Школи зобов'яжуть провести урок "Права людини"

Міносвіти затверджено план заходів з проведення Всеукраїнського тижня права

Школи зобов'яжуть провести урок "Права людини"

Міністерством освіти і науки затверджено план заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Зокрема, документом передбачено проведення всеукраїнського уроку «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, який має відбутись 9 грудня.

Також планом передбачено проведення у навчальних закладах «тематичних заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси, ігри, змагання тощо)».

Упродовж проведення Всеукраїнського тижня права, 5-9 грудня, у навчальних закладах мають бути оформлені тематичні стенди, а на офіційних сайтах навчальних закладів мають бути розміщені інформаційні банери та матеріали, що стосуються проведення тижня права.

Затвердженим планом передбачено проведення інших заходів з проведення Всеукраїнського тижня права.

Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти, департаменту професійної освіти, департаменту вищої освіти, Інституту модернізації змісту освіти та обласним департаментам освіти і науки доручено забезпечити виконання плану.

Освіта.ua
10.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Skeleton
Лицемерие не знает границ... Это просто феерия.
Марта
Говорити про права сьогодні,ЦЕ вищої міри цинізм!!!! ДЕ права??? ХТО дотримується правових норм???? ДЕПУТАТИ ВР нам демонструють приклад??? чи ПРЕМ’ЄР, вживаючи мат,по відношенню до віце-прем’єра ??? З екранів БРЕХНЯ.БРЕХНЯ і маніпуляція нашою свідомістю!!! Принцип "особі дозволено все,що не заборонено законом " а чиновнику,владі "лише ТЕ,ЩО ДОЗВОЛЕНО законом -" це з підручника правознавства 9 клас НЕ ДІЄ !!!! У нас не законів дотримуються,а принципу "ОСОБИСТОЇ ДОЦІЛЬНОСТІ" Я ТАК ХОЧУ!! і ВИ МЕНІ НЕ УКАЗ!!!! Зараз читати правознавство в школі дуже важко, приходиться видавати бажане за дійсне .або говориш про те.як повинно бути
директорка
за чий кошт оформляти стенди? це риторичне запитання
Вчитель
Для директорка: ВЧИТЕЛІВ
Коментувати
Skjeld
Можливо краще б надати право навчальному закладу визначати теми проведення уроків. Не смішіть - які в біса права людини? Зараз царює найсильніший і найкмітливіший , бо знищує слабких, тобто простолюд. Права людини - просто папір з набраним текстом...
indigo
Анархія міністерства освіти не має меж. Вони карально-дисциплінарні органи, щоб зобов’язувати чи провідна ланка якісної системи освіти? Нехай визначаються. "Вот и настал час испытания".
Юля
"Права людини"))))))))))))..... смешно втирать детям то, чего нет...
Українець
Жиди не люди - це нелюди! Для всіх цих гройсманів, вальцманів, каломойських метою життя є наше тотальне знищення.
Володимир
І коли ми вже підійдемо від совєтчини? Де ще у світі проводяться Тижні права, і ще десятки всяких тижні, за які треба підписуватися, а користі-. кат ма!
Йош
Для Володимир: Наша "власть" хоче замилювати очі хоч якось: типу, ну, як нема прав у житті, то хай хоч у школі пафоса нагонять... Якщо вийде... В мене особисто нема жодного уявлення, що я маю робити з тим уроком. Підфартило право читати в 9-річці... в 9 класі - 4 учні на основному плані, одне - на індивідуальному. Для кого проводити урок? Що з цим взагалі робити? Хочу тупо вийти і сказати правду: ось є така гарна бамажка, кіндери, але в Україні вона не працює, так що... Ну, можем почитать, що там пишуть. Тому що я не збираюся проводити красивих заходів щодо того, чого не існує... Право в Україні? Це вже навіть не смішно. У світі не треба тижнів права, там воно в житті і то цілий рік... А у нас "страна дураков". Якби дехто покірно не схиляв голову перед дурними наказами, то цих дурних наказів було би менше. Про тижні також. Все сумно і злобно.
Коментувати
Ірина
Чому ж міністерство і місцева влада не забезпечують елементарні права дітей на навчання? 2-3 підручники на клас (7 клас). Сумська обл.
Вчитель
Для Ірина: То таке, можна не виконувати... За таке нема кого покарати ( шкода, але тут ніяк не можна вчителя обвинувачувати)
Коментувати
Местный
Чем больше будет проводиться подобных уроков - тем больше учащиеся осознают на сколько их учитель раб... даже не человек.
Вчитель
От мені цікаво, чи знають наші мужі науки скільки отримує класний керівник і скільки він має працювати? : годин на тиждень- це порахувати всі перерви. А він, такий-сякий, крім цього сценарії складає, батьківські збори проводить, виховні заходи, кудись дітей везе, веде..У вчителя немає свого власного життя, він немає чим занятися, у нього немає вдома дітей, чоловіка(жінки)/ Вчитель для свого задоволення працює ночами, коли нормальні люди відпочивають. Давайте зробимо креативний підхід- проведемо Тждень прав учителя. Повірте, приєднаються всі і пройде на "відмінно"
Людина
Для Вчитель: А я пропоную провести тиждень прав людини всеукраїнським страйком педпрацівників от якраз з 5 по 9 грудня. Невже вчитель немає права отримувати зарплату вчасно, невже вчитель повинен отримувати ТАКУ низьку зарплатню (хоч каміння в мене кидайте, але найбільша зарплатня в моїй школі - 3865 чистими, та ще на цьому тижні решту за серпень нарешті віддали), невже вчитель повинен терпіти кпини від батьків ("вот они ничего не делают, живут за счет подарков и поборов на класс" )та таке приниження від держави?
Йош
Ну, у нас хоч зарплату вчасно дають... Але решта - все типово. Тому підтримую ідею про тиждень прав учителя у формі всеукраїнського страйку учителів. Правда, завжди буде пасивна покірна більшість - оті самі раби, на яких їде ця система. Не був би вчитель "педагогом" (в Давній Греції - раб, що водить дітей), то сучасна система освіти не склалася б. Хтось має бути, вибачте, лохом і ентузіастом. Особисте життя? Та забийте, будьте Сухомлинським, живіть у школі. Я гребу, хай роботів посадять замість людей. Тоді буде норм. У еталонах педагога нема нічого, що описувало би вчителя як ЛЮДИНУ, в якої є ЛЮДСЬКІ ПРАВА, ПОТРЕБИ тощо. Я не кажу, що 12 год вантажником чи на конвеєрі в цеху морозива дуже круто... Але там хоч працівників уявляють як людей. А тут... якісь фантастичні створіння, яким нічого не треба. Тільки вигрібати за всіх. Та ну нах. :/
Коментувати
Вчитель
Мені здається, що живу у країні парадоксів. Зарплата -нижче нема куди, а на праці вчителя виїжджать усі- батькі(бо ми ПОВИННІ виховувати, а вони-як вийде), діти (ми ПОВИННІ навчити, а вони- як вийде), ДСНС- повинні проводити купу бесід і розповідати про те, що у нас не працює або його немає, лікарня- купа обов"язків на класного керівника, Ми повинні провести бесіди про права дитини, про дорожній рух, про харчування. про вибухівку, про...про,про... Все ми повинні. Шановні працівники міністерства, побачте живу школу, прочитайте програми, які ви примушуєте виконувати. Є основі здоров"я, де про права дітей говориться, є правознавство, є міжпредметні зв"язки... Не шукайте причини недосконалості в учителях. Учителі працюють, дайте гідну оплату їх роботи. .
Лілєчке чи галочке
Шановні вчителі, та чого ви тут проти ночі засперечалися. Для галочки (Лілєчки) складемо плани, полички, зробимо постановочні фотки для сайтів, та й будемо далі своє робити. Чи у вас всілякі такого типу накази-заходи по іншому робляться? Ну подумаєш, нав"язали вчителям ще один маразм (за Громовим), ну порушили їх права, та не вперше ж, відпишемося і далі будемо навчати та виховувати так як треба, робити щоденну справу. Ну давайте Лілєчке приємне зробимо - безправні про права діткам розкажемо
Йош
Для Лілєчке чи галочке: Так ото ж. Самі створюють "ситуацію неуспіху". До речі, в моїй дупі цивілізації такий директор, що доводиться таки щось робити. Хоч якось. Ібо мозок виїсть. Безправне буде проводить той грьобаний урок про права ХД А що я там проведу... Правду, мабуть, скажу. Офіційно. На Всеукраїнському уроці "Права людини".
Коментувати
Вчитель
А в цьому вся суть освітньої практики Гриневич. Говорити побільше про європейський шлях розвитку, а діяти як в совку. Все як завжди, нічого не міняється, все як було по принципу, так і буде, вся робота МОН зводиться до бла бла бла. Одним словом - еуропа, мать її нищечком)))
Людина1
Для Вчитель: 100%
Коментувати
Вчитель
Оксані- ну якщо конституція у нас асоціюється з словом проституція, то про що ще може йти мова
Оксана
Що можуть знати і розповісти про права людини безправні вчителі. Хіба що те, що в нашій країні права людини така ж фікція як і закони.
Тіна
а ще із року в рік повторюється цікава акцію "16 днів без насилля". тобто в інші дні можна?
Леонідович
Ого, цілий тиждень права. А то постійно якесь безправ’я. Ото заживем. Як гарно звучить " Школи ЗОБОВ’ЯЖУТЬ провести урок "Права людини"". А ми маємо право захистити свої права хочаб у тиждень права і не виконувати те що заважає продуктивній роботі? Чи вчителі це не люди? Ате що плани шкіл вже складені на семестр, чи ми маємо право їх порушувати?
www
Для Леонідович: так-так
Коментувати
Ян Чехов
Вот-вот, новая реформа в действии. "Обяжут" - как много в этом звуке собралось. Старое родное слово "обяжут".... Целую неделю.... Сделать стенды.... Отчёт на сайтах школ.... Вы чувствуете как образование на глазах меняется, какой мощный результат будет.
Светлана
Для Ян Чехов: А кто же это будет делать, кроме школы? Остальным никому и не надо. Только школы и могут заставить-"обязать"
Ян Чехов
Для Светлана: Если серьёзно, я уже 25 лет работаю в школе и все эти "перфоменсы" одноразовые достали. Есть ещё круче (от "совка" досталось) - "месячники". Я в плане работы написал "недельник". "Нет такого слова в русском языке" - заставили план переписать. И выше обсуждаемая тема - это ничто иное как - "недельник".
Вчитель
Ну-да, немає. Ще як є! Тиждень математики, Тиждень фізики, Тиждень історії і т.д. і т.п., а Місячник безпеки дорожнього руху, Мсяць цивільного захисту........
Коментувати