Osvita.ua Середня освіта ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику
ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику

Директор УЦОЯО розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам

ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику

Директор Українського центру оцінювання якості освіти розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам, готуючись до тестування в наступному році.

Зокрема, Вадим Карандій зазначив, що завдання сертифікаційних робіт з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови укладатимуть на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77.

Завдання сертифікаційних робіт з іноземних мов у 2017 році буде укладено відповідно до програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року № 1121. Такий вид мовленнєвої діяльності, як розуміння мови на слух (аудіювання), не перевірятиметься.

«Це пов’язано з тим, – пояснив директор, – що за результатами цьогорічної апробації дворівневих предметних тестів з іноземних мов – В1 та В2, проведеної Українським центром оцінювання якості освіти у квітні, стало зрозуміло, що доцільно скоригувати складність тестових завдань, додатково вивчити новий формат завдань на аудіювання та структуру тесту загалом, – а для цього необхідно провести додаткові підготовчі роботи. Як і в попередні роки, під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році оцінюватимуться комунікативні уміння таких видів мовленнєвої діяльності, як читання та письмо». Ознайомитися з відповідними програмами ЗНО можна за таким посиланням.

Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів, яка у 2017 році відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зараховуватимуться результати виконання всіх або частини завдань сертифікаційної роботи, що залежить від конкретного навчального предмета. Наприклад, сертифікаційні роботи з української мови і літератури, а також історії України міститимуть субтест, за результатами виконання якого, випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року отримають оцінки за державну підсумкову атестацію. Для української мови – це завдання частин «Українська мова» і «Власне висловлення», для історії України – «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.».

Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2017 року з іноземних мов та російської, а також з математики, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання. Щодо інших навчальних предметів: географії, хімії, фізики, біології, то оцінка за державну підсумкову атестацію визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи.

Також директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій наголосив, що тестові завдання для перевірки навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року буде укладено за програмами, які орієнтовані на рівень стандарту.

Освіта.ua
22.09.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Віка
Добрий день! Я хочу вступати в мед. , але мені протрібна тільки укр.м., і біологія, але так як історія обов`язкова то й історія але мені говорять одні що потрібно ДПА, а інші ЗНО так як ДПА відмінили, і я вже заплуталась то що мені потрібно писати ЗНО з історії чи ДПА?
яна
Чи можна здавши історію і математику вибрати який предмет буде зараховано до атестату?
надія
Чи можна у 2017 році не здавати ЗНО а тільки ДПА
Олена
Чула що можна вибрати третє ДПА українську літературу,це правда?
Настя
Для Олена: ні, окремого предмету як українська література немає
Коментувати
Анна
Скажіть, будь ласка, чи можна здавати ЗНО з математики, історії, укр. мови та англійської мови? Дякую
Настя
Для Анна: Звичайно можна
Коментувати
Юлія
Скажіть, будь ласка, якщо я вступаю до вузу за кордон, що потрібно здавати ЗНО чи ДПА
Студент
Скажіть будь ласка, скільки максимально предметів можна обрати для зді ЗНО? 3 чи 4?
Студент2
Для Студент: Чотири
Коментувати
yava
Чи відома орієнтовна дата видачі атестатів ? А то пішли чутки що аж 30-го червня будуть, це правда ?
Александр
Для yava: не ранее 20 июня (20 червня) как огласили
Коментувати
Андрій
"З іноземних мов та російської" російська це не іноземна мова!!!?
Skeleton
Для Андрій: нет.
Коментувати
Надя
Після 9-го класу,як я зрозуміла,між історією України та математикою можна обирати? Бо нам казали,що обов’язково треба скласти три іспити - українська мова та математика,а також історія України(бо гуманітарний клас) Тут кажуть,що можна обрати або математику,або історію України Вчуся в Чорноморську(Одеська область,про всяк випадок)
Максим
Скажіть, я закінчив коледж 2 р.а. В дипломі буде писати " молодший спеціаліст". Чи можу я поступити на іншу спеціальність в університет чи інститут без написання ЗНО?
Даша
Я вас дуже прошу, скажіть достовірну інформацію, чи можна обирати біологію другим, тому що нам вже заступник директора про це сказав, але я не бачила жодного документа в інтернеті, можливо така інформація будить пізніше, але скажіть будь ласка????
ТАРАС
Для Даша: Питання яке??????? Що другим, для чого другим ????? Як запитала,- так і сказав... ДПА ( у формі ЗНО, для атестата) треба три- укр., іст. або мат., а третім на вибір- що хочеш, можна і біологію. А вже для вступу до ВНЗ - згідно його Правилам прийому. Це може бути- 1)укр. 2) встановлюється ВНЗ із іст., мат., біо. 3) встановлюється ВНЗ на вибір з двох, або тільки один.
Коментувати
Максим
Які головні предмети здавати з ЗНО у Житомир на вчителя з музики
Влад
Привіт Це правда,що сертефікат за 16 рік дійсний у 17???????
Юлія
Якщо я напишу ЗНО з математики та історії України, чи можуть зі два предмета бути зараховані мені як ДПА? Чи лише один?
Аня
Для Юлія: можуть
Коментувати
Наталія
Підкажіть, будь ласка, як проводитиметься ДПА у ВНЗ І-ІІ р.а.? Теж у формі ЗНО?
Іра
як переводяться бали зно в 12-бальну шкалу? до прикладу, якщо тестовий бал - 63, а рейтинговий - 160.5, то за 12-бальною шкалою скільки це буде?
Ілля
Якщо я хочу йти в медичний університет, я повинен здавати обов’язково українську мову, біологію, хімію і історію. Чи можу я здавати історію у формі дпа???
Друзілла Галицька
Для Ілля: ДПА проходить у формі ЗНО. А те, що вам прийдеться здавати 4 предмети скажіть спасибі своїм мамам (мамам вступників у медичні виші). Це вони добивались аби 2-м предметом при вступі до мед вишів був не математика або історія а біологія.
Друзілла Галицька
Для Ілля: хоча можете почекати. в грудні виші визначаться з предметами на вступ і можливо вам не доведеться здавати 4 предмети, бо на ІІ предмет виш має давати абітурієнту вибір між 2-ма чи трьома предметами. І якщо медичні виші поставлять на вибір між хімією та математикою, то можете здавати 3 ЗНО: українську, біологію і математику
Коментувати
Алла
Добрий вечір! Чи можна здавати обов`зкові укр. та математику, а додатково історію???
тетяна
за якою прогамою здається історія 10-11кл. зно чи шкільною

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!