Школи самостійно друкуватимуть атестати, - МОН

За підрахунками Міносвіти, нова процедура друку атестатів дозволить заощадити 10 млн грн

Школи самостійно друкуватимуть атестати, - МОН

Міністерство освіти і науки планує розповсюдити децентралізацію виготовлення документів про освіту на школи, що за підрахунками відомства дозволить заощадити 10 млн грн бюджетних коштів.

Про це повідомила перший заступник міністра освіти Інна Совсун під час засідання Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти, що відбулось 12 квітня.

За її словами, протягом останніх двох років всі кроки міністерства спрямовані на децентралізацію виготовлення документів про освіту, що значно здешевило їх вартість.

Зокрема, у порівнянні з минулими роками Львівський національний університет ім. Франка заощадив близько 227 тис. грн, Криворізький національний університет – 192 тис. грн, Прикарпатський національний університет ім. Стефаника – 170 тис. грн.

Вона повідомила, що велика частина коштів на виготовлення документів про освіту з 2004 року йшла на одне приватне підприємство, що друкувало пластикові документи про освіту, собівартість яких у 2014 році становила близько 89,82 грн.

У 2015 році МОН було змінено порядок виготовлення документів про вищу освіту з тим, щоб децентралізувати цей процес. Відповідно до норми закону "Про вищу освіту" документи про освіту виготовляються вищими навчальними закладами.

"Міністерство відмовилося від централізованої закупівлі пластикових документів в однієї приватної компанії, а документи про вищу освіту виготовляються вищими навчальними закладами кожним окремо", - зазначила перший заступник міністра.

При цьому в Єдиній державній базі з питань освіти, щоб перевірити справжність документа про вищу освіту, йому надається реєстраційний номер. Це здешевило видатки в рази.

"Навчальні заклади виграли від зміни механізму виготовлення документів про вищу і професійно-технічну освіту", - підкреслила Інна Совсун.

Вона повідомила, що в цьому році МОН планує запровадити подібну модель для шкіл.

Бланки атестатів закуповуватимуть централізовано, формуватимуть електронні документи, а роздруковуватиметься атестат на місці. Це дозволить здешевити процес виготовлення документів.

"За попередніми підрахунками за старою процедурою було заплановано на виготовлення атестатів 25 млн грн, а за новим близько 15 млн грн бюджетних коштів", - пояснила перший заступник міністра.

Також подібну схему планується застосувати у друку студентських квитків, які до цього часу друкувалися централізовано.

Освіта.ua
13.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Студент "ДВНЗ Переяслав-Хмельницький ДПУ"
Тепер кошти на диплом збирають зі студентів. Вже здали по 100 грн. Та не в грошах справа.
КВНщик
Цікаво, а валюту коли почнуть друкувати на місцях??? :)))
unforgiven
Друк документів про освіту навчальними закладами суперечить законодавству України, а його автори несуть кримінальну відповідальність.
Павлович
Раніше атестати заповняли у школах "від руки" на бланках суворої звітності (атестати і свідоцтва). Часто в середині травня ці бланки вже були в школах.Про їх заповнення окрема мова, але вони ВЖЕ були до останнього дзвоника! А тут... Зміни правил гри не роблять під час гри. І міністерство в який раз кидає "подлянку" наприкінці навчального року. У вересні розуму не вистачило?
ображений
У цьому моні (рука не піднімається написати з великої букви) усі без виключення хворі . Давайте усім роздамо атестати... не країна, а Шапіто...
Grace
Ммм..ось як..А нічого,що вже багато хто здав кошти на ці атестати?Вас взагалі вчили,що потрібно заздалегідь попереджувати школи?!А якщо не вспіють зробитивидати атестати,що потім?Якийсь дурдом!Взагалі там усі з глузду з`їхали!
ретро
Чого? Десятки років тому їх просто виписували на спеціальних книжичках.
Михайло Чиж
Пані Совсун, з 1 вересня візьміть класне керівництво в 5-му класі в звичайні середньостатистичній ЗОШ м.Києва (не буду занадто жорстоким, сільську школу радити не буду). Вам і пів року вистачить, щоб зрозуміти всю безглуздість і непрофесійність міністерських наказів, листів і т.з. "реформ", доречі, Вами-ж і підписаних чи започанкованих.....
ejnstejn
Не знаю як там усім, а мені ця ідея дуже довподоби. 11 років школа друкує для/на сьогоднішнього випускника різноманітні звіти, довідки, інформації і ще купу всілякого непотребу. +1 папірець ніякої погоди не зробить, навіть якщо вимагатиметься друк в кольорі то достатньо буде просто реалізувати сейв в пдф. Звикніть нарешті до того що вам уготована доля бути першопрохідцями цифрового світу, не будьте бюрократами! Недалекий той час коли всякий користувач ПК матиме доступ до відкритих БД державних організацій. Звикайте.
так
Для ejnstejn: ось і ПЕРШИЙ публічний виступ ЗА команду Квіта
Методист
Для ejnstejn: "сейв в пдф" документ не роздруковує в кольорі. Про новітні технології в освіті говорити можна буде тоді, коли ці технології в освіті з’являться. А може взагалі, у ворді на А4 атестати надрукуємо, яка економія вийде... І ви дуже наївні, думаючи, що матимете доступ до БД)
Михайло Чиж
Для ejnstejn: Щоб зробити "сейв в пдф" (в оригіналі "Save as... PDF") потрібно як мінімум: 1) мати програмний засіб для створення даного документу (пам’ятаємо про ліцензування); 2) вміти цей документ створити, відформатувати належним чином (або під затверджений зразок, або методом "попадання" певної інформації в позиції на готовому бланку, на зразок друку додатків до атестаті та свідоцтв); 3) мати відповідну апаратуру для якісного кольорового (більш за все) друку на якісному папері (чи будемо друкувати на офісному папері звичайними струменевими принтерами а через тиждень все "попливе" або через рік "вигорить"?) 4) або мати відповідне фінансування для друку цих документів в спеціалізованих закладах (типу типографій). Чи МОН "зекономило" 10 млн. гривень за рахунок батьків випускників?
Коментувати
Богдан
Мені здається, що перший заступник Міністра взагалі не знає роботу школи, а тим паче, як школа фінансується. Наводить приклади про вищі навчальні заклади. Однак школа і вищий навчальний заклад має різну специфіку фінансування.Хотілося б від Інни Срвсун почути конкретно як це має бути запроваджено на практиці.
Методист
Погляд на систему зсередини. Економія со.сун виражена цікавою формулою. 1. Замість пластикових карток - школи друкуватимуть паперову "бумажку" (бланк), що вже матиме цікаві наслідки = до кінця навчання залишилося мало часу + помилки/зіпсовані бланки + техніка на якій буде відбуватися друк... 2. У цьому нібито і полягає економія, а насправді бачиться або безглуздість рішень, або їх корупційна мета (що одне іншому не завадить). Бо - 3. замовлення школи тепер уже зобов’язують робити не через відділ освіти (що було раніше) - а самостійно через програму КУРС:Школа - приватної фірми "Нові знання" (уже є інструкції). Програма - платна, залежно від кількості учнів у ЗНЗ. Раніше через КУРС дані відправлялися в ІСУО - теж приватний портал, тепер же створено ДІСО - нібито державний портал - по суті клон ісуо (навіть шаблон сайту той же), + далі дані йдуть через ці "прокладки" в ЄДЕБО. В теорії, бо схема тут уже починає заплутуватися все більше. Економія? Не думаю:)
Іван
Це новий засіб до застосування корупції. 10 млн. буде за мало, бо атестати подорожчають у ціні. Якщо міський відділ з головою та мозгами, то візьмут це на себе.
Капаліка
Якщо атестати друкуватимуть з такими ж "технічними" проблемами, як і присвоювали номери дипломам вишів у минулому році, то вступну кампанію 2016 року можна вважати зірваною. А ще уявляю собі батьківські збори для випускників з закликом "треба скинутись на картридж для друку дипломів", економія для бюджету буде шалена...
Гройсман
Супер. Для повного щастя залишилось перейменувати школи на типографії (імені де Більного міністерства освіти) і забезпечити друкарськими машинками із музеїв...
Інформатик
Для Гройсман: ну, ви прийшли - тепер керуйте, наводьте лад, ахахах!
Коментувати
1111
Пропоную ще більше здешевити видачу атестатів та дипломів. Кожен, хто хоче, може собі надрукувати, який диплом захоче вдома.
вчитель
Для 1111: супер!!!!!
Коментувати
Соня
А ви уявляєте скільки буде зіпсовано документів по школах України. У нас в школі додатки кожного року псують, а тут атестати. Оце буде комедія )))
Тетяна
Приватне підприємство все одно отримає своїх кошти за надану програму, щоб надрукувати ці документи
Правдоруб
Якщо школа все робить сама, ПТУ все роблять самі, університети все роблять самі, то навіщо ми платимо податки на утримання цілої орди міністерських дармоїдів?
Вчитель англ
Для Правдоруб: гарне запитання! Вже давно про це думаю!
Коментувати
Pine Coulter
Коли вже ця тьотя разом зи своїм патроном у відставку піде, не дочекаюся. Жодної реформи при пам‘яті, одні безглузді вибрики. Освіта у комі, а їм діла до того немає, наче вони існують у паралельному світі.
іава
Цікаво, а де школа має взяти кошти на друк? Мабуть дасть МОН?????
вчитель
Для іава: Так МОН чекає транш - у них одна пісня "грошей нема- треба на чомусь зекономити"! А тут така нагода !!! Мабуть знову перевиконають дохідну частину бюджету за І півріччя! Ото буде чим хвалитися нашому міністерству!!! ха-ха-ха!!!
Коментувати