Рекомендації до 2016/17 навчального року

МОН надіслало рекомендації щодо викладання навчальних предметів у 2016/2017 навчальному році

Рекомендації до 2016/17 навчального року

Міністерство освіти і науки надало для практичного використання методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році.

Відповідний лист Міністерства освіти і науки №1/9-437 від 17 серпня 2016 року надіслано управлінням (департаментам) освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, а також Інститутам післядипломної педагогічної освіти та керівникам загальноосвітніх навчальних закладів.

У листі надані рекомендації щодо викладення навчальних предметів початкової, основної та старшої школи у 2016/2017 навчальному році.

ЗАВАНТАЖИТИ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Освіта.ua
22.08.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Таїсія
колеги,скажіть кількість годин з англ мови таки зменшено до 2, в 6-7 класах, чи ні? мені сьогодні директор оголосила,що тепер за навч планом по 3 год там не може бути....тільки по 2....
Алла
Для Таїсія: у нас и было по 2
Коментувати
Вчитель
Скажіть будь ласка, у рекомендаціях сказали, що вчитель самостійно обирає формат календарного планування, а на колегії наголосили. що лише за рішенням школи. Кого слухати? Адже неможливо в досить короткий термін передрукувати календарні плани з усіх навчальних предметів у початкових класах. А вже надрукованими книжечками користуватися не дозволяють.
unforgiven
Якщо читати рекомендації до 2016/17 навчального року, то складається враження, що хтось приїхав з моря і за ніч склепав маячню... Ось така реальна якість освіти від міністерстві освіти і науки України. А ще критикують учителів...
Анастасія
Такі помилки"викладення" замість "викладання" є неприпустимими і ганебно би було МОНу за такі прогалини.
Ася
МОНу що викладання, що викладення різниці немає. Ці рекомендації зроблені на швидкоруч, аби як. Господи, коли прийдуть профісіонали своєї справи, а не злодії в овечій шкурі?
Олеся
В останньому абзаці даної статті слово "викладення", напевно, мало би бути замінене на "викладання"
unforgiven
Для Олеся: правильно - навчання. Викладають у ВНЗ. Хоча нинішньому МОН, паралельно.
Коментувати
Татка
Цікаво, що з фізичною культурою в початковій школі? Де роз’яснення?
наталя
то за якою ж програмою навчати анг.мови у 8 класі???????????
Лада
ПРОГРАМА для загальноосвітніх навчальних закладів ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 10―11 КЛАСИ Рівень стандарту (затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2016 року № 826) на 10 клас - 52 години, а за навчальними планами в класах певних профілів передбачається тільки - 35 годин! Це як?
витязь
Для Лада: Можете сильно не переживати! МОН виправив ситуацію: на сайті МОН текст програми на даний час змінено ( в 10 класі -35 годин) а матеріал залишено як для 52 годин. Ось так працюють наші реформатори!!! Ганьба МОНУ
дістало
До того ж офіційної "версіїї" методичних рекомендацій десь зникло два абзаци. В яких захзначено, що академічний рівень і рівень стандарту -52 год. Мене переповнюють емоції!!!
Коментувати
І сміх і гріх
Цитата: «У програмі з «Іноземних мов» суттєво спрощено вимоги до письма для учнів 1-го класу вилучено складні граматичні форми, що належать до мовного рівня А2: множина іменників». Невже МНОЖИНА ІМЕННИКІВ – це складна граматична форма?! А як без неї вчити англійську мову у 1 класі? Усі предмети в 1 екземплярі?
Олег
Дуже багато невідповідностей у методичних рекомендація зі списком рекомендованих програм на навчальний рік, особливо це стосується варіативної складової. Зверніть на це увагу, Шановні чиновники!
***
Для Олег: Зате з картинками!
Коментувати
Аnna
З іноземної міністерство рекомендує для 8 класу стару програму за 2005 рік. Маячня якась, а не рекомендації. А ще судять чиюсь роботу невігласи.
Валентина
Для Аnna: Це мається на увазі 9 клас. адже нинішній 9 клас навчається за старою програмою.
Валентина
Для Аnna: Ще раз передивилась.Справді, для 8 класу програма не названа.у мене 9 , то я буду користуватись 2005 р., а що ж 8?
Коментувати
Світлана Богдзієвич
Українська література. В рекомендаціях для 10 класу вказано, що на вивчення творчості Панаса Мирного 2 год., а за програмою (зі змінами 2016) їх 5. Де правда?
Chevalier
Для Світлана Богдзієвич: По-перше, на вивчення творчості Панаса Мирного виділяємо 5 годин (за програмою і за... звичайнісінькою логікою). По-друге, вчитель має право змінювати кількість годин. Цитую програму: "Біля кожної теми запропоновано необхідну кількість годин, однак учитель може її змінювати."
Коментувати
До речі
Про іноземну. Чергова маячня з купою помилок, а не рекомендації...
Початківець
Було сказано, що в методичних рекомендаціях буде докладно описано методику роботи над есе у 3 класі та методику роботи над навчальними проектами. Де вони, ці методики? І ще. Навіщо на всю країну розказали про заборону червоної пасти, а насправді це стосується тільки адаптаційного періоду. Те ж саме з олівцем. Та й техніку читання (особливо при перевірці читання мовчки) залишили, від неї залежить навіть яку оцінку отримає учень. Як пояснити тепер це батькам? Вони ж почули по ЗМІ, що тепер помилки не виправлятимуть у початковій школі, техніка читання не важлива, та й писатимуть початківці олівцями... У нас завжди так, почули дзвін, а звідки він?
Вчитель
Цікаво, а чи радилися, хоча б з одним учителем, щоб виробити такі рекомендаціі?
моя думка
Для Вчитель: Навіщо???????????????? Хто має радитись хоча б з одним учителем ?????? Вони у МОНі а ви де???????????????? Та у нас у школі(років 10-15) ніхто не радиться хоча б з одним учителем, а ви про МОН..........................
Коментувати
English Teacher
Агов, teachers, як вам методичні рекомендації з іноземної мови? Чи то тільки мені одній видається, що наше міністерство деградує рік від року разом з нашими учнями?!!!
До речі
Для English Teacher: Чергова маячня з купою помилок, а не рекомендації...
Студент
А можете скинути силку, де знаходяться методичні рекомендації з англійської мови в початкових і в середніх класах...
English Teacher
Тримайте, трохи опрацьовані рекомендації МОНу, викинули непотрібне http://vippo.org.ua/index.php?pagename=recommendations
Коментувати
леся
Школа отримала підручники на 8 клас з 3-х предметів: алгебра, Мистецтво і біологія
Ірен
Для леся: Щасливі....
Коментувати
Анна
У методичних рекомендаціях немає важливої РЕКОМЕНДАЦІЇ як навчати дітей 8 класу без підручника (наша школа не отримала ЖОДНОГО, а для 7 і 4 лише 50 % в кінці минулого навч.року)
Вчителька
Для Анна: Наша школа вже отримала частину підручників для 8 класу в повному обсязі. Так що цього року вони таки будуть.
Коментувати
Учитель
Нібито й країна змінюється, а рекомендації одні й ті ж самі, із року в рік. Не вистачає конструктивної критики та дійсно РЕКОМЕНДАЦІЙ.
Марина
Для Учитель: Тому що в Міністерстві освіти їм усім не вистачає мозку, щоб щось зрозуміти самим, а не те, щоб ще й рекомендації дати для вчителів.
Коментувати