Osvita.ua Середня освіта ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику
ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику

Директор УЦОЯО розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам

ДПА і ЗНО - 2017: що необхідно знати випускнику

Директор Українського центру оцінювання якості освіти розповів про новації, які необхідно знати майбутнім випускникам, готуючись до тестування в наступному році.

Зокрема, Вадим Карандій зазначив, що завдання сертифікаційних робіт з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мови укладатимуть на основі програм зовнішнього незалежного оцінювання, затверджених наказом Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77.

Завдання сертифікаційних робіт з іноземних мов у 2017 році буде укладено відповідно до програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року № 1121. Такий вид мовленнєвої діяльності, як розуміння мови на слух (аудіювання), не перевірятиметься.

«Це пов’язано з тим, – пояснив директор, – що за результатами цьогорічної апробації дворівневих предметних тестів з іноземних мов – В1 та В2, проведеної Українським центром оцінювання якості освіти у квітні, стало зрозуміло, що доцільно скоригувати складність тестових завдань, додатково вивчити новий формат завдань на аудіювання та структуру тесту загалом, – а для цього необхідно провести додаткові підготовчі роботи. Як і в попередні роки, під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році оцінюватимуться комунікативні уміння таких видів мовленнєвої діяльності, як читання та письмо». Ознайомитися з відповідними програмами ЗНО можна за таким посиланням.

Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників загальноосвітніх навчальних закладів, яка у 2017 році відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання, зараховуватимуться результати виконання всіх або частини завдань сертифікаційної роботи, що залежить від конкретного навчального предмета. Наприклад, сертифікаційні роботи з української мови і літератури, а також історії України міститимуть субтест, за результатами виконання якого, випускники загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року отримають оцінки за державну підсумкову атестацію. Для української мови – це завдання частин «Українська мова» і «Власне висловлення», для історії України – «Історія України ХХ – початку ХХІ ст.».

Для визначення результатів державної підсумкової атестації випускників 2017 року з іноземних мов та російської, а також з математики, зараховуватиметься частина завдань сертифікаційної роботи зовнішнього незалежного оцінювання. Щодо інших навчальних предметів: географії, хімії, фізики, біології, то оцінка за державну підсумкову атестацію визначатиметься за результатами виконання всієї сертифікаційної роботи.

Також директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій наголосив, що тестові завдання для перевірки навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2017 року буде укладено за програмами, які орієнтовані на рівень стандарту.

Освіта.ua
22.09.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Андрій
Англійська мова в ЗНО 2018 року буде обов’язковим предметом?
Настя
дитина перенесла нервовий розлад (грудень-лютий). Має погану пам’ять. Приймає ліки. З цього року діагноз не підпадає під звільнення. Підкажть, будь ласка,скільки мінімум балів з ДПА можна набрати,щоб закінчити школу (без вступу до ВНЗ)
Марія
Для Настя: По одному достатньо
Коментувати
Поліна
"...готуючись до тестування в наступному році." *наступного року
alenshka
Підкажіть будь-ласка, за яким збірником готуються до дпа з біології учні 11 класу в 2017 н.р.?
Ліля Мила
Матеріали для підготовки до ЗНО 2017 (тести минулих років, електронні посібники, новини) https://erudyt.net/category/pidgotovka-do-zno
Сергій
Англійська мова в ЗНО 2017 року буде обов’язковим предметом.
Наталія
Для Сергій: ні
Коментувати
Ната
Скажіть будь ласка після 9 класу для вступу потрібно здавати ЗНО, чи тільки ДПА?
Ліля Мила
Для Ната: тільки ДПА
Коментувати
Петро Дуб
Чи внесено зміни що другим предметом можна здавати історію,математику або БІОЛОГІЮ?
Поліна
Для Петро Дуб: ні, лише математику або історію.
Коментувати
Наталія
Чи можна здавати з трьох предметів ДПА і з одного предмету ЗНО якщо вступати у Вуз?
алла
які довідки потрібні для звільнення від зно згідно переліку для дитини-інваліда до 18, і після, 1,07 18 років, що потрібно, ні школа ні поліклініка не знає, як бути
Віка
Добрий день! Я хочу вступати в мед. , але мені протрібна тільки укр.м., і біологія, але так як історія обов`язкова то й історія але мені говорять одні що потрібно ДПА, а інші ЗНО так як ДПА відмінили, і я вже заплуталась то що мені потрібно писати ЗНО з історії чи ДПА?
Влад
Для Віка: Я тоже в мед. академию,Днепр) Нужно ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) сдают на базе 11, а ДПА на базе 9
Коментувати
яна
Чи можна здавши історію і математику вибрати який предмет буде зараховано до атестату?
надія
Чи можна у 2017 році не здавати ЗНО а тільки ДПА
Настя
Для надія: можна
Настя
Для надія: але потрібно реєструватись на зно просто робити завдання які ввдведенні на дпа тобто літератури нема тільки мова + висловлювання, історія 20 ст початок 21 і 3 предмет якшо іноземна мова там також не всі завдання, а якщо географія, біологія... то все
Коментувати
Олена
Чула що можна вибрати третє ДПА українську літературу,це правда?
Настя
Для Олена: ні, окремого предмету як українська література немає
Коментувати
Анна
Скажіть, будь ласка, чи можна здавати ЗНО з математики, історії, укр. мови та англійської мови? Дякую
Настя
Для Анна: Звичайно можна
Коментувати
Юлія
Скажіть, будь ласка, якщо я вступаю до вузу за кордон, що потрібно здавати ЗНО чи ДПА
Настя
Для Юлія: ДПА
Коментувати
Студент
Скажіть будь ласка, скільки максимально предметів можна обрати для зді ЗНО? 3 чи 4?
Студент2
Для Студент: Чотири
Коментувати
yava
Чи відома орієнтовна дата видачі атестатів ? А то пішли чутки що аж 30-го червня будуть, це правда ?
Александр
Для yava: не ранее 20 июня (20 червня) как огласили
Коментувати
Андрій
"З іноземних мов та російської" російська це не іноземна мова!!!?
Skeleton
Для Андрій: нет.
Коментувати
Надя
Після 9-го класу,як я зрозуміла,між історією України та математикою можна обирати? Бо нам казали,що обов’язково треба скласти три іспити - українська мова та математика,а також історія України(бо гуманітарний клас) Тут кажуть,що можна обрати або математику,або історію України Вчуся в Чорноморську(Одеська область,про всяк випадок)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!