МОН хоче дізнатись, що заважає вчителям працювати

Освітян запрошують взяти участь в опитуванні, яке має з’ясувати, що заважає їм працювати

МОН хоче дізнатись, що заважає вчителям працювати

Міністерство освіти і науки запрошує педагогів, завучів та директорів шкіл взяти участь в онлайн-опитуванні, яке має з’ясувати, що заважає педагогу й адміністратору школи працювати? Про відповідну ініціативу повідомили у прес-службі МОН.

Онлайн-проект «Діти та папери» також має дізнатись думку освітян про те, як необхідно змінювати ситуацію та від кого залежатимуть відповідні зміни.

У Міністерстві освіти і науки також зазначають, що міністр Лілія Гриневич визначила одним із пріоритетних завдань відомства дебюрократизацію системи освіти.

«Реагуючи на численні звернення вчителів та адміністраторів шкіл, МОН і спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine розпочинають проект «Діти і папери: як досягти балансу в школі?». Цей проект - масштабне онлайн-опитування щодо розвантаження вчительської та адміністративної роботи з подальшим публічним обговоренням та розробкою плану дій», - зазначають у відомстві.

Передбачається, що опитування освітян будуть анонімними. До участі запрошуються педагоги й адміністратори закладів освіти (директори та їх заступники) всіх типів та форм власності.

До публічного обговорення на другому етапі також будуть запрошені  співробітники відділів і департаментів освіти.

Перший етап буде проведений з 13 вересня до 13 жовтня 2016 року.

Після узагальнення результатів опитування, виявлення критичних точок в роботі школи, пов’язаних з документообігом та звітністю, відбудеться проведення другого етапу (6 листопада – 1 грудня) в ході якого здійснюватиметься відкрите онлайн-обговорення отриманих даних та розробка пропозицій щодо можливості подальших змін.

Як відомо, Міністерство освіти і науки впродовж 2014-2015 років намагалось дебюрократизувати освітній процес, але усі ініціативи відомства наштовхнулись на спротив місцевих чиновників.

Більше про ініціативу

Освіта.ua
13.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Школа перетворилася на паперовий варіант, через бумажню немає коли проводити уроки. Лиш пишемо відписи. Адміністрація лиш пише документацію та море наказів,яких непотрібно стільки писати. Є бумажка,значить робота зроблена. Школа завантажена паперами.
Ну фантазия
Какой помощник? О чем реч? Надо совсем немного - уменьшить ставку от 18 до 15 ч. Тогда в учителя найдется час на все это. Почему календарные должна зеверять администрация? Зачем тогда МОН и их программы? Для чего показухи? Кроме того, куча разной мукулатуры. Порой и времени нет на самое нужное.
Учитель
Для Ну фантазия: А в якому документі написано, що календарне планування " должна зеверять администрация"? Я, наприклад, не даю на зптвердження. Показую, що маю електронний варіант на телефоні (хоча для себе маю і паперовий варіант:) )
Коментувати
кеткет
доти ,доки вчитель буде здавати звіти і турбуватися за папки,доти НЕ чекайте якості.....вчителеві потрібен помічник,як у всіх нормальних країнах
кет
методист приходить на перевірку,,,,ВИ таке чули....а скільки сам методист провів уроків,,,,,,,,,,,,деколи великому методисту 25....і воно пише:до ПарижУ
Ні ДПА
Краще подумайте про майбутніх випускників. Відмініть дітям ДПА, залиште тільки ЗНО. Буде і вчителям роботи менше, і дітям краще. Усі отримали атестат вчасно і спокійно вступають до Вузів, а класні керівники 11 класів не сидять , як на голках, чи встигнуть надрукувати додатки. А медалісти отримали свій атестат лише через 3-4 дні після того, як усі діти отримали. Щоб такого не було треба скасувати ДПА взагалі. Всеодно воно дублює ЗНО, тоді і кількість звітів щодо проведення ДПА скоротиться.
Anna
Для Ні ДПА: просто ДПА это хороший шанс попустить всех липовых *медалистов* и учителей которые этим медалистам оценки ставили.
Коментувати
Lilia
Заважають постійні моніторинги: то знання учнів мониторять, то підручники замовляємо цілий рік. А також методичні центри, які так і не закрили. Усі вони працюють за рахунок місцевого бюджету. Надають так звану методичну допомогу закладам, та лякають перевіркою зошитів та об ’єктивністю оцінювання учнів. Та вони ж начебто і права не мають на це, але все одно роблять своє. Бо місцева влада продовжує фінансувати, а міністрам не до нас, простих людей і вчителів байдуже. Я думаю багато хто знає про що я?!
Валентина
Для кого це опитування? Якщо я не адміністратор і не класний керівник, то в мене особисто не вимагають відомостей про працевлаштування і т. п. Ці звіти вимагають у колишніх класних керівників і адміністрації. Чому і як я маю відповідати на питання такого типу? Це опитування -- імітація врахування міністерством думки вчителя!
Коли дітей вчити?
Скажіть, будь ласка, для чого писати і рахувати купу звітів, статистичних даних про учнів та працівників, педагогів і не тільки. Чи це найважливіша робота у навчальних закладах? Перетворили школи у базу по збору інформаціі, то мікрорайон обійди, то його систематизуй, то звіт статистичний порахуй, то з програмою " Курс школа" попрацюй, участь у різних конкурсах та олімпіадах візьми. А коли ж дітей вчити?
учитель
Чи можна оцінювати виховні досягнення учнів за рейтингом між класними колективами. Як ви думаєте?
Finita
Так діти ж і заважають! Сьогодні дізналася, що моя робота як класного керівника полягає у вчасному виконанні директорських вказівок і заповненні якихось списків (наш міський департамент освіти вирішив "піти в народ", от тепер організуйте йому "громадськість", тобто знайдіть мінімум двох батьків від класу, щоб за першим свистком на зустрічі з чиновниками прибігали). А я знехтувала своїми обов’язками терміново обдзвонити батьків на користь своїх семи уроків підряд:)
для human being
))))))))))), расскажите, будьте так добры, как Вы, лично Вы, начал(а) с себя. и давил(а) в борьбе против бюрократии. Мы здесь почитаем, наберёмся опыта, и ---в бой. А если НЕ расскажете, поскольку и рассказать - то нечего, то незачем и воздух сотрясать...
human being
Скільки ж в коментарях хом’ячків, та робіть щось, робіть, старайтесь змінити, кожен почніть з себе і разом тисніть, боріться проти бюрократії, не здавайтесь.
учитель
Хай представники МОН не полінуються взяти та почитати плани роботи міських відділів освіти та шкіл, які на місяць вже містять пунктів 100, кучу листів, які приходять кожен день в школу з наказами та вимогами, а виконання всієї цієї дурні лягає на вчителя. А нескінчені конкурси, МАНи та олімпіади, участь в яких вимагає начальство всіх рівнів. Немає вже часу після всього цього просто готуватися до уроку та просто якісно вчити дітей. І виходить, як в поговорці: "Війна - то фігня, головне - маньоври".
zzzzzzzzzzzzzzzzz
Для учитель: на 1000% ЗГІДНА З ВАМИ, КОЛЕГО
Коментувати
вчитель
заважають працювати постійні реформи які проводяться новими міністрами !!!!!!!
Учитель
Для вчитель: Дійсно, так. Щороку новий міністр, нові програми, нові підручники, нові вимоги. Замість роботи - вивчай нові примхи.
Коментувати
учитель
Придумали новые программы обучения с анл языка,а учебники оставили старые,как по ним можно писать планы,везде нестыковки. Учебников не хватает,учителям учебники не выдаются,в первую очередь ученикам,как готовиться к урокам?Если государство придумало все эти новшевства,то пусть оно планы само и пишет.
Бон жур тужур
Сегодня вечером Рабинович говорил о том,что наша власть не дает подняться человеку, давит его,гнет, уничтожает страну. И я провожу параллель: вот так один засидевшийся директор одной одесской специализированной школы - гнет учителя, не просто не дает подняться,но и тянет вниз, топчет. Унижает на бесконечных собраниях,выжимает все соки и энергию, уменьшает зарплату (типа штрафные санкции). Кто не выдерживает,уходит,если есть куда уйти.Никогда не похвалит эффективных работников.Выписывает назначенные государством премии с большим сожалением,как будто из своего кармана.Разве в этом состоит функция директора?
Нескорена
Нескорена Що і хто заважає?! Отже, перше - тупоголові і обмежені директори, які лише дбають (дають більшу кількість годин, присвоєння категорій їз космічною швидкістю) про своє найближче оточення - дружину, доньку чи сина, друзів - підлабузників тощо. По - друге, численна кількість ледарів, що протирають штани - від міністерства до районних відділів- що придумують оті "вкрай необхідні" за їхню думку конкурси, звіти...і т.д. Слухайте, та все Ви знаєте, що треба робити, нічого сто раз влаштовувати усіляки опитування, а потім все одно робити по своєму.. Ото як у народі кажуть: питати в слабого здоров"я
Учитель
Завтра 19 вересня. Здали виховні плани, календарні. А класних журналів до цих пір не видали. Чи знає про це пані міністерко?
Мирослава
Для Учитель: У нас журнали з 5 вересня.Купуємо за батьківські кошти уже більше 10 років .Хоча якщо це державний документ,ЙОГО ПОВИННА ДАТИ ДЕРЖАВА
как вариант
Для Мирослава: покупайте и дальше
Коментувати
Шиншилла
Мешает самодур-директор, который за долгие годы успел превратить школу и работу педколлектива в источник доходов для своего семейства.
Наказ -це одне,
а перекладати свої обов`язки на інших, зовсім інше. Потрібен накз МОНУ. Яким буде регламентовано відповідальних осіб. Наприклад: 1. Відповідальна особа за ІСУО - заступник директора; 2. Відповідальна особа за введення даних у КУРС-Школа - секретар; 3. Відповідальна особа за оновлення програми, відправку даних, оновлення ключів - учитель інформатики. ЯКЩО НА ВИЩОМУ РІВНІ ЗАЦІКАВЛЕННІ У НАЛЕЖНІЙ РОБОТІ ЦІЄЇ СИСТЕМИ. ТОДІ ПОВИНЕН БУДИ НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА, ЯКИЙ ПОСТАВИТЬ КРАПКУ.
inchichok
Для Наказ -це одне,: Додам: за умови оплати за працю! Кожна додаткова праця має бути ОПЛАЧЕНА! Учитель інформатики отримує зарплатню погодинно, за проведені уроки, як і всі учителі! З якого дива його призначають відповідадьним за великий шматок роботи на допотопних комп’ютерах, при цьому не зважаючи, що вільний від роботи час він на власний розсуд може використати? А ось адміністрація, яка має 8-ми годинний робочий день і розподіляє свої обов’язки по тим, хто дозволяє на собі їздити, повинна цей робочий ча не просиджувати в кабінетах, а працювати. Хто проконтролює ефективність використання робочого часу?
Коментувати