Учителі пропонують перейти на електронні журнали

На сайті Президента зареєстрована петиція, що містить пропозицію про заміну шкільних журналів

Учителі пропонують перейти на електронні журнали

На сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України зареєстрована петиція, що містить пропозицію про заміну паперових класних шкільних журналів на електронні.

Автор петиції зазначає, що відповідні приклади є у країнах Європи та світу.

«Шановні освітяни! Прийшов час змінювати життя на краще. Пропоную замінити паперові класні журнали на електронні, з якими можна працювати будь де та будь коли, при наявності доступу до мережі інтернет. Аналоги є у країнах Європи та світу. В Україні теж не мало прикладів запровадження таких на місцевому рівні. Сподіваюсь це буде зручно і вчителям, і адміністрації, і батькам», - наголошує автор.

 

Освіта.ua
03.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ivan Filin
Треба зробити сайт для вчителів, де вони зможуть вести журнали, робити звіти, отримувати звіти, та прцювати з дітьми та батьками учнів. Як що вже є такий сайт для освітян, напишіть будь ласка.
Наталія
Шановні колеги! Якщо є бажання щось змінити, шукаєш,як змінювати, а не "відмазки". Я працюю в звичайній сільській школі з кількістю учнів до сотні. Ще з 2011 року ведемо електронний журнал. Правда дублюємо оцінки і в паперовий. Подвійна робота... згодна, тому наполягаю на введенні електронного журналу. Вважаю, треба йти вперед. Наші вчителі спочатку теж "гули", а тепер пишаються собою. До речі, комп’ютер для вчителя - найнеобхідніша річ, не використовувати його нині в навчально-виховному процесі -злочин проти учнів і знущання над собою.
латания
Для Наталія: "...не використовувати його нині в навчально-виховному процесі -злочин проти учнів і знущання над собою." В селе есть компьютеры? В каждом кабинете? А что и кабинета есть? Цикаво, що за школа? Злочин - это отсутствие знаний у уччеников ваших. А на кнопки нажимать, много ума не нужно. В электронном жур. можно легко изменять оценки, подставляя коллег.Но, "что написано пером,то не вырубишь топором". Успехов вашей школе в освоении ЭЖ и создании дистанционного обучения, сайтов учителей. Не зацикливайтесь на ЭЖ, вперед к знаниям...
Finita
Для Наталія: Дайте вже спокій з отими совковими маніпуляціями типу "хто хоче зробити, шукає можливість"! То керівництво наше шукає можливість навісити на вчителя стільки дурної роботи, щоб він уже не мав часу вгору глянути й замислитися: "А що я взагалі тут роблю?" Щоб жив, як білка в колесі, думаючи не про дітей, а про те, аби черговий папірець вчасно кудись подати. А що папірців замало, то хай ще й у цифровому просторі розкошує - блоги, сайти, електронні журнали... Аби голову не піднімав і не вимагав нічого...
Коментувати
Павлович
А бескоштовну програму для заповнення і друку додатків для свідоцтв та атестатів слабО створити? Може починати треба з простого?
Учитель
имитация бурной деятельности попытка изменить форму без изменения содержания. ничего от этого не изменится.
петро
а внутрішні туалети вже проїхали? в нашому районі з 35 шкіл тільки в двох в райцентрі є. і то туди не пускають а мусимо ходити на вулицю. а інет хіба є? не смішіть мене.
Наталя
Електронний журнал - добре, але дійсно, оцінки можна буде виправляти та й де відшукати час. Достатньо змінити паперові журнали. Вдосконалити форму заповнення. Кожен вчитель підтримає, не важко виставити оцінки, найважче писати списки на кожній сторінці по 38 прізвищ.
Вікторія
А хто забезпечить вчителя технікою, щоб вносити оцінки вчасно, а не сидіти в комп’ютерному класі після уроків? Чи ще краще: випиши оцінки на папірець, а вдома сідай і заповнюй. А ще бухгалтерія перевірить, що "невчасно" заповнено журнал. А ще є один нюанс: це все редагується! І право доступу має не лише вчитель, а ще й адміністратор. А написане пером не вирубати топором...
Тетяна Лазарєва
Для Вікторія: А хто вкомп. клас Вас після уроків пустить? А якщо там уроки у другу зміну? До 20.00 чекатимете? А вчтиель інформатики не повинен жити у школі!
Коментувати
Ольга
На мою думку, ідея сучасна та необхідна. Але, за умови специфіки роботи нашої системи керування, я можу майже з упевненістю сказати, що заповнювати примусять і електронний журнал, і паперовий. Оскільки звіти ми надаємо і в електронному, і в паперовому вигляді. Абсурд? Так, але це реальність сучасної шли. Тож постає питання: хто і на яких засадах буде заповнювати електронний носій? Я згодна, але лише за умови відсутності подвійної роботи. Але сумніваюся, бо що ж будуть перевіряти наші шановні інспектори
А умови???
Не з нашими можливостями... Вже туалети внутрішні у сільських школах поробили, басейни побудували, корупцію в освіті подолали, комп’ютерами (потрібної якості і в потрібних кількостях) забезпечили. Наступна зупинка електронні журнали. А багато педагогів (особливо сільських шкіл) вільно володіють компом? Хоча ідея електронного журналу прекрасна
Лана
Вже пробували! Півроку працював-працював - а потім -раптом - Ой, збій програми, усі дані зникли - відновіть всю інфу заново...за півроку...до ранку...
Інна
Які електронні журнали??? Сільська школа, Інтернет через три дні на четвертий, комп’ютери 2003-го року, сільська рада ні копійки не дає на школу: немає грошей, а ви пропонуєте електронку! Та до райювідділу освіти легше пішки дійти, ніж відлправити електронний звіт!!!
О выставленных оценках вовремя.
Тема прошла.Оценка ВЫСТАВЛЕНА.Каким образом ребёнок, который УЖЕ ИЗУЧАЕТ новую тему, основанную на предыдущей, способен ещё что-то изменить?Что за бред, придуманный во времена 90х,когда массово начали выпыскать мендалистов,пытаются пропихнуть снова и снова люди,не осознающие схемы работы мозга,не знающие элементарных действий на пути получения знаний,но стремящихся повыше нарисовать оценку детям.Люди,не владеющие ОСНОВАМИ необходимых знаний рулят образованием и поворотами в нём,остальные,как бараны,звиняйте,внимают,поворачивают,кивают.А всё поторму что-слепы.Темно там,где должна быть,хотя бы,информация,если нет знаний.Родители,думающие родители,и БЕЗ просмотра журналов.юно в ОБЩЕНИИ с учителями ВСЕГДА помогали детям понять,что учение есть ТЯЖЁЛЫЙ ПОСТОЯННЫЙ НЕПРЕРЫВНЫЙ ТРУД.Наши,с позволения сказать,учителя,этого НЕ понимают.И вместо того,чтобы искать путь,которым следует двигаться дальше,нужно ликвидировать пробелы в ЗНАНИЯХ у самих"учителей".БРЕДОВОСТЬ ситуации на лицо
Вчасне виставляння оцінок – не головна мета школи
У школі дитина навчається, розвиває свої навички і вміння, а тому несправедливо виставляти УСІ оцінки відразу у журнал. Усі діти різні, по-різному опановують новий матеріал: хтось гарно «бігає» на короткі дистанціЇ, хтось – на довгі. Необхідно створити такі умови, щоб кожен учень працював над своїми помилками і підвищував свій рівень знань, тобто мав можливість покращити свій результат, наприклад, з певної теми, і певні невдачі на початку опанування нової теми – не повинні сильно впливати на його тематичну чи семестрову, тобто учень має право перездати невисокі оцінки до кінця теми. За традиційних методик – це практично неможливо, а з використанням методично доцільних, комп’ютерних програм – реально, (маю багаторічний досвід). І постійний доступ до оцінок батьків теж може до певної міри цьому посприяти. Але найголовніше – якість навчання дитини, а не форма журналу
учитель
Які комп`ютери за свої гроші? Схаменіться! Щодо УРСР. Не пишіть дурниць. Жодної копійки ніхто за тієї влади не вкладав в класи. Першими ЕОМ, масово почали забезпечувати школи у кінці 80-х. Що змінить введення електронних журналів? Ситуацію ускладнить точно. І не треба шукати крайніх. Негативне ставлення до цієї ідеї породжується саме собою. Прихильниками цього можуть бути тільки ті, хто бачить конкретну фінансову перспективу.
Ulio
Для учитель: Що за нісенітницю Ви несете? Яку фінансову перспективу ви там побачили і в чому? Навпаки, навчальний процес стає прозорим і виключається маніпулювання оцінками! Тут ти будеш зобов’язаний виставити оцінки відразу, а не тримати десь записаними у себе в блокноті і їх побачать всі в мережі учні і батьки, але напевно Вам таке не дуже підходить!
1
Для Ulio: "...виставити оцінки відразу..." На якому пристрої ви будете виставляти оцінки відразу? Чи, може, вам держава забезпечила компютери та інтернет у всі кабінети, в яких ви працюєте?
учитель
Для Ulio: Ви правду кажете. ПЗ буде безкоштовне. Тоді дійсно слова про вигоду, нічого не варті.
Коментувати
Черновчане
Государство за заведывание кабинетов не хочет платить. Или платит только избранным. Кумовьям, друзьям или родственникам руководителей разного ранга. Эти несопоставимые с реальностью идеи оставьте на будущее.
Ulio
Читаючи різкі негативні коментарі щодо вводу Електронного журналу, починаєш розуміти чому ми так відстали від всієї цивілізованої планети і чому ми не можемо вирватися від лекал колишнього СРСР! ))
1
Для Ulio: Цеж цікаво чому відстали, невже через те, що бестижі вчителі не хочуть за свої гроші купити компютери та програмне забезпечення в класи, щоб була можливість виставляти оцінки у електронні журнали
учитель
Для Ulio: І я не розумію, чому дотепер не можуть забезпечити кабінети сучасними комп`ютери. От і спробуй вирватися. Замість того, щоб забезпечувати сучасними засобами кабінети, вигадують міфи про опорні школи. В яких так само нічого нового бачити не будуть.
Ulio
З Вашим твердженням про матерыальне забезпечення я повністю згоден, але выдповідь на питання теми електронного журналу лежить в іншій площині!
Коментувати
хомякович
Бумажные журналы - это вселенское зло. Не заполнил вовремя, получай высчет из зарплаты, даже если ходил на работу и учил детей. Заметила, что идеально и вовремя заполненные журналы, как правило, у учителей, предпочитающих заниматься писаниной на уроке вместо преподавания. Короче, пора всем _и пенсионерам тоже_ осваивать электронную систему.
Овод
Для хомякович: Правильно, т.к. журнал - это официальный документ, так сказать отчет о проделанной Вами работе и если ваши уроки не заполняются вовремя значит и деньги получать не будете. Оставайтесь после проведенных вами уроков или на переменах и заполняйте журнал или вы считаете, что если вы обычный журнал не можете заполнить, то вы электронный будете вовремя заполнять?! А еще я вас обрадую, что когда появится эл. журнал, то его вы будете за бесплатно заполнять, т.к. еще НИГДЕ не прописано в обязанностях учителя введение этого эл. журнала... и почитайте комментарии ниже
Коментувати
Marianna
Навчаюся у США і гадаю, що це геніальна ідея. Дуже зручно і головне кожен має доступ до своїх оцінок будь-коли. Журнали - це минуле століття і до того ж при наявності системи інформаційної безпеки, доступ до них неавторизованих юзерів просто виключений.
Тетяна Лазарєва
Для Marianna: Наші діти розумні. Будь яку базу відкриють. А бідний вчитель після роботи сидітиме вдома, оцінки згадуватиме. Та ще і в паперовому журналі записуватиме. Бо у школі техніки немає. Всі до двох-трьох компів не набігаються.
Коментувати
Мирослава
Як на мене це чергове відмивання коштів,потрібно,ЩОБ ЗТОСЬ ЗАРОБИВ на програмному забезпеченні.як з електронною атестацією та інш.
Зачем копья ломать?
Сейчас –ЭЖ – дело добровольное, поскольку нет закона об этом самом ЭЖ. Кому нравится, - заполняйте. Это что-то вроде хобби. А когда МОНУ разошлет официальные документы по всем школам – тогда и будут ВСЕ учителя заполнять те журналы, которые будут законные, - ведь школьный журнал – официальный документ, хранящийся в архиве. Всякие КРУ – проверяют только бумажный журнал, а не ЭЖ.