У школах проведуть тренінги, присвячені корупції

МОН рекомендує школам провести тренінги для вчителів, присвячені подоланню корупції

У школах проведуть тренінги, присвячені корупції

Міністерство освіти і науки рекомендує загальноосвітнім навчальним закладам провести тренінги для вчителів, присвячені подоланню корупції. Про це йдеться у відповідному листі відомства.

У МОН зазначають, що рекомендація з проведення тренінгу "Подолаємо корупцію разом" направлена на виконання урядової постанови від 29 квітня 2015 р. №265, якою затверджена Державна програма щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в України на 2015-2017 роки.

Метою проведення тренінгу є посилення спроможності педагогічних працівників, шкільної та студентської молоді в сфері протидії та запобігання корупції, а також сприяння формуванню громадянської позиції та правової культури.

Тренінг «Подолаємо корупцію разом» розрахований на 2 дні, упродовж яких слухачі мають бути ознайомлені з поняттям корупції та історією боротьби з цим явищем, основами антикорупційного законодавства, ознаками корупційних діянь тощо.

Також Міністерством освіти надіслана програму курсу за вибором учнів "Запобігання корупції очима школярів" для учнів 10-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, яка розрахована на 17 годин.

У відомстві зазначають, що звітування та зворотного інформування зазначена робота потребувати не буде.

Дізнатись більше

Освіта.ua
13.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марія
КАРАУЛ! КОРУПЦІЯ! Відбулося анонсована зміна зарплати на 30%!!!!!!!!!! Видали 30% авансу (Львівська обл). Шановна пані міністр та шановний уряд. Прийміть, будь-ласка Постанову, за якою вчителям нашого району (Старосамбірський) будуть продавати продукти по ціні 30% від вказаної на цінниках, оплата комунальних буде 30% від звичного!!!!! Інакше як прожити на 600 грн???????? Пані Ліліє, це остання зміна на 30% чи ще буде?????? НЕ ДАЙ БОЖЕ!!!!
и ещё раз Оксане
Насколько мне помнится Януш Корчак зависим был от администрации лагеря.
Оксане
один неглупый дядька сказал :"дайте мне тысячу учителей...". Читая инет массы повторют высказывания, абсолютно не осознавая их сути. Просмотрите это высказывание несколько дальше просто слов и сделайте вывод. Его не обязательно озвучивать, поскольку озвученное себе способно принесту ту пользу. которую я надеююсь иметь...
Оксана
Як легко перекласти провину на вчителя. І не розказуйте, що "відвертається". Учитель залежний від адміністрації, бо треба ж за щось жити, а що ж шановні батьки не підуть до директора(усім батьківським колективом) і щиро й відкрито не відмовляться від поборів? страшно?! Не забувайте, такий вид корупції має, як мінімум, двох взаємодіючих суб’єктів. І один з них - це покірні і боягузливі батьки.
лакей
Для Оксана: зависит от настроеня господина. ДАльше не стоит и время тратить
лакеи
Для Оксана: не смебт говорить о родителях детей как о покорных. Их такими сделали лакеи прошлого? А лакеи настоящего держат в заложниках их детей
Коментувати
борьбу))))))) с корупцией
следует начинать с отказа уЧИТЕЛЯМИ собирать деньги с родителей. В любой ипостаси. Покуда уЧИТЕЛЯ этим занимаются - они и лишь они становятся рассадниками коррупции в стране на ближайшие 50 лет. Именно 50 как минимум. Так что, дорогие мои, вы и только вы в бОльшей степени виновны в том, что мы имеем сегодня.Вы,не поясныющие родителям, что следует требовать от чиновников.Вы,выполняющие требования администрации "работать с родителями" в плане" это для ваших детей".Вы, отворачивающиеся в момент, когда родители грузят друг друга по поводу "а мы сдаём, и вы сдавайте". ВЫ.
Учитель2
Я так розумію, що ми, вчителі, повинні дітей вчити боротьбі з корупцією. Прошу не сприймати це як заклик, але побачила таку фразу "На боротьбу з корупцією треба виділяти не гроші, а патрони " ;) А думка про тренінги по виведенню в офшори цікава.
Олекса Позняк
Чому учителі за свої гроші проходять бактпосів????? Це суперечить трудовому законодавству - медогляд забезпечує роботодавець! Помножте цю суму на 500 000 учителів. Хто кришує цей бізнес???? Ліля розберись з корупцією в МОНі
Не смішіть мої старі капці
Колись у нашу сільську школу приїхали серед навчального року брати кров на наявність СНІД у жінок - вчителів. Корупція... А ще можна провести тренінг по виведенню коштів в offшори. Це теж актуально ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ.
Олена
Не оправдовуйтеся, шановні вчителі! Ви - КОРУПЦІОНЕРИ! На 1- вересня отримали букет пом’ятих зів’ялих квітів? А на день вчителя ви дали своїй дитині дешевеньку шоколадку Любімов (на яку важко складалися учні вашого класу аж по 50 коп.). А ще говорите, що не корупціонери! Плачете що зарплата мала! А на оренду квартири на протязі 20 років вистачає? А на оплату комунальних? Звідки ж ви гроші маєте?!!! Ви ж учитель, працюєте на благо України за майже безплатно! А ще колись і якогось макарону і картоплі вистачає купити! КОРУПЦІЯ!!!!
для Романа по поводу мзды
если дураки, то понесут. Умные - сумеют устоять на ногах, поскольку... А вот что включает в себя это "поскольку" прошу подумать своей голово
а сколько бабла отстегнут
проводящим пустые тренинги... Именно они и продвигают для ЛОХОВ свои услуги
Дістало!
Ось побачите- ще один нікому не потрібний тренінг, як і купа різних тематичних заходів (починаючи від тижня права(до дня юриста???? у жовтні) і закінчуючи річницею флрсування Дніпра). Але найголовніше - звіти, звіти, звіти (у паперовому, електронному та ще й на сайт школи виклади). Коли ж навчатися?
Ярослава
Боже, який маразм! Тренінги з подолання корупції! Напевно, більше в школах учителям нічим займатися. )
вчитель
О какой коррупции в школе идет речь? Достаточно утром встать у входа в школу и всё увидеть. У нас во дворе расположены две достаточно большие школы. Ни одной машины, на которых приехали учителя, нет. Подъезжают машины, но это привозят родители учеников. И директор, и завучи, и учителя добираются общественным транспортом. Если раньше учителя на праздники всегда приходили в новых нарядах, то последние года - нет, одеты очень скромно, не модно. А вот говорить о коррупции проверяющих надо: это и методисты районо, гороно, санстанции, пожарные и т.п.
Студент
У нас в Україні з корупцією боряться різними методами, крім найефективнішого - підняття заробітної плати. Але її ніхто не підніме навіть якщо будуть ресурси. Легше управляти людиною, яка боїться, ніж людиною, яка хоча б матеріально є самодостатньою.
Роман
Пропоную ввести 3 річний мораторій на перевірки, крім найнеобхідніщих, фронтальні, семінари, олімпіади, звіти доки в освіті не буде наведено порядок, встановлена нормальна зарплата, проведена реформа.А гроші які дають вчителям і лікарям треба законодавчо визнати волонтерською допомогою, крім випадків зловживань службовим становищем.
Прохожий
Всем известно кто громче всех кричит "Держите вора" - это сам вор.
Просто учитель
Хорошо было бы провести такие тренинги с нашими государственными деятелями. А то -это не коррупция: высчитывать военный сбор с зарплат, с пенсионеров, проводить благотворительные акции в школах, а их за год ни одна и не две. Куда идут эти деньги, кто-нибудь знает? Облить грязью людей очень легко, отмыть потом сложно. Работаю в школе давно, вместе со мной работают хорошие учителя и молодые и в возрасте. Обидно за всех нас. Моя коррупция - это дети, которые с желанием идут в школу, это благодарные родители, которые учились у меня и ведут ко мне своих детей и детей знакомых, это когда мой ученик второклассник приносит из своего сада веточку хризантемки и желает хорошего дня. А вы говорите тренинги!
Голосzнарода
І що вчителі-корупціонери будуть вчити на тренінгах, як займатися корупційною діяльністю?
Роман
Для Голосzнарода: Якщо Вам почнуть викручувати руки дирекція, районо, методисти, і інші так само понесете подарунки.Треба боротися з причинами, а не наслідками.А щодо вчителів то пропоную ввести 3 річний мораторій на перевірки, крім найнеобхідніщих, фронтальні, семінари, олімпіади, звіти доки в освіті не буде наведено порядок, встановлена нормальна зарплата, проведена реформа.А гроші які дають вчителям і лікарям треба законодавчо визнати волонтерською допомогою, крім випадків зловживань службовим становищем.
если дураки, то
Для Роман: понесут. Умные - сумеют устоять на ногах, поскольку... А вот что включает в себя это "поскольку" прошу подумать своей головой
Коментувати
тата
краще провести тренінг у верховній раді та державних адміністраціях усіх рівнів, а ще у меріях і сільрадах