Гриневич: PISA покаже слабші та сильніші місця нашої освіти

PISA як порівняльне дослідження враховує критерії і фактори, які впливають на систему освіти

Гриневич: PISA покаже слабші та сильніші місця нашої освіти

У 2018 році Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів - PISA, що проводиться під егідою Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Дослідження проходить раз на три роки й спрямоване на оцінювання систем освіти в різних країнах світу на підставі тестування 15-річних учнів. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час заходу з нагоди приєднання України до Програми PISA-2018.

“PISA як міжнародне порівняльне дослідження враховує величезну кількість критеріїв і факторів, які впливають на систему освіти загалом. Завдяки цій програмі ми отримаємо серйозну додаткову інформацію, що допоможе правильно визначити  слабші та сильніші місця нашої системи освіти й вибудувати орієнтири, за якими далі формуватиметься освітня політика в Україні”, - зазначила Лілія Гриневич.

За словами міністра, для реформи української шкільної освіти дуже важливо отримати досвід оцінювання умінь та розробки завдань на основі компетентнісного підходу.

“Ми зараз працюємо над концепцією нової української школи, яка базуватиметься саме на компетентнісному підході. Тому PISA може дати для України дуже багато. Я сподіваюся, що наші вчителі, які ознайомляться з завданнями PISA минулих років, також зрозуміють на прикладі цього інструментарію, що означає компетентнісний підхід і в змісті освіти, і в оцінюванні”, - додала міністр освіти і науки.

“Саме дослідження проводитиметься лише в 2018 році. Зараз триватимуть підготовчі стадії до нього, готується інструментарій - спільні для всіх країн тести і опитувальники. Україна як член  цього дослідження братиме участь у розробці інструментарію, потім, за вже виробленими статистичними методами, серед 15-річних учнів вибиратимуть учасників дослідження. Такий підхід дозволить урізноманітнити склад групи, що  проходитиме тестування, це будуть діти з різних типів шкіл, різної місцевості тощо. Наступний етап – вибрана група дітей відповідатиме на тести та заповнюватиме анкету”, - пояснила Лілія Гриневич.

В Україні відповідальним організатором дослідження PISA-2018 визначений Український центр оцінювання якості освіти.

Освіта.ua
30.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Министру на заметку
Качественное образование должно быть доступным не только для детей Рубана (это военный такой переговорщик по пленным) или деточек нардепов, но и для мальчика Васи из неблагополучной семьи. И зарплата учителям должна быть не позорные 100 евро, из которых 50 уйдет на коммуналку, а такая же, как у педагогов, что учат детей Яценюка и Рубана.
Голосzнарода
Для Министру на заметку: В усьому світі якісна освіта доступна тільки тим, хто може за неї заплатити, або ж добитися права на неї своїми інтелектуальними здібностями. Якісна освіта для всіх це не данність, а привілегія у високорозвинутому суспільстві, і варто вже змиритися з тим, що з розпадом Радянського Союзу українське суспільство втратило цю привілегію, і значною мірою знеціненню цього суспільного блага сприяла стая низькоінтелектуальних вчителів, що не змогли сформувати покоління інтелектуалів-будівничих суспільних благ.
Министру на заметку
Для Голосzнарода: Перефразирую вас: кто умеет воровать, тот молодец
Коментувати
unforgiven
Якісна освіта - це школа там, де є діти!!! Це потужне матеріально-технічне та методичне забезпечення навчально-виховного процесу!!! Результати ЗНО нічого не говорять, вони не запорука успішної кар’єри в Україні. Високооплачувані професії (такі як суддя, прокурор, бізнесмен, народний депутат, податковий інспектор...) не вимагають високих знань, а лише початкового капіталу і вміння авторитетно грабувати власний народ. Ніяка PIS..A тут не допоможе!!!
Ну, померяем, а что дальше?
Сколько не меряй, а если нет комплексной программы развития образования и денег на это реформирование, то всякие измерения – выброшенные деньги на ветер. У нас есть деньги на реформирование?
Олекса Позняк
Сотни тысяч долларов на ПИСЮ не жалко.Это ж не из кармана Лили а с кармана учителя.Для чего у тебя академия педнаук, куча институтов? Да пропусти через ЗНО десяток школ из разных регионов и будет тебе полная картина.
Вова
Для Олекса Позняк: Какой десяток школ ещё нужно? Вон всю Украину который год пропускают через ВНО. Причём большинство предметов по выбору абитуриента, т.е. они думают, что выучили предмет. И что? Где практические выводы? Где коррекция? Кроме бесплодных разговоров "дітей пожалійте". Что ещё? За что жалеть? Если учителя могут ознакомиться с предыдущими материалами и начать работу, то кто мешает сделать это МОН? Нужно деньги "списать"?
Коментувати
Skjeld
Для чого всі ці PISA та інше... Ви дослухайтеся до народу, він вам усі проблеми повідомляє. А реакції 0? Знову витрачаєте марно кошти...