Зміни в освіті залежать від мотивації вчителів, - міністр

Запровадження змін в освіті значною мірою залежатиме від вмотивованості освітян

Зміни в освіті залежать від мотивації вчителів, - міністр

Втілення запроваджених змін в освіті значною мірою залежатимуть від професіональної підготовки та вмотивованості освітян. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час зустрічі з освітянами Волині.

Одним із способів підвищення мотивації вона назвала добровільну сертифікацію, за результатом якої вчителі зможуть отримати надбавку до заробітної плати. Сертифікація у вигляді зовнішнього тестування є добровільною та існуватиме разом зі старою формою підвищення кваліфікації – атестацією.

«Ми розглядаємо вчителів, які пройдуть сертифікацію, як агентів змін, які розуміють про що реформа і можуть поділитися цим досвідом зі своїми колегами», - зауважила міністр освіти.

Освіта.ua
28.07.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ребята,я вам
подкину вот что.Подумайте.Украина как страна не нужна определённому кругу людей.Теперь далее.Чем менее образовано население,тем оно более агрессивно.Много действий не нужно.Делается всё для того,чтобы дети,которые закончат школы,стали неумеющими мыслить взрослыми.Агрессивными.Гражданская война преобретает более широкий характер.НАстолько широкий,что начинает угрожать безопасности рядомнаходящихся стран настолько(в принципе это можно и раздуть информационно),что главны игроки мирового сообщества решают(объявляют),что Украине необходимо внешнее руководство.Назначают внешних руководителей на определённые территории.К примеру-западной Украиной руководит Польша... Таким образом прибирая НАШИ территории к своим рукам(государствам).Каким боком к этому учителя и министерство О Б Р А З О В А Н И Я?А вот вы и подумайте.В особенности те,кто тесно с ними общается.Пишу здесь,чётко понимая,что человекам,для отго,чтобф они приняли мысль,её следует либо пхать со всех сторон,либо тот,что её озвучивает
либо тот,кто
её озвучивает,должен иметь более высокий социальный статус.ЭТОТ закон работает для всех.Так что наезды на Гриневич,в принципе,бесперспективны.Она не примет того,что ей даже орать станут прото учителя. Не пробуйте словестно опровергать.Просчто примите данное к сведению. В особенности те,кому нет 35.Чтобы было так,как Вы считаете правильным,пробуйте объединяться для С О П Р О Т И В Л Е Н И Я.Ничего другого не сработает.Лишь сопротивление глупости.Просто НЕ выполнять...
Коментувати
Сергей
Совершенно понятно, что олигархически-воровское государство, к которому принадлежит и пани министр ( по определению-- нравится это ей или нет) будет заинтересовано в учителе только в том случае, когда учителя вымрут физически. Думаю, лет через 5. Первое время можно будет сократить штат, поднять продолжительность рабочего времени, увеличить функционал и т.д., что даст экономию средств на повышение зарплат. Это еще 5 лет. За это время пройдет децентрализация и школы можно будет скинуть ( хотя бы колледжи) на местную власть. Опять экономия. И если Украина еще будет через 15 лет субьектной с населением около 30 миллионов убираем помощь при рождении и закупаем роботов в Японии. Адью учителя. Робот всегда расскажет то, что нужно будущему работодателю. А лучше закупить сразу рабочих роботов. Такого не может быть? Спросите у кочегаров, телефонистов и телеграфистов, шахтеров и пр. Ну зачем панам умные люди? Чтобы задавали ненужные вопросы, мешали воровать? Или не дай Бог создавали конкуренцию? неееет! Только для...
Павлович
Де Закон про середню освіту? І де та сертифікація ?! Хоч Положення про сертифікацію? Хто (чи що ) її проводить? Де? Де програма (не питання), якийсь зразок ?Де фінансові резерви у фонді оплати праці? І пройду я ту вашу сертифікацію, а бухгалтерія скаже: - " фонд заробітної плати не передбачає підвищення Вашого окладу!". Шановна пані Міністр,не говоріть ,вибачте,дурниць про те,чого взагалі немає.
Вчитель
Якісна освіта можлива за умови поваги до вчителя з боку держави та батьків. Пенсіонерам,звичайно, потрібно йти на песію, а не добивати сучасних дітей. Директорів, які працюють на себе і свою сім"ю час відправити теж, мабуть, у бізнес, а не до дітей. За порушення дисципліни на уроках своєю дитиною батьки мають платити штрафи ( і дитина потім подумає ій вчитися чи зривати урок і заважати тим дітям, які дійсно хочуть вчитися). Прибрати РАЙОНО, зробити 1 міський освітній центр , директорів обирати за конкурсом. А вчителі мають просто любити дітей і свою професію, мати гідну зарплату і працювати, як це робиться в цивілізованих країнах. А у нас як, директор у школах головний, може дозволити собі сам по відношенню до вчителів, що захоче і про це ніхто і знати не буде, а районо його підтримає. ось і всі реформи. Почніть з верхів і реформи можна поступово проводити, а так нічого не вийде. Занадто застарілий склад учителів і директорів навчальними закладами.
Вася
У нас в школе даже обычную, традиционную аттестацию не каждому дано пройти)) Директор как-то "забывает", что аттестация проходит не раз в 10 лет, а чаще. Если вы побывали в декрете 3 года, у вас нет никаких шансов, вы можете годами (годами!!!) подтверждать свою вторую категорию. Потому что наш засидевшийся директор в прочной связке с РОНО, они там "решают", кому давать следующую категорию, а кого пропустить. Родственники и денежные обслуживаются вне очереди,и с момента получения диплома дорастают до высшей категории всего за 5 лет. Вот с этим нужно бороться как-то.
Поке Мон
Сертификация, мотивация, аттестация... Определенные комитеты сделают все возможное и невозможное, чтобы учитель провалил эту -цию и остался на прежнем уровне в финансовом, а значит и социальном, смысле. Я понимаю, ЗНО нужно, проходной балл для абитуриентов повышать нужно, иначе скоро будет некем набивать вузы, а значит, набивать бюджет и зарабатывать на студентах будет нечего. А что учитель? Что с него возьмешь? Могу себе представить тупость вопросов по педагогике или методике преподавания, да там профессор без рюмки не разберется.
вчитель
Найкращі екзаменатори у вчителя -це учні.Вже майже 30 років іду до дітей на урок і кожного разу,як вперше, готуюсь до нього. Діти є різні, і тільки вони зроблять висновок про компетентність вчителя, а результатом цього буде ставлення їх до вас зараз, і через багато років. Я не боюся ніякої сертифікації, якби тільки тести не склали якісь некомпетентні ,які ніколи в школі не працювали,а теорію візьмуть із книжок, які нікому непотрібні,а в школі немає коли читати непотрібну літературу. Назвіть мені хоч декілька прізвищ,які достойні мене сертифікувати.
Учитель
Для вчитель: Повністю підтримую Вас
Коментувати
Вчитель
Чомусь у всіх галузях мотивацією до якісного виконання посадових обов’язків вважають високу зарплату, а в освіті - сертифікацію. Швидше за все так відбувається через те, що в державі добре знають "психологію вчителя", тому і катаються на його шиї. Можливо 1 вересня вчителям потрібно починати не з святкових лінійок, а з страйків на шкільних подвір’ях. До тих пір поки вереснева тарифікація не буде зроблена з посадовим окладом молодого спеціаліста мінімум 5000 грн.
Поке Мон
Для Вчитель: Совершенно с Вами согласна!
Коментувати
чиста правда
Спочатку викуріть зі шкіл директорів-хабарників (думав, що таких небагато, як я помилявся), а тоді беріться за всіляки реформи . Бо коли бачиш п"ять днів на тиждень псевдокерівника, який дбає не про якість знань дітей чи соціальний статус нещасного вчителя, а про те як і де вкрасти, скільки і з кого взяти хабарів, то натхнення плідно працювати поступово зникає.
Скалолаз
я чистая правда: Да вы просто боитесь. Продемонстрировать собственную некомпетентность мужество иметь нужно!
соперник
Для Скалолаз: есть люди,считающие некомпетентными тех,кто быдет составлять сертификационные вопросы. Так что - сертификация,это поиск "своих" для тех,кто некомпетентен... Для полного развала ...
Коментувати
unforgiven
Народні депутати і судді отримали надбавки (які вчителям і не снилися!!!) без сИртеФФікації. Хоч у Верховній Раді і в юстиції одні Де Біли, які закінчили три класи допоміжної школи!!!
Одесситка
Для unforgiven: Если бы только это! Верховна Рада - это такое сборище, где под одной крышей воры, судимые, подследственные, разыскиваемые полицией, алколоиды, всякие певички-кумушки))
Коментувати
unforgiven
Висока зарплата - якісна освіта. Плюс невтручання некомпетентних чиновників у навчально-виховний процес. Вся мотивація. P.S. Міністра і замміністра перевести на хліб і воду. Все-одно від них ніякої користі.
в сказке легко
"Решил царь узнать , что о нем думает народ его и пошел гулять по городу, по полям и селам, а сам все спрашивал как люди к нему относятся. Разузнал и исправил свои ошибки". - присказка. Наша сказка впереди и закончится иначе, чем с богатым царем, у нас царей нет... а так хочется царствовать... Но...время все меняет и царей, и королей, а народ...
ASIB
Сайт освіта видаляє непотрібні їм коментарі...Цікаво чому?
и не только
Для ASIB: комментарии.Почему? Потому что чисто совковое мышление у ребят;)Хотя они этого и не осознают
Коментувати
Одесситка права 100%
Меня оценивали те,кто и близко рядом не стоял в плане реализованности Успехов учеников и Дела (детского).Нет,они дали мне ту категорию,которая была нужна мне.--А вот то,что руководство некоторым из них дало презент за бездействие и нулевые достижения - так ведь и сертификацию проводить будут такие же. Мало того,что такие же,но и те,кто вредит делу качественного обучения детей. Так что-давайте оставим мысли о сертификации до тех пор,пока не определимся как именно влиять на качество обучения детей и кто будет составлять вопросы на сертификацию.
Анжела
Сьогодні у школах залишились лише віддані своїй справі люди, талановиті й досвідчені вчителі. Ніяка сертифікація непотрібна. Дайте учителям гідну (європейську ) зарплату,про яку говорять уже ....надцять років поспіль , і молоді спеціалісти будуть стояти в черзі за місцем у школі , не має значення в селі чи в місті. Наші міністри з високих трибун просто не уявляють як існують (виживають) особливо сільські школи і які уних проблеми!!!!!!!!
Одесситка
Сертификация-то может и добровольная, но там есть один противный пунктик: оценивать нас будет помимо всего прочего директор и коллеги. Захочет ли директор (завуч), привыкший за много лет "брать" и ничего не делающий просто так, помогать вам получать эту несчастную надбавку? А коллеги? Никто на трезвую голову не одобрит ваше рвение, кто-то вспомнит, что вы не уступили ему кабинет, не поделились часами или просто вы симпатичнее собрата по сертификации) Просто г-же Гриневич нужно поставить кривую галочку, что реформы проводятся и "все как в Европе"))
Марта
Для Олена: Підтримую на всі 10000%.Всі заяви МОН,пані Гриневич просто "СЛОВОБЛУДИЕ",нічого нового,про все це ,не раз говорено!!! ПРОСТО ІНШІ СЛОВА!!! Цікаво коли будуть ДІЇ????
Олена
В первую очередь- начните сертификацию с себя, панове чиновники! У рядовых учителей есть серьезные сомнения в вашей компетентности.
Vasyl Chepara
рабські зарплати можуть привести лише до змін рабів
Ольга
Ця "система" є дуже недосконалою. Атестація - часто-густо субєктивна думка окремого кола людей, які, на жаль, захочуть або не захочуть дати звання і вищу категорію. З сертифікацією щоб не вийшло так, що вчителі будуть постійно вдосконалювати протягом пяти років свої знання задля успішної здачі ЗНО, а формування знань, умінь і навичок у дітей відійде на другий план. Сертифікацію на володіння майбутнім педагогом предметом викладання потрібно запроваджувати ще у ВНЗ, щоб дипломів "липових" не давали!
Олекса Позняк
Для Ольга: так і буде
Коментувати