МОН планує спростити навчання дітей

За тиждень нові навчальні програми початкової школи з'являться в електронному форматі

МОН планує спростити навчання дітей

За тиждень навчальні програми початкової школи з'являться в електронному форматі на платформі ed-era.com, де їх можна буде переглядати, залишати коментарі і зауваження. Про це, за повідомленням Українська правда. Життя, в ефірі телеканалу 1+1 розповіла міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що програми сьогодні перевантажені зайвою інформацією, не відповідають віковим особливостям дітей і, найголовніше, містять багато знань, не потрібних їм у житті. 

"Стандарти переглядатимуться увесь наступний рік, але діти не можуть чекати. Особливі проблеми накопичилися у початковій школі. Дитина у 3-му класі не хоче йти до школи, випадає з процесу, їй важко, вона не розуміє. Тому ми оголосили інтерактивне розвантаження програм. Вперше ми на платформі ed-era.com викладемо з наступного тижня програми початкової школи, усі зможуть бачити, коментувати і висловлювати зауваження", — розповіла Гриневич.

За її словами, над полегшенням програм працюватимуть і вчителі: 360 із них вже зареєструвалося до участі.

"Ми, на жаль, не можемо змінювати склад предметів, бо вони затверджені державним стандартом. Тож вилучатимемо зайву інформацію. Це спрощення правил, їх відповідність віковим особливостям, недопущення дублювання тем", — пояснила міністр.

"Я прихильниця того, щоб виконання домашнього завдання не призводило до психологічних травм у дітей. Кожен з батьків знайомий із ситуацією, коли доводиться виривати сторінку з зошита і переписувати ще раз, тому що ви щось закреслюєте, виправляєте. Наша ідея доволі проста — дозволити вчителям у молодшій школі працювати з дітьми олівцем", — зазначила Гриневич.

Освіта.ua
06.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Nataly Nasa
Заберіть зайві предмети з началки, залиште їм у першому класі саме математику, читання, мову, фізкультуру, малювання иа музику...І все! Нехай опанують все повільно! У другому додайте інформатику (бо 95% дітей її гарно сприймають), легку! природу та легку! англійську. І знову повільно! У третьому классі можна вже пришвидшити темп. А ось всі інші предмети в началці - зайві!!! Почуйте людей вже нарешті!
просто згадалося
Мені уже за 50, вивчилися мої діти, до школи пішли внуки. Я у школу пішла у 8! років, бо до 7 мені на 1 вересня не вистачило 11 днів. Вчилися 6 днів, і кожного дня читали, писали і рахували. Кожного було читання, письмо і математика. У інститут поступала своїми силами (росла без батька) та про інший вступ і не допускалося навіть, у 1-3 класах мала по 4 уроки, вчилася 10 років. Ні, я розумію, що змінювати щось потрібно, але свого внука у 6 рочків у школу переконала своїх дітей не пускати, і нічого, знаєте, страшного. Маємо життєрадісного хлопчика, який із задоволенням вчить англійську (з нею до школи не був знайомий), прекрасно малює, пише без помилок, читає швидко, а от з математикою попомучилися. Так, він гуманітарій, проте навіть з математики сильніший за своїх однокласників, які на рік, а то й півтора молодші
з приводу слів Олени щодо часу на вивчення Букварика...
Враження таке, що люди вирішили,що діти почали розумнішати швидше.Тобто те,що діти швидко навчаються тикати пальцями у клавіатуру дорослі люди прийняли за те,що розум дитини працює швидше,бо діти змінилися.Тобто ПОВНЕ нерозуміння того,що діти залишилися тими самими,а змінилася орієнтація мозку на діяльність.Якщо "до того"діти працювали рувами, сприймали світ через різні органи чуття,то сьогодні вони сприймають світ через вуха-очі----ВСЕ.А люди,які НЕ МАЮТЬ знань,талдонять про те,що діти стали розумнішими.І через те намагаються впихнути в їх голови,що недоотримують інформації про світ,інформацію про букви-цифри-рахунок...Висновок,який з*вляється у все більшої частини РОЗУМНОЇ молоді-НЕ віддавати дітей до українських шкіл як таких,які НЕ здатні дати доброї,корисної освіти.
Влад
"... Забезпечити подоланя превантаження учнів шляхом вивільнення навчальних програм і підручників від зайвої деталізації і другорядного матеріалу." - ЦК КП України і Рада Міністрів УРСР. Постанова від 8 грудня 1966 року. м. Київ.
мама другокласника
А як бути з таким розрекламованим проектом "Інтелект України"? Хтось цікавився змістом програми і тією інформацією, якою мають оволодіти учні??? Це ж просто якась акія "Вивчи все".Для чого дитині в 2 класі знати з чого складається молекула, в 1-му знати назви всіх морів- океанів планети і вивчати літературу далеко не україномовного напрямку. І що цікаво, проект не згортають, а навпаки прогресивно наступають. От таке розвантаження для початкових класів. ( Звичайно, скажуть, що це вибір батьків).
Алла
Хто працює в початковій школі, хто бачить цих діток на уроках, той зрозуміє, чому потрібно спрощувати програми і підручники. Тому, що діти не доросли ще до теперішніх програм. Так, колись до школи йшли діти з 7 років і більшість не вміли читати, а тепер з 6 років дитина мусить і читати і рахувати. Невже стали народжуватись лише вундеркінди? Навпаки, діти стали гірше сприймати науку. Дитина має гратися і у грі пізнавати світ, здобувати знання. І ніякі методики не здолають природній розвиток.
Нелли
Сегодня родители буквально учатся дома за детей. Потому что сложная программа. Это не нормально. И раньше позволялось идти в школу, даже не умея читать. А сейчас поступающий в 6 лет сдает сложные экзамены.
Марина
Куди вже спрощувати! Раніше з буквариком на жовтневі свята прощалися, а зараз весь перший клас тягнуть! В початковій школі найкраща память, уява, здатність до абстрактного мислення... Психологічний стрес дітки мають не від складної програми, а від роздвоєності ситуації. Вдома батьки замість того, щоб додаткові пів години присвятити дитині та допомогти з домашнім завданням, говорять, що в школі не мають стільки задавати. А дитинка не може обрати, чий позиція краща: вчителя, що заохочує до навчання, чи батьків, затюканих роботою або просто лінивих. Батьків треба виховувати, а не робити з дітей недоучених невротиків
Марта
Для Марина: Не на жовтневі ,а перед Новим роком!! І кількість годин на читання була більша ,і читали тексти а не віршики.Не було звукових моделей,У 1класі не пояснювали Коли Буква "Я" дає два звуки і т.д,.а за математику взагалі не говорю. Розвязували в межах 20 до автоматизму.
Олена
Коли ми Буквар вивчали до грудня, діти йшли в школу з 7 років. А тепер в грудні другого класу, дітям також по 7 років, ми вже знайомимо їх з множенням. Чому шестирічні учні у 90-их роках радо йшли в школу? Бо не було Державного стандарту ( який не можна змінити), бо в 1 класі додавали і віднімали в межах 20, бо множення і ділення вчити у 3 класі, бо у 3 класі не потрібно було у грудні( коли все покрите снігом) готувати проект "Гербарій рослин моєї місцевості" і т.д. можна продовжувати довго.
Коментувати
ОЛЬГА
Я вважаю,що кожен повинен виконувати свої обов’язки.Вчитель- вчити,а ті кому належить -складати програми. Ви тільки уявіть скільки ДАРМОЇДІВ сидить на вчительській шиї: всілякі інститути,оіппо,мон, скільки науковців пишуть дисертації??? А РЕЗУЛЬТАТ -0. Нічого якісного створити не можуть, ТЕПЕР ВЖЕ ВЧИТЕЛІВ ЗАЛУЧАЮТЬ.
Мирослава
Другий рік чи третій створюють комісії і все спрощують,РОЗВАНТАЖУЮТЬ.Тільки спрощення не видно!!! Іпостає питання Чим займаються інститут педагогіки і психології АПН,ІМЗО,МОН ?? За що вони отримують зарплатню??? Якщо не здатні,то нічого витрачати кошти платників податку.ОСЬ ДЕ ПОЛЕ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ!!! Ось кого необхідно сертифікувати на профпридатність!!!!
ss
Для Мирослава: отримують зарплату за ДПА і ЗНО. ..
Коментувати
N
Спрощувати треба. Чому б не взяти за основу методику Вальдорфських шкіл?
Є. Балов
У вас там професіонали чи проФФесіАнали працюють над програмами? Міністерство освіти повинно забезпечити школи ЯКІСНИМИ програмами і відповідно ЯКІСНИМИ підручниками з першого разу, а не планувати всякі там спрощення, якщо йдеться про ЯКІСТЬ освіти... Бо виходить, кричите про ЯКІСТЬ освіти, програми, виявляється НЕЯКІСНІ і вимагають спрощення!!!