Гриневич: необхідно створити умови для інклюзивної освіти

Освіта для дітей з особливими потребами залежить від уміння диференціювати навчання

Гриневич: необхідно створити умови для інклюзивної освіти

Якісна освіта для дітей з особливими потребами залежить від уміння педагогів диференціювати навчальний процес, щоб забезпечити доступність освіти для дітей з різними можливостями і потребами. Про це зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час спілкування з керівниками шкіл у Житомирі.

За словами міністра, навчальні заклади повинні бути підготовленими, щоб приймати дітей з особливими потребами.

«Заклади мають докласти зусиль для створення в них належних умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами», - підкреслила Гриневич.

Вона також зазначила, що Міністерство спільно з органами управління освітою виконавчої влади та органами місцевого самоврядування впроваджує комплекс заходів щодо розвитку мережі навчальних закладів, які запроваджують інклюзивне навчання - забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання у загальноосвітніх навчальних закладах.

За її словами, важливу роль у забезпеченні якісної освіти для дітей з особливими потребами відіграє підготовка педагогічних кадрів. З цією метою у вищих педагогічних навчальних закладах запроваджені навчальні курси, а розділ про основи освіти для дітей з особливими потребами включено до навчальних програм для слухачів курсів підвищення кваліфікації на базі обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.

Лілія Гриневич також наголосила на необхідності просвітницької роботи серед батьків та дітей у навчальних закладах для того, щоб виховувати толерантне суспільство.

Разом з тим, на думку міністра, результат навчання дітей з особливими потребами буде задовільним лише за умови консолідації зусиль усіх інституцій, що опікуються долею таких дітей. Коли в одній команді будуть працювати управлінці, науковці, педагоги та відповідні фахівці, за активної участі батьків.

«Батьки та громадські організації є рушійною силою, за підтримки яких відбуваються зміни в системі освіти дітей з особливими освітніми потребами», - підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
03.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ira
Для дітей з особливими освітніми потребами вже давно існують спеціальні навчальні заклади, в яких за спеціальними програмами фахівцями здійснюється ЯКІСНЕ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНЕ НАВЧАННЯ І ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ. В таких школах наповнюваність класів 8 - 12 дітей. Кожна дитина отримує достатньо уваги, любові, тепла. В таких школах діти почувають себе впевнено, розвивають свої здібності, готуються до життя у соціумі. Ви уявляєте, як вчитель початкових класів ЗОШ має планувати свою роботу, якщо в класі , наприклад, будуть діти: аутисти, із затримкою психічного розвитку, із розумовою відсталістю, із ДЦП, слабозорі, слабочуючі, з розладами поведінки? Складати декілька планів за всіма спеціальними програмами? поурочних планів? Скільки реально педагог може приділити уваги таким учням ( навіть одному ) , якщо в класі навчається 30 і більше дітей? Хто під час уроку буде супроводжувати особливих дітей до туалету? їдальні? лікаря? Чи захочуть батьки? Думайте, що робите!
Ольга
У моєї співробітниці син-інвалід дитинства. Зараз йому 10 років. Хлопчик не говорить, пояснити свої потреби не може. Лікарі одностайного діагнозу поставити не можуть-і не ДЦП, і не аутизм. Але я не про це. Відколи дитині виповнилося 7 рочків, стали жінку "запрошувати" на, так звані, "освітянські" комісії, - мовляв, дитині давно пора ходити до школи. І кожний раз з тих комісій жінка приходить у сльозах. Вже приблизно два роки дитина - на індивідуальному навчанні. Приходить до нього молоденька вчителька з сільської школи, яку він дуже чекає. Вона з ним малює в розмальовках, вчить тримати ручку, водить його рукою в зошиті. Мама хлопчика каже, що для нього це вже великий успіх. А на тих комісіях "освітяни" ведуть себе настільки зверхньо! І стосовно молодої вчительки, і стосовно батьків. Питається, кому потрібні такі принизливі "оглядини". Але точно не батькам, які мають дітей з такими проблемами і яким вже зараз треба давати медаль за мужність. Треба бути більш толерантними!
Є. Балов
Гриневич мало каші з’їла в українській освіті. Їй би ще років 50 попрацювати вчителем по спеціальності в сільській школі на одну зарплату. Тоді толок буде.
Женечка!
Есть замечательнейший фильм "Статский советник" и лаконично сказанные Никитой Михалковым слова, когда тот общается с героем Алексея Меньшикова. Суть всего нашего БРЕДОВОГО образования показана ЭТИМИ словами, хотя речь шла вовсе не об образовании. Посмотрите.Мало того, что, возможно (вероятно, может быть...) получите удовольстви от игры актёров, да и от сюжета тоже, показывающего суть многого в этой жизни и этих рЭволюциях, так ещё и поймёте путь попадания таких как Гриневич на свои посты в системе.
Коментувати
Геннадий
А каким хорошим министром был Табачник! Не то, что нынешние инклюзивные министры.
Ми його добре пам’ятаємо
Для Геннадий: Це той самий міністр, з чиєї легкої руки для різних класів придумали «тяп-ляп» брошури з контрольними роботами і влаштували жваву торгівлю під кінець навчального року. З того часу головні спеціалісти у МОНУ видають щороку брошури з ДПА під своєю редакцією.
Є. Балов
Для Геннадий: Брат "гармоніста" был г@ндоном, но редким...
Коментувати
Олекса Позняк
А як те дитя на 4 поверх затягти?А туалет? А пандуси? Гриневич - міністр з особливими потребами.Підручники друкуй!!!
Свирид Опанасович
А для тих учнів, що вибачте, не дауни ви збираєтеся створювати нормальні умови навчання?
а зачем?
Для Свирид Опанасович: процесс выравнивания, он для всех одинаков...
???
Т.е. всех сделаем «даунами»?
Коментувати
ребята, у меня в классе училось два ребёнка, имевшие большие проблемы со здоровьем.Хорошего это не принесло ничего
Первые 5 лет дети учились все вместе. РЕзультат после 4 класса-1 сентября НИКТО не пожелал стать с ними в пару (идти за руки).Весь год попытки свести детей вместе практически ни к чему не привели.Да,я разумею,что роль учителя начальной школы в этом основная,но... Ведь все остальные учителя тоже люди и никто не даст гарантии того,что они сумеют сделать так,чтобы детей ПРИНЯЛИ в классе обычные дети,а не рассматривали как диковинку...Когда девочек перевели на индивидуальное обучение,им стало легче.(Учителям-не знаю.Мне-тяжело,поскольку если ребёнок НЕ в состоянии учиться,то и учитель не в состоянии его научить.Поэтому от таких уроков лучше отказываться в пользу прикладного действия,которое поможет выжить...)ДА,когда одна из учениц погибла,девочки плакали-рыдали,грустили об однокласснице.Но-кому это уже было нужно?ЗАЧЕМ мешать в кучу то,что не смешивается?Потому что в гамерике так?Но мы не гамериканцы.Мы-другие.И это следует учитывать.Есть там возле Гриневич хоть кто-то,умеющий думать?
n_dymitska
Сучасний етап інноваційного розвитку суспільства відзначається формуванням нового погляду на освіту й на місце людини в соціумі. Освіта набуває характеристик загальності, доступності, рівності...
g_kriza
Для n_dymitska: Освіта набуває характеристик загальності, доступності, рівності...То что доступно гению, не доступно человеку с низким интеллектом.
Коментувати
Лилия
а я не хочу, щоб моя дитина вчилася разом з "особливими" дітьми, я розумію, вони не винні, вони діти, але я хочу, щоб вчитель приділяв увагу неособливим дітям, а не намагався задовольнити особливі потреби однієї дитини за рахунок всіх дітей класу. Можете мене клювати, соромити - це моя думка, як мами!!!
точно
Для Лилия: Никто не хочет, но в стране нет денег. "Бытие определяет сознание" и общение с умными детьми, людьми обогащает - правы. Частные школы будут расти как грибы. Но эта роскошь для богатых, за границу будут отправлять учиться.
вот и дать им возможность
Для точно: расти как грибам и посмотреть,что из этого получится.А уж после рассуждать.Пока результат даже не одинаков.
Коментувати
maryna stanishevska
Дійсно включена одна лекція. Була цього року на курсах в Житомирі. Розповіли, наскільки віжливо і т. д. А реально що робити з дитиною, яка сидить (в кращому випадку) закривши голову руками, або кричить, так що решта дітей лякається. Хлопчик - аутист, розумний, але робить лише те, що сам хоче. Потрібно підготувати кілька різних видів роботи, не знаєш, що він захоче робити. А ще у класі більше 20 інших дітей!
XXX
"а розділ про основи освіти для дітей з особливими потребами включено до навчальних програм для слухачів курсів підвищення кваліфікації на базі обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти". Розсмішила )))