Osvita.ua Середня освіта ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику
ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику

Директор УЦОЯО розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам

ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику

Директор Українського центру оцінювання якості освіти розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам, готуючись до тестування в наступному році.

Зокрема, Вадим Карандій зазначив, що завдання сертифікаційних робіт з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови укладатимуть на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77.

Завдання сертифікаційних робіт з іноземних мов у 2017 році буде укладено відповідно до програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року № 1121. Такий вид мовленнєвої діяльності, як розуміння мови на слух (аудіювання), не перевірятиметься.

«Це пов’язано з тим, – пояснив директор, – що за результатами цьогорічної апробації дворівневих предметних тестів з іноземних мов – В1 та В2, проведеної Українським центром оцінювання якості освіти у квітні, стало зрозуміло, що доцільно скоригувати складність тестових завдань, додатково вивчити новий формат завдань на аудіювання та структуру тесту загалом, – а для цього необхідно провести додаткові підготовчі роботи. Як і в попередні роки, під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році оцінюватимуться комунікативні уміння таких видів мовленнєвої діяльності, як читання та письмо». Ознайомитися з відповідними програмами ЗНО можна за таким посиланням.

Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів, яка у 2017 році відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зараховуватимуться результати виконання всіх або частини завдань сертифікаційної роботи, що залежить від конкретного навчального предмета. Наприклад, сертифікаційні роботи з української мови і літератури, а також історії України міститимуть субтест, за результатами виконання якого, випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року отримають оцінки за державну підсумкову атестацію. Для української мови – це завдання частин «Українська мова» і «Власне висловлення», для історії України – «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.».

Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2017 року з іноземних мов та російської, а також з математики, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання. Щодо інших навчальних предметів: географії, хімії, фізики, біології, то оцінка за державну підсумкову атестацію визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи.

Також директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій наголосив, що тестові завдання для перевірки навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року буде укладено за програмами, які орієнтовані на рівень стандарту.

Освіта.ua
22.09.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
yava
Чи відома орієнтовна дата видачі атестатів ? А то пішли чутки що аж 30-го червня будуть, це правда ?
Андрій
"З іноземних мов та російської" російська це не іноземна мова!!!?
Надя
Після 9-го класу,як я зрозуміла,між історією України та математикою можна обирати? Бо нам казали,що обов’язково треба скласти три іспити - українська мова та математика,а також історія України(бо гуманітарний клас) Тут кажуть,що можна обрати або математику,або історію України Вчуся в Чорноморську(Одеська область,про всяк випадок)
Максим
Скажіть, я закінчив коледж 2 р.а. В дипломі буде писати " молодший спеціаліст". Чи можу я поступити на іншу спеціальність в університет чи інститут без написання ЗНО?
Даша
Я вас дуже прошу, скажіть достовірну інформацію, чи можна обирати біологію другим, тому що нам вже заступник директора про це сказав, але я не бачила жодного документа в інтернеті, можливо така інформація будить пізніше, але скажіть будь ласка????
ТАРАС
Для Даша: Питання яке??????? Що другим, для чого другим ????? Як запитала,- так і сказав... ДПА ( у формі ЗНО, для атестата) треба три- укр., іст. або мат., а третім на вибір- що хочеш, можна і біологію. А вже для вступу до ВНЗ - згідно його Правилам прийому. Це може бути- 1)укр. 2) встановлюється ВНЗ із іст., мат., біо. 3) встановлюється ВНЗ на вибір з двох, або тільки один.
Коментувати
Максим
Які головні предмети здавати з ЗНО у Житомир на вчителя з музики
Влад
Привіт Це правда,що сертефікат за 16 рік дійсний у 17???????
Юлія
Якщо я напишу ЗНО з математики та історії України, чи можуть зі два предмета бути зараховані мені як ДПА? Чи лише один?
Аня
Для Юлія: можуть
Коментувати
Наталія
Підкажіть, будь ласка, як проводитиметься ДПА у ВНЗ І-ІІ р.а.? Теж у формі ЗНО?
Іра
як переводяться бали зно в 12-бальну шкалу? до прикладу, якщо тестовий бал - 63, а рейтинговий - 160.5, то за 12-бальною шкалою скільки це буде?
Ілля
Якщо я хочу йти в медичний університет, я повинен здавати обов’язково українську мову, біологію, хімію і історію. Чи можу я здавати історію у формі дпа???
Друзілла Галицька
Для Ілля: ДПА проходить у формі ЗНО. А те, що вам прийдеться здавати 4 предмети скажіть спасибі своїм мамам (мамам вступників у медичні виші). Це вони добивались аби 2-м предметом при вступі до мед вишів був не математика або історія а біологія.
Друзілла Галицька
Для Ілля: хоча можете почекати. в грудні виші визначаться з предметами на вступ і можливо вам не доведеться здавати 4 предмети, бо на ІІ предмет виш має давати абітурієнту вибір між 2-ма чи трьома предметами. І якщо медичні виші поставлять на вибір між хімією та математикою, то можете здавати 3 ЗНО: українську, біологію і математику
Коментувати
Алла
Добрий вечір! Чи можна здавати обов`зкові укр. та математику, а додатково історію???
тетяна
за якою прогамою здається історія 10-11кл. зно чи шкільною
Лють
а можна вибрати біологію(замість математики чи історії),укр.м,і хімію?
Марта
Доброго дня Скажіть чи правда що можна буде вибирати математика. Історія України та Біологію
Аня
Для Марта: так, можна обрати між математикою та історією
Марта
А біологію туда додають
Коментувати
Вікторія
Доброго дня! Скільки років будуть дійсні результати ЗНО 2017 року?
Татьяна
Для Вікторія: Если не ошибаюсь,то год.
Коментувати
Ірина
Скажіть , будь ласка, чи є такий наказ про затвердження дпа з біології як одне з обов’язкових разом з математикою і історією?
Lana
Для юлія: взагалі перелік предметів ЗНО,необхідних для вступу, кожен навчальний заклад визначає час. Тому краще зайдіть на сайт закладів, у які плануєте вступати, і подивіться там
Lana
Для Діана: потрібно усі три, адже вони зараховуються як ДПА
юлія
скажіть будь-ласка , я хочу поступать в медичне на фармацепта мені для цього треба здать ЗНО з ( урк.мови та літератури, іторія або матиматика , хімія , біологія ) ?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!