МОН просить не закривати позашкільні заклади

Керівників регіонів закликають не допустити ліквідації мережі позашкільних навчальних закладів

МОН просить не закривати позашкільні заклади

Міністерство освіти і науки звертається до голів обласних державних адміністрацій з проханням не допустити ліквідації або реорганізації позашкільних навчальних закладів в умовах обмеженого фінансування освітньої галузі. Відповідний лист підписаний міністром освіти Сергієм Квітом.

Зокрема, у МОН повідомляють, що в окремих регіонах почастішали випадки прийняття місцевою владою рішень щодо реорганізації, ліквідації або перепідпорядкування позашкільних навчальних закладів.

У відомстві наголошують, що крім навчально-виховної функції позашкільні заклади здійснюють важливу соціальну функцію, забезпечуючи змістовним дозвіллям дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

На сьогодні позашкільні заклади відвідують майже 7 тис. дітей з особливими освітніми потребами; понад 10,5 тис. дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування; понад 43 тис. дітей з малозабезпечених сімей.

«Мережа позашкільних закладів в Україні лише на 40 відсотків сьогодні задовольняє потреби населення у позашкільній освіті. Попри це, нерідко рішення місцевих органів влади про реорганізацію позашкільних закладів приймаються без врахування освітніх потреб і соціальних запитів громади, аналізу рівня дитячої злочинності та бездоглядності, необхідності підтримки та забезпечення змістовним дозвіллям дітей, які вимушено переселені із зони антитерористичної операції та інших показників», - зазначають у Міносвіти.

Також у відомстві повідомляють, що під час реорганізаційних процесів, як правило, порушуються трудові права педагогічних працівників позашкільних закладів, які і так мають найнижчий тарифний розряд для оплати праці.

З метою збереження мережі позашкільних навчальних закладів у Міністерстві освіти і науки радять керівникам регіонів розглядати можливість залучення альтернативних, додаткових джерел фінансування, посилити співпрацю з недержавним сектором, бізнесом, установами і організаціями, які готові підтримувати талановитих і обдарованих дітей.

Освіта.ua
07.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів