МОН просить знайомити дітей з народними святами

У Міносвіти наголошують на необхідності виховання дітей на основі національної обрядовості

МОН просить знайомити дітей з народними святами

Міністерство освіти звернулось до регіональних управлінь освіти та керівників дошкільних навчальних закладів з проханням проведення роботи у дитячих садках по ознайомленню дітей з народними традиціями, святами та обрядами. Відповідний лист підписаний заступником міністра Павлом Хобзеєм.

У Міносвіти зазначають, що нинішній етап розвитку українського суспільства гостро ставить проблему формування любові та поваги до рідної мови, народних звичаїв, традицій, свят, обрядів, символів та реліквій.

«Організація і систематичне проведення з вихованцями дошкільних навчальних закладів різноманітної за змістом, формами, методами і засобами освітньої роботи по ознайомленню дітей із народними святами позитивно позначається на розвитку інтелектуально-пізнавальної, соціально-моральної, емоційно-ціннісної, художньо-естетичної, фізичної сфер дитячої особистості та її креативності», - зазначають у МОН.

Ознайомлювати дітей зi святами та залучати їх до підготовки і святкувань міністерство рекомендує з дотриманням як усталених світських традицій, так і народних традиційних звичаїв, обрядів, доступних розумінню дітей і відтворенню ними в реальних та ігрових умовах.

Зокрема, МОН рекомендує дошкільним закладам проводити такі народні свята та окремі обряди відповідно до календарної сезонності: восени - Покрови, свято врожаю; взимку - Святого Миколая, Різдвяні свята, Стрітення; навесні - Великодні свята та різноманітні веснянки; влітку - зелені свята, Івана Купала, обжинки, Спаса тощо.

У Міносвіти зазначають, що виховання дітей на основі національної обрядовості зможе вирішити кілька виховних проблем: виховання любові до рідного краю, естетичне та моральне виховання дітей, а також сформувати громадянську свідомість.

«Завдання педагогів у роботі з сім’єю - робота з батьками щодо роз’яснення їм всієї важливості дотримання традицій і звичаїв на рівні сім’ї, залучення дитини до святкувань тощо. Дитина повинна знаходитися під постійним виховним впливом матеріальної та духовної культури свого народу», - наголосили у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
21.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Для всіх коментаторів - святкуйте хелловін! І буде вам мир.
фу на вас
Наскільки я памятаю, "школа надає освітні послуги"... А тут вже и з батьками роботу вішають , і свята влаштовуй діткам, і відповідальність за майбутнє зашкалює... Тільки платять як техпрацівникам, а вимагають як з розумних! Грошей за престижність профессії немає? Отож, давай до свіданія з вашими вказівками!
ВЕЛИКЕ ПРОХАННЯ ДО Л.ГРИНЕВИЧ
ВИ ПОВИННІ ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО НАКАЗІВ ПРО ОЛІМПІАДИ ТА КОНКУРСИ. ВСІ УЧНІ ПОВИННІ ОТРИМУВАТИ СЕРТИФІКАТИ УЧАСНИКІВ! ПРИЗЕРИ ЦЕ У 80% УЧНІ ЖЮРІ. І ЧАСТО НЕ ЗАСЛУГОВУЮТЬ ТИХ ПОХВАЛ. ТО ЧОМУ ПРОСТИХ ДІТЕЙ НЕ ВІДЗНАЧИТИ ЗА УЧАСТЬ? ТАКА САМА СИТУАЦІЯ З РІЗНИМИ КОНКУРСАМИ. СОТНІ КМ. ЇДУТЬ У РІЗНІ ЦЕНТРИ ТВОРЧОСТІ. НЕВЖЕ ВОНИ НАВІТЬ ЦЬОГО НЕ ЗАСЛУГОВУЮТЬ?
Кому вы говорите?
Для ВЕЛИКЕ ПРОХАННЯ ДО Л.ГРИНЕВИЧ: У них вопрос о космических зарплатах. А дети где-то на 34 месте.
ТАРАС
Для ВЕЛИКЕ ПРОХАННЯ ДО Л.ГРИНЕВИЧ: Що таке "призери це 80% учні жюрі"? Правильно, що всі учасники 4-го етапу олімпіад повинні мати додаткові бали при вступі. Не так їх і багато на Україну.
Коментувати
Сапсан Смирнов
Через 2-5 років до шкіл прийдуть(хоч їх просять - ВИ Ж НЕ ЙДІТЬ В ШКОЛУ) ті хто не пройшов нікуди, окрім ПЕДУНІВЕРСИТЕТІВ. ХОЧА вчителі й найпрекрасніші люди в світі.
О! Как "красивы"
слова "Ви йшли в професію за покликанням? В який період педдіяльність гідно оплачувалась? ". Сказано в русском духе. Тільки шановний(на). Вони з учителя зняли доплату навіть за престижність. А совість вказувати виконувати зовсім не педагогічну роботу є.
Лариса
Для О! Как "красивы": В чому ви побачили "руський дух"? І добиватись треба не доплат і надбавок, а гідної заробітної плати. Ну а якщо виховання дітей це не педагогічна робота, то дискусію продовжувати не варто.
Извените но...
Для Лариса: "Зокрема, МОН рекомендує дошкільним закладам проводити такі народні свята та окремі обряди відповідно до календарної сезонності: восени - Покрови, свято врожаю; взимку - Святого Миколая, Різдвяні свята, Стрітення; навесні - Великодні свята та різноманітні веснянки; влітку - зелені свята, Івана Купала, обжинки, Спаса тощо." Нзвите предметы где такие темы есть?
Извените но...
Для Лариса: У внеурочный час, могу согласится.
Коментувати
Liana
А якою мовою було рекомендовано дитячим закладам проводити такі свята? Я особисто з моїм 5-річним сином здебільшого зіштовхуюся з проблемою того що свята російською в Києві в приватних садочках і дитячих центрах розвитку, і знайти українське свято тобто українською мовою це швидше рідкість. І це стосується також комерційних масових заходів - наприклад новорічні свята для дітей..
класно!
Мабуть дійсно учні повинні знати про народні свята. Навіть за кріпацтва та соціалізму так було. Тільки нема натхнення працювати та розважатися, коли йдеш з роботи і всі думки як з 1900 протягнути місяць. Ви спустіться на Землю.
Лариса
Для класно!: А до чого тут діти, що у вас зарплата 1900? Ви йшли в професію за покликанням? В який період педдіяльність гідно оплачувалась?
Тетяна
Для Лариса: А до чого тут пропагування релігійних свят, ми йшли в професію вчити дітей певним наукам, а не проводити пропаганду християнства, язичництва та повертати їх свідомість в минуле. Для ознайомлення з історією, обрядами та традиціями є окремі предмети, такі як історія та народознавство. А мене зобов’язують вбивати в голови не тільки дітей, а ще і батьків інформацію про релігійні свята православної віри. а в мене в класі і католики, і протестанти, і іудеї, і діти батьки яких належать до певних релігійних груп, що взагалі не підтримують православ’я. як бути з такими дітьми, якщо навіть для того щоб поїхати на екскурсію батьки уточнюють чи не поведуть дітей на огляд церкви. Для чого це вторгнення в особисту сферу людської душі?
Лариса
Вам РЕКОМЕНДУЮТЬ, а не зобов"язують. І що поганого в тому, що діти - і католики і протестанти і т.д. знатимуть традиції і оглядатимуть церкви інших релігій. Це навпаки розширить їхній кругозір. І якщо вчитель дійсно вчитель, то він знайде можливість розповісти про свята, звичаї і обряди так, щоб ніякою мірою не зачіпати і не применшувати значимість тих чи інших релігій.
Коментувати
правильно
А що поганого в цьому? Я повністю підтримую. Адже це наше, українське!
Тетяна
Схоже так, тихою сапою, просувають церкву в світське життя. Дуже небезпечний синдром, як на мене. Я християнка, але для всього є час і місце. Церква, конституційно відокремлена від держави хай так і далі буде. І взагалі треба жити дивлячись вперед, а не ходити постійно обертаючись назад. Про те, що з учителів в черговий раз роблять розповсюджувачів маразмів владних мужів, я взагалі мовчу.
Українська вчителька
А свята приуроченому МОУ не потрібно започаткувати? Будемо співати як їм хороше живеться там наверхівці влади! Я не маю нічого проти зогальноукраїнських свят, але для початку знайдіть гроші на гідну зарплату, щоб вистачало на комунпослуги, на одяг, на дітей і поїсти. Про книги і подорожі я вже й не прошу, хоча без цього немає справжнього вчителя! Вам там не соромно, "слуги народу"???
погоджуюся
Для Українська вчителька: Погоджуюся. Зарплати в депутатів близько 40 000, а тут вишиванку собі за 700 не маєш змоги купити. Зате повинні виховувати патріотизм та любов до рідного краю. А як із сім’ями працювати, коли батьки учнів десь по заробітках?
Коментувати
Геннадий
Уже настало время в школы навоз завести и мух напустить, и всё путём))))))))))))))