У профспілках кажуть про скорочення в школах

У профспілках повідомляють про можливе скорочення непедагогічних працівників шкіл та економію на стипендіях

У профспілках кажуть про скорочення в школах

Владою заплановано скоротити щонайменше 10% непедагогічних працівників шкіл. Про це повідомили у Київській міський організації профспілки працівників освіти і науки.

У столичній освітянській профспілці зазначають, що права на працю можуть бути позбавлені більше 2 тисяч працівників навчальних закладів лише у Києві. Зокрема, йдеться про скорочення прибиральниць, сторожів, комірників, кухарів та інших непедагогічних працівників шкіл.

"Пропоноване скорочення не враховує реальну потребу загальноосвітніх навчальних закладів у кадровому забезпеченні", - йдеться у повідомленні.

У профспілці також наголошують, що Міністерство освіти і науки пропонує зменшити кількість студентів, які одержуватимуть стипендії.

"На сьогодні академічні стипендії виплачуються не менш як двом третинам студентів кожного курсу за кожною спеціальністю, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії. За пропозиціями Міністерства освіти і науки України стипендію одержуватимуть лише 15-20% студентів", - зазначають у профспілці.

У Київській міський організації профспілки працівників освіти і науки також наголосили, що "реалізація драконівських мір призведе до масових акцій протесту".

Освіта.ua
04.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Батько
За роки незалежності тільки і чуємо оптимізувати (скоротити). Розвалили колгоспи, заводи, фабрики. З новобудов тільки центри зайнятості європейського рівня у кожному місті та районному центрі. Так може прийшов час створювати робочі місця, а не платити державну допомогу по безробіттю!
Тарас
Для Батько: Далі плачеш за колгоспом, комуняко ? Піди і створи. Ось Садовий бере і робить, нащадок комсомолу. І дурить тебе і весь народ, разом з Семеном Семенченком.
Микола
Для Тарас: Ти справді такий дурний, чи лише прикидаєшся?
Коментувати
Тарас
СКОРОЧУВАТИ ВСІХ!!! Поки не зрозуміють, що саме вони утримують цю стару совдепівську компартійну номенклатуру - центральну, галузеву, районну профспілку, яка, бачте, прокинулась і КАЖЕ про скорочення. А ДІЇ старих пердунів? Підстилка. А ми все внески здаєм, бо тупі, не знаємо дотепер, що відпустки, путівки, лікарняні не від неї. А утримуємо. Гнати всіх замів, помів, комірників, піонервожатих.... А нас, розумних захланих вчителів, по морді бити, щоб розумнішими були.
капрал
Для Тарас: Щось не видно, щоб ти порозумнішав
Тарас
Як був капралом, так і ним залишишся. Плати внески і не говори, що держава погана. Голосуй за того голову профспілки, що втік і не чути щось його вже.
Olga Trachuk
А ми вже років 10-11 як усі вийшли з профспілки!!!! Бо вона ж не варта нічого!!! Порахуйте свої відрахування за 1 рік, за 5, а за 10!!!!!
Коментувати
АНТОН
Вспомнил притчу. В одном селе построили мост через реку. Для его охраны ввели должность сторожа. Через время ввели должность бухгалтера, чтобы начислял зарплату сторожу. Еще через некоторое время ввели должность директора, чтобы руководил работой. Через год наступил кризис - решили сократить штаты. После совещаний уволили... сторожа.
Табачнік
Пропоную скоротити на 10% МОН та видавати лише 20 % зарплати решті працівників МОН та уряду. Все одно вони решту собі підпрацьовують в царині корупції.
Сятослава
Для Табачнік: Cкоротити варто усіх працівнків МОН без виплати заробітної плати. Судячи з їхньої "креативної" праці, ці люди взагалі не працювали жодного дня у школі і в дитячому садку. Або навчають своїх дітей явно не за нашими програмами і підручниками. Складається таке враження, що чиновники МОН працюють на знищення освіти в Україні, або курять гарну траву
Коментувати
Роман Вільно
А в чому проблемма? Бо це нонсен держава наймає прибиральниць сторожів а за це все платять батьки.Не знаю як де а у нас в школі за прибирання класів заплати, на охорону заплати. І це просто школа. На скільки знаю така ситуація взагалі по всій Країні.Так що від скорочення нам батькам не холодно не парко. Я в принципі згоден платити, але не красному керівникові або директору а конкретно тій людині обо організіції яка буде прибирати обо охороняти. І платити офіційно. І вимагати якісніх послуг за свої гроші.
ВЧИТЕЛЬ
Скоро скажуть що для роботи у школі достатньо однієї посади - наприклад директора-універсала...
олена віталіївна
ну да , віднімайте останнє, тому особисто я "дякую" і МОНу і добрим людям деяким, за підтримку МОНОВських драконовських пропозицій , я заступник з ВР в школі та й сама виховую сина студента, який отримує стипендію, працюємо та навчаємося сумлінно, виконуємо всі вказівки, так і має бути в справжніх трудівників, все по совісті, тому і вельми " вдячна" уряду за підтримку та можливі скорочення. ЗАРОБИЛА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Сергій Ваколюк
Скоротять не тільки техперсонал, а й по заступнику. Заступника по виховній роботі може виконувати і заступник по навчально-виховній роботі. Думаю, що дві посади об’єднають в одну. І це мабуть буде правильно. А профспілка, яка сумнівно працює, мені не довподоби.
Тетяна
Для Сергій Ваколюк: а ви взагалі розумієте специфіку роботи заступника директора з навчально-виховної роботи і заступника директора з виховної роботи?А чи знаєте ви який об’єм роботи виконує заступник директора з виховної роботи? Складаєтьсявраження, що ви нічого не знаєте...
ВЧИТЕЛЬ
Гору нікому не потрібної бумажної роботи.
Тетяна Вчитель
Усе залежить від того, у якій школі працює заступник. У великій районній або міській школі одна людина ніяк не потягне усієї тієї "гори непотрібної бумажної роботи". Хоч та робота й непотрібна, але бюрократію в нашій державі ще довго прийдеться ламати. Міністерство минулого року начебто розвантажило школу від паперових та електронних звітів, але не практиці районні відділи освіти й обласний департамент наче нічого такого й не чули. Лише 1 звіт зі старого переліку за рік я як заступник з НВР не подавала.
Коментувати
студент
А, можливо, лише 15 - 20 % міністерських чиновників мали би отримувати зарплату? Судячи з їх безглуздих пропозицій, більше на це не заслуговують.
Тарас
Правильно, треба поскорочувати прибиральниць, сторожів, комірників, які є всі пенсіонерами, прийдуть на пару годин, а мінімальну з/п давай. Учні можуть прибирати і сторожувати (разом з батьками, які не мають роботи) і директором, який "економить " фарбу при ремонті. А студенти можуть теж вчитись і працювати, а то плачуть кожного місяця за стипендією, а батьки бізнесмени і по закордонах, і 80% потім не по спеціальності працюють, бо закінчили "дубові" інститути.
...
Для Тарас: Але ти й дурень!
Вадим Мендерецкий
Вот такие в Украине дебилы живут .....
Наталія
Для Тарас: Повністю згодна з Тарасом. Сама працюю в школі. Техперсонал майже всі пенсіонери, і не хочуть нічого робити, а зарплату давай, ще й пенсію отримують.
Коментувати
АНТОН
Сокращение не на 10%, а на 100% всех чиновников от образования, начиная с министерства, заканчивая районными и городскими отделами даст значительно больший эффект. Плюс, так называемые, областные институты образования, академию педнаук, методкабинеты, которые проедают значительную долю местных бюджетов.
Оля
Для АНТОН: О,нет! Оговорено было, что всю структурную вертикаль образования необходимо СОХРАНИТЬ! Я просто диву даюсь, в какой темный лес нас ведут на заклание: бессовестно, не прикрываясь уже никакими красивыми фразами.
Голосzнароду
Для Оля: Ну там же дорого рабочее место стоит и продается до смерти ...
Коментувати