Що таке концепція Нової української школи?

Концепція пояснює ідеологію змін, що закладені в проекті базового закону «Про освіту»

Що таке концепція Нової української школи?

Що таке концепція Нової української школи? Для чого вона потрібна? Які основні компоненти увійдуть до «формули Нової української школи»? Де можна ознайомитися з проектом концепції та як взяти участь в обговоренні?

Концепція Нової української школи простою мовою пояснює ідеологію змін, що закладені в проекті базового закону «Про освіту», який знаходиться у Верховній Раді України та очікує на повторне перше слухання. Мета цього документу – зацікавити ідеєю реформування освіти та долучити до широкого суспільного діалогу батьків, вчителів, організації, місцеві органи влади.

Затверджена концепція Нової української школи, підтримана усіма зацікавленими сторонами, потрібна для того, щоб сформувати чітке уявлення про мету шкільної реформи, її кінцевий результат та сформувати програму дій. Так, презентована концепція містить в собі як чіткі програмні моменти (наприклад, перехід до 12-річної шкільної освіти, структурний поділ школи-12-річки на 3 рівні), так і ціннісні, філософські поняття – орієнтацію виховного процесу в школі на загальнолюдські цінності, до яких відносяться: гідність, чесність, справедливість, повага до життя, повага до себе та інших людей, повага до прав людини, свобода, демократія, культурне розмаїття, патріотизм, повага до рідної мови, турбота про довкілля, солідарність, відповідальність.

Відповідно до презентованої концепції формулу Нової української школи складатимуть 8 базових компонентів:

  • Новий зміст освіти, заснований на формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
  • Педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
  • Умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно.
  • Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
  • Наскрізний процес виховання, який формує цінності.
  • Нова структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
  • Децентралізація та ефективне управління, які нададуть школі реальну автономію.
  • Справедливий розподіл публічних коштів, який забезпечить рівний доступ усіх дітей до якісної освіти, незалежно від їх місця проживання, матеріального стану родини тощо.

Міністерство освіти і науки наголошує на тому, що представлений документ є відкритим до обговорення – кожен може долучитися до суспільного діалогу та надіслати свої пропозиції на електронну пошту novashkola@mon.gov.ua . В темі листа варто вказати «Обговорення концепції», а в самому листі обов’язково зазначити назву розділу. Абзац і номер сторінки, щодо яких пропонуються зміни.

Текст концепції

Освіта.ua
15.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учень
Концепція освіти дуже проста: потрібно вчити і виховати дітей разом з батьками, а не займатися дурницями і пустими балачками...
Педагог
Для Учень: Всі концепції прості. Зміст один, а слова різні, то для чого це "словоблудие"?
Коментувати
Педагог
"Метою освіти в Україні є всебічний розвиток людини як особистості та найвищої цінності суспільства..."(Закон України “Про освіту” (1991 р.). "Метою повної загальної середньої освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості...(Проект Закону України «Про освіту» №3491-д від 04.04.2016" Можливо хтось мені пояснить, чим відрізняються поняття "всебічний розвиток" від поняття "різнобічний розвиток". Мабуть в різниці цих понять і криється глибинна суть реформування освіти?
ПедагогеЦ
Пропоную ввести 13 класів та оцінювання за 15 бальною школою вже з 2020! А що, нова ж концепція - та й поради від педагогів "дуже треба" (((
Oksana Pihurko
поясніть, що це таке: "заснований НА ФОРМУВАННЯ"? чим відрізняється нова Концепція від усіх попередніх? прошу проілюструвати цитатами.
Запорожець
Нова українська школа - це нові подарунки вчителям, нові внески до шкільних фондів, нові побори при новій риториці...
Петр Иванов
Для Запорожець: про які подарунки йде мова?
Коментувати