Osvita.ua Середня освіта Рекомендації до 2016/17 навчального року
Рекомендації до 2016/17 навчального року

МОН надіслало рекомендації щодо викладання навчальних предметів у 2016/2017 навчальному році

Рекомендації до 2016/17 навчального року

Міністерство освіти і науки надало для практичного використання методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.

Відповідний лист Міністерства освіти і науки №1/9-437 від 17 серпня 2016 року надіслано управлінням (департаментам) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, а також Інститутам післядипломної педагогічної освіти та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів.

У листі надані рекомендації щодо викладення навчальних предметів початкової, основної та старшої школи у 2016/2017 навчальному році.

ЗАВАНТАЖИТИ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Освіта.ua
22.08.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таїсія
колеги,скажіть кількість годин з англ мови таки зменшено до 2, в 6-7 класах, чи ні? мені сьогодні директор оголосила,що тепер за навч планом по 3 год там не може бути....тільки по 2....
Алла
Для Таїсія: у нас и было по 2
Коментувати
Вчитель
Скажіть будь ласка, у рекомендаціях сказали, що вчитель самостійно обирає формат календарного планування, а на колегії наголосили. що лише за рішенням школи. Кого слухати? Адже неможливо в досить короткий термін передрукувати календарні плани з усіх навчальних предметів у початкових класах. А вже надрукованими книжечками користуватися не дозволяють.
unforgiven
Якщо читати рекомендації до 2016/17 навчального року, то складається враження, що хтось приїхав з моря і за ніч склепав маячню... Ось така реальна якість освіти від міністерстві освіти і науки України. А ще критикують учителів...
Анастасія
Такі помилки"викладення" замість "викладання" є неприпустимими і ганебно би було МОНу за такі прогалини.
Ася
МОНу що викладання, що викладення різниці немає. Ці рекомендації зроблені на швидкоруч, аби як. Господи, коли прийдуть профісіонали своєї справи, а не злодії в овечій шкурі?
Олеся
В останньому абзаці даної статті слово "викладення", напевно, мало би бути замінене на "викладання"
unforgiven
Для Олеся: правильно - навчання. Викладають у ВНЗ. Хоча нинішньому МОН, паралельно.
Коментувати
Татка
Цікаво, що з фізичною культурою в початковій школі? Де роз’яснення?
наталя
то за якою ж програмою навчати анг.мови у 8 класі???????????
Лада
ПРОГРАМА для загальноосвітніх навчальних закладів ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 10―11 КЛАСИ Рівень стандарту (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2016 року № 826) на 10 клас - 52 години, а за навчальними планами в класах певних профілів передбачається тільки - 35 годин! Це як?
витязь
Для Лада: Можете сильно не переживати! МОН виправив ситуацію: на сайті МОН текст програми на даний час змінено ( в 10 класі -35 годин) а матеріал залишено як для 52 годин. Ось так працюють наші реформатори!!! Ганьба МОНУ
дістало
До того ж офіційної "версіїї" методичних рекомендацій десь зникло два абзаци. В яких захзначено, що академічний рівень і рівень стандарту -52 год. Мене переповнюють емоції!!!
Коментувати
І сміх і гріх
Цитата: «У програмі з «Іноземних мов» суттєво спрощено вимоги до письма для учнів 1-го класу вилучено складні граматичні форми, що належать до мовного рівня А2: множина іменників». Невже МНОЖИНА ІМЕННИКІВ – це складна граматична форма?! А як без неї вчити англійську мову у 1 класі? Усі предмети в 1 екземплярі?
Олег
Дуже багато невідповідностей у методичних рекомендація зі списком рекомендованих програм на навчальний рік, особливо це стосується варіативної складової. Зверніть на це увагу, Шановні чиновники!
***
Для Олег: Зате з картинками!
Коментувати
Аnna
З іноземної міністерство рекомендує для 8 класу стару програму за 2005 рік. Маячня якась, а не рекомендації. А ще судять чиюсь роботу невігласи.
Валентина
Для Аnna: Це мається на увазі 9 клас. адже нинішній 9 клас навчається за старою програмою.
Валентина
Для Аnna: Ще раз передивилась.Справді, для 8 класу програма не названа.у мене 9 , то я буду користуватись 2005 р., а що ж 8?
Коментувати
Світлана Богдзієвич
Українська література. В рекомендаціях для 10 класу вказано, що на вивчення творчості Панаса Мирного 2 год., а за програмою (зі змінами 2016) їх 5. Де правда?
Chevalier
Для Світлана Богдзієвич: По-перше, на вивчення творчості Панаса Мирного виділяємо 5 годин (за програмою і за... звичайнісінькою логікою). По-друге, вчитель має право змінювати кількість годин. Цитую програму: "Біля кожної теми запропоновано необхідну кількість годин, однак учитель може її змінювати."
Коментувати
До речі
Про іноземну. Чергова маячня з купою помилок, а не рекомендації...
Початківець
Було сказано, що в методичних рекомендаціях буде докладно описано методику роботи над есе у 3 класі та методику роботи над навчальними проектами. Де вони, ці методики? І ще. Навіщо на всю країну розказали про заборону червоної пасти, а насправді це стосується тільки адаптаційного періоду. Те ж саме з олівцем. Та й техніку читання (особливо при перевірці читання мовчки) залишили, від неї залежить навіть яку оцінку отримає учень. Як пояснити тепер це батькам? Вони ж почули по ЗМІ, що тепер помилки не виправлятимуть у початковій школі, техніка читання не важлива, та й писатимуть початківці олівцями... У нас завжди так, почули дзвін, а звідки він?
Вчитель
Цікаво, а чи радилися, хоча б з одним учителем, щоб виробити такі рекомендаціі?
моя думка
Для Вчитель: Навіщо???????????????? Хто має радитись хоча б з одним учителем ?????? Вони у МОНі а ви де???????????????? Та у нас у школі(років 10-15) ніхто не радиться хоча б з одним учителем, а ви про МОН..........................
Коментувати
English Teacher
Агов, teachers, як вам методичні рекомендації з іноземної мови? Чи то тільки мені одній видається, що наше міністерство деградує рік від року разом з нашими учнями?!!!
До речі
Для English Teacher: Чергова маячня з купою помилок, а не рекомендації...
Студент
А можете скинути силку, де знаходяться методичні рекомендації з англійської мови в початкових і в середніх класах...
English Teacher
Тримайте, трохи опрацьовані рекомендації МОНу, викинули непотрібне http://vippo.org.ua/index.php?pagename=recommendations
Коментувати
леся
Школа отримала підручники на 8 клас з 3-х предметів: алгебра, Мистецтво і біологія
Ірен
Для леся: Щасливі....
Коментувати
Анна
У методичних рекомендаціях немає важливої РЕКОМЕНДАЦІЇ як навчати дітей 8 класу без підручника (наша школа не отримала ЖОДНОГО, а для 7 і 4 лише 50 % в кінці минулого навч.року)
Вчителька
Для Анна: Наша школа вже отримала частину підручників для 8 класу в повному обсязі. Так що цього року вони таки будуть.
Коментувати
Учитель
Нібито й країна змінюється, а рекомендації одні й ті ж самі, із року в рік. Не вистачає конструктивної критики та дійсно РЕКОМЕНДАЦІЙ.
Марина
Для Учитель: Тому що в Міністерстві освіти їм усім не вистачає мозку, щоб щось зрозуміти самим, а не те, щоб ще й рекомендації дати для вчителів.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!