих показників у роботі, присвоюються педагогічні звання: «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «педагог-організатор-методист», «практичний психолог – методист», «керівник гуртка – методист», «старший викладач», «старший учитель», «майстер виробничого навчання I категорії», «майстер виробничого навчання II категорії».

Тобто, кожне з цих педагогічних звань присвоюється педагогічним працівникам відповідно до посади, яку вони займають згідно з Переліком посад педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2001 № 963. Так, звання «викладач-методист» присвоюється викладачу, «учитель-методист» - учителю, «вихователь-методист» - вихователю, «педагог-організатор-методист» - педагогу-організатору, «старший вихователь» - вихователю тощо. Виключення щодо присвоєння педагогічних звань не за посадою стосується лише посад музичного керівника та інструктора з фізкультури дошкільного навчального закладу, яким відповідно до пункту 5.2. положення може присвоюватися педагогічне звання «вихователь-методист».

Отже, педагогічне звання «учитель – методист» присвоюється працівнику, який займає посаду вчителя незалежно від обсягу його навантаження та кількості предметів, які він викладає.

Працівники, які мають педагогічні звання, повинні під час чергової атестації, яка відповідно до п. 1.7 Типового положення здійснюється один раз на п'ять років, також атестуватися на відповідність раніше присвоєним педагогічним званням (лист МОНмолодьспорту від 22.02.2012 № 2/1-13-430).

Згідно з підпунктом «г» пункту 5 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.05.1993 за № 56, присвоєні звання дають право на підвищення ставок. За звання «учитель-методист» ставки заробітної плати підвищуються на 15 відсотків (п. 24 Інструкції).

Відповідно до пункту 63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти проводиться, виходячи із встановлених ставок заробітної плати з врахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок.

Виходячи з вищевикладеного, підвищення ставки заробітної плати за присвоєне атестаційною комісією педагогічне звання «учитель-методист», як і присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія, поширюється на все педагогічне навантаження учителя незалежно від кількості предметів, які він викладає.

Пунктом 3.25 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, передбачено, що вчителі, які мають педагогічне навантаження з кількох предметів, атестуються з того предмета, який викладають за спеціальністю. У цьому випадку присвоєна кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження.

Необхідною умовою при цьому є підвищення кваліфікації з предметів інваріантної складової змісту загальної середньої освіти. Зазначеним пунктом умови щодо обов’язковості підвищення кваліфікації з предметів варіативної складової не передбачено.

За матеріалами Управління соціально-економічного захисту ЦК профспілки працівників освіти і науки.

Освіта.ua
25.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Добрий день. Допоможіть, будь ласка. Маю повну вищу педагогічну освіту. Працюю вчителем української мови та літератури. У минулому році ( 2019-2020 н. р.) атестувалася та отримала "вищу категорію" лише, як вчитель української мови та літератури. З 2018 року довантажили 0,5 ставки вихователя ГПД ( не атестувалася ). Курси вихователя ГПД пройшла тільки у 2020 році та написала заяву на атестацію (як вихователя ГПД ). Чи розповсюджується "вища категорія" вчителя і на посаду вихователя ГПД? Чи мене атестують на присвоєння "спеціаліст ІІ категорії"? Якими документами можна це підтвердити?
Лариса
Добрый день. Я учитель начальных классов. Стаж 23 года. В этом году перешла на работу воспитателя ГПД. Аттестовалась три года назад на подтверждение высшей категории. Требуются ли курсы и аттестация как воспитателя ГПД? Другой нагрузки нет. Спасибо
Катерина
Доброго дня! Працюю вчителем початкових класів, з 1981 року, неповна вища освіта. В цьому році атестуюсь, як вчитель, а ще маю 0,25 год. ГПД. Чи треба атестуватися окремо як вихователь ГПД ?
Катерина
Доброго дня! Працюю вчителем початкових класів, з 1981 року, неповна вища освіта. В цьому році атестуюсь, як вчитель, а ще маю 0,25 год. ГПД. Чи треба атестуватися окремо як вихователь ГПД ?
Sergey
Доброго дня!Тобто, якщо я по основному предмету маю вищу категорію то і як керівник гуртка я маю отримувати оплату по вищій категорії
Лариса
Для Sergey: Вчитель і керівник гуртка - це різні посади, атестація проходить по кожній із них.
Sergey
Дякую! А як якщо інший предмет замінять?Поширюється в оплаті згідно категорії
Коментувати
Svitlana
Поясніть, будь ласка. Якщо я маю педагогічне звання "старший вчитель", атестувалася як учитель української мови і літератури, а з цього року, крім укр.мови і л-ри,викладаю ще зарубіжну літературу, то на цей предмет також поширюється категорія і звання? За яким розрядом я маю отримувати заробітну плату за години зарубіжної літератури?
Ангеліна
Для Svitlana: Якщо у Вас є пройдені курси із зарубіжної літератури, то і категорія і звання порвинно поширюватися на все навантаження, якщо ж курсів немає, то платять по спеціалісту. У нас так.
Sergey
В статті написано "Під час атестації вчителя, який, крім предмета за спеціальністю, викладає інші предмети інваріантної та варіативної складової, присвоєна за результатами атестації кваліфікаційна категорія поширюється на все педагогічне навантаження, зокрема і на години варіативної складової змісту загальної середньої освіти."
Коментувати